Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   868 / 1116
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 27, 2020 / 1
 
Ok, megnézem mit lehet mérni. 312 az akkuhoz tartozik, kihagyható, és első ránézésre AKKU NÉLKÜL 301 D-S átköthető, de még egyszer ránézek.
De emlékeim szerint volt egy laptopjavítós topic, valaki majd modikkal átrakathatná ezt oda
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020

g500.png
    
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Szia! Ha esetleg lenne kedved és időd kapcsolási rajz alapján írni hogy hol méricskéljek, megpróbálnám.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Próbáld meg, amit írtam. Elég sok engedélyező jel meg mindenféle van, jobb lenne, ha valaki még ránézne, mert én egyszerre szoktam mérni és javítani. Ha az akkut kiveszed, szerintem ok.
(-bal fölső d-s átköt
-jobb kihagy
-akku nélkül
*batt+ az akku
*mellette a sönt töltőáramot mér
*kép közepén fent a sönt meg az ac felőli áramit méri, b+ a fogyasztó, ha nem vagyok hülye)
A pdf 46. oldalán van a legfontosabb ábra.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
(#) zsa hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Sziasztok. Alaplappal lenne gondom, 5db pupos kondit cseréltem cpu mellett . Indítás után egyből indúlt is szépen. A gond vele hogy reset után nem indúl ujra, vagy ha elindúl lefagy. Jelenleg ott tartok hogy már el sem indúl az alaplap , nincs bip hang hibára ram nélkül sem. Indításnál felvillan a billentyün 3 led és innentöl nem történik semmi. Stab kockák rendben 1.2v 3.3v 11.5v 5,5v . Kérdésem kondi lehet még ludas? Tudomásom szerint ha nincs síp hang alaplap hiba, ha mással lenne gond arra van figyelmeztető hang.
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Üdv!
Adott egy Intel Server S3200SHC alaplappal szerelt gép. Van benne 2 WD Black 750 Gb-os winchester, 2Gb RAM, és egy 2.33 GHz-es Intel Xeon proci. Beállítottam a meghajtókat Raid1-be, de valamiért nem akar elindulni így rendesen semmilyen telepítő. Próbáltam már Windows Server 2008-at USB-ről, Windows XP-t CD-ről, 7-et és 10-et USB-ről.
Ha a RAID-et kikapcsolom, megy rendesen.
Mit csinálok rosszul?
Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm!
Képeket mellékelek
(#) bbb válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Márc 28, 2020 / 1
 
A telepítőbe rakd be a raid vezérlő illesztőprogramját és menni fog.
(#) krauszkrisztian14 válasza bbb hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Azt hogyan tudnám megcsinálni?
Nagyon szépen köszönöm!
(#) bbb válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Márc 28, 2020 / 1
 
Keress rá a "windows setup disk integrate driver" kulcsszavakra és rengeteg leírást találsz hozzá! Nekem is minden alkalommal rá kell keresnem, amikor ilyen telepítőlemezt készítek, de legalább tucatnyi helyen fent van a hogyanja.
(#) krauszkrisztian14 válasza bbb hozzászólására (») Márc 28, 2020 / 1
 
Floppy-ra kiírtam a drivert és F6-tal kiválasztottam.
Most települ a gép.
Mindent köszönök!
(#) Doky586 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Én inkább a jóval gyorsabb és korszerűbb AHCI módban járatnám mint az ősöreg IDE (RAID) módban..
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Ha az alaplap támogatja az AHCI mellett a RAID üzemmódot, akkor nyugodtan járasd csak RAID-re állítva. Ugyanis ilyenkor az történik, hogy amelyik lemezt nem rakod be a RAID tömbbe, az AHCI módban fog járni, amelyik meg bekerül, az ugyan azt a vezérlőmódot kapja meg, kiegészítve a hardveres RAID lehetőségével.
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Nem így van.

De mutass egy ilyen rendszerről egy eszközkezelő képet hogy elhiggyem.
(ahol látszik az ahci és a raid driver egyszerre)
(#) FAZ1 hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Nálam a számítógép egy jó ideje azt csinálja, hogy az első bekapcsolásakor kiírja - "Nincs jel".
Aztán másodikra - vagy beindul, vagy nem.
Volt már olyan, hogy le kellett kapcsolnom hátul a tápegységnél, s úgy újra beindítani. A processzor meg se csippan, mintha egyszerűen nem lenne meg a Stand by 5V feszültsége.
Már kicseréltem a tápot, a videokártyát, megjavítottam az AOC monitort (bár nem kellett volna, de az elkókat mégis mindet kicseréltem benne), továbbá kicseréltem a video adatkábelt szintén (DVI dugós).
Azóta sem javult meg, de mi lehet az oka?
Az alaplapnak elvileg semmi baja nincs, ám ha mégis lenne, melyik része lehet felelős érte? Gondolom a bekapcsoló közelében és annak csatlakozójánál valamelyik kondi? Szemmel nem látható puffadás.
Aztán 3-4 próba után csak beindul, csippan, de ha "szerencsém van", megáll a BIOS azon üzeneténél, hogy belépjen- e a beállításokba (F1), vagy menjen a fals beállításokkal (F2) tovább? Az alaplap maga Dual-BIOS-os, tehát elvileg kétféle programot lehetne beleírni, ami nálam - és tudtommal - tök egyforma.
Tehát én már azt sem értem, mit ért a "false" beállítás alatt?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) nedudgi válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
A "No signal" szöveget a monitor, önállóan írja ki. Akár van számítógép, akár nincs, ha nem kap jelet, kiírja.
Az elem jó állapotban van? A hibás beállítás azt is jelentheti, hogy az RTC CMOS terület ellenőrző összege hibás.
(#) krauszkrisztian14 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
És azt hogy tudnám megtenni, beállítani?
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
De így van, próbáld csak ki nyugodtan!
A vezérlő csak akkor fog kompatibilis módban üzemelni, ha arra állítod. Ez viszont csak abban az esetben igaz, ha az elnevezések között kiválasztod a "compatible", vagy "IDE" módot. Ha "native", vagy "AHCI", de még "RAID" esetén is a normál üzemmódot választja, annyi különbséggel, hogy a RAID vezérlőt is bekapcsolja. Ez ilyenkor nem azt jelenti, hogy visszavált IDE kompatibilis módra, ahogy te állítod!

raid.png
    
(#) bbb válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Ha RAID tömböt akarsz a gépedben? Akkor sehogy nem fogod tudni átállítani. Vagy úgy, hogy veszel külön RAID vezérlőt (de minek, ha az alaplapi működik).
Itt neked kell eldöntened mit akarsz.
1. hardveres RAID tömb a gépben, több merevlemezzel - akkor RAID bekapcs
2. külön merevelemezeket (esetleg szoftveres RAID) - akkor AHCI üzemmód
Mindkét esetben kelleni fog neked az illesztőprogram telepítéskor (mert pont ezt az illesztőt úgy tűnik nem ismeri egyik telepítőd se).
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Természetesen kipróbáltam.
AHCI-ben használom. Ha átkapcsolom RAID módra akkor el se indul a gép, kek halál fogad.

A te esetedben két független vezérlő van. Az AHCI/RAID mód természetesen vezérlőként külön külön értelmezendő. Az alaplapok döntő többségén 1db vezérlő van..
(#) Doky586 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Telepítsd az illesztőt és nem fogad kékhalállal a gép.
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
A mit ?

Már a win95 is ismerte alapból a IDE vezérlőt, de a win10 is beépítve ismeri..

Ezzel csak szemléltetni akartam hogy nem azonos az ahci és a raid mód...
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Az én esetemben sincs független vezérlő, hanem azt az egyetlen vezérlőt lehet átkapcsolni és át is van kapcsolva. A másik alaplapom, amin így volt beállítva két hónapja ment tönkre, így arról nem tudok képet küldeni. A saját gépemben meg most nincs RAID állítva, mióta NAS-t használok, de egyiknél sincs külön vezérlő a RAID kedvéért. Mindössze az üzemmódot lehet állítani, bármennyire nem akarod elhinni és bizonygatod az ellenkezőjét.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Nehéz elhinni? Amikor a vezérlőt átkapcsolod egyik üzemmódból a másikba, akkor a Windows nem fog elindulni. Ilyenkor újra kell neki telepíteni a vezérlő illesztőprogramját, s ekkor ő beállítja a megfelelő üzemmódra.

Nem kell szemléltetned, hogy nem azonos, hiszen valóban nem az, ezt senki nem is állította! Te állítottad, hogy a RAID mód az IDE mód, holott nem az. Amit én mondok, az az, hogy amikor a vezérlőt RAID üzemmódba helyezed, akkor a RAID tömbön kívüli lemezeket AHCI üzemben fogja kezelni továbbra is.
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Te magad mutattad a képet hogy két vezérlőd van.: (melléklet)

Nem ismerem egyébként a lapodat de nálam az ide/raid mód egész mást mutat.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Be volt dugva egy USB pendrive, ha feljebb is nézelődsz, meglátod.
(#) Tomi111 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Szia! Nem a témához tartozik, de nekem volt olyan alaplapom, amihez floppyról kellett IDE drivert telepítenem, ha használni akartam a két IDE csatit. ABIT IB9 alaplap volt.
(természetesen a satához is kellett, ha a telepítőmben nem volt benne)
Ha jól emlékszem (már nincs meg a lap) XP-hez és WIN7-hez is kellett az IDE driver floppyról, ha arról akartam telepíteni CD-ROM-ról.
(#) Doky586 válasza Tomi111 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Hát igen, az XP még csak floppyt fogadott el telepítéskor ha spéci (raid) lemezre akarta az ember tenni a telepítést.. Azóta azért fejlődött a technika. Mai gépben már floppy sincs.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Viszont a DISM remekül be tudja integrálni az illesztőprogramot a telepítőmédiába, amikor kell. Mostanság nem is az alaplapi SATA vezérlőkkel van a legtöbb gond, hanem az USB3 vezérlőkkel, jó pár típusnál bele kellett integrálni az illesztőjét a telepítőmédiába ahhoz, hogy egyáltalán lehessen telepíteni a rendszert (még USB2-ben, a dedikált portba dugva se volt se egér, se billentyű!). Hiába a csili-vili win10 1909-es USB telepítőd, ha a gyártó úgy gondolja kísérletezik valami olcsó USB vezérlővel és nincs az általános illesztők között a programja... Olyan nevenincs gyártók, mint az ACER, HP, ASUS brand gépei szokták ezt produkálni. Szerencsére ilyenkor azért többnyire legalább a support oldalról le lehet tölteni a megfelelő illesztőt hozzá (ACER esetében mondjuk emiatt telefonos ügyfélszolgálaton keresztül írásban kértük a pontos elérhetőséget, mert a modellnél fent lévő három változat közül egyik se volt képes megszólaltatni az USB vezérlőt, így öröm volt telepíteni).
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Én meg egyszerűbben oldom ezt meg: Nem telepítek XP-t új gépre.
Sőt win7-et se USB2 nélküli gépre.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Azt írtam, win10, nem xp, vagy 7.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020
Következő: »»   868 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem