Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videomagnó problémák
Lapozás: OK   52 / 64
(#) pimpoka hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
Kedves Massawa! Szerinted akkor egyszer miért működött? Ha nem a magnón kell állitani valamit akkor veszek egy kapcsolós scartót! A dvd miért működik erről az átalakítórol?
(#) CHZ válasza pimpoka hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Video menujeben nezd meg be van e kapcsolva a scart kapcsolofeszultsege.
(#) pimpoka hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
A távlövöt megnyomva csak atz írja ki OSD.
(#) FAZ1 válasza bbb hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Szerintem viszont jó oda bármiféle semlegesnek minősített kenőanyag, de leginkább zsírok.
Én vagy szilikonzsírt használok, vagy a patikában megvehető orvosi vazelint.
(#) FAZ1 válasza Al-sulaymaniyah hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Ezekhez a régi gépezetekhez bármiféle csereszabatos alkatrészeket Budapesten csakis egyetlen helyen lehet megvenni (ha netántán van nekik):

HQ Elektronika Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
XIII. Kerekes utca 15.

Telefon: +36(1)239-3266. Mobil: +36(30)948-5976.
(#) Massawa válasza pimpoka hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
A DVD egyirányu (kintröl a TV-be) a videorekorder alapbol meg forditva van.
Azt én honnan tudjam, hogy valamikor mitöl müködött. Azt sem tudjuk, hogy ugyanazzal a kabellel csatlakoztattad. Stb.
(#) FAZ1 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Pedig a videorekorder valójában egy az egyben ugyanolyan szerkezet, mint a DVD!
Általában egy irányban és befelé ad jeleket - a TV-be.
(Csupán másolásnál van általában két-irányba működtetve, de akkor is -
az egyik gép csak "leadó", a másik meg csak "felvevő" pozicióban van
Gyakorlatilag a deck videókat kivéve - szinte MINDEN videomagnónak saját beépített TV tunerje volt (van), így nem igazán hiszem azt, hogy a TV-ből a jel kifelé is jönne, hogy azt magnóval felvehesd kazettára.

olyasmi mindez, mint a szalagos magnók hőskorában, amikor rádióból a népek a jó zenéket úgy vették fel, hogy rádiójuk hangszórója elé letettek egy mikrofont. Igaz, a hangminőség ezzel bizony elég rettenetes volt /nem ám Hi-Fi és hasonlók/ ,
meg miután (ha már volt rajta lehetőség).
Persze össze is lehetett kötni direkben a megfelelő csatlakozóik által. Nálunk erre a tuchel volt divatos, nyugaton meg az RCA (vagy a jack).
De akkoriban a népnek valahogy jó volt az egyszerűbb, ámde selejtes megoldás.
Még jól emlékszem arra - nekünk pl. 61 centis Alba Regia TV-nk volt, így mit össze nem szenvedtem én azon, hogy egy tuchel-aljzatos magnó-kimenetet applikáljak bele - a hangerőszabályzó potmétere felől.
/ráadásul vigyázni kellett arra /mivel régi csöves TV-ken a chassie-n maga a hálózati 220V is megjelent/, hogy nehogy kijöjjön a fázis, tehát azt a rendszert galvanikusan igencsak jól le kellett az egész cuccról választani
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2020
(#) Patópali válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Idézet:
„Gyakorlatilag a deck videókat kivéve - szinte MINDEN videomagnónak saját beépített TV tunerje volt (van), így nem igazán hiszem azt, hogy a TV-ből a jel kifelé is jönne, hogy azt magnóval felvehesd kazettára.”

De, csak a videomagnó bemenetét át kell állítani tv csatornáról-AV-ra. Különben hogyan vennél át másik videóról vagy kameráról?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2020
(#) Patópali válasza pimpoka hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Ha külön csatlakoztatod a DVD lejátszó vagy a video magnót és a video magnó nem működik a videókábel ( csak ha másik kábellel csatlakozol a video-val a TV -re) vagy a video magnó csatlakozója kontakt hibás.(belül a panelon felszakadt forrasztások -gyakori hiba). Ha sorolós scart csatlakozóval mindkét készülék egyszerre csatlakozik a TV -hez a DVD kapcsoló jele miatt nem működhet a video magnó.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2020
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Az egyetlen különbség általában, hogy a videorekorderen van egy elektronikus kapcsolo, ami automatikusan megváltoztatja a jel irányát. Azaz ha áll, akkor a scartbol a VCR felé mennek a jelek, ha lejátszásban van akkor meg a TV-be megy a jel. Van amin ezt kezelni lehet a menüböl, van amin nem.
Ez a funkcio teljesen hiányzik a DVD playerböl, és egy sereg scart kábelböl.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2020
(#) emi hozzászólása Márc 13, 2020 /
 
Üdvözletem!
Kaptam egy Betamax SLC9ES videomagnót és a multi out-on szeretném csatlakoztatni a tv hez AV
csatlakozóval. Nincs hozzá átjátszókábelem csinálni kell csak nem tudom a 8-as tuchel csatlakozón
hol van a video és az audio AB kimenet. Esetleg kész kábel van valakinek? Valami irodalom van erről valahol? 8-as dugvillám már van, csak helyesen kéne bekötni. Előre is köszönöm a segitséget.
(#) Massawa válasza emi hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Sony 8 pin AV
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2020
(#) Poli válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
(#) emi válasza Poli hozzászólására (») Márc 14, 2020 /
 
Nagyon köszönöm, tökéletes lett az átjátszókábel.
(#) vopaleczky hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Üdv. mindenkinek.
Feb.26-i kérésemre nem jött semmilyen válasz, most megpróbálom ismét. Biztosan van a Fórumozók között akinek van 6 fejes JVC HR - 700E típusú képmagnója, vele(velük) szeretnék beszélni. Az enyémnek gyanússá vállt a távszabályzója, mindent elvégez, kivéve, az időzített felvétel időzítését. Nos erről szeretnék Fórumos társsal beszélni, akár fényképet cserélni a távszabályzoról, az enyém mindenesetre gyanús, ha fejre állok sem tudok vele időzíteni. Ha tudtok segítsetek.
(#) Csendes33 hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Sziasztok. Segítségre volna szükségem. Van egy Panasonic AG 7350 típusú videó magnóm. A kazettát beveszi, a dobfej felpörög de csak megpörgeti, 2 másodperc és le is áll, majd kiadja a kazettát. Hibakódot nem ír ki. Miközben a kazetta bent s felpörög a fejdob, semmi egyéb tehát szalagbefűzés sem történik. Ha van ötletetek azt is megköszönöm, de annak örülnék igazán ha találnék olyan embert aki az adott készüléket is ismeri. Előre is köszönöm szép napot mindenkinek.
(#) CHZ válasza Csendes33 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Szia!
Levett fedéllel természetes jelenség, hogy kidobja a kazettát. Próbáld eltakarva próbálni, szenzorok ne kapjanak fényt..
(#) vanatil hozzászólása Máj 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Laikusként szeretném kérni hozzáértők segítségét.
Adott egy Sony SLV-E380 VHS lejátszó, ami a mellékelt képen látható képhibát produkálja. (jobbról balra futó fekete és fehér pontok, időnként üstökös szerű képződményként )
Van amikor jobban, van amikor kevésbé, de mindig látszik. A fej tisztítása nem befolyásolja.
A kérdésem, hogy ez milyen hibára utalhat, vajon javítható-e és ha igen, akkor hogyan?
Válaszokat előre köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2020
(#) CHZ válasza vanatil hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Szia!
Nagy valószínűséggel kopott a fej.
(#) vanatil hozzászólása Máj 2, 2020 /
 
Köszönöm a gyors választ!
Érdemes egy ilyen videót nekiállni javítattni, vagy vegyek inkább egy másikat szerinted?
Egyúttal kérdezném, hogy a 6 fejes videókkal jobb lejátszási képminőseget lehet elérni azokon a kazettákon amik régi 2 fejessel lettek féléve?
Köszönöm!
(#) kadarist válasza vanatil hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Szia!
Lehet, hogy egy tápegység felújítás megoldja a problémádat. A hatfejessel nem lesz jobb képed.
(#) vanatil válasza kadarist hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Köszi!
Akkor keresek a környéken egy szakít, hátha meglehet menteni még relatív olcsón.
Szép napot!
(#) Ncage hozzászólása Máj 20, 2020 /
 
Sziasztok!

Adott egy Panasonic NV-HV60EP-S ami valamilyen okból meghibásodott. Ami furcsaságot észleltem, hogy a gépen minden karakter világított a kazetta úgy állt benne, mint amikor kiadná, de a rugó vagy ami mozgatja nem tudta kitolni a gépből plusz azóta a kis ajtó amin ki lehet venni a kazettát fel van akadva és nem akar lejönni. Áramtalanítottam a gépet mivel semmire sem reagált, de utána már bekapcsolni sem lehetett. Mi lehet vajon a gond?
(#) CHZ válasza Ncage hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Szia!
Tápegységben elko csere, szekunder oldalon megoldja a problémád.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2020
(#) Ncage válasza CHZ hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Csak ennyi baja lehet?
(#) CHZ válasza Ncage hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Csak, de a kazettát ne erőszakkal vedd ki.
(#) Ncage hozzászólása Máj 20, 2020 /
 
Rendben Köszönöm!
(#) Pixi hozzászólása Júl 13, 2020 /
 
Sziasztok,
Van egy samsung videó amit régi felvételek DVD-re másolására használtam. Nem használtam van 4 évig, és most minden felvétel fekete/hefér amit lejátszok rajt. Megtisztítottam a fejet, és most a kép sem az igazi már. Lehet valamit kezdeni vele, vagy kiért?
(#) Pixi hozzászólása Júl 13, 2020 /
 
(#) Pixi hozzászólása Júl 19, 2020 /
 
Lehetséges, hogy a videó kora miatt az elkók kiszáradtak és az okozza a hibát?
Következő: »»   52 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem