Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   864 / 1121
(#) villanyipi válasza zsa hozzászólására (») Márc 3, 2020 / 1
 
Ha már a másik gép el sem indul vele én megjavítanám a kártyát ívesen.
(#) pittti válasza zsa hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
„... Vagy mit lehetne kipróbálni még?”
Ezeknél a kártyáknál nem mindegy, melyik slotba teszed. Ugyanis két fajta slot van, saját IRQ-val rendelkező, és Shared - osztott IRQ-val rendelkező. Na, az utóbbiban nem mennek ezek a kártyák - meg kellene nézni az alaplap leírásában.
Most jut eszembe, a SATA kártyád is kizárólagos IRQ-t igényel - tehát például a VGA melletti slot egész biztosan nem jó neki!

Ha viszont a megfelelő slotban sem megy akkor tényleg - jobb kézzel a bal váll felett...
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2020
(#) Epu2 válasza zsa hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Idézet:
„Másik gépbe téve a kátyát a gép el sem indúl,”

Üdv! Akkor esélyes, hogy elhalálozott.
(#) sector99 hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
Sziasztok !
Hogyan lehetne újratelepíteni a windows-t egy régebbi laptopon, ami még nem tudja az USB-ről bootolást és a DVD meghajtója is rossz ?
(#) xxxyyy válasza sector99 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Mennyire régebbi laptop?
(#) nedudgi válasza sector99 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Hálózat van rajta? A telepítő DVD-t felmásolod a merevlemezre, és onnan indítod a telepítőt.
(#) Doky586 válasza sector99 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Telepíthető Floppy-ról is a windows.. (legalábbis a 95 98 biztos)
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2020
(#) sector99 válasza xxxyyy hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Nem tudom egy kis win tisztogatás után egyenlőre visszaadtam a tulajnak. Sacc olyan tizenéves Asus.
(#) sector99 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Igen van. Köszi jó ötlet ! Win7-et is lehet így ?
(#) sector99 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Haha !!... Te is emlékszel ?
Az jutott eszembe hogy: "Hanyas vagy ?........akkor mi félszavakból is megértjük egymást..."
Egyébként igaz, én még 3.1-es Win-t is telepítettem lemezről
(#) Doky586 válasza sector99 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Kizárt dolog hogy egy ~2010-ben gyártott Asus ne bootolna USB-ről..
(#) deebo válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Nem olyan kizárt az, ha GPT-ben van a pendrive.
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Csak egy láda floppy kell hozzá.
(#) sector99 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Olyan tüzetesen nem néztem a BIOS-t, de a boot sorrendnél nincs az biztos...
(#) sector99 válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 5, 2020 / 1
 
...és majd az utolsó előttinél az írja ki, hogy a floppy nem olvasható...És akkor az ember szálanként tépi a haját és imába foglalja Gates bácsit...
(#) Doky586 válasza sector99 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Nyilván a bekapcsoláskor már bedugott pendrive jelenik csak meg ott, de az is csak ha fizikailag működőképes a pendrive, fizikailag működőképes a port (ha ki van törve belőle pár műanyag darabka vagy érintkező akkor nem), a bios nincs elállítgatva, stb stb stb...

Bootolni is csak akkor fog róla ha szoftveresen megfelelően elő van készítve. (Link)
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2020
(#) sector99 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Igen, jogos. Az USB port tökéletesen működik, az én gondolkodásom viszont - már így öreg fejjel - kevésbé... Mivel a boot sorrendnél nem találtam, így elkönyveltem magamban, hogy nem lehet. Persze ki nem próbáltam.
Köszi a linket, ugyan csináltam már ilyent, de így nem kell keresgélnem.
(#) nedudgi válasza sector99 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Lehet.
Én még telepítettem Windows 1.0-t is. Valami árukapcsolás révén, szkenner, vagy képszerkesztő program része volt.
(#) sector99 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Ó... Netán még DOS parancsokra is emlékszel ?
(#) nedudgi válasza sector99 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Sőt, CP/M-86 is volt a gépemen.
(#) sector99 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
No azzal nem találkoztam...Csak DOS 3.3, XT alaplap, 360 kB-os floppy, zöld monokróm monitor...Filléres emlékeim...
(#) Inhouse válasza sector99 hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Win 95-őt raktunk fel anno egy barátommal floppyról. Már nem emlékszem mennyi kellett hozzá, de sok. És valóban, az utolsónál mondta, hogy nem olvasható, csak kerregtette... Hosszú percekig kellett unszoljam, hogy tekerjen már haza a város másik végébe és hozzon az utolsóról másolatot. Persze szigorúan 3 példányban! Sikerült, de a pótból is csak a második lett jó. Az meg van, hogy ha valamit anno felraktál a floppyra, akkor legalább 3 példányban (ha kicsi volt, pl. dbf), 1-es 2-es, 3-as könyvtár?
(#) Szasza9668 hozzászólása Márc 6, 2020 /
 
Sziasztok!

Ugyan nem hiba de segítséget kérek!

Win 8.1 embedded rendszer. Ha jobb egér gombbal hosszan kattintok egy file ikonján akkor előjön egy menü. Ebből a menüből hiányzik a nyomtatás opció nekem. Hogyan tudom hozzá adni?

Köszönöm!
(#) SzervízMacska válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Nekem egy Compaq laptopom van a szekrény tetején. Ehhez vettem egy (pcmcia) usb bővítőkártyát, aminek a működéséhez win98se-re volt szükség. Beviteli lehetőség egyedül a floppy. volt. Azt találtam ki, hogy a telepítő cd tartalmát egy arj nevezetű tömörítő programmal floppy méretű darabkákra tömörítettem, a gép merevlemezén pedig ugyanezzel a progival vissza lehetett állítani az eredeti telepítőt. A windows köszöni, jól van, azóta sem kellett újratelepíteni.
(#) nedudgi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 6, 2020 / 1
 
Átküldhetted volna párhuzamos porton is.
(#) bbb válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 6, 2020 / 1
 
Egyszerűbb kivenni a merevlemezt és külső dokkolóval rámásolni a dolgokat...
(#) Inhouse válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Még pár évvel ezelőtt is kellett egy Win95-ös gépről párhuzamos NulModem kábellel adatokat leszedni, felrakni. Aztán kapott egy ISA hálókártyát, aminek a driver kompenenseit úgy másoltam fel az LPT-n keresztül ahogy kérte sorban. 3-4 évvel ezelőttig ment a 10Mbit-es hálókártyával, de bevégeztetett. Ja, amikor nem helyben, hanem egy másik városból kellett a kapcsolat; modemen, betárcsázással volt babusgatva.
(#) zsa hozzászólása Márc 6, 2020 /
 
Tanács kvellene bios Frissitésre. Abit VH6T alaplap v1.1 . Milyen biost tölcsek le rá ? Gondom sata pata adapter megjött , biosban az 500GB os hdd-t 136gb os nak látja . Frissités megoldaná?
Alaplap Abit VH6T van rá nyomtatva PCI slot oldalán v1.1

Biosok :Bővebben: Link
(#) Epu2 válasza zsa hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Talán, de nem. Ez egy matuzsálemi alaplap. Még USB 2 sincs rajta. Elengedném egy sokkal modernebb re. Akár ingyen, vagy jelképes összegért beszerezhető.
(#) zsa válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Köszi a tippet tudom őskövület, de zenegépbe van be építve ezt a célt még kiszlgálja. Most indítottam az xp telepítőt , ami felismeri hogy 500gb os hdd. Remélem ujrainditás után bootolni fog róla.
Következő: »»   864 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem