Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2245 / 2486
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Teljes kivezérlésnél is?
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Kiszedtem és úgy próbáltam.
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Vezérlést nem kötöttem rá.
Na de mindjárt!
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Pont az a lényeg, hogy megnézzük, üzemben billen e a komparátor. Mindenképpen alacsony frekivel próbáld, különben a szemed nem tudja követni...
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
20Hz-en próbáltam és amikor elkezd simulni a negatív csúcs, akkor villogásba megy át a LED.
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Akkor a komparátor rendben működik Billen, amikor kell. Szkóppal nézzél rá légy szíves a D175 katódjára vezérlés közben. Milyen ott a jelalak?
(#) Balu027 válasza Balu027 hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Senkinek nincs ötlete?
(#) mcc válasza Balu027 hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
DC van a kimeneten? Vagy miért szeretnél szimmetriát állítani?
(#) tothbela válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Ahogy mcc is írta, a led nem világíthat folyamatosan mert kondenzátoros töltéspumpa emeli a gate feszültséget a source fölé. A source van a legpozitívíbb ponton. Csak akkor világíthat a led, ha folyamatosan valami billegteti a komparátort. Erre utal a 6V körüli kimeneti feszültség is, ami féltáp körül van, tehát kimeneti átlagfeszültség. A komparátor bemeneti RC hálózatát mindjárt megnézem szimulátorban, mert lehet hogy ha valami benne elszáll, hajlamos oszcillációra.
(#) mcc válasza tothbela hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
A második LED-es teszt arra utal, hogy a komparátor jól működik. Meg kéne várni a szkópos tesztet...
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Ezeket mértem.
(#) szaka válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
LED benne maradt az R171-el párhuzamosan.
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Hmmmm... Nem tetszik. Hogy néz ki ugyanez a negatív oldal kommutátor diódájának anódján?
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Az nem akadályozza a működést
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Csatoltam!
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Ezt a negatív oldali dióda anódján mérted?
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Igen, a D176 anódján.
(#) Balu027 válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Nincsenek párba válogatva a tranzisztorok, a HE-s linkelt cikkben ezt a módszert ajánlották helyette. Még nincs megtápolva a végfok, szóval nem tudom lesz-e DC a kimeneten.
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Érdekes, mert a két félhullám között nincsen különbség, pedig a kimeneti jel alapján kéne, hogy legyen. Még egy utolsó mérés: Q105, és Q106 kollektorán kéne mérni. Olyan kivezérléssel, aminél már mutatkozik a hiba.
(#) mcc válasza Balu027 hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Akkor rakd össze, és nézd meg, hogy van e offszet, ha nincs, akkor hagyd. Ha van offszet, akkor az egyik 33k helyett rakj be egy 27kohmos ellenállást, meg egy 10k-s trimmert sorban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Csatoltam.
Érdekes jelalak.
(#) Karesz 50 válasza Balu027 hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Ez így semmiképpen nem lesz jó. Q105, 106 meghajtók ki sem nyitnak. R105, 106 értékének csökkentésével tudod beállítani a végtranzisztorok nyugalmi áramát. R111, 112 értéke szinte tetszőleges lehet bizonyos keretek között (értékük nyílthurkú erősítést változtatják), lehet mondjuk akár 430R. Először ezeket ültesd be, majd állítsd be a nyugalmi áramot R105, 106-tal, végül a trimmerrel nullázd ki a kimenetet.

Hiraga.JPG
    
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Légy szíves valamivel jelezni, hogy melyik képen mi van, mert így nem tudom követni.
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Q105_1: amíg nem torzit a jel
Q105_2: amikor már a negatív csúcs kiegyenesedik
Q106_1: Amikor még tiszta a jelalak.
Q106_2: Átbillen ilyen jelalakra
Q106_3: tovább növelve a bemeneti jelet, látszik hogy a negativ csúcs kiegyenesedik
(#) szaka válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
A másik végfok oldalon mérve ezeket a tranzisztorokat, a Q105 esetén is átbilenés tapasztalható, mint a Q106 esetén, csak nincs kiegyenesedve a negatív csúcs mint a Q106_3-as képen.
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Érdekes. Ezek szerint a csúnyább jel a normális, míg a szép félszínusz a rossz működés...
Már, ha jól értelmezem, amit írtál.
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Hibás oldal.
(#) szaka válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Jó oldal
(#) szaka válasza mcc hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Hátha segítenek a videók.
Meg tudtad nyitni?
(#) mcc válasza szaka hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Ha jól sejtem, akkor a tápfeszültség kapcsolását látjuk, amikor elkezd torzulni a jel. A rossz oldali azért nem torzul, mert ott nincsen kapcsolás.
Következő: »»   2245 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem