Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Milyen mikroszkópot vásároljak?
Lapozás: OK   1 / 1
(#) denes hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy elektronikus mikroszkóp vásárlásához, ugyanis mivel mostanában egyre kisebbek lesznek az alkatrészek, meg a beültetett áramkörök, a szemem pedig egyre jobban gyengül.

Elhatároztam veszek egy mikroszkópot. Ehhez pedig jó lenne tudni alapvető dolgokat úgy mint a minimális felbontás a kinagyított kép minősége és élessége stb. A mikroszkóp használata alapvetően panelek vizsgalatara használnám de majd talán meg egyéb dolgokat is vizsgálnék vele. Tehát szepen meg köszönnem ha valaki okosabb a témában és segíteni tudna.

Mod: Minden egyes szóban javítani kellett, és a topik címében is. Erősen javasoljuk, hogy olvasd el a fórumszabályzatunkat.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) elektroncso válasza denes hozzászólására (») Feb 16, 2020 /
 
Mindenképp követelmény az elektronikus mikroszkóp? Egyáltalán mit értesz alatta, digitális ami USB-n kommunikál a PC-vel, vagy csak van rajta kamera és nagy képernyőn lehet nézni a dolgokat?

Nekem ilyen van itthon: sztereó mikroszkóp. Nagyon elégedett vagyok vele, munkatársam is vett egyet, ő is elégedett vele (mobilokat javít). Még melóhelyre is vetettünk egyet a nagy többszázezres gép mellé. És ehhez lehet venni a szemlencse helyére rakható kamerát szóval plusz pénzért elektronikussá lehet alakítani.
(#) sonajkniz válasza denes hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Szia!
Nem tudom, mi az elképzelésed, de én ezzel a mikroszkóppal tökéletesen elégedett vagyok.
Azért tettem egy aksi tetejére, mert csökkentenem kellett a nagyítását, hogy a SOT-23 tokozású alkatrész elférjen a képernyőn. De ha nagyobb nagyításra van szükséged, még tud két lépcsőben nagyítani. Ha teszel bele SD kártyát, fotót, vagy videát is készít.
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Mi a típusa? Esetleg olyan nem tudsz hasonló áron, ami külső monitorra is megy pc. nélkül?
Köszi.
(#) Ge Lee válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Arról tehetnél fel valami linket, hasonlót keresek én is. Tetszik benne hogy nem kell fölé görnyedni az egésznek, nem jön az arcomba, szemembe a gyanta meg az ólom gőze. Na meg az hogy elég jót nagyít, egy SMD tranyó beteríti az egész kijelzőt.
(#) sonajkniz válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Pontos típust nem tudok mondani. Nem márkás cucc. A dx.com-ról rendeltem már több mint egy éve. Több gyártmány is volt, eltérő árakkal. A túl olcsót nem mertem bekockáztatni. Ezt 15000Ft-ért vettem. Itt egy hasonló.
(#) Kékróka válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2020 / 1
 
Hasonlót használok.Bővebben: Link

A beépített kijelzős gyengébb, kisebb a munkatávolság (szempont volt hogy ne legyen közel a lencse a munkadarabhoz) Meg vagyok vele elégedve. Az asztalra tapasztós konzol sem a legjobb ötlet. (Fentebb a videón is egy akkura van tapasztva hogy használható legyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2020
(#) nagym6 válasza Kékróka hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Ilyen kell nekem. Köszi.
(#) gyula66 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Tudna valaki segíteni? Van egy Aveo Cheetah3 mikroszkópom, de sajnos nem találom a driver lemezét. Nics meg véletlen valakinek,
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 20, 2023 /
 
Sziasztok!

Egy javítós videóban láttam, hogy egy digitális mikroszkóppal stírölik a javítandó áramkört, a kép meg egy nagy monitorra, tv-re van kötve!
Ez nekem megtetszett, mert vak vagyok már, és az alkatrészek továbbra is összefelé mennek!

Használ itt valaki ilyet?
Mit érdemes venni, amit nem dobok ki 2 nap múlva?
50eFt környékéig..

Eddig ezt a Deltát néztem:
https://szolnoktavcso.hu/delta-smart-5mp-pro-digitalis-mikroszkop-3...t_link
(#) Inhouse hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
Nemrég vettem egy digitális, kamerás mikroszkópnak nevezhető valamit, kijelzővel.
+ jó ár/érték arány
+ HDMI kimenet, µHDMI!
+ műanyag, de masszív, nem nyeklik, nyaklik
+ a tárgyasztal közepe kivehető, ez egy korong, aminek az alja egy tükröződő felület, tehát alulról is átvilágítható
+ bár nem írják, de akkumulátoros
+ elég jól állítja a világosságot, ha nagyon le van tekerve a világítás, akkor zajosodik a kép

- valószínűleg CMOS érzékelős, látszik némi belenyúlás is a képbe, de megszokható, egyáltalán nem vészes
- "csak" 2MP, de szerintem elég, nem hangyáékat akarom nézni a kvantumvilágban
- nem adnak hozzá leírást, de azért a nagyja szinte azonnal kitalálható
- nem dönthető és a kamera nem kivehető, így azt tudjuk nagyítani, ami befér az állványig ütköztetve és a kamera alá esik a kívánt terület
- "csak" 4.3"-os kijelző, de ennyi pénzért nem adhatnak 7"-ost
- van egy ugrás a nagyításban, az állítószervet tekerve van fókusz egy adott ponton, majd arrébb tekerve van a maximális nagyítás a másik végén, itt már nagyjából érinti a kamera a tárgyat, a különbség óriási! a kisebb nagyítású beállításnál szabadabban állítható a tárgyasztal magassága

A PC-s kapcsolatát még nem próbáltam, se a kártyára való felvételt. Van egy elvileg jóval nagyobb nagyítású sima (olcsó) mikroszkópunk, de azzal mindig küzdeni kellett és így is hagyott kívánnivalót maga után az eredmény. Ráadásul ugye itt az alap felállás az alsó megvilágítás, kéne egy körledes lámpa az elektronika nézegetéshez. Vettem hozzá telefon adaptert, de persze azzal is kínszenvedés... Próbáltam régi digitális fényképezőgépet átalakítani ilyen célra, nem egyszerű. A szupermakró képesség nem adott, külön lencsékkel nem szórakoztam tovább. Egy mostani telefon kamerával egész jó eredmény érhető el, de az sem az igazi. Szóval ez az erre készült kamera szerintem megéri a pénzét.
TV-re kirakva sem csúnya a képe, így már hatalmas a nagyítás. Vigyázat, gondolom nem mindenkinél van otthon µHDMI-s kábel, ezt sem jelzik, hogy ilyen típusú kimenet van rajta.
Most nézem, hogy már csak 02.28-ig ennyi az ára...
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2023
(#) kzozo válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Nem rossz.
Nekem teljesen megfelel a telefon kamerája is makro üzemmódban.
(#) Ge Lee válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Tudnál betenni róla egy olyan képet, ahol valami apró, mondjuk 0805 vagy még kisebb SMD alkatrész látható úgy hogy rá van nagyítva? Nekem is kéne valami hasonló, de amiket alaposabban megnéztem mind gagyinak tűnik ebben az árkategóriában, ami meg a képek alapján is nagyon jó az nem ennyibe kerül hanem többször ennyibe.
(#) Inhouse válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Kicsit csalódás a képek monitoron való visszanézése, a kis kijelzőn sokkal jobban nézett ki...de ettől függetlenül mégis sokat segít.
1. világítás erős
2. ugyanez, de erősebb nagyítás
3. ugyanez, legnagyobb nagyítás
4. kb, mint az első, csak letekert fénnyel, így nincs akkora tükröződés, de mákosodik (asztali lámpa fénye is játszik)
Szerintem nem sikerült mindnél elcsípni a legjobb fókuszt. Természetesen a mikroszkóp saját képrögzítésével készültek, 2MP felbontással. Lehetne 3MP, de mivel alapból 2MP-es, az már tök felesleges lenne.
(#) Ge Lee válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Köszönöm, nem egy csúcsmasina, de az árához képest nem rossz. Most már csak az a kérdés, hogy lehet-e dolgozni vagyis forrasztani is alatta mert nekem arra kellene, hogy megszabaduljak a hajolgatástól és a szemüvegtől vagy nagyítóktól.
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Nem kell kiröhögni, körlámpa helyett én ilyesmiket használok, egy uraságtól levetett USB hubbal.
Megáll a (HUB) talpán, oda tekergeted ahová akarod, nem csillog be, stb...
(#) Inhouse válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
még pár kép
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem