Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   70 / 131
(#) uniman válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Ez pont úgy néz ki, ahogy az a leírásában le van fotózva ! Lehet a "feltanítást" nem ismered ?

Az előzőről nem rakrál fel fotót, a régi és az új távirányítókról sem...de még bepótolhatod!
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Miért néznélek hülyének? Mert nem tartom minden előző szavadat észben? Ezért rákérdeztem, hogy feltanitottad-e, és adod a sértődöttet
Egyébként "jobb helyeken" igenis van gyári száma az adónak és a vevőnek is, ami alapján a gyártó tudja, hány óra van éppen
Azt is írtam hogy az adót nézd mi van benne, többet elárul, ne a vevőt, mert a picben akármilyen adóhoz való szoftver lehet...
(#) 444Tibi válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Dehogy sértődtem meg, az nem ilyen.

Itt a kép, ez az én távirányítóm, már ehelyett is kéne egy új mert egy gomb kitört, és egy másik is haldoklik.
De fizikailag teljesen mások is vannak tucatjával és működnek, majd azokról is csinálok képeket.
Rendesek vagytok, nagyon örülnék ha sikerülne rájönni ki is gyártja ezt a fajtát, milyen kódolás
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Szóval:
1. Alkalomadtán felveszed a gyártóval vagy a jóemberrel a kapcsolatot...
2. Nem lehet neked segíteni.... Nézd már meg az adóban azt a 8 lábú fekete bogarat mi van ráírva,
ennek függvényében lehet valami kerülő mókolást eszközölni. Gyanús nekem hogy HCS3xx.
3. további lehetőséget nem látok...
(#) 444Tibi válasza pipi hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
1. Alkalomadtán azért nem tudom a gyártóval felvenni a kapcsolatot mert NEM tudjuk a gyártót, lásd 1.B pont:
1.B: A jóembert akitól megtudhatnánk a gyártót, 2 éve nem lehet elérni, a telefonszámán előfizető nem kapcsolható, a lakcímét nem tudjuk, a nevére keresés eredménytelen. Emiatt lásd 1. pont, a kör bezárult.

2. Dehogynem lehet, ha nem frocliznak hanem megmondják mit csináljak, pl. mint most:
"Nézd már meg az adóban azt a 8 lábú fekete bogarat mi van ráírva"

Ma szabadnapos vagyok, holnap tudom megnézni az IC-t.

40 éves elektronikai múltam van, mint már mondtam teljesen nem vagyok hülye a témához csak ez a távirányítás új és ismeretlen terep. Ezért bátorkodtam itt kérdezni.
(#) bajuszvas válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Ránézésre szerintem Kling vevő, az újabb távirányítók lefele kompatibilisek szoktak lenni.
Én is jártam így, régi kling 2 gombos, teljesen úgy néz ki mint az rc20. 433, de a kódolás más.
A tx multi is úgy néz ki mint a klind, de ott is más a kódolás, de még a gardengate-eshez hasonló távjuk is volt.. Sőt tudok olyat, hogy a kínai gyártótól kérik más kódolással , csak az ő távjuk lesz jó hozzá.
Most ez az elérhető Bővebben: Link. A kfuv-hoz tuti jó kell legyen.

Amit vettél az milyen?
(#) zsoltee0001 válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Én a TX-2-es távirt innen vettem:
Idézet:
„profitech40@gmail.com”
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) 444Tibi válasza bajuszvas hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Pontosan ugyanilyen es pont a kapuaruhaz.hu -tol rendeltem 1 darabot probara.
De nem lehet feltanitani egyik vevore sem, ok nagyon rendesek es aranylag olcsok.
Ezekszerint nem Kling vevok vannak nalunk.

A heten beviszek egy taviranyitot a Klinghez a Granatos utcaba, hatha ok kosabbak es meg tudjak mondani legalabb azt hogy az ovek vagy teljesen mas.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Ha nem túl bonyolult, egy vevőt is vihetnél próbára ...
(#) lelkes amatőr hozzászólása Feb 27, 2020 /
 
Sziasztok,
Tud valaki Exitec vezérlő beszerzési lehetőséget?
Ez a (képen látható) vezérlő megadta magát, a rádiójelet veszi, de nem reagál se erre se a SW1-SW2 GND-re zárásra se.

szh_ros.jpg
    
(#) Kékróka válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
És ha rövidre zárod a végállásokat, meg a kulcsos kioldó kapcsolóját ?
(#) lelkes amatőr válasza Kékróka hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Nem ismerem ezt a vezérlőt, nem az enyém. A kulcsos kioldó is tilthatja a működést? (kontaklhiba)
Holnap délután elmegyek, megnézem.
(#) bajuszvas válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
door-gnd (door és s 18+ közötti) zárás?
(#) lelkes amatőr válasza bajuszvas hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
A Door pont nem reagál semmire, halottnak néz ki a vezérlése.
Köszönöm a tippeket, úgy néz ki, csereérett lesz, csak nem találok sehol ilyen panelt.
Bármilyen más vezérlő fog némi mechanikai-elhelyezési gondot, de valahogy megoldom.
(#) Kékróka válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Igen, vezérléscsere előtt érdemes, és megnézni nem e sült egy bogár vagy egy csiga a hátuljára, infrát is kikötném és csak a rövidzárat tenném be … , de ha régi a moci nem biztos hogy jó irány a vezérléscsere. Másrészt ilyen védtelen vezérlés ki van téve a csigáknak, ha nincs szerencséd, tavasszal bemászik egy, te meg cserélheted gariba.

Idézet:
„Nem reagál semmire”

Pontosabban ?
Vagyis nem kattan a relé sem, vagy csak a jelzőfény villog, vagy csak egy led villan fel, vagy bármi változás ami észrevehető.
(#) uniman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Az "IR" LED miért nem világít? Az így vajon normális? Kapunyitó/ vezérlő típusszám ismert?
(#) lelkes amatőr válasza Kékróka hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Relé nem kattan, infrahibát kizártam, csak a rádió visszajelző villan fel, nem reagál.
Holnap estig jegelve a téma, akkor tudom hazahozni a panelt, itthon majd részletesebben átnézem.
(#) lelkes amatőr válasza uniman hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Semmilyen vezérlő típusszám nem ismert, majd kiszedve talán okosabb leszek.
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Kiszedtem, az asztalon sikerült működésre bírni. A Pic táp plusz pontja nem érintkezett. Kiadós átforrasztás után minden rendben levőnek tűnik. Holnap beépítem.
(#) zsoltee0001 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Ha nem dolgozott a pic, akkor
Idézet:
„a rádiójelet veszi,”

ezt, hogy tudta? A képről úgy tűnik a radiot is a pic dekódolja.
(#) lelkes amatőr válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
„a rádiójelet veszi,”
Azt abból gondoltam, hogy egy led villogott ha nyomtam a távadót.
De végül is mindegy, fő hogy üzemel rendesen.
(#) zsoltee0001 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Idézet:
„zt abból gondoltam, hogy egy led villogott ha nyomtam a távadót.”

Ez pedig arra utal, hogy működött a pic, de, ha jó....
(#) proba válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Vagy arra, hogy az RF vevő jelet kapott, amit a pic felé postázott.Amúgy némely CMOS ic érdekes dolgokra képes. Sokáig értetlenül álltam egy CD4060 ic előtt ami a kimenetére kötött két led közül csak az egyiket villogtatta. ( miután a táp lábára tápot kapott működött mindkettő. ) A védődiódák akár áramforrássá is tehetnek bizonyos IO lábakat.
(#) 444Tibi hozzászólása Márc 4, 2020 /
 
Nem voltam sokáig, inézés alatt volt a távirányítók keregélése.
Emlékeztek, nem Kling, és nem udjuk milyen kódolással működnek.

Pár napi internet turkálás meg a háziak emlékfoszlányaiból sikerült megtalálni azt a céget akinek az embere 10 éve beüzemelte az 5 kapunyitót.
Ez konkrétan a Fer-er Kft Jánoshalmán.

Telefonos megkeresésre mindenben készségesek voltak (1 valamiben nem , majd említem) és megerősítették hogy az általunk ismert szerelőjük valóban 2 éve kilépett tőlük, így hiába is próbáltuk azon a tel.számon elérni.
Postafordultával küldték a megrendelt 5 darab távirányítót amelyeket pillanatok alatt fel lehetett tanítani az 5 kapura.
Ez a mutatvány 52.000Ft+postaköltség, távirányítónként 10.400Ft-ot jelentett, ennyiért árulják a távirányítókat.

Megpróbáltunk infót szerezni, milyen kódolással működnek, de erre udvariasan annyit válaszoltak hogy ezt hiába adják meg, nem fogunk udni sehonnan ilyeneket beszerezni, csakis egyedül tőlük mert egyedi a kódolás.

Ezt el is hiszem, ennek értelmét és motivációját énszerintem meg is találtam, a több 100% felárral értékesített távirányítókban.

Ami még számomra ebben érdekes, ha sok kaput szereltek évtized alatt akkor biztos hogy nagyon sok rendszert kell vagy akkor szemétre dobni ha mint mi, elfelejtik a szerelő cég elérhetőségét, vagy ha maga a cég valamikor megszűnik. Emiatt én személy szerint ezt az egyedi mizériát inkorrekt eljárásnak találom.

Köszönöm mindenkinek az akkori segítségeket és a szándékot.
(#) pipi válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Mindenki védi a saját termékét, ez jogos. A túlárazott termék meg mit ne mondjak...
Most lehetett elgondolkodni, hogy érdemes lett volna lecserélni az összes távírt+vevőt, hogy esetleg jövőre ne 20ezerért kelljen távirányítót venni...
(#) zsoltee0001 válasza 444Tibi hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Hihetetlen, hogy nálatok mindenre a legdrágább megoldást tudják választani, én meg ha adok valakinek egy korrekt árajánlatot akkor meg "biztos át akarom b*ni" a hozzáállás
(#) 444Tibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Megnyugtatlak (ha ez ér valamit... ) hogy a tulajékat folymatosan át---kurják és ez megy 10 éve mióta kész lett az ingatlan.
Nem gyengén van lóvé, ez tény. De már néha megsajnálom őket.
Az átlag szitu, valami elromlik, kijön a "mester...", felméri az anyagi helyzetet. Nem a munkát..! hanem hogy mekkorát lehet szakítani.
Majd ad egy, a meló értékénél 3-5-10x nagyobb árajánlatot, természetesen rábólintanak, és a mester ezér a pénzért szar munkát végez. Érted, nem a normális minőséget hanem még össze is csapja és agyő, le is lép.
Mióta itt vagyok, számtalan ilyet láttam.
(láttam ritkán olyan, általában már idősebb szakikat akik tényleg a normális árért normális munkát végeztek de ez a ritkább)

kb. 2 éve kezdtem itt kibontakozni, a kezdő lökést egy uszadatechnikai cég 760.000 ezer forintos árajánlata adta, amibe egy hőcserélő csere és egy megszorult szellőzőmotor csere volt benne.
Felvállaltam az ügyet, netet turkáltam, a hőcserélőt 180ezerért házhoz hozták, beépíteni 30 perc volt, a szellőzőmotort szerencsére megvédte a motorvédelem így 2 darab, a csapágyboltba kapható legdrágább csapágy cseréjével, kb. 2 órai munkával javítva lett.
184.000 forintból. Kontra 760.000Ft...
Nem utasítottam vissza az azonnali 50rongy jattot.
És azóta próbálom felvállalni az olyan javításokat amiket meg tudok csinálni, a pénz is jól jön de az imagem nagyot nőtt itt és amúgy meg tényleg nagyon rendesek és közvetlenek a háziak, innen szeretnék nyugdíjba menni.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2020
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
Sziasztok

Ezt a fajta vevőt ismeri valaki?rx multi

A fixkódos Ditecet tudja ha a 6-os ON-ba van (universal fix code)
Amire kíváncsi lennek, hogy pl a 3 gombra rá lehet-e hangolni az 1-es csatornát?
(#) bajuszvas válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Az új : Bővebben: új

A régi:Bővebben: régi

A régi már nem nagyon kapsz sehol.
Bármely gombot rá lehet tanítani az 1-es csatornára.
(#) bugyi680 hozzászólása Márc 9, 2020 /
 
Üdv!
Van egy úszókapu motor (egy fázisú) nem tudja kinyitni a kaput ah elején rásegítéssel ment de később úgy sem.De üresjárásban megy. Előfordulhat hogy a kondenzátor tönkrement?Az mennyire baj hogy 12,5 µF helyett 14 µF használok?
Következő: »»   70 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem