Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiósmagnók (javítás)
Lapozás: OK   8 / 9
(#) ONKYOS válasza da012807 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Azt hogy mi a baja, így látatlanban még szakember sem tudja megmondani..
(#) ronin75 válasza da012807 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Egy oszcilloszkóp vagy egy régebbi hangfrekvenciás mutatós műszer nem ártana. Ha csak magnó üzemmódban hallani, akkor a magnófejtől le kellene esetleg követni, hol keletkezik a pattogás.
Szemrevételezéssel csak egy púpos vagy kifolyt kondit tudsz megtalálni.
(#) VJ72 válasza da012807 hozzászólására (») Máj 28, 2019 / 2
 
A felvétel lejátszás üzemmód kapcsolót fújd be kontakt spével és kapcsolgasd többször.
Nyák lapon van mechanikusan összekötve a felvétel funkciógombjával.
(#) da012807 hozzászólása Máj 30, 2019 /
 
Köszi srácok, egyenlőre nem sikerült megoldani a problémát, a rec kapcsoló kipucolása- megjáratása sem segített. viszont azt vettem észre, hogy a gerjedés érzékeli a közleségemet, mert attól függően változik a pattogás ereje, amplitúdója, ahogy matatok vagy mocorgok a nyákok közelében. De a konkrét forrást nem tudom beazonosítani. Kifolyt, felpúposodott kondikat nem találtam, egyenként ki kellene forrasztgatni és kiméregetni a kapacitásokat, esr értékeket. Lehet nem ér annyit az egész...
(#) CHZ válasza da012807 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Fejkábel árnyékolásának bekötését ellenőrizd.
(#) oriza hozzászólása Ápr 24, 2020 /
 
Sziasztok!

Most otthoni karanténban vagyok, időm lenne egy régebbi probléma megoldására - legalábbis megpróbálni.
VT RM 5632S rádióm nagyon jól szól még ma is, szépen lejátssza más magnóval felvett kazettákat, ám saját maga - ha szemben mézem a készüléket a jobb oldal igen halkan vesz fel! Rádiójából és a mikrofonján keresztül is ugyan ez a jelenség. Levettem a magnómechanikát és az Isostat tolókapcsolót kontakttal befújtam, de nem javított rajta.
Hogyan folytassam, mit tanácsoltok?
(#) CHZ válasza oriza hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Szia!
Fej kopását ellenőrizd és a szalagvezetést is érdemes megnézni.
Fejen mérd meg az előmágnesezést, egyforma legyen...
(#) oriza válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Van itthon 2 teljesen új, még be nem beforrasztott fej. Az előmágnesezés kézi műszerrel ellenőrizhető?
(#) CHZ válasza oriza hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
DMM nem alkalmas pontos mérésérem a ferki miatt, de azt megmutatja, ha nem egyformára van beállítva.
(#) mikita81 hozzászólása Jún 11, 2020 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy ABA - 9090 kétkazettás rádiósmagnóm. A kazetta rész tökéletesen működik, de rádiója teljesen néma. Hol keressem a hibát. Még alapzúgás sincs. Kapcsolási rajzot nem találtam róla.
(#) CHZ válasza mikita81 hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Szia!
Mérj feszültséget a KIA IC kivezetésein, kapcsolók tisztítását is érdemes megcsinálni.
(#) mikita81 válasza CHZ hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
rendben megnézem
(#) mikita81 hozzászólása Jún 11, 2020 /
 
A 4es 5ös lábon 1.41V-ot mértem 9es lábon 1.15V-ot 10től 16-ig 5V-ot. A kapcsolókat kifújtam kontakt sprayvel.
(#) CHZ válasza mikita81 hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Akkor tovább kell méregetni, töltsd le az IC-ék adatlapját, rajz helyett segíthet végigmérni.
(#) aramis hozzászólása Júl 10, 2020 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni egy Trion tr 1036. magnó radio ki van tépve az összes vezetékezés szeretném életre kelteni, legalább a táp bemenet és hangszóró kimenet lenne meg vagy kapcsolási rajz
(#) bahurekt hozzászólása Okt 8, 2020 /
 
Szeretném tudni hol kaphatok kazettás magnóhoz meghajtószíjat akár bontásból ia ?
(#) proba válasza aramis hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Ilyenkor jön az, összes ic típusa felír, interneten kikeres. Amelyik végfokgyanús, ammak a bekötése kikereshető.Az ajánlott rajz szerint már megvan a táp, és a kimenet, némi visszarajzolás után.keresgé
(#) zolika60 válasza bahurekt hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Ha kör keresztmetszetű, akkor méret alapján bármelyik csapágyboltban O gyűrű álnéven.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2020
(#) Joe_001 válasza bahurekt hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Több helyen is. többnyire Pesten, v Budán. Conrad, HQ, Budán a Bercsényiben is van bolt.
(#) Joe_001 válasza aramis hozzászólására (») Okt 10, 2020 /
 
Az IC-k rajza, adatlapja alapján a táp már visszakereshető, de a többi is kitalálható ezek után. A 80-as években a bejött cuccokat hasonló rajzából javítottuk.
(#) gépromboló válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Én az arwill.hu-n szerzem be a szíjakat, jó árban vannak szerintem.
(#) aramis hozzászólása Dec 22, 2020 /
 
Sziasztok! segítségeteket kérném egy HYUNDAI kazettás MP3 rádió a magnót hajtó szij elszakadt de lemértem és betettem egy et helyette . bekapcsolva viszont olyan magas érthetetlen hangot ad, Mi lehet a baja
(#) gépromboló válasza aramis hozzászólására (») Dec 23, 2020 /
 
Mit jelent az a magas hang? Gyorsan teker és mókusok énekelnek?
(#) Edem631 hozzászólása Jan 14, 2023 /
 
Üdv.Videoton 4630 Europa Star.Egyik pillanatról a másikra elhallgatott.Nem szól csak a hangfalcsatlakozóról.Beépített hangszórója vezetékei jók.Rossz forrasztást nem látok.Kontakt hiba sem lehet a sorkapcson.A 100nF kerámia kondenzátor hibája okozhat elhallgatást?
(#) VJ72 válasza Edem631 hozzászólására (») Jan 14, 2023 / 1
 
Üdv.
Kontakthiba a mikrofon kapcsoló 71 pontjainál, azon keresztül kap testet a hangszóró.
(#) Edem631 válasza VJ72 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Köszönöm.Ránézek arra a hibahelyre.
(#) Edem631 válasza VJ72 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Kapcsolók érintkezői kitakarítva ottani kontakt hiba kizárva.De ugyanúgy hang nem jön a beépített hangszóróra.
(#) VJ72 válasza Edem631 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
A mikrofon kapcsolón és a felvétel / lejátszás kapcsolók szakítják meg a belső hangszóró áramkörét a test felé.
Ha a kapcsolók jók keress fóliaszakadást a magnó panelen, vagy földeld egy vezetékkel közvetlenül a hangszóró megfelelő kivezetését.Bővebben: Link
(#) Massawa válasza Edem631 hozzászólására (») Jan 15, 2023 / 1
 
Ha a külsö hangszoro szol akkor annak a aljzata (kimenet) döglött be. A bedugott dugó lekapcsolja a belsö hangszorót, és ugy néz ki, hogy nem kapcsolja vissza ha kihuzod).
Persze mérd meg a belsö hangszorot is, lehet, hogy szakadt.
(#) Edem631 válasza VJ72 hozzászólására (») Jan 15, 2023 /
 
Meg mókolni meg tudom hogy szoljon de hogy mi miatt nem ad le hangot eredeti bekötésnél a hangszórója nemtudom.Magnó rész is csak külső hangfallal szól.Fólia szakadást is átnézegettem forrasztgattam jónak tűnik.
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem