Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás
 
Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 14
(#) botesz válasza VIM hozzászólására (») Jan 2, 2020 /
 
Ő nem a légkeverő motorra gondolt hanem arra ami a gépet hűti.
(#) botesz válasza jmarcell hozzászólására (») Jan 2, 2020 / 1
 
Most nem tudom megnézni mi is ez pontosan de én visszaküldeném ha garis.Az újabbakban azt a motort az elektronika vezérli.A régiekben egy egyszerű klixon kapcsolta.
(#) jmarcell válasza VIM hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Az üzemmód kapcsolótól függetlenül is megy ez a ventilátor, amíg melege van elvileg. A hátsó ventilátor kapcsol légkeverésnél. (Igazából azt sosem figyeltem, hogy normális körülmények között is ment-e minden üzemmódban ez a fenti venti...)
(#) jmarcell válasza botesz hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Az volt a félelmem nekem is, hogy biztos van már benne valami huncutság...
(#) balazsgy válasza jmarcell hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Mit értesz azon, hogy "visszaküldjük x hétre" ? Nagy készülékeknél helyszíni javítás van, melyet lehet szervízpartner végez el.
Én az Elektrolux vevőszolgálatnál jeleztem a hibát NET-en keresztül, a szervízpartnerüket fogják küldeni, de mivel az enyém már nem garanciális, ezért hátrébb soroltak, sokat kell várnom még. Nálam a gyorsfelfűtés a hiba, de anélkül is ment a karácsonyi sütögetés.
Nálad legfeljebb mindig csak a sütés alkalmával kell azt áram alá helyezni, de tudod a javításig használni.
Gyorsan jelentsd be a garanciális igényedet!
(#) jmarcell válasza balazsgy hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Nyilván plazamarket-ről vagy honnan jött ez a vacak, és ott úgy megy, hogy jönnek érte, utána majd hozzák, legalábbis ahogy hallottam. Nem volt ennek se kutyája, se macskája, egy garanciajegy, meg egy számla, se papír se semmi ezenkívül. Jövőhéttől vannak, majd megzargatom őket vagy a Boscht... Nyilván marhaság elvinni, hátha még több baja lesz neki.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2020
(#) balazsgy válasza jmarcell hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Inkább a BOSCH-t keresd meg, a típus, szériaszám rajta van valahol az ajtót kinyitva úgy bal oldalon, ezek alapján már interneten is tudsz garanciális javítást kérni.
Itt a link:
https://www.bosch-home.com/hu/szerviz/javitasi-szolgalat
(#) jmarcell válasza balazsgy hozzászólására (») Jan 3, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget, adtam fel egy ticketet nekik.
(#) balazsgy válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 4, 2020 /
 
Kedves Dino71! Szerintem a hiba behatárolásánál végig tévúton jártam.
Még kérném a véleményedet, hogy csak a körfűtőszál hibája lehet-e a gyorsfelfűtés lassúságának (10 - 15 perc helyett 35 - 40 perc) okozója?
Mert a mai napon a csak légkeveréses sütési mód nem indult, hibajellel E80 leállt. (Korábban próbáltam de csak gyorsfelfűtéssel és csak addig, míg el nem érte el a 175 fokot, de akkor gondolom más fűtőszál is működött és ezért nem vettem észre a problémát.)
Segítségedet köszönöm!
(#) Dino71 válasza balazsgy hozzászólására (») Jan 5, 2020 /
 
Persze, hogy lehet fűtőszál hiba. vagy relé ami kapcsolja, vagy kapcsoló. Gyors fűtésnél bekapcsolja az összes fűtést míg el nem éri a beállított hőfokot, utána vált arra amit kiválasztottál. Ha a kör fűtés körrel van gond akkor egyszerűen fel se fűt ha nincs bekapcsolva a gyors felfűtés.
kapcsold sima légkeverésre. Minden gyors fűtés, alsó felső fűtés nélkül. Ha semmit nem melegszik akkor azzal van gond.
(#) balazsgy válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 10, 2020 /
 
Szia! Úgy próbáltam, ahogyan mondtad, tehát csak légkeverés minden más nélkül és semmit sem melegedett.
Akkor a körfűtőszálnál van a hiba.
Köszönöm szépen!
(#) akovacs15 hozzászólása Ápr 22, 2020 /
 
Üdvözlet.
Zanussi ZOU643X sutő sajna nem működik. Bekapcsolás után a kontrollampa világít,de semmi más nem történik. Nincs belső világítás nem megy a ventillátor ill. a fűtőszálak sem.
A hőfokszabályzó kapcsol(kimértem) a sütővilágítás izzó jó. A 232V a bekötővezetéken megvan, de máshol sehol.
Valaki tudna huzalozási vagy kapcsolási rajzott feltenni? Nagyon megköszönném.
(#) Dino71 válasza akovacs15 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Szia! Van benne egy biztonsági hőkorlátozó azt nézzed meg. A 3 as
(#) Andilla hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Szép jó estét! A zöldfülűeknek való topikból nyergeltem át ide; ott már kivesézték az orosz fordításomat, amelyhez segítséget kérek egy szakkifejezésre. Elektronikához nem értek, csak a nyelvekhez. Ezért fordulok most a tudósemberekhez.

Egy viszonylag általános szöveget fordítok háztartási berendezések javításáról, és itt van ez a rész a villanysütőkről:

[i]"Bár egy modern sütő eléggé megbízható és tartós eszköz, időnként előfordul olyan helyzet, hogy elromlik. Ez adódhat technikai okokból, az alkatrészek elhasználódásából, vagy a működési feltételek megsértéséből/figyelmen kívül hagyásából is. Függetlenül az okoktól, a berendezést meg kell javítani, és ezt jobb szakemberekre bízni, mint egyedül megpróbálkozni vele.

A sütő károsodásának fő okai:

- feszültségcsökkenés


- A feszültség stabilizáló szűrői rosszul vannak bekötve / a feszültség stabilizáló szűrők rosszul vannak bekötve

- Helytelen bekötés

- Magas páratartalom működés közben

- Nem végezték el időben az eszköz megelőző karbantartását"

[/i]
Stb, csak ennyi a lényeges szövegkörnyezet. A többi olyasmikről szól, hogy hogyan válasszunk szerelőt, mit várjunk el egy jó szakitól, ilyesmik. Semmi márkaspecifikus, semmi nagyon műszaki.

Az a kérdés, hogy a kiemelt kifejezés mi a búbánat? Annyit értek, hogy egy diódaizé, aminek az a dolga, hogy egyenletes legyen az áthaladó feszültség. Tiszta sor.

Csak hogy képzeljem el???

A) "a feszültség stabilizálónak a szűrői"? = van egy valami cucc, amit úgy hívnak, hogy feszültség stabilizáló, annak pedig több szűrője?

B)
"feszültség stabilizáló szűrők"? = van valami cucc, amit ánblokk úgy hívnak, hogy feszültség stabilizáló szűrő, és abból van több egy gépben?

C) "feszültség stabilizátor" = a szűrő nem lényeges az elnevezésben, ez a bevett szóhasználat? Mert ilyennel már találkoztam.

D) Valaki a másik topikban azt mondta, hogy egyik se jó, nemigen értelmezhető elektronikailag, mivel a stabilizátornak nem szűrője, hanem pufferkondija van.

Tehát lehet, hogy nyelvileg jó a fordítás, viszont maga az eredeti szöveg hülyeség...

+ egyáltalán, van ilyen bigyó az elektromos sütőkben?

Ezer köszönet a megvilágosításért
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) VIM válasza Andilla hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 1
 
Szia! Mutasd már meg az eredeti szöveg ezen részét.
(#) pucuka válasza VIM hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 1
 
Modern (háztartási) sütőkben van egy vezérlő áramkör, valószínűleg ezt nevezi feszültség stabilizátor szűrőnek.
Természetesen ez nem szűr, nem stabilizál semmit, csak vezérli a ventilátort, az időzítést, figyeli a hófokot, ki be kapcsolgatja a fűtést.
Hibás bekötés esetén (fázis, fázisok, nulla, és védővezeték) lehetnek problémák az áramkör működésében, pl. időzítési problémák.
Azonban az ilyen sütőket szakember helyezi üzembe, a garancia, és a fix bekötés miatt, használat közben ezek a feltételek nem tudnak megváltozni, így elég értelmetlen az ilyen irányú figyelem felhívás. Esetleg az üzembe helyezés szekcióban van helye, de nem az általános kezelési utasításban.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) pucuka válasza VIM hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Bocsánet, most vettem észre, nem neked szól volna, hanem Andilla -nak.
Elnézést kérek.
(#) Andilla válasza pucuka hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Köszi pucuka, értettem, hogy nekem szólt

Jó értem, ez csupán egy másik elnevezése a vezérlő áramkörnek?

Mert jópár topikban van szó feszültség stabilizátorról https://www.hobbielektronika.hu/forum/index.php?q=fesz%C3%BClts%C3%...=forum, de máris kóvályog tőlük a fejem, szóval gondoltam, sütős kérdést sütős topikban teszek fel, mint ahogy valaki javasolta is.
(#) pucuka válasza Andilla hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 1
 
Azt nem tudhatom, csak gyanítom. Lehet, hogy többszörös hibás fordítás eredménye, azt nem tudom.
Egy sütőnek nem igazán van szüksége stabilizátor áramkörre, az az áramkör ekkora teljesítményekre többe kerülne, mint maga a sütő. Viszont egy modern, (nem csak háztartási) sütőben biztos van vezérlő áramkör, lehetnek a kapcsolási zavarokra szűrők is, de ezeket nem lehet rosszul bekötni, csak a sütő hálózatra csatlakoztatását lehet elhibázni. Ez okozhat a vezérlő áramkörben hibás működést.
(#) VIM válasza pucuka hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 1
 
Semmi gond. Azért kértem volna a kérdezőt arra, hogy mutassa meg a szövegkörnyezetet.
voltage stabilizing filter?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) Andilla válasza VIM hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Ugyi, VIM mire jó az a régi orosz Köszi, hogy vetsz rá egy pillantást.

A keresett kifejezés: “неправильное подключение стабилизирующих фильтров напряжения”, mint a sütők meghibásodásának egyik lehetséges oka.

Nem az a fontos, hogy szó szerinti fordítás legyen (azzal nem lenne gond), hanem hogy elektronikailag helyes legyen.

Szóval, A, B, C vagy D...
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) VIM válasza Andilla hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 2
 
Hát nem tudom de nekem az jön le ebből a szövegből, hogy a ki kell szűrni a nem megfelelő csatlakozást és azt stabilizálni kell. Ez alatt azt kell érteni, hogy nem megengedett a laza kötés (nincs meghúzva a csavar, laza a tűzősarus csatlakozó) vagy másképpen értelmezve stabil csatlakozást kell létesíteni. Szerintem.
(#) Andilla válasza VIM hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Hm. Ezt így érteném - csak akkor minek van ott a напряжения = feszültség?
(#) VIM válasza Andilla hozzászólására (») Máj 7, 2020 / 2
 
Hogy feszültséget okozzon a fordításban. Passz. A hibás, laza kontaktus feszültségesést okoz az átmeneti ellenállása miatt ami melegedéshez vezet, ami egy villanysütőnél nem megengedett de máshol sem.
(#) Andilla válasza VIM hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 


Viszont amit te mondasz, azt még én is értem (ami nagy szó)

Akkor ezt azt hiszem, annyiban hagyom, gondolkozzon rajta a megrendelő...

Köszönöm neked is meg pucukának is.

Átnyergeltem közben a varrógépjavítási cikkre, úgyhogy lehet, hogy azt a topikot is majd kell látogatnom.

Jóccakát!
(#) akovacs15 hozzászólása Jún 14, 2020 /
 
Üdvözlet. Van egy Franke rusztikus villanysütőm,melyet meg kellene javítanom. Sajnos az összes adattábla és vonalkód hiányzik róla. Kérnék segítséget hátha valaki felismeri a típusát.
Analóg kapcsolóórás ami valamikor javítva volt és úgy tűnik hogy a bekötése nem gyári.
A hőlégkeverés ventilátor nem indult be és a körfűtőszál kiégett.
Kicseréltem újra,de a ventilátor nem indul mert 0-at nem kap. A fázist a programválasztó kapcsolóról kapja. Az jó.
Igazából egy huzalozási rajzot keresnék,de sajnos nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2020
(#) akovacs15 hozzászólása Jún 14, 2020 /
 
Az utólag valaki által javított analóg kapcsoló óra képe.
(#) balazsgy válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
Szia! Restellem, hogy csak most írok, de vagy hónapja sikerült a tűzhely javítása, csak a körfűtőszál égett el, annak cseréje után minden remekül működik, a feleségem már jó sok ételt készített vele hiba nélkül. Köszönöm segítségedet!
(#) silboy hozzászólása Dec 8, 2020 /
 
Sziasztok, kissé koros Delton ADEI 201 tipusú elektromos sütőnk légkeverő motorja borzasztóan hangos. Gondolom a cseréje nem egy bonyolult művelet, viszont nem tudom honnan tudnám beszerezni. Tudnátok ajánlani webshop-ot?
(#) legyozo hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Sziasztok!

Whirlpool AKP288 beépíthető elektromos sütő feladta a harcot. Se világítás, se légkeverő ventilátor, se melegítés. Áramot kap, a beépített órája megy. Ha van valamilyen javaslatotok, hogy merre keressem az okot, akkor kérlek, osszátok meg.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2021
Következő: »»   10 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem