Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   143 / 171
(#) Ktulu válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
T302 emitteréhez képest nem?
Sok mindent teljesítmény ellenállásokkal oldottak meg, (olcsó volt akkor) ezért sokat fűt, és alapjáraton sokat is fogyaszt. 50W körül. (pl. segédtáp szekundere egyenirányítva kb. 90V)
Igaz, hogy nagyon jó állapotban van belül és kívül is, és kevés javítás után működik is, de vacilálok, hogy talán jó lenne csak a trafót, kondit és teljesítmény részt megtartani, és egy 2.7.4 vezérlést bele tenni.
(#) proli007 válasza Ktulu hozzászólására (») Ápr 27, 2020 / 1
 
Igen, felcseréltem a két tranyó számát. "Ami működik, azt nem alakítjuk át.." Egy labortáp általában nem működik egész nap. (Bár volt több kollégám, aki reggel bekapcsolta a pákáját és egész nap fűtött, hátha forrasztani kell. Mert nem Ő vette a pákát és a hegyeket..) De nézz körül a lakásban, mi fogyaszt még állandóan. Lehet meg fogsz lepődni.
(#) mhl hozzászólása Ápr 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Kérem valaki nézzen rá a két tápegység rajzra, melyik lenne a jobb, vagy szinte mindegy?
A táprész után, feszültség stabilizátort szeretnék külön hangváltónak. Melyik stabot használjam LM317 vagy 7x15 szériát?
Köszönöm!
(#) proli007 válasza mhl hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Teljesen mindegy, a 7815 és 7915 jó lesz hozzá. Trafó viszont 2*15V-os kell hozzá.
(#) mhl válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Trafónak 2x18V-ost tervezek remélem az is megfelel?
Még annyi, hogy a 7815 az 1,5A-es a 7915 meg 1A-es ez nem gond?
(#) proli007 válasza mhl hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Természetesen, a 15V a minimum. A különböző terhelhetőség nem számít, az csak a stabilizátor maximális terhelhetőségét jelenti. Az áramköröd várhatóan meg sem fogja közelíteni ezt az értéket. Viszont tisztázni kell az áramköröd által okozott terhelés mértékét, a stabilizátor szükséges minimális hűtésének megállapítása miatt.
(#) erbe válasza mhl hozzászólására (») Ápr 30, 2020 1 /
 
Mitől lenne jó? Csak azért, mert kétszer annyi alkatrészt használsz, mint kellene?
(#) mhl válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Azt még nem tudom kiszámolni. Talán a legegyszerűbb ha megnézem mások mekkora bordát használtak.
Köszönöm!
(#) Imi68 hozzászólása Máj 2, 2020 /
 
Sziasztok!! Van pár darab 19 voltos laptop tápegységem. Viszont kellene egy 12 voltos tápegység egy monitorhoz .Átlehet-e alakítani pl. az optocsatolóval soros ellenállás változtatásával?? Válaszokat előre is köszönöm!!
(#) pipi válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Hali!
Amit én próbáltam, 14V alatt elkezdett lengeni, bizonytalanná válni. Még szerencse, amihez kellett az a 14V-ot még pont elviseli.
(#) didyman válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 2, 2020 / 1
 
Úgy pont nem. A TL431-et célozd meg, ami előtte van. Azt vedd figyelembe, hogy a terhelhetősége csökkenni fog, a kivett áramerősség nem változik.
(#) Imi68 válasza didyman hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
A TL431 előtti ellenállásokkal lehet beállítani a 12 voltot? Ha lehet picit segíts még ebben!Előre is köszönöm!!
(#) didyman válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Rajz nélkül aligha tudok. Van azért sokféle megoldás, az sem biztos, hogy van TL431.
(#) Imi68 válasza didyman hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Minden esetre köszönöm!! Jó éjszakát!
(#) proli007 válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Hello! Tegyél fel egy éles fényképet a táp szekunder feléről és akkor van esély, hogy tudnak segíteni..
(#) ferci válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ha sehogy sem megy ( mert nem tudja már leszabályozni 12 voltra ), tegyél utána egy mezei áteresztő stabilizátort. Ugyan a hűtőborda méret hasonló lenne ( esetleg pici venti ), mint a 19 voltos táp, de nem kell sokat agyalni vele..
(#) Sebi válasza Imi68 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Ha monitor van, feltehetően PC is van hozzá. A 12V általában elbírja azt a 2.. 2,5A-t ami a monitornak kell...
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) Imi68 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Igazán köszönöm mindenki segítő szándékát! Monitor a szomszédé ,összetört a laptopja kijelzője. A 19 voltos tápok is az övéi!! Adtam neki kölcsön egy 12 Volt 2,5A-ost. Ő pedig adott a szerelésért(át kellett alakítani a dc bemenetet)egy 19 voltost.Így nem sürgős a dolog,szerzünk majd megfelelőt. Nagyon szépen köszönöm még egyszer!!
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) Petko942 hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Hali, kérdésem lenne, hogy honnan tudom egy számítógép táegységről, hogy az kapcsoló üzemű e? illetve, hogy bármilyen számítógép tápegységnek okoz e gondot egy nem színuszos inverter. talán még azt megmondhatná valaki, hogy ki tudom e deríteni, hogy az inverter hány hertzen dolgozik köszi
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) Bakman válasza Petko942 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Évtizedekkel ezelőtt volt számítógépekben analóg tápegység, ma már mindegyikben kapcsolóüzemű van. Nem okoz gondot a nem színuszos inverter. A számítógép tápegységek vígan elmennek 40 - 70 Hz-es hálózati feszültségről, az inverterre rá van írva a kimeneti frekvencia.
(#) Sebi válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Az egyszerű OFF-LINE inverterek a hálózat meglétekor egy relén keresztül a bejövő feszültséget teszik a kimenetre. Az átkapcsoló elektronika a bejövő szinuszjelet PLL segítségével figyeli, hogy kimaradáskor az inverter indítása fázisban legyen a bejövő jellel.
(#) Bakman válasza Sebi hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Amiről te írsz, azt itthon szünetmentes tápegységnek nevezik. Inverter alatt a DC/AC konvertereket értik.

Inverter.jpg
    
(#) Sebi válasza Bakman hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Igaz. Ezek valóban szabadonfutóak. A freki mégis jobb, mint a szoc. 49,5Hz körüli...
(#) proli007 válasza Sebi hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Hello! Akkor elárulom, hogy anno az éves átlag 49.75Hz volt.
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Mert nem akartátok húzni magatok után a az egész világot?
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Abból adódott a napi 15' késés az óráknál... Megérte sorozatban gyártani a kvarcoszillátorokat, meghajtókat.
(#) antikzsolt hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
Hello.

Chieftec ctg 500 80 p tápegységben hogy lehet kiiktatni az aktiv pfc nevezetű alkatrészt? Sajnos addig nem tudom használni a szünetmentesemet mert leold.
(#) erbe válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Ki kell venni a PFC-t működtető FET-et és át kell hidalni az utána következő diódát.
(#) antikzsolt válasza erbe hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Köszi. Ha csinálok fotókat elnavigálsz mit és hogy kellene kiszerelni és forrasztani?
(#) ferci válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Egyelőre derítsd fel, hol vannak a tápban.
A fetet nem muszáj kivenni, elég, ha elvágod a drain lábat vagy a fóliát, ami felmegy a tekercs és a dióda közé..

Chieftec.JPG
    
Következő: »»   143 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem