Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   158 / 191
(#) Ge Lee válasza Tardief hozzászólására (») Feb 20, 2020 / 1
 
Amiket én vettem hozzá: SMD-hez amivel adják a 0,8-as (622) és a 0,6-os (623), aztán az 1,6-os (624) és a 4mm-es (625).
(#) Tardief válasza deebo hozzászólására (») Feb 20, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) Bartos77 válasza deebo hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Lehet, hogy a kéknyeles Solomonba belemegy a kattogós weller hegy, de az élettartama döbbenet rövid. A tömeges beszámolók szerint nagyon hamar elhalálozik benne a fűtőbetét. Ahhoz meg kicsit drága, hogy néhány panel beültetése után mindig 4eFt-ot kiadjon az ember új pákára.

A solomon hegyek meg szerintem nagyon jók a wellerhez képest is. Igaz, hogy a weller jobb. Egy kicsit jobb. (Mondjuk az általam próbált ERSA hegyeknél is egy kicsit jobb...)

Én Hakko klónhoz használom a Solomon, Weller, SMA, Farenheit, Hakko és egyéb ilyen kínai hegyeket is.
Van összehasonlítási alapom. A Solomon pákahegyek kifejezetten jónak számítanak. Ezeknél sokkal-sokkal rosszabbat is össze tud hozni a kínai, hidd el... Nem annyira jó, mint a Weller, de azért majdnem... Minden tekintetben nagyon jó, használható hegyek a Solomon hegyek szerintem...

A fényképen Weller és Farenheit adapter, meg WSP80 hegyek, szétvágott egyéb Weller, Solomon, SMA pákahegyek. A második fényképen 800Ft-os kínai Hakko klónra felszerelt Weller WSP80 hegy látható. Egy ilyen fekete 800Ft-os kínai szutykon, azonos hőfokon összehasonlítottam sok mindent, sok mindennel. Kevés jó hegy van, és nagyon sokféle rossz. A Solomon még kifejezetten jónak számít szerintem...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) Bartos77 hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Egyébként ezek az olcsó Hakko klónok a legjobb donorok egy jó páka összehozásához. Az ember vesz hozzá vékony , hajlékony szilikon kábelt, meg egy eredeti Hakko fűtőbetétet. 100Ft-os kínai hegyből csinál ilyen Weller adaptert. Onnantól fogva jók rá a WSP80 pákához kapható hegyek, de amint láthatjátok minden más is. Fel tudom rakni rá a Solomon, SMA050/051, ERSA, kattogós weller hegyeit is. Meg amivel még nagyon elégedett vagyok az egy ilyen Hongkongi ebay-ről jött fekete hegy. Az is marha jó lett...

Ja és még a Fahrenheit-et is. Ahhoz az eredeti tömör vas hegye lett jó. Forrasztani nem lehet vele, de elvágva pont belemegy a Farenheit hegybe. Az meg még pont befér az eredeti csúcshüvelyébe. Így a Fahrenheit 28011 hegyek is rámennek. Mondjuk ezek annyira nem jó hegyek, csak volt pár db, aztán kipróbáltam...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) deebo válasza Bartos77 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
6 évig használtam solomon pákát egy fűtőbetéttel, maga a páka még mindíg megvan és jó benne a fűtőbetét. Nem a kattogós hegyeket kell belerakni, hanem az ET hegyeket, az előbb linkeltem a srácnak, ugyanezeket használom WS50-be is. Nálam a solomon hegyek 1-2 hétig bírták, a weller hegyek simán bírták 2-3 hónapig.
(#) Bartos77 válasza deebo hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
A sárga az nem Solomon. A kék a Solomon. Teli van a fórum azzal a tipikus szöveggel, hogy csak párszor használtam és tönkrement.... Fél évig se bírta, nagyon gagyi, stb... Annyi ilyet olvastam... Azért soha nem is vettem kék gumis Solomont...

A sárga nyeles SMA az nekem (régebben JLT02-ként ismert) 14 éve van meg és intenzíven használtam. Mai napig megy. Az nem olyan mint a kék. A többiek véleménye is korreál ezzel (amit eddig olvastam róla). Az bírja a gyűrődést. Vésni is lehet vele, akár kalapácsnak is jó. Mondjuk abba adapter nélkül nem lehet beletenni a weller hegyet, mert túl rövid bele. Kényelmi szempontokból sokkal jobb a Hakko 907 klón. A legjobb a T12 lenne, ha lennének hozzá jó hegyek. De nincsenek. Szerintem még a Quicko hegyek is hulladék kategória...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) Bartos77 válasza deebo hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Gondolom ólommentes ónnal ipari használat mellett... Ólmossal 5-10 szer akkora az élettartam. Hobbi használatra meg ólmost használnak, tehát el lehet lenni a solomonnal...

Iparban a gyártósoron egyébként a JBC hegy is 3 műszakot bír, tehát 1 napot...
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) Tardief hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Sziasztok!
Továbbra sem vagyok biztos abban, hogy melyik lenne jó a számomra.
Mi a véleményetek a KSGER T12 állomásról? 16.000 Ft
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Én csak azt tudom mondani, hogy egy ilyen 100W 230V pákát használok, melyhez egy ilyen univerzális pákatartót vettem. Nekem legalábbis bevált.
Egy gagyi pisztolypákáról váltottam, ami nagyobb panelekből egy nagy kondenzátort se tudott kimelegíteni, mivel nem tudta kompenzálni a panel hővezetését sem, meg persze mindig visszahűlt a pákahegy, mire megigazítottam a következő alkatrészt.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Nem csak "durva" forrasztások vannak, hanem érzékenyebbek is. Ezeknél szükségszerű a hőmérséklet állításának lehetősége. A Te pákád erre kevésbé alkalmas.
(#) deebo válasza Bartos77 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Nekem full fekete SOLOM van ami ugyanannak az ESD verziója.

Bartos77

50%-ban ólommentessel használtam, mivel javítottam.
(#) Bartos77 válasza deebo hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Hát ezt nem értem hogyan... Nekem van egy SMA/JLT02-be való, de solomon hegyem. Látszik rajta, hogy ugyanaz csiálta, ugyanúgy, mint a solomon hegyet. Nem olyan, mint az SMA hegy, hanem olyan, mint a solomon, csak a szára hosszabb.

A lényeg, hogy ez több év használatot túlélt. Több, mint 100 panelt beültettem vele, mindenféle csatlakozókat, forrasztottam vele, javítottam. Néha kapott ólommentest. Még mindig nem lyukadt ki. Csak el van vékonyodva. Most pont jó SMD-zni, mert ez eredetileg egy 1.6-os lapos hegy volt (véső). De így elvékonyodva kiváló SMD hegy lett. Mindig elégedett voltam vele, kiválóan nedvesedik. Marha jól befutja az ón. A vizes szivacson történő lehúzás után nem oxidálódik le, mint egy csomó kínai hulladék. És már az élettartam teszt is azt mutatja, hogy ez nagyon jól bírja. Ezért döntöttem úgy , hogy a hakko klónba is teszek a jól bevált Solomon hegyből. Hát csak az ára zavaró, már 1000Ft/db és ennyiért eredeti wellert adnak a vatyerán.

Ez, hogy szervizbe 1 hetet bír, meg 2 hetet, hát ezt én nem értem. Az nagyon kevés. Szervizbe nem forrasztanak vele megállás nélkül napi 8 órát, csak néha-néha 1-1 forrasztást kap... Esetleg az ölheti meg, hogy van olyan rossz szokás, hogy valaki pl óncseppet hagy rajta, aztán órákat megy, az ónpaca meg folyamatosan oldja le a bevonat réteget a hegyről. Ezt nem szabad. Csak kikapcsolás előtt kell beónpacázni a hegyet. Menet közben nem szabad rajta hagyni a sok ónt, mert az folyamatosan oldja be magába a hegy anyagát. Drasztikusan lecsökkenti az élettartamot. Szóval én ezt nem értem hogyan bír ilyen keveset nálad...

Az SMA hegyem amit ólommentesre használtam, az 200g ólommentes ónt bírt, utána átlyukadt. A solomon, az szinte csak ólmosra volt használva, már rég túl van az 1Kg ólmos ónon és még nincs kilyukadva, csak kicsit vékonyabb már...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) deebo válasza Bartos77 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Hú most összezavarodtam, a solomon hegyről beszélünk, nem a fűtőszáláról?

Én nagyon gyakran PC alaplapokat és haosnlókat forrasztgattam, amik nyelik a hőt, ilyenkor maxra tekert pákával dolgoztam egész nap. A solomon hegyek akár egy nap alatt is elfáradtak, a wellerek bírták az ilyesmit hónapokig, de volt köztük szórás rendesen.

Ráadásul a wellerek jobban vezették, vagy tartották a hőt, mert könnyebben olvasztották az ónt, a nagy rézfelületeken.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) Bartos77 válasza deebo hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Ja, hát igen, a wellernek jobb a hőátadása. Azt én is tapasztaltam. Ennek a kisméretű WSP80 hegynek érezhetően jobb a hőátadása, gyorsabban, könnyebben olvasztja meg a forrszemeket, mint a fényképen lévő szintén 1.6-os lapos elvágott solomon. A solomon viszont kicsit hosszabb és az néha jól jön. Másrészt az a solomon még mindig messze jobb, mint sok kínai 900M-T-1.6D hegy...Most már a hegyre terelődött a téma. A solomon fűtőbetétről a rengeteg negatív visszajelzést olvastam. A heggyel van gyakorlati tapasztalatom. Én normálisan használtam, nem véstem vele, alacsony hőfokon forrasztottam, tehát nem 400C fölött, hanem az alatt maradtam. Így még mindig megvan.
(#) deebo válasza Bartos77 hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
A WSP80 féle hegyek belehülnek abba, amit még a solomon is lazán felolvaszt én ezt tapasztaltam. A melóhelyen lévő méregdrága ERSA páka sem bír annyira a nagy rézfelületekkel mint a klasszik weller ET hegy, akár solomonban, akár weller pákában.

Amúgy volt nekem is egy félévet élt solomon hegyem, ami nagyon bírta, aztán ezen felpörögve rendeltem még belőle néhányat franc költ a weller hegyre alapon, de a többivel már befüstöltem, az a darab nagyon jól sikerült, aztán a többi ugyanúgy gatya volt.
(#) Egri Frédi válasza Tardief hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Először azt döntsd el, hogy mire és mennyit akarod használni …
Napi szinten munkához, hétvégén hobbyból esetleg havonta egyszer-kétszer.
Ha napi szinten használod, akkor ne gondolkozz gagyi -ban. Egyébként fölösleges tízezreket kiadni a semmire.
(#) Bartos77 válasza deebo hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Hát, lehet, hogy pont szerencsém volt nekem is azzal a solomon heggyel. Ezzel a WSP80 LTA heggyel meg semmi gondom. A nagy felületű ólommentesen forrasztott PC táp teljesítmény elektronika részeit (1,5-ös vastag réztekercsek, köteg rézvezeték stb van beforrasztva nagy felületen) úgy át olvasztja, mint a s...t. Viszi, mint kódus ...a a gyepet... Határozottan könnyebben, mint a szintén 1.6-os lapos Solomon. Meg vagyok vele elégedve. Panel beültetésnél viszont, amikor ilyen alkatrészláb erdő alakul ki, ott viszont jobb egy hosszú hegy...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) diablo hozzászólása Márc 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Aliexpress-ről tudtok ajánlani bevált forrasztóónt és folyasztószert?
(#) Egri Frédi válasza diablo hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Sn60Pb. Álltalános célra.
De miért akarsz külföldről rendelni ?
(#) diablo válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Mert holnap kvázi ingyen (50-80% kedvezménnyel) tudnék szerezni free shipping-gel.
Konkrét tapasztalat érdekelne, mert úgy tudom nem mindegyik jó.
(#) Alkotó válasza diablo hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Az ólmosakkal otthon jól lehet forrasztani.
(#) Egri Frédi válasza diablo hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Arra nem gondoltál, hogy a " free shipping " -gel most kaphatsz valami " grátisz " -t is ?
(#) Gabó válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Mert ha fizetősen kéri, nem fog kapni??!! Vagy arról egyenként leszedegetik?
(#) Egri Frédi válasza Gabó hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Ajándék lónak ne nézd a fogát !
Ha meg fizettél érte, ne reklamálj …
(#) deebo válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 26, 2020 / 1
 
Ó nyugi, amennyi idő alatt ideérnek mostanában a kínai csomagok, annyi idő alatt kormányokat lehet megbuktatni, majd új kormányt összeállítani.
(#) Alkotó válasza deebo hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
No-no!! Óvatosan a jóslásokkal. Nekem a legnagyobb bajban is ideért minden csomagom Kínából. Nagyon szorgalmas és lelkiismeretes emberek élnek ott.
Csak érdekesség, hogy már 11 napja az országban van az egyik csomagom, 6 napja VÁM ügyintézés alá vonták, 5 napja elküldtem a kért papírokat, és egyenlőre még nem látom történt-e valami. Tehát kis túlzással legyártják, és ide juttatják Ázsiából a panelt annyi idő alatt, amennyi nem elég ahhoz, hogy a helyi hatóságokon átverekedje magát és a posta eljuttassa hozzám. Mindenki csak a dolgát végzi, de a hatékonyság náluk jobban érvényesül.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) deebo válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Én rendszeresen rendelek kínából különböző méretű csomagokat és egyértelműen lassabban jönnek meg a csomagok, volt ami meg sem jött.
(#) Egri Frédi válasza deebo hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Légy nyugodt ! Ferihegyig biztosan eljutott. Ott szokott szőrén-szálán eltűnni.
Nekem volt olyan, hogy a Posta kiértesített: átvehetem a cuccost, elküldték a ferihegyi vámhivatalból. Mire beértem a postára, már nem volt meg, és nem is lett meg.
Kártérítés természetesen semmi csak ha igazolom, hogy a küldő cég - akinek előre kifizettem a vételárat - igazolja, hogy lemond a tulajdonjogáról.
(#) diablo válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Nem akarom én nyalogatni a csomagolását.

Alkotó: Nekem most futja a legjobb időket, 10-20 nap alatt megérkeznek, főleg a TN-esek.
A táp paneleket rendeled és vámolni akarják? Csak nem DHL-lel jön?

Idézet:
„Az ólmosakkal otthon jól lehet forrasztani.”

Nem ilyen egyszerű. Megnéztem pár forrasztóónt és volt aki lepontozta, hogy nehéz vele forrasztani. Ezért gondoltam, hogy hátha itt akad olyan aki már rendelt és tud egy megbízható eladót/terméket ajánlani.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) Epu2 válasza diablo hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Milyen érdekes. Három, nagyon fapados pákám van. Mindhárom két évvel ezelőttig jól működött. Egyszer csak egyik sem. Miután kikapartam a fejem búbját, rájöttem, hogy elfogyott az ólmos cinem. Azóta a folyasztószereket próbálgatom, de kevés szerencsével. Működnek, de csupa trutyi a forrasztás.
Következő: »»   158 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem