Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   186 / 210
(#) Alkotó válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 18, 2020 / 1
 
Ez egy sima ingyenes program. A gerberek alapján szimulálja a panelt. Nekem eddig akár az SL, akár az Eagle panelokat hiba nélkül "bemutatta".
Ez a program.
(#) pont válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 18, 2020 /
 
Köszi, de a cél az lenne, hogy 3d nyomtatóval nyákra rajzolni, szóval még egy kicsit kellene piszkálni. Közben már az autocad-be be tudom tölteni a gerberből konvertált dxf-et, de még nem jöttem rá hogyan lesz belőle 3d....
(#) Alkotó válasza pont hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
A programnak van egy egész parancs-csomagja, ami a térbeni ábrázoláshoz szükséges funkciókat tartalmazza. A DXF-ből importált réteg(ek), mint vonalak, kontúrjai a kívánt felületeknek. Ezeket egyesítve kihúzhatók tetszőleges magasságba (és irányba).
De az nekem erősen biceg, hogy ebből hogyan lesz 3d nyomtatót vezérelni képes kódsorozat.
Ha rézfóliás lemezre akarsz "rajzolni", akkor inkább a nyomtó parancs kimeneti fájlját kéne buzerálni (de ez csak egy óvatos tippelés, régen plotterrel csináltam ilyet).
(#) pont válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Ami Neked erősen biceg az lenne a legegyszerűbb része a dolognak, ha megfelelő formában be tudnám tölteni pl. a Freecad programba ( Bővebben: Link) akkor az a térbeli modellről készít stl file-t amiből a szeletelő program megírja a g kódot. Nem értek hozzá, de egyenlőre az autocad vakvágány, betölti a dfx-et de nem vonalak lesznek ....Közelebb van a megoldáshoz a Librecad, de az meg csak a középvonalakat hozza, ahhoz hogy ki tudjam húzni testé ahhoz zárt alakzatok kellenének...
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2020
(#) Alkotó válasza pont hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Többfajta DXF konverzió van, legalábbis az EAGLE-ben ezek opcióként állíthatóak. Én csak az AutoCAD-ről tudok nyilatkozni. Abban egészen biztosan meg lehet ezt csinálni, de sajnos valóban kell hozzá érteni, és gyakorlat nélkül döcögős az elején.
Találomra egy rézréteget mellékeltem, amibe bele is nagyítottam a vastagság érzékelhetősége miatt.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2020
(#) pont válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Elküldenél egy ilyen dxf-et, kipróbálnám a freecaddel.
(#) Alkotó válasza pont hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Nem értjük egymást pontosan. Nekem fogalmam nincs hogyan kapcsolódik a 3D nyomtató a panelgyártáshoz, Te pedig nem érted a leképezést. Itt szó nincsen DXF állományról, amit el tudnék küldeni. Ez egy alapinformáció -az Eagle generálja-, amit az AutoCAD képes importálni vonalakként, és utána ebből több lépésben (jó sok) lehet készíteni 3d-s modelleket.
Tehát ha akarnék, akkor is csak DWG rajzfájlt tudnék küldeni (ez az alapértelmezés), de ezeket én nem adom ki.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2020 1 /
 
Idézet:
„Nekem fogalmam nincs hogyan kapcsolódik a 3D nyomtató a panelgyártáshoz,”

Sehogy alapjáraton, de itt van valami ötlet
(#) yodee válasza niedziela hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Nagy nehezen megérkezett a végeredmény! Nagyon szépen köszönöm még egyszer a segítséget!
(#) FAZ1 válasza PCB hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
A hidrogén valójában egy gáz, ami persze elsőre egyből azt mondja hogy HUSS!


Még ha hidrogénperoxidot (H2O2) írtál volna ...
(#) niedziela válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Erre mondják, hogy jobb későn mint soha
Ha vársz még 14 évet, szerintem ki fogja javítani
(#) fotomen32 hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Üdv mindenkinek
Lenne egy kérdésem.
Rajzoltam egy kis nyákot (kör alaku) ebböl szeretnék több darabot tenni egy 100x100-as lapra
úgy hogy gyártás után kitördelhető legyen.Ezt a körvonalat hogyan lehet megrajzolni?
Valami ilyesmire gondolok.

kivágás.jpg
    
(#) niedziela válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 1
 
Az O (outline) rétegen rajzolj 0.2mm-es szélességgel.
A kivágandó területet körbe kell keríteni, nem egy vastag vonallal jelölni !
(#) fotomen32 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Megrajzolom a körvonalat 0.2mm-es vonalal majd ugyanezzel a vonalal mégegyszer körberajzolom mondjuk 2mm-el nagyobra,esetleg van valami szabvány hogy mekkorának kell lennie a kivágásnak?A kitöréshez eső lukakat is az O réteggel kell rajzolni?
(#) niedziela válasza fotomen32 hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 1
 
Szögletes panelt az egyenessel, köralakút a körcikkel.
Szabvány nincs, a minimum szélesség amit a gyártó tud, hosszúság és közök távolsága azon múlik mennyire akarod könnyen törni. Ha 1mm fölötti szélesség nem hibázhatsz.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) luzerszaki hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Sziasztok!

Létezik ez a szoftver Ubuntuhoz is? A Windows-osat használtam, de most ez kellene.
(#) niedziela válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Linux operációs rendszer alatt Windows emulátorral használható.
(#) luzerszaki válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Csak Windows-t használtam kb 15-20 évig, előtte DOS-t. Mára a Windows emulátor sem jöhet szóba, de azért köszönöm a javaslatot.
(#) kivancsi4 válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
A csatolóprogramról (WineHQ):
"A Wine (eredetileg a "Wine Is Not Emulator" rövidítése) egy kompatibilitási réteg, amely képes Windows alkalmazások futtatására több POSIX-kompatibilis operációs rendszerben, mint például a Linux, a macOS és a BSD. Ahelyett, hogy a belső Windows logikát szimulálná, mint egy virtuális gép vagy emulátor, a Wine a Windows API hívásait POSIX hívásokká alakítja menet közben, más módszerektől eltérően így nincs teljesítményromlás és a túlzott memóriafelhasználás, és lehetővé teszi a Windows alkalmazások tiszta integrálását az asztalra.(Google fordító)"
Plusz magyarázat:
"A "Portable Operating System Interface for uniX" vagy röviden POSIX egy kollektív neve azon szabványok családjának, melyeket az IEEE a Unix operációs rendszerek API-jának meghatározásaként definiált. Formális neve IEEE 1003, hivatalos megnevezése: ISO/IEC 9945. A projekt körülbelül 1985-ben jelent meg. A POSIX kifejezést Richard M. Stallman javasolta, az IEEE azon kérésére, hogy érthetőbb nevet adjon a szabványnak, a korábban használt IEEE-IX helyett.(Wikipédia)"
(#) Pali79 hozzászólása Máj 22, 2020 /
 
Sziasztok! Nem tudja valaki az XT60 típusú csatlakozó méreteit? Sehol nem találok egy méretezett rajzot róla.
(#) niedziela válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Nem panelbe ültetős
(#) Pali79 válasza niedziela hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Tudom, hogy nem pont arra van kitalálva, de használható.

s-l1600.jpg
    
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 22, 2020 / 1
 
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Sziasztok!

Arduino UNO-hoz keresek makrot. Kérem, akinek van ossza meg velem. Sajnos nincs most nekem kézzel fogható Arduino UNO panelem, amiről megrajzolhatnám.

Köszönöm szépen.
(#) pont válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Ha csak a tüskesor kell, akkor íme, mert nekem csak anno arra volt szükségem.

ard.lay
    
(#) Zoli_bácsi válasza pont hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Köszönöm szépen, a befoglaló méretek, tüskesor, és az usb pozícióra volnék kíváncsi, hogy ehhez tudjak tervezni sield-et. A tüskesor távolság, és méret nekem is megvolt.
(#) pont válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Nekem eddig még csak olyan shield-re volt szükségem, ami eltérő méretű volt az alaplaptól, ha valamilyen más méret is kellett, azt műszaki rajzokból szereztem. Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 122012) válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Talán ez megfelel.
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Na ez tökéletes, köszönöm szépen
Következő: »»   186 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem