Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2251 / 2493
(#) soos csaba válasza alita hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Szia!
Nincs mit Szívesen, használd egészséggel!
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Üdv! A 0,47 Ω ellenálláson eső feszültséget nem testhez képest, hanem a lábai között kell mérned.
A kimeneti egyenfeszültséget az R1302, 1k-s trimerrel állítsd 0 V-ra!
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Köszönöm a választ megmérem. A gyári 0.56ohm-os ellenállásnál elvileg 11.2v-ot kellene mérnem. A 0.47 ohm - nál menyi ék kellene lennie? Előre is köszönöm.
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
A kisebb ellenállásnál ugyan azon áramhoz kisebb feszültség szükséges, tehát 9-9,5 mV feszültségesést állíts be.
A végtranzisztor emitter-ellenállások párhuzamos kapcsolásúak, az 5 W-os kivitelből 1-1 db 0,33R is elég lett volna.
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Értem. Most amit mértem az emitter ellenálásokon az 12.5mv. Majd állítok rajta. Ám az emitter ellenállásra írtad hogy elég lett volna a 0.33R. Ezt párhuzamba gondoltad 1-1darabra vagy csak simán 1 darabra. Mert ab bele sem gondoltam hogy mi van ha csak egy kerűl bele mert akkor van itthon 0.2ohm is 5wattos talán az is elég lenne? És ez hogyan hatna a végeredményre.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Az eredő emitter-ellenállás eddig 0,56/2, azaz 0,28 Ω volt. Ehhez a 0,33 Ω tűrhetően közel áll. Az áramkorlát kicsit érzékenyebb lesz tőle, de ez egyáltalán nem baj.
Ha a 0,33 Ω-mal párhuzamosan egy 1,8 Ω 0,6 W-os ellenállást ültetsz be, akkor megkapod az eredő 0,28 Ω-ot, így a gyárival egyező marad az áramkör viselkedése.
A 0,2 Ω esetén, nullátmenet közelében elégtelen lenne az áram határolása.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat. Még egy kérdés ha a gyári oldal jól működik, akkor a végtranzisztorok nem e különböznek annyira, esetleg gondot okozna a késöbiekben, vagy inkább azt is cserélem ki mj15003, 04 párosra. És az ellenállásokát azonosra. Van-e értelme vagy sem?
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Nem javaslok további cseréket, esetleg a 0,47 Ω ellenálláspárok egyik fele helyett 0,68 Ω 2 W-ot ültetnék be Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Értem köszönöm a segítséget. Ezek alapján mégpróbálom meg oldani a dolgokat.
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Üdvözlet reloop. Lenne mégegy kérdésem. Az mennyire reális dolog, hogy az R1302 potmétert ami eredetileg 1k ohm és nem tudtam vele beálítani a kimeneti dc 0voltra és ki kellett cserélném egy 2.2kohm-osra. És 1.79kohm-nál beált 0.5mvra. Ezt már nem bírtam filomitani tovább mert bármerre állítottam csak több lett. Más alkatrészt még nem cseréltem. Nem probléma ez?
(#) szaka hozzászólása Ápr 14, 2020 /
 
Sziasztok!
A legújabb fluxuskondenzátor vezérlő elektronika kipakolva!

A viccet félretéve ez egy KME SPS 2400-as erősítő.
A héten ezt szeretném rendbe rakni.
Van esetleg valakinek tapasztalate ezzel a szépséggel?

Üdv.
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Not great, not terrible - mondaná erre az angol. A C1305 1000 µF friss kondi? Nem szivároghat?
Egyébként nyugodtan maradhat így is, ha huzamosan tartja ezt a kimeneti feszültséget.
(#) Csongi_ hozzászólása Ápr 14, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Unitra erositom, aminek a bal oldala nem mukodik rendesen. Ahhoz, hogy hallszodjon valami, majdnem egeszen fel kell tekerjem a hangerot, ekkor is csak halkan szol a zene, egy sistergo alapzaj van a hatterbe, es mintha ki lennene szurve a helyhangok nagyresze.
Megcsereltem a vezetekeket amik a hangszinszabalyzot kotik ossze az erosito resszel (baloldalt jobbra kotottem, jobbat balra), ezutan a hiba a masik oldalt jelentkezett, tehat arra rajottem, hogy a hangszinszabalyzo reszben van a hiba.
Lemertem az osszes tranzisztort (T301, T303, T305) ami a bal oldalhoz tartozik, de mindegyik jo, potenciometereket ellenoriztem a melyhangnak es hangeronek (R357, R359), azok rendben vannak,tapfeszultseg rendben, es most itt elakadtam.
Tud-e valaki segiteni, hogy miket ellenorizzek meg, hol keressem tovabb a hibat?
Koszi!
Erosito kapcsolasi rajza

hiba.png
    
(#) soos csaba válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Szia!
Nekem is van ilyen típusú erősítőm.
Cseréld le az összes elektrolit kondenzátort a hangszínszabályozóbán, DE! én a helyedben a 2 végfok, és mind a két hangszín szabályozó részben le cserélném újra az elektrolit kondikat!, ez egy elég öreg érsítő, és több mint valószínű hogy a kondik ki száradtak már!
A tápegység részben is cserélni kellene a kondikat!
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) Csongi_ válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
A kondikra gondoltam, hogy esetleg kiszaradtak, ezert csereltem a C303, C317, es C333-at, de nem valtozott semmi.
Amugy a kiszaradt kondi okozhat gerjedest is neha? Recsegest, mintha a kabellel problema lenne.
(#) soos csaba válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Amiket le írtál jelenséget az nálam is volt pont egy ilyen erősítőnél, és a kondik cseréje után a problémám meg oldódott!
Lehet az is probléma hogy a hangszín kőrben a T305-ös tranzisztornak a bétája már nem ugyan az mint amikor le gyártottak, próbálj oda tenni egy új tranzisztort mondjuk BC182-est, mikor műszerrel méred a tranzisztort jónak mutatkozik, de feszültség alatt már másképpen viselkedik...
(#) soos csaba válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Cseréld le a C329, C331-es kondikat is újra!
(#) deebo válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
A recsegés és most már csak a másik oldalról átszűrődő magas hangok inkább kontakthibára utalnak, ami ilyen öreg vasaknál 100%-ban előfordul. Keress kiszakadt forrasztásokat.
(#) Baxi válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Szia, csatlakoznék az előttem szólókhoz. Azaz elko cserék, ami a hang útjában (ha van rá keret) audio kondikat rakjál. Illetve poti cserék, forrasztások átnézése illetve ha van a védelemnek van reléje azt is nézd át. Az is tud ilyen jelenséget produkálni, ha megvannak égve vagy oxidálódva.
(#) tothbela válasza Csongi_ hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Szia!
Még mielőtt szétszeded, a bemeneti tuchel csatlakozó bekötését nézd meg, mert emlékeim szerint engem folyton megkavart.
A zaj azt jelenti, hogy lezáratlan a bemenet. Valószínűleg csak áthallás ami hallatszik.
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
A c1305 1000mf nem vadonat új csak bontott. Azt hogy nem szivárog e azt nem tudnám 100%ra mondani. Keresek itthon újat de fel volt puosodva az eredeti ezért cseréltem. Ha találok akkor írok hogy változott a dolog. Ha nem hogy tudom megnézni hogy szivárog-e?
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Kisütöd a kondit és a multiméter ellenállásmérőjére kötöd, a legnagyobb értékre állítva.
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Ha a multiméteren 000 az adat akkor jó a kondi van sem?
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Az eredményre elég sokat kell várnod, 1-et ír ki, ha nem észlel ellenállást.
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Találtam itthon most több kondit is ami 1000yf azok ugy viselkednek a multiméteren hogy szép lassan emelkedik az ellenállásuk van egy digitális multi ami viszont ki méri ezeket és kB 1000yf de amejik nem emelkedett azt ellenállásnak látta akkor az a rosz a többi jó? És hány voltos legyen 25v vagy 50v-os
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2020
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Az adatlap alapján nem is 1000mf hanem csak 100yf. Ez még ok is mert akkorát raktam bele a kondi elvileg akkor jó de majd veszek bele újat. Csak az a baj hogy fura kilengéseket csinál az a csatorna zenehalgatás során amíg a másik oldal nem. Nagy hangerőn meg tórzít. A középsugárzón hallható leginkább. Normál hangerőn semi eltérést nem hallani a két oldal között. A kilengés mértéke függ a hang erőtől is úgy nagyjából egyenesen arányos.
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Megnéztem Hz generátorral, és 25hz-en 3x akkora az erősítés mint az eredeti panelon. De zenei ha Gerőben nem jentkezik külömbség. Ez a végfokozattól lehet vagy sem? Elnézést a sok kérdésért és tudatlanságomért csak nem szeretném ha elfüstólne mégmielött élvezhetném egy picit.
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Ápr 15, 2020 / 1
 
Ha mikrofarádot szeretnél írni, akkor gépelj kis "u", nagy "F" betűket, ezt µF-ra korrigálja a portál szoftvere.
A lengésekért a C1300 bementi csatoló és a C1305 túlméretezése a felelős. Az 1000 µF valóban túlzás, még 10 µF is kielégítő mélyátvitelt ad. Ha az R1306 és az R1307 eredője (ez a csatorna erősítését állítja) mondjuk 4 kohm, akkor a 10 µF értékű C1305-tel 4 Hz töréspontú felüláteresztőt képez, ami a hangfrekvenciás tartományban már alig okoz csillapítást. Az eredeti állapotú csatornában viszont lehet, hogy értékvesztett az említett kondik legalább egyike, vagy a megelőző fokozatban van kiszáradt elektrolit kondenzátor.
Füstöléstől nem kell tartanod, de ajánlott a lengés megszüntetése.
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Rendben köszönöm majd holnap meg mérem az eredőt. És megnézem ha kiiktatom az előfokot akkor hogy viselkedik. Csak kiprobálom 100 uF
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Szia megmértem az eredeti panelon az R1306 és R1307 eredője 4.2kohm az általam utánépítetté 3.7kohm. Így szól szimetriában a 2 oldal mert monó üzem módban ezel lehet beálítani a két csatorna öszekötésével egy hangszóróval. Érdekes hogy akkor is el csendesednek a magas hangok teljesen viszont a méjek nem azt nem lehet belőni.
Következő: »»   2251 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem