Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   137 / 167
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Szia!

Én inkább egy Instrustar SDS205A szkópot vettem. Hasonló paraméterekkel bír, valamivel olcsóbban. Ha gondolod, kölcsön adom, hogy kipróbáld milyen.
(#) PDM válasza VJ72 hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Saját fejlesztés és gyártás volt. A bécsi Siemensnek készült, lényegében barter
üzlet volt. Ha megtalálom a kapcs.rajzát, kirakom valahová.
(#) Kovidivi válasza bbb hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Köszi.
Én 55€-ért találtam a te szkópod (Banggood) a Hantek viszont megkapható amazonon mint "sérült" 58€-ért. Újonnan meg 70€. Mondjuk az Áfa még kérdéses, honnan is jön a csomag.
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 15, 2020 /
 
Nekem nem szórakoztak áfával. Aliról rendeltem.
(#) TASBALA hozzászólása Márc 1, 2020 /
 
Sziasztok,
Egy működő Metrix OX710B megérne 22 ezret?
2x25MHz
(#) Ge Lee válasza TASBALA hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Vevője válogatja. Ha hibátlan (nem kontakthibásak a forgókapcsolók sem amire kicsi az esély), akkor biztos akad akinek megér annyit. Egyébként meg ezek úgy 10 évvel ezelőtt talán még értek ennyit, manapság már 60 körül vannak használt DSO-k, amikkel ezt össze sem lehet hasonlítani.
Csatlakozom egyik fórumtársam írásához, ilyeneket én már nem vennék, persze ha a szükség nagy úr...
(#) Bakman válasza TASBALA hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Konkrétan hol találtad a hirdetést? Ha itt: Bővebben: Link, akkor eszedbe ne jusson megvenni. Maximum ingyen elfogadni.
Idézet:
„A pozíciópotikon illetve némelyik kapcsolón érződik némi oxidáltság már, legalább 10 éve nem volt használatban.”
(#) TASBALA válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Köszönöm
(#) TASBALA válasza Bakman hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Nem, vaterán és jófogáson láttam ugyanazt, fura hogy kb ugyanakkor ugyanaz a típus ugyanabban az árban, de nem ugyanaz a hirdető
(#) TASBALA válasza TASBALA hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Most látom hogy a kettő között egy év van...
(#) Bakman válasza TASBALA hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Gondolom eddig még nem talált palimadarat.
(#) nagym6 válasza TASBALA hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Valaki megvehette és most eladja, így lehet két név egy év eltéréssel.
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Nem biztos, általában a többség más nick-el hirdet a két felületen párhuzamosan. A vakerára egyébként érdemes rászánni pár percet és átnézni a szkópos hirdetéseket, persze csak erős idegzetűeknek. Az ember esze megáll amikor olyat lát, hogy 0Ft-ot érő őskori szemeteket árulnak ilyen használt DSO árban, néha még többért. Vagy nagyon optimista az eladó, vagy lövése sincs a jelen kor árairól meg a keresletről.
Átnéztem minap a nulláról indulva úgy 60000Ft-ig bezárólag a kínálatot, és egyetlen egyet sem találtam ami alkalmas lenne arra hogy azt bárki annyiért megvegye. Nem én, mert nekem ingyen sem kellene.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Idézet:
„Vagy nagyon optimista az eladó, vagy lövése sincs a jelen kor árairól meg a keresletről.”
Annó volt szerencsém pár "eladóval" társalogni ilyen-olyan apróhirdetési oldalon, nem csak oszcilloszkóp ügyben. Az általad említett két típus az összes eladó kb. 10 %-át teszi ki, a többi egyszerűen várja a tollashátú vevőket. Nem véletlen, hogy ezek az aprók nem itt jelennek meg (kivéve egy-kettőt), félnek a szakmai közönség fújolásától, ugyanis itt, megnézvén eme témát, kb. pár óra alatt kiderülhet, honnan fúj a szél.
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Idézet:
„Vagy nagyon optimista az eladó, vagy lövése sincs a jelen kor árairól meg a keresletről.”
Vannak messze abnormális árak, vagy "lövése sincs a jelen kor árairól", vagy próbálkozik hátha valaki beugrik, amikor fél évig hirdet változatlan áron. Gondolom ilyen próba szerencse lehet sok aki nem is akarja eladni, csak ha valaki extrém áron elviszi.
(#) Ge Lee válasza Bakman hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
De ennyire? Én is rá szoktam néha írni egy két emberkére, nem is értik mit akarok, és ilyen válasszal jönnek, hogy én ezt ide áraztam be, szerintem ennyit ér, ha nem akarom megvenni hagyjam őt békén. És hiába írom le neki, hogy ember, ilyet hirdettem feleennyiért, és annyiért is csak azért kelt el, mert éppen valakinek nagyon kellett. Azt hinné az ember hogy el akarja adni, de nem. Ha nem kel el 2-3 héten belül úgy, hogy már sokan megnézték, akkor az túl van árazva.
Hozzáteszem a nagyon jó áron kínáltat meg azért nem lehet megvenni, mert a hiénák azonnal lecsapnak rá. Nincs más dolga, mit ott ül egész nap a gép előtt és figyel. Amint megjelenik valami áron alul, 3-4 percen belül lecsap rá, esélye sincs az embernek...
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Idézet:
„Én is rá szoktam néha írni egy két emberkére”

Én meg nem szoktam, van más szórakozásom is.

Habitus kérdése.
Ha senki nem ad valakinek visszajelzést, akkor a végén elszáll az agya.
Nem rád gondoltam, mielőtt magadra veszed.
(#) apac hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
Gondolkodom a szkópom eladásán. Jelenleg egy Phillips PM3217-em van, nem volt vele gondom sohasem, de alig használom. A fénye erős, a gombjai nem kontant hibásak úgyhogy nem egy leharcolt ketyere.

Abban tudnátok e segíteni mennyit érne. Megvan hozzá a papirjai, gyári mérőkábele is, soha nem volt javítva.

Köszönöm a segítséget.
(#) Ge Lee válasza apac hozzászólására (») Ápr 1, 2020 / 1
 
Azért nehéz erre bármit mondani mert noha van egy irány, ahány ember annyiféle vélemény. Konkrétummal annyival tudnék csak segíteni, hogy nekem volt egy PM3215 ami annyival egyszerűbb ennél hogy csak szimpla időalapja van. Az ha jól emlékszem 36-ért ment el, de ennek már sok éve. Nem tudom hogy az tud-e akkus üzemmódot mert adott vásárlónál az is jelenthet előnyt. Az egyik véglet az az, hogy ma már analóg szkópot nem nagyon vesz senki, a másik véglet meg szerintem valahol 40000 környékén van, az lehet a felső lélektani határ amit valaki hajlandó lenne adni érte.
Ha eltekintünk a mostani járványhelyzettől hogy senki nem vesz szinte semmit az élelmiszeren kívül, akkor nálam bevált gyakorlat az, hogy felteszem egy olyan áron a jófogásra meg ide az apróba amit vevőként is reálisnak gondolnék, és ha 2 héten belül nem veszik meg akkor tudom hogy magas a kért ár.
(#) c27 válasza apac hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Van erre egy jól kitalált módszer, megnézed a közkedvelt hirdetőoldalakon milyen árban vannak hasonló szkópok és te is felteszed annyiért és várod hátha mégis valaki megveszi, vagy kicsit lejjebb mész az árral és ha valakinek mégis hasonlóra támad kedve akkor elég valószínű, hogy a tiéd lesz a befutó. Én így szoktam eladni plusz nézegetem, ha időközbe kerülnek fel hasonló hirdetések akkor azok milyen árban mennek és módosítom. Hozzáteszem nem mindenki tudja a valós árakat, sőt valaki csak nosztalgiából vesz magának egy szkópot, így akár szerencséd is lehet az eladással. Egyébként lefele mindig lehet vinni az árakat, de azért ne irreális árral indíts. Ha jól lövöd be 3 héten belül lesz rá jelentkező. Tipikus jel ha 1 hónapig a kutya se kérdezte, akkor magas az ár.
Bár a licitálós oldalon sokszor elég szép áron megy el a "selejtje" is (pl. EMG és társai).
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
(#) apac hozzászólása Ápr 1, 2020 /
 
köszönöm mindenkinek a választ, még egy kicsit gondolkodom rajta. nehéz tőle megválnom.
(#) kleinie válasza apac hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Jöhettél volna korábban, akkor nem vettem volna egy (utólag derült ki) döglött Hameg-et.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Üdv!

Megérné megvenni egy HP 54600B szkópot? Vagy inkább egy újabb digitálisat?

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) nagym6 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 / 1
 
Nem. Mintavételi sebessége: 20Ms, jelfelvételi hossz 2000 pont. Az új -nem tudom milyenre gondolsz pld.. Rigol, Siglent, Owon- mintavételi sebessége: 1Gs ez már minden hobbira jó, jelfelvételi hosszuk minimum 1-10 Mpont, bőven mindenre elég.
Ezenkívül már százéves, hiba jó esélyes bármikor, javítás esélytelen.
(#) szucsistvan123 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Az is fontos lenne, hogy mennyiért. Mert 100Ft-ért elhozom még ezekkel a hátrányokkal ia.
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
50-60e. körül hirdetnek ilyeneket, gondolom ilyen ár lehet.
(#) Geri86 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Sziasztok. Az alább csatolt oszcilloszkópról vélemény esetleg?

Hantek iDSO
(#) highand hozzászólása Ápr 22, 2020 /
 
Én még mindig a jól megépített analóg oszcilloszkópokban hiszek, de ez valószínűleg azért van, mert még nem volt nálam kipróbálásra akár csak egy közepes minőségű mai digitális gép.
(#) Ge Lee válasza highand hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Meg azért mert van kedved számolgatni az osztásokat, nem kellenek az egyéb rendelkezésre álló mérések, de leginkább nem keresel egyszeri rövid impulzust egy 2-3 másodpercnyi jelben. Mert az analóggal az nem nagyon megy.
Következő: »»   137 / 167
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem