Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   175 / 196
(#) Tálképű válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Köszönöm,gyorsba ki is próbáltam,de nem jártam sikerrel.
Kötöttem a két középsőre is, sőt balról mind a 3 ra is,de nem nyekken.
Lehet hogy hibás.
Mi a gyári szerepe ennek a négy csatlakozónak?
A remote szálat tudom,az logokus,de a többi mi a nyavaja?
(#) Inhouse válasza Tálképű hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
A szöveg vége felé helyesbítettem, nem kell 3, csak a középső 2 szálat +12V-ra kötni, persze a főtáp mellett. Igazából én sem értem minek variál ennyit a Pioneer, a világításnak is csak akkor lenne értelme, ha lenne rajta egy LED-es logó...
Az sem logikus, hogy a Tuchel (DIN) dugón meg nincs is meg az összes, a kék Remote mellett...
Regisztrálj fel az Elektrotanya.com oldalra és ott fenn van rajza.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2019
(#) Uviktor hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Üdv!
Ez egy szép youngtimer erősítő.
Szerintem az árából egy jó szobai erősítőt lehetne venni.
Ehhez én is fiatal vagyok hogy ezta Tuchel összekötő kábelt ismerjem,de én arra gondolok,hogy a világítás vezetéket csak továbbítja a fejegység felé.Gondolhatta a tervezője,hogy a csomagtartóban van hátsó lámpa...
Nekem egy GM-A200-asom van,gyanítom a Tuchel bekötése ugyanaz.
A narancs vezeték a teljesítmény táp,a piros ignition-ra szintén + szükséges,és a remote-ra(Tuchel 6) is.

GM-A120.jpg
    
(#) Uviktor hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Ezen a képen is látszik hogy az illum a csatlakozó felé mutat a nyíl.
(#) Uviktor hozzászólása Dec 17, 2019 /
 
Bocsánat,Tuchel 1 a remote.
(#) Inhouse válasza Uviktor hozzászólására (») Dec 18, 2019 /
 
Van 1 eltérés a 2 rajz között, a MUTE a GM1000-en nincs rajta.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2019
(#) Tálképű válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 21, 2019 / 2
 
Köszönöm a segítségeket,közben sikerült életre kelteni.
Le írom,hogy hogyan,hátha valakinek valamikor segít.
A bemenő jel csatlakozóján 2 pontot össze kellett zárni,és így már megy.
Képen jelöltem.(nem saját kép)
(#) antalbende hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Sziasztok, felteszem itt is a kérdésem, hátha tud valaki megoldást.

Tökéletesen működő (28 W-os) készüléket szerettem volna beépíteni autóba, de nem sikerült úgy ahogy elterveztem. A benne lévő trafónak két megcsapolása van, mindkettő 12V 1.8A, ezáltal 3 vezeték csatlakozik az alaplaphoz, a közös fekete és a két kék. A transzformátort kivettem, a két kéket egybe kötöttem, és így próbáltam egyszerűen egy 12V-os (max. 20W teljesítményű) DC-AC adapterrel működtetni, kevés sikerrel. Nem szólalt meg, az egyetlen hang amit kiadott magából, az egy halk búgás volt, a kapcsoló félállásában. Próbáltam 12V-os csavarbehajtó akksijáról is, azzal még ennyit sem produkált. Próbáltam a polaritást felcserélni, úgy sem reagált.

Kérdésem az lenne, hogy mi a szerepe a két egyforma 12V leágazásnak, illetve hogy van-e valamilyen alternatív megoldás egy autó akkumulátoráról való működtetéshez azon kívül, hogy visszaalakítom eredeti állapotába és egy inverterrel működtetem.

Elnézést a laikus gondolkodásmódért, csak gondoltam hasznát veszem valahogyan ennek a magában maradt mélynyomónak.

Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza antalbende hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Ez a kérdés ennyi információval kb olyan mintha azt kérdeznéd hány éves a kapitány ?
Legalább egy két képet a panelról feltehetnél és egy tipust írhatnál , itt sem mindenki látnok ...
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Hagyjad, pont most regelt be, csak emiatt.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Idézet:
„itt sem mindenki látnok ...”
csak Gafly
(#) blasz válasza antalbende hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Amit beakartál építeni kettős tápról üzemel,nem megy sima 12 volttal.Azért van a trafón 3 kivezetés.
(#) dB_Thunder válasza antalbende hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Az a baj, hogy vakon vagy mint Esmeralda!
Emmelett még az "amperhó" se értesz!

Nem véletlen az a dupla kék, mert a legtöbb jószág 2x valamennyi voltot kér...
Ezen okból 1x akármennyivel azt se mondja, hogy kakukk!!
(#) antalbende hozzászólása Jan 15, 2020 /
 
Igazatok van, még "amperhó" se értek, szerencsére nem villamosmérnöknek készülök, csupán hobbi Úgy gondoltam, ha mindkét kéken megkapja a 12V-ot, (igaz nem AC, hanem már egyből DC, de reméltem az egyenirányító nem akadályoz majd), akkor működni fog.

Speedlink Gravity 2.1 SL-8231
(#) SzervízMacska válasza antalbende hozzászólására (») Jan 15, 2020 /
 
Már írták, hogy szimmetrikus táp kell az erősítődnek, ehhez kevés a gk. 12V-ja. Mert ugye 2x12=24...
(#) paradigma hozzászólása Feb 2, 2020 /
 
Sziasztok! Jelenleg egy viszonylag egyszerű erősítővel bírkózom. Lehet ez a baj, lehet a nyílvánvalóra nem gondolok. Egy D-osztályút bármikor megjavítok, de ez a Magnat Rave 220 kifog rajtam. Az Irfz44-eket rendre elmelegíti. Az invertere szkóppal vizsgálva leválsztva az erősítő áramköreitől tökéletes, műterheléssel 0.16A-t vesz fel. Üresjárásban terhelés nélkül az erősítő a labortáptól lágyindítás után 3,3A - t kér, ezt sokallom. Valahol zárlat lehet. A jobb oldali összes ktc3198 halott volt. Valaki találkozott már ilyen hibával. Valami ötlet? Tudom, hogy lehet olcsón vásárolni ilyeneket, de "csakazértis" megjavítom!
(#) dB_Thunder válasza paradigma hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
3,3A az rengeteg!
Max pár száz mA lehet egy analóg erősítőnek a nyugalmi árama!!
Nem biztos, hogy zárlat, lehet az szakadás is!!

Nézzél meg pár jó öreg hagyományos tranyós erő rajzát, hogy képbe kerülj. Semmi ördöngösség nincs bennük...
(#) paradigma válasza dB_Thunder hozzászólására (») Feb 2, 2020 /
 
Videotontól Naim-ig volt a kezemben minden, de ettől már görcsöl a fejem. Soha nem gondoltam, hogy egy egyszerű kapcsolás fog ki rajtam. Látod! Kínomban szakadásra nem is gondoltam. Javítás során a feltárt hibák listája eddig: ktc3198 5db, Irfz44 2db, A1220 1 db, gyakorlatilag az összes elko hulladék volt (esr és/vagy kapacitás érték jelentős eltérése). Hogy ne mondják, nem vagyok alapos a végtranzisztorok mindegyike tesztelve.
(#) paradigma hozzászólása Feb 3, 2020 /
 
Most lebuktatom magam! Aki dolgozik, az hibázik! Khm.. Ha a toroidot jól beforrasztom, akkor nincs hiba.
(#) dB_Thunder válasza paradigma hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
LOL!!
(#) mucden hozzászólása Márc 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Kenwood KAC-920-hoz megvan valakinek a javítási kézikönyve?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2020

kac920.jpg
    
(#) oregtamas0202 hozzászólása Márc 9, 2020 /
 
Üdv Mesterek !

Egy ETON PA-5402 van nálam.
Kapcsolási rajz sokat segítene, ha lenne valakinek.
Védelem 1-2 másodperc és hibára áll.
Végfok -meghajtó ,táp hibára áll.
(#) mucden válasza mucden hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Mivel nem találtam hozzá megfelelő dokumentációt, így felajánlom az erősítőt ingyenesen, annak aki értékelni tudja (és megígéri, hogy nem szérbarmolja, hanem megpróbálja beüzemelni)!
Állapota fellelt, szomszédom lomtalanította volna, de megmentettem.
(#) dB_Thunder válasza mucden hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Kenwood.. Engem érdekelne! Az még nem tudom hogy jut el hozzám..
(#) Inhouse válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
A KAC-820 a kistestvére lehet, arról van az ET-n SM.
Itt kinyerhető az első 5 oldal.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Mármint a 920-as első 5 oldala nyerhető ki.
(#) mucden válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Ok. Jelenleg Vecsésen van a cucc, Kökihez járok be dolgozni, így személyesen itt tudom átadni.
Lehet, hogy későn írok, de holnap (2020.03.26, péntek) délután (17-19 óra körül) megyek Kelenföldre, így az odaúton is lehet találkozni.
Egyébként pedig Foxpost a te költségedre.
(#) dB_Thunder válasza mucden hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
bé,bé,bé!!!
Mivel vidéki lennék!
Priviben megbeszéljük a részleteket!
(#) lescsa90 hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok. Egy olyan problémám lenne, hogy nagyobb hangerőn némelyik mélynél eltűnik egy pillanatra a mély és utána azonnal visszajön, kisebb hangerőnél nincs baj. Az erősítő egy M.N.C V600
(#) Inhouse válasza lescsa90 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Ki kéne szűrni, hogy a mélynyomó csinálja, vagy az erősítő. Másik mélynyomó, ha azzal nem ilyen, akkor annak van baja, a hozzávezető huzal szakadozik pl...
Következő: »»   175 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem