Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   867 / 1116
(#) vladcepes válasza vargaf hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Köszönöm! Akkor ez egy 2 magos proci 2,4Ghz el ? ha jól értelmezem
(#) vargaf válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Igen, az adatlapján minden adat megtalálható ami fontos ( tudom, angolul van ).
(#) vladcepes hozzászólása Márc 26, 2020 /
 
Sziasztok! Próbálom megfejteni hogy miért nem kapcsol be ez a Lenovo G500. Néztem egy pár videót úgy látom hogy ezen az alaplapon is az AO 4423 és AO 4407 nevezetű Mosfet (a ludas)
Próbálnék itthon ilyenre vadászni ,egyenlőre a 4423-al nem sok sikerre mentem. Esetleg helyettesíthető valamilyennel amit itthon lehetne kapni? A Mosfet topikba láttam valaki írt hasonló problémával még 2005 be de nem találtam rá választ. Valaki esetleg ötlet? Van még valami régi Fujitsu gép esetleg azt szétbombáznám hátha abba találnék?
Válaszokat köszönöm!
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Gyakorlatilag bármi jó helyette szerintem, csak a tulajdonságok számítanak.
Ellenőrizted a feteket kiforrasztva?
Ha szedsz le rajzot, akkor a raileket ki tudod méregetni az s power state-ek szerint, hogy meddig jut a gép.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Köszönöm! Nem,még nem forrasztottam ki,csak úgy ellenőriztem mint a videón,áram alatt.
Most ne nézz hülyének Nem tudom mi a railek ,s power state-ek ?
Keresek rajzot.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Pontos típus alapján ügyeskedve keresel rajzot hozzá, meg boardview-t. Először fizetőst fogsz találni, de ha a file névre rákeresel, megtalálod ingyen is pár regisztráció után.
Keress rá a system power state-re, (S0-S5) Alulról indul, és amelyikből hiányzik egy, ott lesz a hiba.
De ha fetre gyanakodsz, akkor egyszerűbb ellenőrizni, bemegy-e a feszültség a fetig, és jó-e a fet, illetve kap-e vezérlést. Ezután kiforrasztani, ellenőrizni.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
A rajz meg van
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Olyan van hogy System power management. "Alulról indul, és amelyikből hiányzik egy, ott lesz a hiba" ezt nem értem.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Alulról indul, és amíg egy feszültség abból a fokozatból nincs meg, legtöbbször a következőből sem lehet jelen semelyik. Tehát ha s4 feszültséget találsz, akkor s3-ig minden rendben van.
Boardview-t is keres hozzá, azt openboardview megnyitja, anélkül nem túl könnyű keresgélni, a kapcsolási rajzon lévő dolgok hol vannak. Meg amikor BGA ic-k vannak, akkor a jeleket csak tesztpontokon tudod ellenőrizni, amit a boardview megmutat.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Köszönöm a kitartást! Kissé nehezen értelmezem mert még nem csináltam ilyet.
Hogy "Boardview-t" keressek az mit jelent? Lenovo G500 Boardview-t? ilyet kell keresnem?
Gondolom a "openboardview" az egy program ami majd megnyitja ha találok hozzá az elöbb leírtat?
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Igen.
Ha rákeresel arra, hogy boardview, kidobja, hogy mire gondolok. nagyon hasznos, mert rá tudsz keresni egy ellenállás egyik lábára, és megmutatja az összes pontot az alaplapon, ahonnan arra rá tudsz mérni.
Én is csak hobbiból csinálom ezt, néha elég nehéz a hibát megtalálni, ha a gép előélete nem ismert, de ha majdnem az összes tápág hiányzik, akkor viszonylag kevés dolog lehet hibás.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Az openboardview az már meg van. A G500 Boardview-t-egyenlőre nem találom. A kapcsolási rajz egyenlőre csak PDF be van meg.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
G500 alapján nem lesz meg, az adott alaplap száma alapján kéne keresni, mert sokféle van. Valószínűleg pdfből is van vagy 5 féle.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Kiforrasztottam egy AO 4407-et. Ha ki csipogtatom és jól néztem az adatlapját akkor 1,2,3-as láb csipog. 5,6,7,8 as szintén, itt ennél viszont a 4-es lábon kívül mindenki csipog mindenkivel. Gondolom hibás.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
4-es láb a gate
1,2,3 source
5,6,7,8 drain
P-FET teszt:
-gate nem csipoghat másikkal
-d-s között egyik irányban szakadás, másik irányban dióda nyitófeszt mérsz
-d-s között mérsz ellenállást mindkét irányban, g-s közé pár voltot kötsz, gate a negatív, ilyenkor vezetnie kell
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Köszönöm!
Már itt: -d-s között egyik irányban szakadás, másik irányban dióda nyitófeszt mérsz már itt csipog minden irányban.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Akkor is, ha G-S-t rövidre zárod?
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Összevissza csipog.
Vagyis 1,2,3 láb kéne csipogjon 1-2 csipog 1-3 már nem. 5-6-7-8 az csipog.
Rövidre zártam d-s -t. úgy semmi.
Most a -d-s között egyik irányban nyitófesz-t mértem viszont másik irányban most nem csipog. hm
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ok, kettes pontot egészítsd ki akkor a g-s rövidre zárással, és ismételj meg mindent sorba, mert eléggé követhetetlen.
A közös lábak közösek, ha az sem csipog, akkor ott valami nagyon nem ok, mivel az tömör fém legtöbbször.
(Ha Déli fele jársz valamikor, lehet tudok segíteni, csak most bezárkózósdi van.)
Illetve linkeld be, hogy mi alapján gyanítod ezt a hibát.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Bocsánat ,lehet össze vissza írtam. Szóval.
A g-s rövidre zárva 5-6-7-8 egyik irányban nem csipog, g-s rövidre zárva másik irányban mértem 396-ot.
A source láb közösből csak az 1-2 es csipog,1-3 as nem.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ezek alapján a diódát megmérted, és nem ütött át D-S
Ha a G semmivel sem csipog, és a harmadik mérés is stimmel, akkor jó a feted.
1 2 3 meg 5 6 7 8 viszont közös kéne legyen, elég egzotikus feted van, ha a közös lábak szakadtak
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Lehet elkapott valamit a kicsike
Egy másik alaplapon találtam 4431 mosfet-et kiforrasztom kíváncsi vagyok azzal mi a helyzet.Ha jó elméletileg még helyettesíthetem is ha jól látom a rajzon. ?
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Szerintem jó lesz az a fet, és méréshibáról van szó, mivel a gate semmivel sem közös, és a DS diódát ki tudtad mérni.
2. mérési pont szerint jó, 1. és 3. mérést kéne megcsinálni.
A 4431 nem lesz jó, sokszorosa az rds on, és kisebb az árama. Hacsak nem kapcsoló tranzisztor kis áramnak. De mivel nem linkeled be, mit is csinálsz, nehéz segíteni.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Neki futottam még egyszer:
-Gate nem csipog mással.
-d-s között egyik irányban szakadás, másik irányban dióda nyitófeszt: most egyik irányban nem csipog,másik irányban 429-et mértem
-d-s között mérsz ellenállást mindkét irányban: csak egyik irányban hajlandó 7,80 Kohmot mutatni d-s lábak között.
g-s közé pár voltot kötsz(ez most kimarad mert nincs mivel meg el kell pakolnom gyerekek miatt)
UI:
Még olyat mértem szakadásvizsgálón hogy: 1-2-3 as source lábak egyik irányban csipognak ,másik irányban csak az 1-2 ,az 1-3 között mértem 048- at.
Ahány mérés annyi adat. d-s között megint csipog mindkét irányban,majd gondol egyet és csak az egyik irányban csipog másik irányban meg mutat 429-et. Ezt mi okozza?
De mit kellett volna belinkelnem?
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Jónak tűnik a fet, de nem teljesen kizárható még a hibája.
Szerintem a közös lábakra nem nyomod eléggé rá a mérőtűt, ezért mutat mindenfélét, de ez annyira nem fontos.
D-S-t ha mérsz, akkor a gate-et valahova kell kötni, ha lebeg, mindenfélét mutat. S-hez kötve méred a diódát egyik irányba, ha "negatív" feszültséget kötsz rá, akkor meg vezetést kell mérned.
De mivel se a gate nincs átütve, se a d-s, így nagy valószínűséggel működik a fet, és felesleges részletben vesztünk el.
Linkeld be azt, ami alapján ezt a fetet gyanúsítod.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Youtubon néztem még régebb egy pont ilyen gépet és abban cserélte pont ezt a fet-et,egy ürge. Bíztam benne hogy itt is ugyan ez van Köszönöm a felajánlásodat,ha majd lehet mászkálni és talizni akkor lehet elugrok a déli felé.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Ok, közben leszedtem a rajzot, írj egy alkatrész számot, mert több ilyen fet is van. Nézem, mit lehetne mérni.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Köszönöm! 4407A most viszont muszáj elpakolnom,méréseket ilyesmiket csak hétfőtől tudnék fojtatni.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Az a típus, nem a száma.
PQ301?
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
PQ301 és 312
Következő: »»   867 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem