Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   46 / 50
(#) levaitamas válasza hocsa28 hozzászólására (») Nov 6, 2018 / 1
 
A kulcsos kapcsolót is DEOL-ba kell kötnöd. Miután bekötötted a kiválasztott zónába, definiálnod kell az adott zónát.
(#) rockersrac hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Sziasztok! Lomtalanításban találtam egy crow runner(9.08 verziószámú)+lcd runner kp kombót. hogy tudom resetelni?
(#) Lezli46 hozzászólása Dec 4, 2018 /
 
Helló

Igaz hogy csak Garázskapúnyitás.., de talán tud segiteni valaki

4 Lila Gombos Kling garázskapú távadó nem müködik.., elem levolt merülve , de ujjal se müködik.

LED- k égnek nyomásra.., egy müködö távadó van. Esetleg ujra kellene szinkronizálni? Ha igen akkor mi technikája??

Kõszönöm a segitséget!
(#) Yudo88 hozzászólása Jan 31, 2019 /
 
Sziasztok. Fél éve telepített lakásriasztóm 7. próbálkozásra vette el a kódot. Ennek mi lehet az oka?
(#) Syn7h37ic válasza Yudo88 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
user error.
Központ típusa?
(#) Yudo88 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Paradox sp5500. Emlékeim szerint a mem is világított ha számít.
Kiolvasás : Zóna riasztásban_Zóna riasztás v.áll_
Riasztás törölve felh.val_Hatástalanítás riasztás után felh.-val (ezek 1 percen belül)
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2019
(#) Syn7h37ic válasza Yudo88 hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
A paradox központ olyan, hogy ha véletlen egy gomb meg van nyomva, az benn marad a kód bevitelnél. A biztos megoldás, hogy clear gombbal kezdeni, és utána a kód. A mem a riasztási memória, az jelzi, ha a rendszer valami oknál fogva riasztott.
(#) Yudo88 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Hasonlóra gondoltam én is, csak nehéz gondolkozni ha ordít a riasztó. Köszönöm válaszod.
(#) taki67 hozzászólása Feb 7, 2019 /
 
Sziasztok,
keresek a képeken látható SK1 (S1K?) központhoz panelt.
Ha van valakinek elfekvőben, kérem értesítsen, megvásárolnám.
Köszönöm
(#) zid2019 hozzászólása Máj 9, 2019 /
 
Sziasztok!Bosch Solution 880 risztóval kapcsolatban tudna valaki segíteni? Kicseréltem a riasztó és a sziréna akkuját is...mivel a kezelő "tápfeszültség alacsony" és "dátum és idő" hibát jelzett. Viszont pár nap után újra ugyanezeket a hibákat jelzi.Sípol..majd miután kiolvasom csak A Fault jelzés marad égve.Lehet hogy akkucsere után resetelni kell vagy valami hasonló? A mester kódot nem tudom sajnos,csak a 4 jegyű kezelői kódot,amivel élesíteni szoktam.Egyenlőre nem szeretnék kihívni szerelőt, mert már telefonban úgy vettem észre ők egyből egy új központot akarnak majd rámsózni.Köszi a válaszokat előre is.
(#) Kovidivi válasza zid2019 hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Nem megy a töltés?
(#) rockersrac válasza zid2019 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Kezdésnek: kikapcsolt eszköz, majd akksi rátesz, majd hálózat ráereszt. Lehetőleg ne legyen feltöltve teljesen az akksi, és mérj kapocsfeszültséget az akksin. Nézd meg mikor ráteszed az akksit, meg nézd meg másnap kb ugyanakkor. Ebből kiderül, hogy töltődik-e az akksid. Ha nem, akkor töltőköri hiba lesz(nagy eséllyel lm317 alapú a töltés) és relatív könnyen javítható, ha értesz az elektronikához. Ha tölt, és továbbra is fennáll a jelenség, akkor más, lehet komolyabb hiba lesz.
(#) Syn7h37ic válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Nem LM317 a töltőelektronikája. Hanem egy hibrid gyantával kiöntött cucc. És pont az szokott meghibásodni ezeken a paneleken. Impulzus töltéssel dolgozik, tehát a töltési fesz sem mérhető korrekten, mert üres saruknál 5-8V körül lehet rajta mérni, csak terhelés esetén emelkedik a fesz a töltési feszültségre. Plusz kőkori módon egy izzólámpa a limiter rajtuk. Ez egy elcseszett panel, elég sokat láttam töltés hibával. Javítható, de annyi mint egy új panel.
(#) pimpoka hozzászólása Máj 29, 2019 /
 
Szervusztok! Kovidivi segitett már egyszer nekem remélem most is. Még mindig az a PW8 riasztón kell a szirénánál micrókapcsolót cserélnem, hogy tudom megoldani, hogy ne szirénázzon csere közben? Kössem ki a szirénát és mikor az égő nem villog akkor kössem vissza vagy van valami a programban? Mert beriasztás nélkül is megszólalt.Sajnos a szerelő bácsink vidéki lett így már nem jön fel és azt mondta telón, hogy üssem be a 273 kódot és enter így nem fog szirénázni. Szomszédban picik a gyerkőcök a kutyák ugatnak gondolom ismered ismeritek a helyzetet. Nem értek a riasztók lelkivilágához de segítséggel remélem sikerül. Negyven évig szereltem ipari hűtöket és klímát. A kamrákban ott is volt riasztó de másképpen működött. Köszi a segítséget.Üdv János.
(#) tikitaki hozzászólása Okt 3, 2019 /
 
Sziasztok! Merlin Pro programmozható rádió vevő nem veszi a távvez jelét, nem lehet élesiteni . Táp fesz. rendben, a távvezérlőben is történt 3 V-s akku csere.A feltanitás is rendben, Merlin Pro vissza jelez, de mégsem tudom élesiteni.
(#) simosoft hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérném egy vezetékes DSC Lady sziréna bekötéséhez, progamozásához egy DSC alexor 868 kit-hez. PC 9155 a panel és dsc wt5500 lcd kezelő. A bekötése asszem az megy (A-I/O, N+-AUX+, föld- AUX-) PGM-et kell programozni még vagy felismeri a rendszer autómatikusan?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel:
simosoft
(#) Georgee hozzászólása Nov 27, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek. Adott egy GSM riasztó, a típusa Global LYD-111. A használati utasításban a külső nyitásérzékelőknél nincs megadva a csatlakozónál az ellenállás értéke. Oda mekkorát szoktak tenni? Illetve a bal első sorkapcson a public port mi célt szolgálna? Köszönöm előre is a válaszokat.

riasztó.jpg
    
(#) senszey hozzászólása Jan 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy CROW System 5000-be szeretnék egy Wilarm GSM átjelzőt bekötni. Az átjelző IN1-be kéne bekötnöm az ALARM kimenetet? Egy az egybe?
Visszafele is lehet valahogy vezérelni? A GSM átjelzővel kikapcsolni a riasztást?

köszönöm!

András
(#) Anaconda hozzászólása Jan 31, 2020 /
 
Sziasztok!

Power Vawe 4 ECO riasztóközpontban akadt egy kis gondom a telepítői programozó módba való belépéssel.
Lehet én rontok el valamit, vagy rosszul értelmezem a manualt, de nem bírok belépni.

Hogyan kell belépni?

Előre is köszönöm!
(#) pipi hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
Hali!
Lányom új lakásába kellene szerelnem valamilyen riasztót, mit ajánlotok?
nem kell sok zóna, elég 4, de kellene 2 pgm kimenet az egyik az élesítés alatt lenne aktív, a másik riasztáskor lenne aktív. Nekem DSC 585-ös van, de mostanában drágán mérik úgy látom, valami Paradox esetleg, vagy más?
Köszi
(#) levaitamas válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 / 1
 
Szia!
SP5500. 5 zóna és 2 PGM.
(#) pipi válasza levaitamas hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Köszi.Mi a különbség a k10v, éa k10h kezelő között? csak a szerelési irány?
(#) levaitamas válasza pipi hozzászólására (») Ápr 29, 2020 / 1
 
Igen. Az egyik függőleges (V), a másik vízszintes (H).
(#) triniti hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Sziasztok!
4 vezetékes befurható nyitásérzékelőnél két ér gyárilag meg van blankolva, kettő pedig nem. Gondolom a megblankolt két ér lesz a zóna és a com,mig a másik két ért a tamper körre kell "felfűzni" a többi zóna tampereivel együtt sorba kötve ?
Eddig csak 2 eres nyitásérzékelőkkel találkoztam, ezért kérdezem.
Köszönöm!
(#) Johnycorp válasza triniti hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
Szia.

Igen, esélyes, hogy így van.
De kipróbálni hamarabb van. Ha a két megblankolt szál között bont az áramkör a mágnesre, akkor az rendben.
A másik kettőnek meg minden esetben zártnak kell lennie egymáshoz képest és nem szabad mutatni ellenállást emez kettő szálhoz.

Megjegyzés:
Én egyébként (nem csak ezen érzékelő esetében) tuti kerülném azt, hogy:
Idézet:
„"felfűzni" a többi zóna tampereivel együtt sorba kötve”


Ez nem a legjobb módszer, már csak a hurok hossza és a hibakeresés miatt sem.
A legtöbb központnál adott elegendő zóna és/vagy a zónán belüli tamper funkció kezelése.
Jó példa a Paradox megoldása erre. Persze nem tudom, hogy milyen központod van.
(#) triniti válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Köszönöm a választ, de sajnos dsc központom van éppen csak elég zónával, ezért csak így tudom megoldani.
(#) triniti válasza triniti hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Kiprobáltam, úgy kell, ahogy leirtam.
(#) Moderátor hozzászólása triniti hozzászólására (») Máj 4, 2020
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyen teszünk fel!
(#) dpetey77 hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Hogyan lehet bekötni egy MobilArm-Nano modult egy DSC Alexor PC9155 riasztóba?

Köszönöm!
(#) joededy hozzászólása Jún 9, 2020 /
 
Szevasztok!
Szeretnék elinditani egy kb 10 éve vásárolt (de használva csak a felprogramozásig volt)SA62 központot.A programozási könyvét áttanulmányoztam amiből kiderült a beállitása.Mivel nincs szükség 2 particióra ezért szerettem volna 1 particiósra átállitani de a particionálásról sehol nem ir.Úgy tűnik mintha alapból két részre lenne osztva.Amiért jó lenne 1partició mert élesitésnél még rákérdez.hogy melyik particiót élesitse leállitásnál ugyan ez.Ez az idős felhasználót zavarja.Elég lenne csak a kód és kész.Ha valaki tudja a mikéntet kérem segitsen.
Következő: »»   46 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem