Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3147 / 3550
(#) Spaten válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Esetleg egy műanyag csővel is megoldható ??
(#) furko válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 2
 
Szia!
Idézet:
„Amolyan tengely összekötő lenne az 5mm-es és talán 4mm-es tengely között”


Ha ez a cél akkor nem probléma ha furat nem pont középen van. A tengely összekötőt teljesen átfúrod 4 mm-es fúróval, aztán a feléig felbővíted 5mm-re. Így a két furat egymáshoz képest központos lesz.
De viszonylag ritkán alkalmaznak merev tengelyösszekötést, ha van rá más mód.
(hardy tárcsa, oldham kapcsoló, körmös kapcsoló, stb)
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Üdv,
Nem tudjátok, Pesten még él az ideiglenes ingyen parkolás?
Holnap kellene mennem a városba, nem tudom kell-e gyüjtenem aprót az automatához)
(#) jani1987 válasza Spaten hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Nincs az az isten, hogy mechanikához valaha is műanyagot használjak.
(#) furko válasza furko hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Egyszer elkövettem egy olyat hogy a két tengelyvégre felheggesztettem 1-1 8-as anyát, aztán egy elvágott csőkulcsot húztam rájuk. Egész jól működött.
(#) nedudgi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Nemcsak Pesten, de Budán is, sőt, egész Magyarországon él.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Remélem elfelejtik majd visszaállítani.
(#) lelkes amatőr válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Kösz a jó hírt, akkor nem cipelem a sok vasat.
(#) Spaten válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Tudtommal egy potméter forgatásához kell. (?)
Nincs nagy forgatónyomaték, akár egy autoszifon nívócsővel is megoldható. Merev és rugalmas amennyire kell.
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 1
 
Álmodj, királyfi...
(#) nedudgi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
A mobiltelefonnak hívott elektronikus kütyükről hallottál már?
(#) Gafly válasza furko hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Ismét tanultam valamit a fórumon. Oldham
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Milyen fordulatszámmal fog forogni a két tengely?
Én így csinálnám. A megfelelő darabot levágnám, amennyire lehet, pontosan tengelyirányban 4-essel átfúrnám, ezen a furaton átdugba egy 4-es csavart befognám a fúrógép tokmányába, és forgatás közben egy lamellás koronggal kiigazítanám, hogy ne üssön. Utána bele lehet fúrni az 5-ös furatot.
(#) Gafly válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Idézet:
„Milyen fordulatszámmal fog forogni a két tengely?”

Potenciométer tekerőjét kell kihozni az előlapra, ha jól értem a eredeti felvetést...
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Ponrtosan.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Ezzel kellett volna kezdeni. Ide a pontosan középrefúrás sem kritikus, ha -mint visszább írták többen- egyben átfúrva 4-essel, utána félig be 5-össel, egytengelyű lesz.
(#) jdani hozzászólása Máj 4, 2020 /
 
Helló. Használ itt valaki SweetHome3D programot?
(#) Kari55 válasza jdani hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Helló.
Én már használtam párszor anno...

Mi a probléma?
(#) jdani válasza Kari55 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Már megoldódott
(#) jani1987 válasza jdani hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Uncsi öcsémmel használtuk. Ő a plazma tévét az udvar felőli falra rakta. Nem baj, onnan is lehet nézni.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Idézet:
„Elektroncso fórumtársunkról tudtok valamit? 1 hónapja nem járt erre.”

Sajnos én sem tudok róla semmit (még telefonon sem érhető el).
(#) Karesz 50 hozzászólása Máj 4, 2020 /
 
Kedves Moderátorok és Topi!

A "Kábeli zűrzavar..." topic - átmenetileg - van lefagyasztva, de már a kilencedik hónapja. Nem lehetne esetleg újra kiolvasztani? Szeretnék írni oda (talán, vagy esetleg) és megígérem, hogy nem fogok soha többé senkibe belekötni és ki fogom kerülni, hogy velem kötekedjen bárki is.
Így > @ görbüljek meg ha nem úgy lesz
(#) dokidoki válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Szóval, 5-ös köracél lenne a 4-es tengely meghosszabbítása és ebbe szeretnél egy 4 lukat fúrni. Precízen, nem pedig ahogy lehet, eszterga és központfúró nélkül... Nálam az acél az az, amit nem visz a fúró sőt az eszterga is nehezen... a többit amit igen az legfeljebb vas.
Ha a felső mondat igaz, akkor én nem értem, mert darabokban potyogott ki az infó vagy figyelmetlen voltam többedmagammal, és nem jöttem rá mit mivel és hogyan... az egész műanyag és gumi nélkül csak szócséplésnek tűnik így már.
Sok sikert, 5 acélba ne akarjon senki házilag 4-es lukat fúrni. Én biztos nem fogok.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Akkor neked inkább egy ilyesmire van szükséged, mint a képen.
Ez egy régi villanytűzhely sütőkapcsolója, pont arra a célra csinálták így, hogy a hátra hekyezett kapcsolóegységet az előlapról irányítgassák.
Egy 4.5 rúdra van egy csövecske táhegeszte, a kis csavarral lehet a másik végét -mondjuk a potméterre- szorítani.
(#) jani1987 válasza szs hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Igen ilyesmire gondoltam. Valamelyik fórumba posztoltam egy képet csak ott az egyik tengely 3 míg a másik 6mm volt. Akkor egy hatszögletű rudat használtam talán 25 mm hosszban. Akkoriban vettem a szalagos gépet.
(#) Topi válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 4, 2020 / 3
 
Nem tervezzük újranyitni. Ugyan olyan alpári trágár stílusban ment ott a vitatkozás, mint a csöves topikban, vagy a trafósban.

A mérést hanyagoló, úgy gondoltam, meg úgy hiszem emberek vérremenő vitájának a HE nem kíván tered adni. Ez műszaki tudomány, mérni kell és az eldönti a vitát. De attól ebben a tudományban nem lesz valakinek igaza, hogy negyven éve csinálja, vagy mindig úgy csinálta. Attól sem igaza nem lesz, se mérési eredmény nem születik.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2020
(#) lelkes amatőr válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Igen, hallottam már róla. Viszont az évenként 1-2 alkalom miatt nem kívánok regisztrálni.
(#) Czukor24 hozzászólása Máj 4, 2020 /
 
Sziasztok! Kis elektronikai munkát szeretnék adni valakinek, hol hirdethetek evvel kapcsolatban az oldalon?
köszi előre is a választ
(#) lelkes amatőr válasza Czukor24 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Az oldal tetején található *Apróhirdetés* gombot nyomjad.
(#) bbb válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Nem kell regisztrálnod. Az automatán ott a telefonszám, amire SMS-t küldesz az autó rendszámával, majd mikor végeztél elküldöd a STOP szót nekik. Arra kell odafigyelni, hogy a számhorodzás miatt eltérhet az SMS előhívója attól, ami a telefonszámod, azaz mindig a szolgáltató alapértelmezett előhívójára kell küldeni.
30 - telekom
20 - telenor
70 - voda
S elvileg már a digi előhívója is működik az 50-es. Vagyis, ha mondjuk a számod +36 30 123-1231, de a szolgáltatód a vodafon, akkor az automatán lévő 70-es számra kell küldeni az SMS-t. Ha elrontod, akkor nem történik semmi, mindössze nem kapsz visszaigazoló üzenetet, nem indul el a parkolódíj fizetése, nem figyelmeztet semmi arra, hogy elrontottad és kaphatod a büntit is a vérszopó bokorugróktól... Ha pedig akkora szerencséd van, mint nekem, hogy a hülye telefon összerendezi az üzeneteket, akkor figyelj oda az előhívóra, mert ez a leállításra is vonatkozik! Nekem ez a móka (mármint az összerendezés) +2,5 órámba került 375Ft-os övezetben, mert nem vettem észre, hogy a választ megnyomva változott az előhívó... (ez számhordozott telefonszámról ment)
Következő: »»   3147 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem