Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   90 / 91
(#) oatis hozzászólása Nov 25, 2019 /
 
Üdv!
Quad405-öshöz keresek elő fokozatot. Az lm1036-os ic-vel készült elő fokozatot láttam többen is meg építettétek, és ráadásul nekem is van 2 db ilyen ic-m. Esetleg valaki egy .lay filet tudna küldeni, hogy korrektül ki tudjam nyomtatni? (Én eddig nem akadtam rá, persze lehet én vagyok béna... ) Akár a módosított verzió is érdekelne, ha jól működik. Láttam néhányan próbálkoztak más értékű alkatrésszel, teli nyákkal, diódákkal a hangerő szabályzón. Érdekes lenne kipróbálni. Előre is köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2019
(#) metabo123 válasza oatis hozzászólására (») Nov 25, 2019 / 1
 
Reloop és Alkotó fórumtársak fejlesztett kapcsolását felhasználva magam tervezte nyákkal hibátlanul teszi a dolgát.
(#) oatis válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 25, 2019 /
 
Köszönöm!
A 47k ohmos potencióméterek helyett 50k ohmosat lehet használni? Olyanokat találtam...
(#) metabo123 válasza oatis hozzászólására (») Nov 25, 2019 / 1
 
Persze, lehet, nekem is az van bent. Fontos, hogy lineáris legyen ne log-os.
(#) (Felhasználó 122012) válasza oatis hozzászólására (») Nov 26, 2019 /
 
nekem ez van meg illetve NE5532 vel illetve NJM4580-al táprésszel
(#) oatis hozzászólása Nov 27, 2019 /
 
Köszönöm a rajzokat!
Egyenlőre már csak egy kérés maradt bennem. Mégpedig van értelme az R2-R7 (47K) párost egy sztereó vagy 2db monó potira cserélni? 50Kohm-osat találtam abból is. Jó lenne ha telefon is hajlandó lenne rendesen kivezérelni a végfokot. Eddig azt tapasztaltam hogy telefonról kevésbé tudja az elő fokozat a végfokot meghajtani. Halkabban szól.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2019
(#) reloop válasza oatis hozzászólására (») Nov 27, 2019 /
 
Szia! Érdemes foglalkoznod az erősítés szabályozásával. Ha az LM1036 bemenetére érkező jel kevesebb mint 300 mV, akkor zajosnak fogod találni, ha több mint 700 mV, akkor pedig torznak.
A telefon kimenő jele fogja meghatározni, az 50 k potihoz milyen értékű R1, R6 ellenállásokat kell rendeljél.
Nálam ezekkel az értékekkel a telefon is kivezérli az erősítőt, a vonali bemenetre pedig feszültségosztó került, hogy ne vezérelje túl a hangszínszabályzót.
(#) oatis válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Ajaj, bonyolodik a helyzet. Én azt gondoltam, ha az ellenállások értékét változtatom(R2,R7) úgy hogy a poti 3 kivezetéséből kettőt bekötök mintha ugyancsak egy ellenállás lenne, akkor azzal változik az NE5532-es erősítése és ennyiben meg is áll a dolog. Két legyet akartam ütni egy csapásra, de ezek szerint, akkor ez így nem működőképes megoldás?
(#) reloop válasza oatis hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Nincs ezzel semmi gond, az NE5532 erősítése ezzel az ellenálláskészlettel +9 dB. Ha R2, R7 helyére berakod a potit, akkor az erősítést 0 dB-re is csillapíthatod.
Ha kevésnek találod a telefonhoz a +9 dB-t, akkor kell R1, R6-ot csökkentened. Az erősítés innen továbbra is 0 dB-re redukálható a poti végállásában.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Oatis elképzelése is jó, ha növelni szeretné az előfok erősítését, csak akkor a 47K-s potit a jelenleg bent lévő R7 (R2) ellenállásokkal kellene sorba kötni. Tévedek?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Így igaz, viszont +9 dB lesz a minimális erősítés és ez növelhető +12 dB-re.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Ha jól értettem a szavait a minimális erősítés jó volt neki, csak a telefonhoz bizonyult kevésnek.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) oatis válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Igen, jól értetted. Az asztali számítógép rendesen ki tudta hajtani, de a telefon nem és az egyik laptop se. Ezért agyalok idejekorán. Szóval akkor hogy is kellene csinálni? a47K-s után tegyem a potit? Tehát ahogy az ellenállás mértéke nő úgy fog vele nőni az NE erősítése?

Bocsánat, de én vagyok nagyon láma... A 0dB erősítés az nem is erősítés és nem is csillapítás nem? Ehhez képest akkor a 47K-s ellenállásokkal +9dB erősítésre van állítva az előfokozat erősítése. Plusz ha még több erősítésre van szükségem akkor a 47Kohmot kell növelnem? Ellenkező esetben, ha kihagyom az ellenállást és csak a potit teszem be, akkor az erősítés 0- +9dB-ig mehet?
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019
(#) metabo123 válasza oatis hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Figyeld a mellékelt rajzot.
Idézet:
„z ellenállások értékét változtatom(R2,R7) úgy hogy a poti 3 kivezetéséből kettőt bekötök mintha ugyancsak egy ellenállás lenne”

A mellékelt rajz szerint kösd be a potmétert a műveleti erősítő visszacsatolásába, a csúszkát összekötöd az egyik végével. Az ellenállást ne hagyd ki, hiszen így 47K tól tudod növelni a visszacsatolásban lévő ellenállásértéket, vele az erősítés mértékét.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2019

Hangsz.JPG
    
(#) oatis válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Ok köszönöm! Így fogom akkor megcsinálni.
(#) oatis hozzászólása Dec 5, 2019 /
 
Üdv!
Az alkotós nyák rajzon találtam egy S1 és egy S4-es bemenetet, amihez tartozik egy R3 és egy R10 ellenállás, amely a kapcs. rajzon nincs feltüntetve. Ezeknek mennyi az értéke, van egyáltalán szükség rájuk? Ha jól olvasom, akkor ezen a pontokon ki lehet kerülni a műveleti erősítőt.
És még egy kérdés. az 1µF Kondenzátorok lehetnek elkók, vagy nem szerencsés?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2019
(#) reloop válasza oatis hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Üdv! Keress frissebb NYÁK-tervet! Az 1 µF legyen fólia-kondenzátor.
(#) oatis válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
Miért keressek, nem működok? Már félig megépült, csak néhány kondenzátor hiányzik még.
(#) reloop válasza oatis hozzászólására (») Dec 5, 2019 /
 
A bemenetek még az eredeti kapcsolásból származnak Bővebben: Link
Ezeket módosítottam.
(#) Gergő90 hozzászólása Dec 10, 2019 /
 
Sziasztok! Van valakinek Budapest környékén elfekvőben egy LM1036N? Megvásárolnám! De postai úton is nyitott vagyok rá előre utalással, ha nem pesti vagy. Köszi és üdv!
(#) Toth Attila válasza oatis hozzászólására (») Dec 13, 2019 / 1
 
Szia! Egy dologra fel hívnám a figyelmed! Az álltalad linkelt beültetési rajzon, sajnos a c10-es elektrolit kondenzátor rossz polaritással van feltűntetve, azt meg kell fordítani. Én is ezt a tervet építettem meg anno. Ahogy javasolták, van ennek egy tovább fejlesztett változata is Alkotó mestertől. Mivel majdnem kész vagy, így jó lesz ez, csak figyelj a kondenzátor polaritásra.
(#) oatis válasza Toth Attila hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Ott a pont, tényleg fordítva van és rosszul is tettem be.
(#) oatis válasza Gergő90 hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Ha nem találsz megoldást, esetleg ebay vagy aliexpress.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2020
(#) Gergő90 válasza oatis hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Megrendeltem már, de nem bízok a kínai után gyártott félvezetőkben. Múltkor rendeltem egy IGBT-t és csont nélkül elpostáztak valami MOSFET-et az IGBT típusával feliratozva. Azon se lepődnék meg ha egy üres tokot küldenének Jó lett volna egy eredeti TI-os, de meglátjuk majd mit alkottak a kínaiak.
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Sziasztok.
Volna egy olyan kérdésem,hogy akarok házilag házimozi erösitöt épiteni most jön meg a dekoder és a kérdésem az lenne hogy lehet e 3 ic ét ugy közösiteni hogy a potiknál közösitem az ic lábakato,hogy a 6csatornát egyszere tudjam álitani egy garnitura potval azaz 4 db al.
(#) HA5AWS válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Igen.
(#) oatis hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
Üdv!
Az LM1036N előerősítő kapcsolásában helyet kapott egy loudness kapcsoló. Ez pontosan milyen célt szolgál? Oszcilloszkóppal ránéztem egy 50Hz-es szinusz jellel, de nekem nem tűnt fel semmi. A kimeneti jel be és kikapcsolt állapotban is ugyan akkora maradt.
(#) burgdavid válasza oatis hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
A fiziológiai hangerőszabályzást lehet ki/bekapcsolni. Bekapcsolt állapotban, alacsony hangerőállásnál emeli a mélyet/magasat, amivel az emberi fül frekvenciamenetét hivatott kompenzálni.
A gyakorlatban annyit tesz, hogy "dögösebbnek" hallod
(#) oatis válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Ok köszi. Kapcsoló helyett átkötés mehet, mert akkor nem sok értelmét látom kikapcsolni?
(#) Alkotó válasza oatis hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Vagy akár azon is lehet töprengeni, van-e értelme bekapcsolni, ha a rendszer egyébként is jól szól?
A kiemelések hosszabb távon fárasztóvá válhatnak.
Következő: »»   90 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem