Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   755 / 963
(#) kendre256 válasza vgkkapcsolo hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Én felszerelnék egy "műhelyelosztót", Fi relével, megfelelő számú kismegszakítóval, megerősítő földeléssel.
Nem írtad, hogy a műhelybe a 3 fázis milyen messzire, milyen keresztmetszetű (és hány eres) vezetéken megy ki, mert ez is befolyásolja a tennivalókat. Természetesen tudni kellene azt is, hogy mekkora terhelések várhatók.
(#) mineral hozzászólása Máj 5, 2020 /
 
Sziasztok! A kérdésem nem kifejezetten a villanyszereléssel kapcsolatos. De úgy gondolom, hogy itt van olyan aki választ tudna adni a kérdésemre.
Ganz GFM-320-as villanyóra szekrényem van. Sajnos az évek alatt teljesen besárgult, bemattult.
A legegyszerűbb és legjobb megoldás a csere lenne ez igaz. Van esetleg bevált megoldás a polírozásra? Legalább a kijelzőt le lehessen olvasni?
(#) Gafly válasza mineral hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Sokat hallottam a plexi <-> fogkrém párosról.
De nem próbáltam még soha, Te se' tedd ezt elsőként, és élesben...
Az UV sugarak műanyagokra történő hatása, az meg aztán...

Jut eszembe, sok boldog névnapot!
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2020
(#) mineral válasza Gafly hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Hallottam én is ezt a fogkrémes maszatolást. De valami konkrét kipróbált és működő módszert szeretnék. Végső megoldás a csere lesz. De 18.000 forint csak a fedél...
Köszönjük a jókívánságot. Tolmácsolom majd az érintett felé.
(#) kendre256 válasza mineral hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Nem tudom, hogy polírozással meg tudod-e oldani, mert kérdés, hogy milyen vastagságban tette tönkre a nap. Egy próbát megérhet, mert az átláthatóságot a legkülső réteg csökkenti a legjobban.
Nekem egy saját gyártású postaládám van, annak a belső oldalára plexit tettem. Erre telibe rásüt a nap. Kb. 20 év után már alig lehetett átlátni rajta. Azt hittem ki kell dobnom, de mivel a plexit 3 réteg 2mm-esből csináltam annak idején, elég volt egy réteget levenni belőle, teljesen jól át lehetett látni a maradékon. Ennek 3-4 éve, de ahogy most megnéztem, a külső réteg azóta már megint rendesen besárgult, pár év múlva alighanem üvegre kell cserélnem.
(#) proli007 válasza mineral hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Hello! A fogkémes polírozás, nem városi legenda, hiszen pont csiszolópor van benne. Ha erősen nyomják, akár be is olvad a műanyag. De hogy a Te műanyagodat lehet-e újra életre kelteni azt nem tudhatom. Mert a polírozással csak a felületet simítod el, az anyagban belső hibákkal az nem tud mit kezdeni. De viszont 5 perc alatt meglehet próbálni.
Nem tudom az óraszekrény milyen anyagból van (azon kívül hogy vacak) anno én fólia sátorra készítettem automatán nyíló ablakot. A nap mindent szétszedett, tapasztalatom szerint a plexi volt a legtartósabb.
Egyébként pedig gépkocsi matt lámpájának javítására használnak valami csoda anyagot/módszert. Aztán hogy ez olyan hatékony-e mint írják, azt nem tudom, de a lámpa ára az óraszekrény elejével azonos árfekvésű.
Szerintem ezek az átlátszó elejű villamos szekrények tervezőjének ízlésficama volt. Kb. olyan, mint ha a hasamon keresztül látható lenne a beleim is..
(#) vgkkapcsolo válasza kendre256 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
5 eres, 3,5-és keresztmetszetű kábel jön a villanyoratol, 14 méter hosszan. 1 szalagfűrész motor 3,5 kw, 6 db 230 v dugaly, amelyrol elektromos szerszámokat fogunk üzemeltetni. Ezenkívül 7 db fenyforras/led/lesz üzemeltetve.
(#) mineral válasza proli007 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Kipróbáltam ezt a fogkrémes polírozást. Nem hittem benne. De 5 perc után megoldódott a problémám. Köszönöm nektek. Így már olvasható az óra. Ennyi elég is nekem.
(#) mugab válasza mineral hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Amúgy ha bevizezed, vagy lefújod lakkal akkor is látható lesz.
(#) proli007 válasza mineral hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Na ugye! Reklamálj a mamánál hogy nem Jani nevet kellett volna adnia, hanem Tamást..
(#) Atis57 válasza vgkkapcsolo hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Szia!
Kábelből meg 1.5--2,5 és 4mm2 a sorozat.
Még mindig hiányos ; mert elektromos szerzsám a ragasztó pisztoly is a 10-30W jával , meg a 2,2kW gyorsvágó is.

A 6db dugaljban 3db gyorsvágó+3db hegesztő trafó ? Egyszerre használva ......
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2020
(#) vgkkapcsolo válasza Atis57 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Csak faipari kézi elektromos gépek. A legnagyobb 5,4A.Egyedul dolgozom,
(#) Busz hozzászólása Máj 5, 2020 /
 
Meglévő alu vezeték mm2-ben keresztmetszetét hogyan tudom meghatározni tolómérővel?
(#) ferci válasza Busz hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Megméred a tolómérővel, hány mm az átmérő ( d ), aztán d^2 * 3.14 / 4 mm^2 a keresztmetszet.
Pl. ha az átmérő 1.5 mm, akkor a keresztmetszet 1,766 mm^2.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2020
(#) Atis57 válasza vgkkapcsolo hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Szia!

igy ebben az esetben elég az MBCu 5x2,5mm2 Réz.
(#) mugab válasza Busz hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
(#) gyuszo válasza vgkkapcsolo hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Ha azt a 3,5 mm átmérőt szigeteléssel együtt mérted, akkor az valószínűleg a 4 mm2 keresztmetszetnek felel meg. Az megfelelő lesz hozzá.
A műhelynek jó ha van egy saját elosztó doboza, FI-reléje, 3 fázis esetén 4P 40A 30mA típusút kell beszerelni. Ebbe jönnek a kismegszakítók, amit megadtál adatot elegendőek a 6 A-es és 10 A-es B értékűek. A szalagfűrészhez 3P 16 A-es C típust válassz.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) gyuszo válasza Busz hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Vezeték keresztmetszete ( mm2 ) átmérője ( mm)

1,5 ----------- 1,4
2,5 ----------- 1,8
4,o ----------- 2,3
6,0 ----------- 2,8
10 ------------ 3,6
16 ------------ 4,5

Szigetelés nélkül mérve, a villanyszerelési gyakorlatban a keresztmetszet a használatos.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) Gafly hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Azt egyébként tudjuk már, hogy Óbudán azért szakadt le a drót,
- mert égett a ház, vagy azért égett a ház,
- mert leszakadt a drót?
(#) kendre256 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2020 / 3
 
Az igazat soha nem fogjuk megtudni, nem fogja senki beísmerni, hogy a leszakadt vezeték gyújtotta fel az alatta levő házat. Ennek súlyos következményei lettek volna a távvezeték üzemeltetőjére nézve.
Az igaz, hogy kontár munkák tömkelegével volt terhelve az a "lakótelep", elektromos, és építészeti szempontból is, de azért a kb. 20 -30 m -el felette haladó távvezetéknek nem lett volna szabad leszakadni, akármekkora tűz is volt alatta. Azoknak a vezetékeknek az acélszál erősítése miatt elég stabilaknak kell lenni, számomra lehetetlennek tűnik, hogy az acélszálak olyan hőterhelést kapjanak a tűztől, hogy leszakadjanak. (nem az oszlop tövénél volt a tűz)
Gyanítom, hogy egyszerűen rákenték a meglevő igen sok szabálytalanságra.
(nem ez az első, és nem is az utolsó eset)
(#) peze hozzászólása Máj 7, 2020 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy egy kibetonozott (alul kavicsos),magas páratartalmú aknában elhelyezett búvárszivattyú esetén lehetséges,hogy nem nagyon tudok FI relét használni? Folyamatosan leold a relé, a szivattyú amúgy működne rendesen ( a védőföldet kikötve). A szivattyú egy drága búvárszivattyú, szinte új. A vezérlőelektronika dobozában egy kis mértékű párát találtam, bár egy alaposan leszigetelt dobozról van szó. Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Bakman válasza peze hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Ha valaminek, akkor egy búvárszivattyúnak kellene bírnia a vizet. A vezérlőelektronika pontosan hol van? Az is lehet hibás. Attól, mert szinte új, még lehet hibás.
(#) mugab válasza peze hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Lehet hogy "A" tipusú fi relét kell használnod és nem "AC"-t, ha már vezérlőelektronika is van vele.
De egy mérés is sokat segítene, hogy valóban van e szivárgóáram.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2020
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
A vezérlőelektronika az akna falán van kb. 1 méter magasan. A FI relét az Elmű telepítette az oszlopon lévő óra mellé, amikor bevezették az áramot a telekre. Sajnos nem tudom,hogy "A" vagy "AC". Amúgy egy pár hónapig nem volt ez a probléma. Ha az elektronikát kihúzom a szintén az akna falára szerelt kültéri elosztóból, akkor a hiba megszűnik.
(#) peze válasza mugab hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Azt én megtudom mérni egy multiméterrel?
(#) Bakman válasza peze hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Nem. Ha a vezérlőelektronikát kikerülöd és csak a szivattyút üzemelteted, akkor is leold a Fi-relé?
(#) proli007 válasza peze hozzászólására (») Máj 8, 2020 / 1
 
Hello! Ha jól záródik a doboz, tegyél bele szlilkagél zacskót. Ha átnedvesedne, sütőben (nem túl melegen) ki kehet szárítani, ha ez a gond..
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Köszönöm,igen, már gondoltam rá,, csak már túl késő volt tegnap. De ezt kipróbálom.
(#) peze válasza proli007 hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Köszönöm, ésígy esetleg pár hónapig is bírná vajon?
Következő: »»   755 / 963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem