Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM adatátvitel
 
Témaindító: pajesz66, idő: Ápr 16, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 8
(#) Tardief hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Pozíció adatokat szeretnék továbbítani GSM hálózaton keresztül. Az adatmennyiség csak néhány 10Byte lenne alkalmanként, de elég gyakran. Akár percenként többször.
Találtam egy 1nce nevű szolgáltatót, akinél egyszer kell csak megvenni a SIM kártyát és az 10 évig él. 500MB adatforgalom tartozik a kártyához. Laikusként számolva ez arra elég, hogy fél percenként elküldjek egy 50Byte-os csomagot. Viszont az alábbi szöveg szerint nem így számolódik az adatforgalom. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:
-Hogyan kell számolni az adatforgalmat, ha beleszámolom a TCP vagy UDP protokoll hozzáadott forgalmát?
-Jól értem, hogy a minimális felszámolt adatforgalom az 1kB? Ha ez így van akkor minden egyes elküldött csomagnál (ami nálam ~50 Byte) 1kByte-ot fog felszámolni?

Idézet:
„The included data volume is measured and deducted with an accuracy of 1 kByte. Both overhead data resulting from the use of the respective protocols, such as UDP or TCP, and the actual payload are included in our calculations. All transport data between the device/modem and applications is deducted. This includes both uplink and downlink data packages.”
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) bbb válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Nézd meg, hogy mekkora egységben számláznak és ha elfogy az adatmennyiséged, akkor lekorlátoznak egy tempó alá, vagy teljesen megállítják!
Idehaza többnyire 10k az egység, így ha 10 bájtot küldesz, akkor is ennyit számolnak. Ha ezeknél 1k, akkor annyit fognak számolni akkor is, ha kevesebbet küldesz.
(#) szsrobert válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Megkerdezed toluk. Ok merik, ok tudjak.Valoszinuleg 1kB per packet a minimum.
(#) dokidoki válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Az jobb megoldás lehetne, ha gsm küldés előtt összevárnád a kellő mennyiségű adatot, és egyben küldenéd el. A GPS ekkor mehetne olyan frissítési sebességgel amilyennel tetszik, csak az adatok megérkezése lenne kevésbé online.
(#) Tardief válasza dokidoki hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

A hazai szolgáltató valóban 10KB egységben mérnek, de azt is említik, hogy ettől lehetnek eltérő csomagok. Tudtok esetleg olyan ahol kisebbek az egyégek?
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
A jövőben lehet hasznos lesz valakinek.
A Telekom Domino 1kB-os egységekben mér.
(#) szsrobert válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Kosz az infot. Van olcso netcsomagjuk az 1nce hez hasonlo?
(#) bbb válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Fent van a honlapjukon az árlista.
(#) Tardief válasza szsrobert hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Domino elég jó áron van.
1000Ft a SIM kártya és 1GB adat jár hozzá. Ez a viszont csak 1 évig él, ha nem raksz rá pénzt. Olcsóbb évente új SIM-et venni.
(#) Feri007 válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Jól hangzik ez a 1nce.
De: Szó sincs arról, hogy erről a SIM-ről (APN-ről) kapnál internet kapcsolatot.
A másik:
....one needs to setup and configure the connectivity environment
... 1. Setup of the APN 2. Configuration of VPN client 3. Licence fees for software (cloud platform, API, etc.)
... Fee does not include additional costs for the VPN and APN setup nor are there any license fees for using our Connectivity Management Platform.
Mivan??? a VPN setup kell a kapcsolathoz, de a VPN nincs ingyen?

Tényleg érdekel, mit tud ez az előfizetés.

Kiegészités:
közben tovább néztem a doksikat:
VPN setup
Tehát az internet felől egy VPN-t kell kiépiteni, hogy elérd a mobil klienseket.
Esélyes, hogy a mobil állomások egymást sem érik el, csak a VPN-re ültetett applikációt.
A VPN ára hol található?
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) pucuka válasza Feri007 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Nem mélyedtem különösebben bele, de több kérdés is felmerül. Nem magyar szolgáltató, tehát biztos van roaming díj.
Kétféle adatátvitel létezik, az egyik az internet hozzáférés. Ez az egyszerűbb, csatlakozni kell valamiféle szerverhez, oszt jól van. (ilyenkor van VPN is)
A másik, a data-fax, itt modemek néznek szembe egymással, két külön hívószámmal. Ez egy kicsit babrásabb, A központnak is másképp kell kezelni ezt a szolgáltatást, külön hívószám csoportba is tartoznak az ilyen előfizetések. Emlékeim szerint, roaming környezetben voltak is vele problémák, általában saját hálózaton belül, ill vezetékes irányban működtek.
Próbáltam kideríteni, hogy az említett szolgáltatónál mi a helyzet, de nem jutottam előrébb, és feladtam. Gyanítom, de biztos nem vagyok benne, ez csak internet hozzáférést ad. Azt nem tudom, hogy a VPN -el hogyan működik az adatátvitel, ilyennel még nem volt dolgom.
(#) Tardief hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Nem éppen az apróbetűs rész, így nem biztos, hogy minden körülmények között érvényes.
(#) szsrobert válasza Tardief hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
3GB 3550Ftert talaltam. Vegulis egy evre elmegy. Gps infokat irhat egy fileba.
(#) jefflynn válasza Feri007 hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Vettem ilyen SIM kártyát. Pár megállapítás címszavakban.
1. magánszemélyt nem szolgálnak ki, közösségi adószámmal, dokumentumokkal kell bizonyítani, hogy cég nevében jársz el. Magánszemélynek egyszerűbb venni egy feltöltő kártyát és rátenni évi 3000 Ft-ot, bár ez nyilván drágább mint egyszer kb. 10 euro (+ÁFA+szállítás) 10 évre.
2. van rajta internet, 500 mega, ha elfogy 10 éven belül, feltöltheted
3. nem kell VPN a működéshez, az csak opció
4. nincs roaming díj (EU-n belül már rég nincs)
5. nem tud SMS-t küldeni másik mobilra, csak a szerveren keresztül lehet SMS-ezni
(#) pucuka válasza jefflynn hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Idézet:
„nincs roaming díj (EU-n belül már rég nincs)”

Ez csak a hangalapú szolgáltatásra vonatkozik (egyenlőre)
Az internet szolgáltatás az ún. egyirányú adatszolgáltatás, ha két modem van egymással szemben, az másfajta, ún. kétirányú adatszolgáltatás. (mint a fax)
Nem árt tudni, hogy melyikre van szükséged.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) jefflynn válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Idézet:
„Ez csak a hangalapú szolgáltatásra vonatkozik (egyenlőre)”

Általában a díjcsomagodban foglalt adatmennyiséget elhasználhatod külföldön, az EU-ban. Mondom: általában. Persze vannak eseti kivételek. Az 1nce SIM nem kivétel, erre igaz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) pucuka válasza jefflynn hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Igen, GPRS üzemmódban, az pedig a GSM hangalapú szolgáltatás része.
Van nagyobb sebességű lehetőség is, a szolgáltatók kétoldalú megegyezése alapján, de ez nem általános.
A kétirányú adatszolgáltatás csak hálózaton bellül, és vezetékes irányban működik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2020
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Ma már majdnem ott tartunk, hogy keresi kell azokat a díjcsomagokat, amelyeknél nem használható fel az adatkeret (legalább részben) az EU-ban, függetlenül attól, hogy 2G, 3G vagy 4G hálózaton megy az adatforgalmazás.

Ausztriában a Drei felhasználói használhatják a T-Mobile Austria hálózatát iternetezésre, de a hálózat csak a 2G adatkapcsolatot engedélyezi. Ez viszont nem a Roaming-os korlátozás.
(#) proba válasza jefflynn hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Arra vajon van éves regisztráció? vagy mivel céges/külföldi ezért azzal sem kell vacakolni?
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Ez igaz, de amíg a hangalapú roaming szolgáltatás az EU nyomására keletkezett, a többi a szolgáltatók kétoldalú megállapodásainak eredménye. Ezért érdemes a szolgáltatók honlapján tájékozódni.
Érdekes volt tapasztalni, hogy a mobiltelefonos navigációnak akkora volt a késleltetése, hogy sokszor akkor szólt, hogy fordulj jobbra, mikor melletted volt az utca. (rá is kérdeztem "illetékes helyen")
(#) Bakman válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Cipőt a cipőboltból! Navigációra PNA.
(#) jefflynn válasza proba hozzászólására (») Ápr 17, 2020 /
 
Nincs, 10 évig működik.
(#) pucuka válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2020 /
 
Na ja. De ha már van, gondoltam kipróbálom. Nagy gond nem volt, nem én vezettem, meg ismertem is az utat. Csak bosszantott.
(#) job335577 hozzászólása Ápr 18, 2020 /
 
Sziasztok.
Ha Valakit érdekel, tudok olyan magyarországi céget, aki osztrák SIM-et forgalmaz.
Meg kell Tőle kérdezni, mik az opciók.
m2m Kft.
(#) Tasznka hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Régebben felvetettem a gsm-es kommunikációt,ami udp-n dumcsizna a lekérdező szerverrel,géppel.
Elkezdtem az AT-parancsokkal felépíteni a kommunikációt,és a dyndns beregisztrálást,ami sikerült is . Ezután jöttek a problémák . Egy kis kitérő : Ami programot használok,az úgy dumcsizik az egységekkel,hogy folyamatosan váltogatja a küldő oldali portot,és oda várja a választ (1 s-en belül várja a választ,különben eldobja,mint hiba).
Az AT-parancsokkal felépített kommunikációnak annyi a baja,hogy befagy az első visszaküldött portnál,és azután,csak arról az 1 porttól fogad adatot. Ezek után feladtam ezt a lehetőséget,és áttértem a ppp-protokollra.
Szóval ,ha bárki stabil kommunikációt szeretne,annak ezt a lehetőséget javasolom. Eléggé macera jól megírni,jó pár protokollt meg kell érteni,kezelni,de utána már jól működik . Bár a dyndns csak 1-2 szolgáltatónál megy,de ott nincs gond.
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem