Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kikapcsolás késleltető
Lapozás: OK   7 / 8
(#) kadarist válasza Tofo3 hozzászólására (») Okt 1, 2019 / 1
 
Szia! Ha lekapcsolod a lámpát, akkor megszűnik a hőtermelés és a ventilátoros hőmérsékletéről kezd el hűlni. Felesleges az utánhűtés.
(#) Tofo3 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 2, 2019 /
 
Heló! Igazad van. Lemaradt. Az akksi 12V 7Ah, a led driver 12v 1500mA, a venti 12V 200mA. Így már lehet vele kezdeni valamit? Köszönöm előre is.
(#) proli007 válasza Tofo3 hozzászólására (») Okt 2, 2019 / 1
 
Hello! Remélem így el tudod készíteni. A kész nyákon a V60s szövegnek olvashatónak kel lenni a forrasztási oldal felől..
(#) luzerszaki hozzászólása Ápr 9, 2020 /
 
Sziasztok!
LEG 9 -es elektromágneses relénél (225 Ohm, 40 mA ) azt szeretném, ha nyomógombbal (ez indítja a relét) való indítása után kb 120 ms -ig nem engedne még el. Tudnátok kapcsolással segíteni? A nyákot meg tudom tervezni és építeni a kapcsolás alapján. Köszönöm.
(#) proba válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Erre a rövid időre elég lehet pl 10 ohm sorba 1000µF és az egész párhuzamosan a jelfogó tekerccsel.
(#) Tomi111 válasza proba hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Gyanús, hogy luzerszaki másodpercre gondolt inkább!
(#) proli007 válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Hello! A CD4538 Ic egyik felével megoldható a 4. ábra felső (NRT) kapcsolásában.
Érdekes, hogy ha valaki feltesz egy kérdést és utána erre sem néz. Vagy nagyon türelmes, vagy nagyon türelmetlen..
(#) luzerszaki válasza proba hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Nagyon köszönöm
(#) proli007 válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Ha elég ennyi, akkor szívesen, Ha nem megrajzolom, csak most nem egyszerű, mert ezen a gépen nincs semmi progi.
(#) luzerszaki válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Szia! Bocsi! Véletlenül elírtam, s nem 120 millisecundumig, hanem 120 másodpercig (2 perc) kellene a relét benttartani. Mégegyszer Bocs!
(#) proli007 válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 11, 2020 /
 
Az egy kicsit más kérdés, ahhoz számlálót illik használni. Pld.. AC4-et 100nF-ra cseréled.
(#) luzerszaki válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Tudnál kapcsolást küldeni? Akár kézzel rajzolva JPG-ben vagy valamilyen kép formátumban?
(#) luzerszaki válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Tehát 2 percig kellene benntartani a relét.
(#) proli007 válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Ha rákattintasz a "pld" aláhúzott szövegére, ott a rajz. De a nézeteltérések elkerülhetők lennének, ha leírtad volna, hogy mihez kell és mik a feltételek. Mert pld. ha nem számít, hogy a táp bekapcsoláskor is késleltet egyet, nyomógombbal indul, vagy impulzussal, akkor egyszerűsíthető is a dolog. Avagy, egy Ic-vel megoldható..
(#) luzerszaki válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Ó, nagyon köszönöm. Megépítem
(#) luzerszaki válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Tisztelt Proli007 !

Lehet-e az IC-ket TTL típusokra cserélni? Természetesen a TTL lábkiosztást figyelembe véve.
Esetleg bizonyos beneteken lévő alkatrészek értéke megváltozik?

A BC 547-es tranzisztort helyettesíthetem BC 182-vel?
Az üzletek zárva vannak és csak ezek vannak itthon.
(#) luzerszaki válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Tisztelt Proli007 !

Lehet-e az IC-ket TTL típusokra cserélni? Természetesen a TTL lábkiosztást figyelembe véve.
Esetleg bizonyos beneteken lévő alkatrészek értéke megváltozik?

A BC 547-es tranzisztort helyettesíthetem BC 182-vel?
Az üzletek zárva vannak és csak ezek vannak itthon.
(#) proba válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
A CD4060/4538 cseréje kicsit problémás, TTL-ből csak több tok összeépítésével érhető el a kívánt osztás, ahhoz kb az egészet újra kell tervezni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2020
(#) luzerszaki válasza proba hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Köszönöm, akkor megpróbálok rendelni, ha kis tételben lehet. A tranzisztort helyettesíthetem, ugye?
(#) proba válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Szerintem igen, ha a jelfogód 100-150mA nál többet nem fogyaszt.
(#) luzerszaki válasza proba hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Fogyasztás szempontjából ok a relé, de a 2db IC vagy nincs raktáron vagy többe kerül a szállítás, mint maga az IC-k. Tehát várnom kell, ha nincs ötlet a TTL IC-s változatra. Van 7400-ás NAND kapus, illetve 74193-as számlálóm, gondolom nem jók erre a célra.
(#) proli007 válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
A TTL nem igazán erre való. 5V a tápja, nagy a fogyasztása, A árammal működik a bemenete, így ha nagy RC tak kellene hozzá. A CD4060 IC-ben 12 bináris számláló van használva a 74193-ban négy tag van..
Igazán elárulhatnád mibe lesz az áramkör és mi indítja mit kapcsol és mit végez, akkor talán kitalálom a működési feltételeket.
Nem korrekt/nem szoktam 2 perc időre analóg időzítőt készíteni. De most ha van 2db. NPN és 3db. PNP tranyód, akkor kivételt teszek és megrajzolom hogyan kell megoldani.
(#) kaqkk válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Pic nincs a fiókodban ?
(#) proba válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
A 74193 esélyes, egy NE555-el. Ha nincs akkor 7400 és két 74193 is elég lehet..
(#) proli007 válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Na, kész is a tranyós változat. Az időt a 470µF és felette a 100k határozza meg, jelenleg több is mint két perc lesz, de ha ez gond, lehet a 100k-csökkenteni 82k vagy 75k-ra. Kikapcsolt állapotban (standby) kb. 300uA az áramfelvétele. Akármilyen PNP és NPN tranyó szinte jó bele. De a nyák legyen tiszta!
(De ha lehet, most már ne kérdezd meg, hogy "tranyó nélkül nem lehetne-e?")
(#) luzerszaki válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Hálásan köszönöm a segítséget! Van NE 555 -öm és az említett digitális IC-im is PNP és NPN tranzisztorok is vannak (212, 182).Egy kapuriasztóba lesz az egész, egyetlen érzékelővel. Az ajtóra szerelt karos mikrokapcsoló az ajtó nyitásával benyomódik, ezzel 9 Voltot ad a relének, amely behúz és a behúzott érintkezőkön keresztül megszólal a 9 V-os sziréna. A relének kb. 2 perc múlva kellene elengednie, hogy a sziréna akkor hallgasson el magától, feltéve, hogy az ajtót visszazárják.
Ha a kész nyákot lelakkozom, az elegendő lesz a tisztasághoz?
(#) proli007 válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Egy feladatot számtalan formában meg lehet oldani. Csak a célszerűség (meg a szükség) határozza meg a választást.
Azért kell a nyáknak tisztának és páramentesnek lenni, hogy az időzítés ne változzon meg, vagy a működés ne legyen veszélyben. Ez az R7-C2-Q3 közös pontja..
(#) luzerszaki válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Ez szebb, mint gondoltam! Már a nyákot sem kell megterveznem és csak tranzisztorok kellenek, semmi IC! Köszönöm az oktatást is és mindent. Már csak egy kérdése van a lúzernek. 9 V-os a relém és egy csengőtrafós egyenirányító hajtja meg, amely értelem szerűen 9V egyenfeszültséget állít elő. Nem gond, hogy a kapcsolásodban 12 V-os relé van és nyilván az osztók is 12 V-os táphoz vannak méretezve?
(#) proli007 válasza luzerszaki hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Nem tudom mit jelent a csengőtrafó, de ha ez a régi trafó, akkor az 500mA terhelés körül adja a 9V feszültséget. Tehát ez egyenirányítva, sokkal több lesz. Tehát egyenirányítva, szűrve és a relét rákötve kell a feszültséget megállapítani. Viszont a régi trafónak emlékeim szerint van/volt leágazás. Ha túl nagy a villany, az leginkább a relének okozna gondot. De egy relével soros ellenállással visszaállítható a relé 9V-ja. Az áramkör el bír több feszültséget is, de növekvő feszültségnél az időzítése hosszabb lesz.
(#) luzerszaki válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Nincs
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem