Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   55 / 81
(#) mozeer válasza CHZ hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Igen 2bd Hall sensor van rajta és szerintem az egyik rossz mivel az egyik lába kicsit fekete. Ez a szenzor okozhatja azt hogy erőtlen a motor?
(#) Massawa válasza mozeer hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Az elektronikus alkatrészek ritkán kapnak leprát amitöl megfeketedik a lábuk. Az lehet kosz, oxid réteg stb abszolut soha nem mutatja, hogy rossz lenne, hacsak nem höségtöl feketedik meg, ami a Hall szondára nem jellemzö.
Ezt valoszinü komolyabb müszer (szkop stb) nélkül nem fogod tudni kimérni.
Az alapokat kellene mérned, 24 V, a tekercseken megjelenö feszültség stb. (Már ha hozzáférsz. Miután a motor forog, csak rosszul lehet hogy a TC9242 kimenete ment tönkre, nem ad elég áramot. Esetleg még az indito alkatrészeket kellene megnézni, lehet, hogy induláskor nem kap extra eröt (amit szoktak használni) és ezér lunyha a start. Az IC leirásában van elég informacio.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020
(#) CHZ válasza mozeer hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Egyszerű mérd meg a kivezetéseit, hogy szakadt-e valahol, szerintem csak a ragasztó marta meg kicsit, ezért színeződött el.
(#) mozeer válasza Massawa hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Köszönöm a választ a hétvégén lesz időm és folytatom a hibakeresést.
(#) mozeer válasza CHZ hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Rendben köszi a hétvégén megnézem.
(#) fufuka hozzászólása Feb 16, 2020 /
 
Szép napot!
Nem tudja valaki, hogy Lenco L3807 es lemezjátszóhoz hol lehet alkatrészt venni?
(#) Moszkvai válasza fufuka hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Szia! Pontosabban?
(#) bitboy95 hozzászólása Márc 17, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy Philips FP-320-as lemezjátszóm, amin látszólag nincs súly, a tünyomás beállításához, akkor hogyan lehetne állítani rajta?
(#) nagym6 válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Esetleg rugó húzza a kart, ezen állítani. Olcsóbb kategóriákban, kristályos fejeknél rugós.
(#) bitboy95 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Ilyen a belseje.

fp320.jpg
    
(#) nagym6 válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
A tűnyomás rugó a kar tövénél lesz valahol kívülről, esetleg állítható módon.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) bitboy95 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Megnéztem de nem látok ott semmi állítható dolgot.
(#) nagym6 válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
A kar teljes súlyával nyomja a tűt? Mérni kellene tűnyomást, kristály pickupoknak általában 4gr. körül szokott lenni. Nem biztos, hogy kívülről látszik a rugó, nézz alá.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) bitboy95 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Az a baj hogy nem tudom milyen anyagból van a tü, ebben a témában nem vagyok annyira jártas.
(#) CHZ válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Hangszedő típusa a lényeg, azt nézd meg.
(#) bitboy95 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Azt dobta be a kereső hogy a helyettesíteni az MG-2510-es típussal lehet.
(#) CHZ válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Bővebben: LinkBővebben: Link ha ilyen akkor MM, mozgómágneses.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2020
(#) bitboy95 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Ilyen van benne csak halványkék (nem tudom a szín számít-e valamit). Tehát akkor a tü maga az gyémánt?
(#) CHZ válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Gyémánt és nem kell nagy tűnyomás hozzá.
(#) bitboy95 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Na ez az, itt kezdődik a probléma hogy nem tudom beállítani mivel nincs rajta külsö súly vagy valami, vagy lehet gyárilag be van állítva kialakítva hogy megfelelő tünyomása legyen?
(#) CHZ válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Gyárilag ehhez a hangszedőhöz be van állítva, hátrány, hogy más típust nem tehetsz bele.
(#) bitboy95 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Mármint nem lehet cserélni benne hangszedőt? Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de ebben a témában kicsit laikus vagyok.
(#) GARFIELD13 válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 18, 2020 / 1
 
Szia!
Mostanában sok ideje lesz otthon az embernek, ha nincs home office + pár gyerek akivel tanulni kell.
Javasolnám az alábbi könyvet olvasgatni pl a lemezjátszókról, ha érdekel a téma.
Degrell László: Lemezjátszók és hanglemezek
A HFM CD-n rajta volt emlékeim szerint, de talán a neten is található hasonló itt-ott.
Pl- lemezjátszó + wiki kezdésnek.

Ez egy igen egyszerű "műanyag" lemezjátszó. A hangszedő kristály, nem mágneses.
Talán ez lenne hasonló kapható tű itthon, de össze kellene hasonlítani a megvétel előtt, hogy tényleg csereszabatos-e:
Sanyo tű HQvideo

Mondjuk most a személyes átvétel érthető okok miatt szünetel, így a jelenlegi tűvel kell megbékélni egy darabig.
Ezen nem lehet állítani tűnyomást, nincs mit állítani rajta.

Csak egy darabig érdemes ezzel lemezeket karcolgatni ismerkedésnek, mert ez tényleg gyalu egy mágneses hangszedővel szerelt lejátszóhoz képest. Utána továbblépni, ha érdekel a téma.
Üdv.
(#) bitboy95 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 18, 2020 /
 
Szia! Igazság szerint nem áll szándékomban tüt cserélni, meg vagyok elégedve a hangjával! Csupán érdeklődés szinten kérdeztem. Guglizás közben láttam hogy MG-2501-es a "cartridge" ami MM-es tehát mozgó mágneses, a tü pedig gyémánt, viszont te írtad hogy kristályos, most már teljesen össze vagyok zavarodva
(#) CHZ válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Ha ilyen adatlap szerint MM. Fotózd le, hogy a lemezjátszódba milyen van.
Egyszerűen eldöntheted, lehúzod a tűt és a tű végén ha nincs mágnes, akkor kerámia hangszedő.
(#) kistee válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Neten is olvasható: Ezen az oldalon meg lehet találni mindent.
(#) bitboy95 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Egyébként az normális ha a tünek van egy nagyon pici holtjátéka úgymond amikor követi a barázdát (lejátszás közben)? Tehát mintha a tü egy kicsit a fejtől függetlenül bemozogna. Ugyanúgy szól mint eddig, ezzel nincs is baj csak ez mitől van? Persze ez csak úgy látszik ha nagyon nagyonközel hajolok és rávilágítok, egyébként nem szembetünő jelenség, és a hangzást sem befolyásolja.
(#) CHZ válasza bitboy95 hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Idézet:
„tü egy kicsit a fejtől függetlenül bemozogna”

Az lenne a probléma ha nem így mozogna.
(#) bitboy95 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 20, 2020 /
 
Akkor jó, én hirtelen megijedtem azt hittem meglazult a tü.
(#) tokosvereb hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Sziasztok,
Sokat keresgéltem, de az alábbi témákkal kapcsolatban nem igazán találtam megoldást:
• Akai AP-A200 lemezjátszómat szeretném használni az Onkyo TX-NR609 házimozi erősítőmmel is, de nincs phono bemenetem szerintem (túl halkan szól róla). Milyen (árérzékeny) eszközt/megoldást javasoltok?
• Ugyanezen lemezjátszó pattog, mert elektrosztatikusan feltöltődik a lemez. Nagyjából egy lemez két oldalát meghallgatva elérem a teljes feltöltődési szintet és nem tudom az okát. Nem én és a ruhám töltöm fel. Van ötletetek?
Előre is köszönöm!
Következő: »»   55 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem