Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV cső bekötés, kapcsolási rajz
 
Témaindító: Zsooti79, idő: Ápr 29, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) gerenk válasza jucsaba hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Hibát hibára halmozok valóban HMLI köszönöm)
(#) jucsaba válasza gerenk hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Nem gond , ha 5x+ os leszel majd ezt is tudni fogod kapásból.
(#) gerenk válasza jucsaba hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
(#) granpa válasza jucsaba hozzászólására (») Márc 26, 2020 / 1
 
Vagy addigra elfelejti. 7x+, tapasztalat!
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Majdnem mondtam, hogy mi van ottan, tudod-e?
(#) mhl hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy ilyen UV csőből raktam össze egy levegő tisztító kütyüt, ami elvileg ózon mentes (Ozone-free). Mikor be van kapcsolva kicsit fura szag van. De nem tudom milyen az ózon szaga, már ha érezném egyáltalán. Van valami ötlet?
(#) kokozo válasza mhl hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
(#) mhl válasza kokozo hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Jó, kösz! Akkor valószínű, hogy némi ózont termel a cső.
(#) kokozo válasza mhl hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Azokat a lámpákat, melyek az UV-C tartományban, konkrétan 253,7 nm-en sugároznak, germicid lámpának hívjuk.
Egy csoportjuk 185 nm-en is sugároz, ezek az ózontermelő germicid lámpát, másik csoportjuk csak 253,7 nm-en, ezek az ózonmentes germicid lámpák. Persze ezek sem teljesen ózonmentesek, mert minden olyan fényforrás, ami UV tartományban (is) sugároz – tehát pl. disco lámpák, szolárium lámpák is – termelnek minimális ózont a levegő oxigénjéből. Ennek mennyisége minimális, gyakorlatilag kimérni sem lehet, csak az érzékeny emberi orr érzi a jelenlétét.
(#) Tomi111 válasza kokozo hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Szia!
Mennyi ózont termelhet egy 21W-os germicid cső? Csatoltam képet az adatairól. (ilyenem van)
Konkréten pl egy autó belterének/klímájának fertőtlenítésére elég? Belső keringetéssel járatva pl egy órát?
Üdv! Tomi
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) jucsaba válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Kiindulási alapnak jó , de a kérdés az hogy a lesugárzott uv fény milyen hatásfokkal tud hasznosulni :
Legtöbb akkor hasznosul ha direktbe kisugárzódik minél szárazabb és tisztább levegőbe , ennél rosszabb a hatásfok ha a fényt valami felület vagy por elnyeli .
Mivel a távolsággal köbösen gyengül a fény , szerintem kb 1-2 méterig van értelme erre figyelni.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kokozo válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Lehet hogy az uv nem a legjobb megoldás erre, mivel az UV-C sugárzás képes kémiai kötéseket felbontani, a műanyagok (például szigetelések, tömítések) a szokásosnál látványosan gyorsabban elöregednek.
(#) dB_Thunder válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ózon előállítására én inkább nagyfeszültséget használnék!
Germicidnél egy "másodlagos" hatás, hogy ózon is keletkezik! Itt főleg az uv fény dolgozik, de az neked nem fog behatolni a klímába!
Cserébe viszont szétesz minden műanyag elemet!
(#) Tomi111 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Fény nem jön ki, ezt megoldottam. Alulemezből csináltam lámpatestet, ami szellőzik, de a fény nem jön ki, csak nagyon minimális. Így a műanyagokat nem éri. Ózonszagot is érezni, egyből, ahogy bekapcsolom, ami a belső ventilátort járatva eljut a levegő csatornáiba, csak elég-e?
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Nagyfeszültséggel közel sem keletkezik annyi ózon mint a germicid csővel, plusz a nagyfeszültség 7kV-ig csak ionizátor, tehát 8kV-tól nagyobb fesz kell. A csövet meg bekapcsolod egy mezei fojtóval meg egy gyújtópatronnal, és 10-15 perc alatt annyi ózont csinál egy kisebb szobába hogy be sem tudsz menni ha nem szellőztetsz ki.
(#) Tomi111 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Biztos, hogy büdös-erős szaga van ennek a 21W-os csőnek is( ezt is hagyományos fojtó-gyújtó párossal raktam össze). Azt nem tudom, hogy a neten is látható ózongenerátorok, amivel az autók klímájának fertőtlenítését végzik, ezer féle van, mennyi ózont termelnek, ill. ez a cső mennyit?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) oregbeatsuhanc válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Annyit lehetett egy híradásban nemrég látni, hogy a BKV egy csuklós buszban úgy 5, vagy 6 órán át használ ozonizatort kocsi fertőtlenítésre.
Ez persze egy nagyobb teljesítményű készülék lehet.
(#) Janszi válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Azért ezt a gondolatsort ne kapkodd el,az általad jelenleg ismert módszereken kívül számos más megoldás létezik.
Amennyiben a módszerek közötti összehasonlításra kerülne sor,úgy a W/mg/m3/h képletet javasolnám a magam részéről,nyilván itt a W a befektetett energia mennyisége lenne.
Mondani bármit lehet.
(#) dB_Thunder válasza Janszi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Most már marhára kíváncsi lennék, hogy milyen módjai vannak az ózon előállításának és azt milyen hatásfokkal teszik, a különböző eljárások.
(#) fastaction válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Például 4db hgli izzó ( átalakítva ) egy jó óra alatt lekezelne egy csuklós buszt .
(#) Gafly válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
(#) Janszi hozzászólása Márc 30, 2020 /
 
Kemény kezdés...

Idézet:
„Ózontermelés a szmogból
Az ózon talajszinten képződik nitrogén-dioxid (NO2) és / vagy illékony szerves vegyületek (VOC) és a napfény UV-sugarai közötti kémiai reakció útján.”
(#) kaqkk válasza Janszi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
A 3 atomos oxigén molekula hogyan keletkezik nitrogén dioxidból ? Eszerint nem káros sőt hasznos a gépjárművek által kibocsájtott nitrogénoxid- nitrogéndioxid ? Egy bibi van az okfejtésben , mégpedig az hogy a nitrogénoxidok a levegő páratartalmával azonnal salétrom- salétromos savakká alakulnak minimális esély sincs az ózonná válásra .... Sőt ha a talajszinten képződne az ózon akkor semmi problémánk nem lenne a vírusokkal baktériumokkal , viszont nem lenne ózonpajzs a föld körül (mire felszállna el is bomlik )
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ha már itt tartunk, akkor nem az O3 ózon az aktív, hanem a naszcens atomos oxigén, ami az ózon elbomlásakor keletkezik. Tehát az O3-ból lesz egy O2 molekula és egy O atom. Ez az O egy nagyon reakcióképes elem, ami mindent eloxidál, amihez csak hozzáfér.
(#) Janszi válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Arany kaqkk szaktárs,olvasd már el légyszives az előttem lévő linket...

Szerinted honnan idéztem?
(#) Janszi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
István jól írod,a harmadik oxigén atom adja a kvázistabil formációt,ami mégis valaminek a hatására hajlandó hozzákötődni egy másik anyaghoz,sejtfalhoz,bármihez,de ha nincs mihez,akkor simán elvan az ózon formáció elég sokáig,mert másképp nem tudna a felső légkörbe eljutni,és ott a pajzs szerepét betölteni(adott idő oda eljutni).
Tehát ha nem lenne kvázistabil a formáció,nem lehetne ózon pajzs sem.
És ha nem bomlana könnyen az ózon formáció,akkor nem lenne az egyik legjobb sterilizálószer sem.
Azért nem a felső légkörben keletkezik az ózon,mert akkor nem lenne ózonlyuk sem a tető alatt...
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ha már itt tartunk , egy szóval sem írtam hogy az ózon az aktív , én azt írtam hogy nem fog keletkezni nitrogénoxidokból (és ezt az állításomat akármilyen link ellen állítom) Vegyész az eredeti tanult szakmám(igaz hogy régen tanultam) de a kémia azóta nem hiszem hogy annyit fejlődött volna ...... Nitrogén oxid + víz = salétromossav Nitrogén dioxid+ víz = salétromsav és ezen egyáltalán nem változtat az UV sugárzás .(ezért van a savas eső )
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) kaqkk válasza Janszi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Kedves Janszi ! Mindegy honnan idézted , nem fedi a valóságot (és ez nem a te hibád!) A 3 atomos oxigén elektromos tér (nagyfeszültség) és UvV fény hatására keletkezik 2 atomos oxigénből ! a Nitrogénnnek és a szerves anyagoknak köze sincs ehhez a reakcióhoz , Mindkettő inkább az ózon bomlásához vezet (redukciójához)
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) usane válasza Janszi hozzászólására (») Márc 30, 2020 / 1
 
Mi jut el, honnan, hova? A talajszinten keletkező ózon nem jut el a sztratoszférába, addig kvadrilliószor lebomlik és kötődik valamihez az oxigén atom. Az ott levő ózon ott keletkezik UV-C bombázás hatására. Jó dolgunk lenne ha szennyezéssel vastagítani tudnánk az ózonpajzsot.
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Nem kritikakén írtam, csak pusztán ismeretterjesztés okán. A földközeli ózon és egyéb aktív származékai pedig tényleg földközelben maradnak, nem mászkálnak felfelé.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem