Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
Lapozás: OK   17 / 24
(#) jeneisan válasza kokozo hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
Na megvágtam kicsire a videot. Remélem ez meggyőz:
(#) jeneisan válasza pont hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
Távirányító régi ps2 kontroller, átfaragva. Benne van 1arduino nano és egy 24l01 rádio. Az oled kijelző csúnyán van felrakva, arra nem vagyok büszke. Utolag derült ki számomra hogy a sok beállítás követhetetlen kijelző nélkül. Muszájból utólag felragasztottam rá.
(#) dB_Thunder válasza jeneisan hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Erre szoktam mondani: Marhára ráérsz!
(#) jeneisan hozzászólása Aug 18, 2019 / 1
 

Pedig a neheze csak most jön.
Teljes robotizálást szeretnék, az nagyobb meló lesz.
Terepen kell dolgoznia és kb 100 akadályt kell kerülgetni + kerítés szélén vágni.
Diferencial DGPS navigácioban gondolkodom.
Van valakinek tapasztalata hogy fák alatt (diófa, gyümőlcsfák), mennyire müködőképes a dolog?
(#) pont válasza jeneisan hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Szia! Először is még egyszer, gratulálok, nekem nem jutott volna eszembe, hogy ez a hajtás ide tökéletes. Viszont a GPS magas fák alatt nem lesz jó, ez egészen biztos, még a kétfrekvenciás gyári cuccok is elvesztik a jelet ott. A DGPS egyébként sem elég pontos, ide RTK kell, de csak nyílt terepen működik. Arra viszont tudok komplett technológiát, ingyenes párhuzamvezető program, automatikus megfordulással, stb.
ugyan nem fűnyíró, de robot, csak egy kicsit nagyobbacska Bővebben: Link
(#) bbalazs_ válasza jeneisan hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Rendkívül nagy átalakítás, gratulálok! Köszönjük a megosztását.
Amit kérdezni szeretnék - és szerintem többünket is érdekelhet - hogy milyen mélységig másztál bele a hoverboard lelkivilágába? pl. a vezérlő a 3 fő vezetéken kívül hogyan érzékeli (gondolom Hall-okkal) és ez hogyan van kivezetve.
Nekünk is van, a gyerekek viszont már unják, mert túl gyakran lemerül. Gondolkodom egy gokarttá alakításon - szerinted menne? Max. 30km/h - ra terveznék, inkább az autószerű hatás lenne az elsődleges - mechanikát megoldom én is vasakkal.
Ha lenne időd, én szívesen látnék erről hosszabb, részletesebb cikket.
(#) Lucifer válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
A hoverboard motorok szenzoros brushed motorok. Pár német arc főzött hozzájuk firmwaret, hogy lehessen PPM-el meg ADC-vel meg ilyenekkel vezérelni:
https://github.com/NiklasFauth/hoverboard-firmware-hack (Ez az egypaneleshez)
Ugyanehhez szinuszos vezérlési móddal (a fenti csak mezőgyengítéses) ami elvileg jobb teljesítményt nyújt (a tag Matlab/simulink modelt készített a cucchoz és abból generált kódot: elég beteg):
https://github.com/EmanuelFeru/hoverboard-firmware-hack

A jeneisan féle hooverboardban két külön panel van ahhoz is van főzött FW (ezt még nem próbáltam):
https://github.com/flo199213/Hoverboard-Firmware-Hack-Gen2

Attól, ha nem STM32 hanem GD32 van az ilyen paneleken véletlenül nem kell félni, ugyanaz az FW felmegy mindkettőre.

Haver csinált ilyennel crazykartot, hát elég crazy...
(#) Lucifer válasza jeneisan hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Na én még nem gratuláltam csak offoltam, állat cucc lett!
(#) jeneisan válasza pont hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
RTK így nem ismertem, nem tudtam hogy ez a neve.
Sajnos a terep 30-40%-a fákkal fedett.
Giroszkop most is van a fűnyiróban (mpu6050) forgásokhoz használom is, de elég pontatlan egyenlőre. GPS-giró kombinációval is variálok fejben.
A program érdekelne nagyon, főleg ha forráskodal van. Biztos adna ötleteket, tanulnék belőle.
(#) jeneisan válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Köszi! Neked is, meg mindenkinek!
(#) pont válasza jeneisan hozzászólására (») Aug 18, 2019 / 1
 
RTK - Real-time kinematic valós idejű korrekciószolgáltatás, a rover vevő mérési hibáit, egy bázis vevő által mért hibákkal korrigálja, pontosít 2cm körülire. Az általam használt program Bővebben: Link nyílt forráskódú, fent van a github-on, windows-os tulajdonképpen Com porton kapott NMEA üzenetekből számol és arduinokkal kormányoz, stb.
(#) jeneisan válasza bbalazs_ hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
A Lucifer-es linkek nagyon jók, sokat nézegettem őket mielött belekezdtem a projektbe.
Nélkülük el sem kezdtem volna!

Viszont menet közben kiderült hogy semmit nem tudtam felhasználni belőlük.
És egyetlen más github-os, vagy egyéb program sem volt jó az én hoverboardomhoz azaz panelemhez.

A saját hoverboard panelemet, teljesen feltérképeztem, 0 ról írtam saját programot rá.
A programot arduino alatt írtam, ami messze nem ideális STM32-höz, de jópár éjszaka alatt összejött.

Viszont! Meg lehet oldani a gokartot teljesen mechanikusan is! A giroszkópos paneleket kell döntögetni, például mechanikus gázkarral. Ez estben semmilyen elektromos átalakítás, programozás, nem szükséges.
(#) jeneisan válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Egy fontos infó! Program égetés, feltöltés közben (st-link), nálam, pillanotokra, zárlatba kapcsoltak a motor Fet-ek. Valami 90Amperes fetek vannak benne, azok túlélték, de a sönt ellenállás nem.
Le kell vállasztani programozásnál a fő tápfeszt, vagy áramkorlátot kell használni.
(#) Lucifer válasza jeneisan hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Idézet:
„A saját hoverboard panelemet, teljesen feltérképeztem, 0 ról írtam saját programot rá.
A programot arduino alatt írtam, ami messze nem ideális STM32-höz, de jópár éjszaka alatt összejött.”

Nem tudom mennyire vagy híve az open source dolgoknak, de szerintem dobd fel valahova, mert a kapcsrajz reveng része sokszor hatalmas segítség.
(#) jeneisan válasza pont hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Köszönöm!
(#) jeneisan válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 18, 2019 /
 
Ha esetleg saját programot írnál rá, ez a táblázat tökéletesen működik a hoverboard motorokkal, ez alapján készült az én programom:
(#) bbalazs_ hozzászólása Aug 19, 2019 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek az infókat!
Ez alapján már el tudok indulni.
(#) lacika1 hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Sziasztok lenne egy kérdésem adott egy hoverbord elektronika 36v és adot 4db 36v 250v hoverbord kerék és az lenne a kérdésem ezt a 4db kereket lehet e egy vezérelőről hajtani? szeretnék egy távirányítós rc autót készíteni belőle azért kérdem.
(#) Lucifer válasza lacika1 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Mivel a hoverboard motorok szenzorosak nem.
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Nálam most van tervbe véve egy négymotoros gokart, amit az eredeti panelekkel hajtanék. Az egyik panelre a gázpedál menne, ez soros vonalon vezérelné a másikat, ami slave-ként üzemelne.
Ezzel elvileg még a helyben fordulás is működne...
Ha sikerül időt szakítani rá,megépítem, a progit meg megosztom. Ez segítene?
(#) lacika1 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
igen segitene sokat köszi szépen én is rc auto épitése miat kérdem
(#) lacika1 válasza lacika1 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
meg a váz rol is kérnék majd egy rajzot
(#) lacika1 hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Valahogy így akarnám meg csinálni csak nem tudom hogy az a eredeti vezérlő e amit módosítottak.
https://www.youtube.com/watch?v=GpFDWN2sFmQ
(#) lacika1 hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Itt meg hoverbord bol csinálnak elektromos gördeszkát https://www.youtube.com/watch?v=GcAoD5BuItc&t=1213s
és itt is egy vezérlőről megy a 4 motor.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
A váz valószínűleg ad hoc lesz, de majd lefényképezem a végén.
A ki mit építettbe feltettem a jelenlegi, kétmotoros gokart képeit valamikor nyár vége felé.

Az orosz képnél a hátsó kerekek nem látszanak forogni, csak egyik és másik motorról beszél.
A gördeszkánál nem eredeti a vezérlő, az egy hall nélküli valami...
(#) lacika1 hozzászólása Feb 24, 2020 /
 
És esetleg egy olyan programot is lehetne írni esetleg? hogy egy vezérlőről menyen 4 motor és kontroller lehesen előre hátra meni vele meg lasi tani és fékezni ha majd gördeszkát is akarnék csinálni vagy valaki akarna nekelesen uj panelt venni .
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Az előbb már leírták, hogy nem lehet, mert Hall-szenzoros kialakítású.
El sem bírná egyébként valószínűleg.
(#) lacika1 hozzászólása Feb 24, 2020 /
 
a elektromos gördeszkába ez a elektronika van amúgy ahogy láttam

https://www.banggood.com/Upgraded-24V36V-Dual-Drive-Controller-ESC-...use=CN
(#) bbalazs_ válasza lacika1 hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Azt irja, hogy sensing method: hall
Viszont a szalagkábelen kívül más csatit nem látok, ami erre utalna.
Lehet, hogy ismét a kínai igényességnek lettünk tanúi.
Ha reklamálsz, akkor megírja, hogy de hát oda volt írva...
Ha olvasod pl. a voltage részt, akkor számomra teljesen érthetetlen, hogy mi van hova ponthegesztve és minek egyáltalán?
Viszon a support dual motor meg arra utal, hogy nem hallos. De látjuk működni, szóval szerintem jó.
(#) lacika1 hozzászólása Feb 26, 2020 /
 
Kaptam ma egy rossz hoverboard aminek a kereke elvan törve
és az lenne a kérdésem hogy amikor szétszedtem nem a szokásos hoverbord panelt találtam benne hanem ezt https://th.aliexpress.com/item/32643718327.html
ez csak a giroszkóp bene nem a vezérlőt már valaki más ki szete belöle nem
vagy tévedek?
Következő: »»   17 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem