Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   95 / 125
(#) Gafly válasza mugab hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Wifinél még egy termosztát sem tartja jobban a meleget okostelefonnal.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) proli007 válasza n_norbi hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Hello! Neked elsőként a hidraulikus rendszert kell feltérképezni, amiből talán megtudható, hogyan mit érdemes szabályozni. Utána kell az eszközt meg/kiválasztani. Mert ez jelenleg a "gombhoz kabátot" projekt egyenlőre. Mert én ha jól látom ez egy 30kW-os régi öntvény kazán. Így az egész rendszer sem lesz túl bonyolult..
(#) mugab válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Mennyi a rendszer irányára?
(#) n_norbi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Talán mert nem szeretném szétverni az egész házat........
(#) Gafly válasza n_norbi hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Szokott ebből sértődés lenni, de szerintem (most is Proli007 mesternek van igaza (ritkán szokott másként lenni, mellesleg) ):
Idézet:
„Neked elsőként a hidraulikus rendszert kell feltérképezni
Mert én ha jól látom ez egy 30kW-os régi öntvény kazán.”

Ami feltéve, de meg nem engedve, valami olyasmit akar jelenteni, hogy (és/vagy):
- Kéményes (ez már önmagában szivás, ámbár ha nem a házban van, akkor nem annyira, csak másképpen);
- Gravitációs (vastag cső, keringető szivattyú nélkül);
- Ahogyan tervezve lett: Kazán termosztát, ami állandó hőfokot tart a kazánban, és keringető szivattyú(k) szobatermosztát(okk/t)al ami abban a helyiségben.

Röviden:
- Senki nem mondta, hogy verd szét a házat, meg jelen helyzetben örülünk hogy egyáltalán tudtál venni. Sok örömed legyen benne.
- Én csak annyit kérek, hogy gondolkozzál mielőtt nekilátsz bárminek is (amire mellesleg jó gondolat a fórumon kérdezés).
- Okostermosztáttól számottevően nem fog kevesebb gázt zabálni a rendszered (hiába mondja ezt a reklám), mert attól még például a kéményen "huss", kirepül a meleg. Meg hiába programozol be rettenetesen szofisztikált hőprofilt (ekkor kelek, ekkor fürdök, ekkor alszok, stb.), egy gravitációs fűtés mire leköveti, addigra másnap már fel is keltél.

De nem értek hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2020
(#) MCMLXXXII hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Sziasztok!

Képen szereplő termosztát magyar kezelési útmutatóját keresném, egyszer már régebben megtaláltam, de most nem lelem.

Köszönöm előre is
(#) proli007 válasza MCMLXXXII hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Hello!
Nem igazán értem, miért kell kitalálni egy kép alapján, hogy Neked milyen termosztátod van..
De feltételezhetően erről van szó.
(#) MCMLXXXII válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Köszi de nem erről van szó nem wifis.

Lehet nem ez a tipus de ez volt lefórdítva magyarra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) bleky06 hozzászólása Ápr 13, 2020 /
 
Ez a bekötés így helyes?

fég c18.jpg
    
(#) proli007 válasza bleky06 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Hello! Jó lesz..
(#) bleky06 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Köszönöm a választ. Ha a termoszátot feltekerem 15 fokig, akkor kattan 1et, világít. De nem 15 fok van a lakásban. Ha meg letekerem teljesen, akkor is meleg van ugyan úgy. Ez mitől lehet?
(#) proli007 válasza bleky06 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
A termosztátnak bekötetlenül is kell kapcsolnia. A hiszterézis (ki-be kapcsolás különbsége) ilyenkor sokkal nagyobb. Meg kell nézni, hogy kikapcsolt állapotban működik-e a kazán. Nem ismerem az előzményeket és a beépítést. De nincs-e a kazánnál rövidre zárva a termosztát helye.
(#) zsa hozzászólása Ápr 14, 2020 /
 
Sziasztok . Fég gázkazánál szeretnénk a termosztátott kicserélni, Q7 wifis termosztátra. Q7 kimenetét hova kössem a kazánban. Jelenlegi termosztát 3 vezetékes. Köszönöm
(#) tibibalogh520 válasza zsa hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
A kazán 3-4 pontjára.
(#) zsa válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Köszönöm .1,2 gondolom kell 3,4 re kötni. 5 üresen marad? Azon ott fázis van. Reteszelő hidalva van jelenleg marahat igy?
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) proli007 válasza zsa hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Hello!
5->N
4->L
3->2

1<->L Átkötés
(#) zsa válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Szia. Nem egyértelmű még nekem. Gondolom a termosztátott a kazánról kell táplálni ebben az esetben fázis azonosan.
Termosztáton az 1 re hidalni kell a fázist.
Bekötés
Kazán - termosztát
5 - ? Ide N kellene a termosztát 3 pontja Nc kimenet?
4- 1 fázis átkötéssel
3 - 2 com
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2020

Q7-RF.png
    
(#) proli007 válasza zsa hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Hello! Pedig elég egyértelmű ez..
- A termosztát működéséhez hálózati feszültségre van szüksége.
- A Q7-RF nél ez "N" (nulla) és "L" (fázis) jelöléssel van.
- A kazánnál ugyan ez "N" és "R" jelöléssel van. (Mert anno "R-S-T" volt a három fázis jelölése.)
- Csak a kazán a fázist nem közvetlen adja ki a termosztátnak, hanem a belső hővédelmein keresztül a 4-es pontra. A nullát viszont láthatóan közvetlenül az 5-ös ponton .
- Ezeket a pontokat kell összekötni és bekapcsolt kazán ellátja táppal a Q7-RF-et.
- Marad a kazán vezérlésére a maradék egy szál. Ha arra fázist adunk, megy a kazán. Ez a kazán 3-as pontja ami láthatóan a szivattyúra megy.
- Mivel csak három vezeték van, a Q7-nél átkötjük a bejövő L fázist az 1-es pontra. A 2-essel meg vezéreljük a kazán 3-as pontját. Így mikor a termosztát bekapcsol, az L fázist adja vissza a kazán szivattyújának.
- A Q7-nél az 1-2-3 egy mindentől független vált váltó (Morse) érintkezőt takar. Ott a záróérintkező (NO) az 1-2. A bontó (NC) a 2-3. Látható, hogy a közös pont a 2-es (Common). Logikusan a fázist a 2-őre kellene kötni, de mivel az NC kontaktust nem használjuk, így tök mindegy hogyan kötjük be az 1-2 pontot.

Ha ezek után sem érted,
(#) n_norbi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat
(#) zsa válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) szaboka1985 hozzászólása Júl 14, 2020 /
 
Sziasztok.

Van egy Junkers ZWSE24 kazánom eddig vezetékes termosztát volt hozzá, most vettem hozzá egy Computherm Q7RF rádiós termosztátot.

Be tudom ezt úgy kötni, hogy az vevő egység a kazántól kapja az áramot ne kelljen külön áramot csinálni neki???

Köszönöm.
(#) Gafly válasza szaboka1985 hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 1
 
Azzal a két vezetékkel nem.
De kis szerecsével befér oda még egy szál is.
Illetve miért oda akarod tenni a vevő egységet ahol a régi volt?
Mert a termosztát érzékelés miatt kell ott lenni, ahol jó neki, a vevőnek pedig ott, ahol jó neki...
(#) kzozo válasza szaboka1985 hozzászólására (») Júl 14, 2020 / 1
 
A kazán is megkapja a 230V-ot. Onnan leágaztatod a vevőhöz, és kész is.
(#) zoszka válasza szaboka1985 hozzászólására (») Júl 14, 2020 /
 
3 szállal be lehet kötni a kazánhoz (zöld csati Ns, Ls, Lr).
(#) Grafty hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Sziasztok!

Kis segitsegre lenne szuksegem , egy regi siemens rde 10.1 termosztatot szeretnek lecserélni egy ujjab wifi-s bht-002 -es termosztatra . A regibe ket vezetek van bekotve q11 es q12 -es pontokon amiben aram van a fazis ceruza szerint . Ez a termosztat semmi mast nem vegez csak kapcsolja padlofutest
amit ha jol hallom egy szivattyu elinditasval kezdi keringetni a melegvizet .Bocs a nem tul professzionalis leirasert en laikus vagyok ezen a teren .
Az uj termosztaton viszont tobb opcio van bekotes szempotjabol és nem vagyok benne biztos hogy mennyire megoldhato az ott levo ket vezettekkel.
Elore is koszonom az esetleges megoldasokat .
(#) proli007 válasza Grafty hozzászólására (») Aug 11, 2020 / 1
 
Hello! A régi termosztátban elem volt (ha nem mechanikus volt a termosztát), az újhoz viszont szükség van hálózati feszültségre a 3-4, L és N pontokra. A régi két vezérlő vezetékét kötheted az új 1-2 pontjára. Az hogy világít a fázisceruza csak azt jelenti,hogy a két vezeték hálózati feszültséget kapcsolgat a kazánban (vagy a szivattyút kapcsolgatja).
(#) Grafty hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Értem , nagyon szepen koszonom a gyors valaszt .
Szep estet!
(#) moele válasza Grafty hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Szia !
Sajnos a két vezeték kevés. Ennek a készüléknek még 230V~ feszültség is kell a 3-as...4-es bekötési pontra. Az 1-es...2-es bekötési pontra kell a mostani fekete és kék vezetéket kötni.
Legegyszerűbb, ha lehetséges egy konnektorból-ból adsz 230V~ feszültséget a termosztátnak.
A másik megoldás, hogy be kell fűzni még egy szálat a fekete -kék mellé és rákötöd a Nulla vezetékre a kazánnál. Meggyőződsz arról, hogy melyik a direkt fázis a régi termosztátnál mondjuk a (fekete) akkor bekötöd az új termosztát 4-es pontjára. A 4-es és a 2-es pontot át kell hidalni.
Az új vezetéket bekötöd a 3-as ba (Nulla). A régi (kék) vezetéket az 1-es-be.
Minden beavatkozás előtt áramtalanítani !
(#) Grafty hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Szuper , koszonom ezt a megoldast is .
Kiralyok vagytok !
(#) Hutty válasza Grafty hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Béláim az Úrban!
Az nem a harmadik vezeték?

57.jpg
    
Következő: »»   95 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem