Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Makita akkumulátor
 
Témaindító: nyagga, idő: Júl 25, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) FordPrefect hozzászólása Márc 15, 2016 /
 
Helló! Van egy több mint 10 Éves Maktec (kis -Makita) akkus fúróm. Nagyon keveset volt használva, volt hogy egy évet is állt. Sajnos elment az akkuk kapacitása, hiába töltöm, gyorsan lemerül. Gondolom az önkisülés(ek) túl mélyre sikeredtek. Lehet valahogy regenerálni a cellákat?
(#) uniman válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 15, 2016 /
 
Hello!
Ha még az akkuk fajtáját sem árulod el, akkor milyen választ vársz?
A "beteg" cellákat cserélni illik...
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 11, 2017 /
 
Sziasztok,
Két akkupakkom meghalt (10+ évesek), szeretném a belsőt cserélni, donor van hozzá itthon.
Viszont valakinek nincs esetleg bevált módszere a túlzott roncsolásmentes szétszedésre?
Minden, az ügyet előrevivő segítséget szívesen fogadok.

CAM_0155.JPG
    
(#) Brian88 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Szia
Be kell tenni a fagyasztóba pár órára, a műanyag viszonylag rugalmas marad, de a ragasztó rideggé válik. Gumikalapáccsal az illesztéseknél meg kell ütni, és egyszerűen elengedi a ragasztás.
(#) Tomi111 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Szerintem itt nincs ragasztó, a saját anyagával van összeolvasztva. Ilyet még nem sikerült roncsolás mentesen szétszednem nekem sem, de engem is érdekelne a megoldás.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2017
(#) Massawa válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Ha az hegesztve van, akkor csak a fürész segit
(#) lelkes amatőr válasza Brian88 hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Hajnal óta a fagyasztóban volt, most jöttem haza és nekiestem de sajnos nem adja meg magát.
Pedig tényleg jó ötlet volt, köszönöm.
Ezek szerint anyagában hegesztett, amint Tomi111 írja.
Délután megpróbálom kicsit felmelegített késpengével körbevágni. Ha sikerül, eldicsekszem vele.
(#) lelkes amatőr válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Sikerült!
Egy vékony faipari vésőt ütögetve mentem körbe az illesztésnél, könnyen megadta magát.
Viszonylag jó állapotban maradt meg a burkolat, könnyen újra összerakható
A második képen látható fekete anyag kétoldalt ragasztós, elég nehéz volt kibontani a cellákat a felső részből.
A feliratok: a pozitív és negatív közvetlen az akkupakkra csatlakozik (12 cella), az A jelü pont egy (szerintem) hőbiztositékon keresztül a negatívra van kötve ill. a B ponthoz csatlakozó 22Kohm-os NTC is.
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2017 / 1
 
Megmértem a kiszedett cellákat, furcsa módon mindegyik zárlatos. Két ampert ráengedve egyiket se sikerült 0,2 volt fölé feltornáznom.
Ezek összebeszéltek, hogy egyszeree halnak meg?
(#) Pafi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Nagyon hosszú mélykisütés után előfordul ilyen. Meg lehet próbálni sokkal nagyobb áramimpulzussal is. Volt olyan góliát cellám ami 15 év pihenő után csak 120 A-től tért magához, de utána még kibírt 20-30 ciklust.
(#) Tomi111 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Szia! Szedtem már szét én is, de nagyobb roncsolással. Volt amit fűrésszel körbevágtam. Nekem is zárlatos cellák voltak. Hosszú távon nem igazán javíthatók. Én egy kondit töltöttem fel 40-50V-ra( 4700-10000uF) és azt sütöttem rá többször egy cellára. Észhez térnek, de úgy tapasztaltam, hogy nem tartós a javulás. Már nem kínlódok vele.
(#) lelkes amatőr válasza Tomi111 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Azóta már összeraktam, litium került bele, ma már dolgoztam is vele. Eddig jól teljesít, szépséghibája annyi, hogy a töltést külön készülékkel kellett megoldanom.
(#) Firefighter1 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Igaz másik topikba mar irtam, de ezt most találtam meg ugyhogy inkább átköltözök ide!
Ha jol látom akkor a te akkud olyan méretű mint az enyém! Éppen ma gondolkodtam hogy szét kéne kapni és LiPo-ra cserélni mert az enyémek is a végét járják!
Milyen cellát javasoltok bele?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) lelkes amatőr válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Mint elöző hozzászólásomban olvashattad, megcsináltam.
18650-es ipari akkukat raktam bele, (például ez) neked a 12 volthoz 3 db. kellene de szűken belefér 6 db, két hármas csoport párhuzamosan, Picit kisebb lesz a feszültség viszont 2-3x nagyobb kapacitást kapsz.
Innen kezdve az eredeti töltője nem használható, a 4 megfelelő pontot ki kell vezetni a fejhez és hozzávaló töltőt kapcsolni rá.
(Bónusz: lényegesen könnyebb lett az egész. )
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 14, 2017 /
 
Igen!
Ilyen cellákon gondolkodtam énis, vagy a másik"lapos" verziót mint a telefonaksi!
Még nem, tudom melyik lesz!
A töltéssel nem lesz gond mert van pár Modellezéshez használt 6 celláig jó ballanszeres töltőm!
(#) Brian88 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Én ezt használom 3db LI-Ion cellával: Védelem

Aksi oldalán kivezettem egy DC táp aljzatot, és egy sima mezei dugasztáppal töltöm, ami terheletlenül 15V . és kb 500mA tud leadni. Mikor maximumon van vagy minimumon vannak a cellák lekapcsolja a védelem.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) Kovidivi válasza Brian88 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Akkor van csak gond, ha az egyik cella koppra lemerült, a többi meg maxon van. Ilyenkor feltöltöd, de lekapcsol a védelem a teli cellák miatt. Aztán lemeríted, de ismét tiltásba kerül, mert az egyik cella már csont üres. Minimális balansz áramkör kellene.
(#) uniman válasza Brian88 hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Azok eléggé "gyengécske" Li-Ion cellák (6A/10A)...legalábbis pl. ezekhez a max. 18A -val terhelhető cellákhoz képest!
(#) bence0121 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 25, 2017 /
 
Sok ilyen akkut szétszedtem már, mondjuk inkább a 12V-osat.
Fogsz egy sima kalapácsot, nem túl erősen de azért határozott ütésekkel körbemész ha kell többször is.
Egyszer sem kellett még se feszegetnem és nem tört el egy sem.
Régi cellák mondjuk kicsit deformálódhatnak de azoknak már úgy is mind egy.
Régen volt fent egy videó is, egy úriember 2 akkun is bemutatta, de nem találom a videót.

Gumikalapács nem jó mert valóban hegesztett de csak egy vékony csíkban. Másik lényeges, hogy ne puha felületen legyen az akkumulátor én csak simán a satupadon csinálom, esetleg egy rongy köré és alá, hogy ne karcolódjon.
Új cellák belerak, pár csepp pillanatragasztó, mehet a satuba és meg sem látni ha ügyes vagy, hogy szétszedted.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2017
(#) pokoli001 hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy Makita 6271 akkus fúró/csavarozó. Ebbe még Ni-cd akksik vannak. Ezek gyorsan lemerülnek. Ha veszek külön egy Li-ion 12V 3000mAh akksit és hozzá töltőt. Ezt beépítem a gyári cellák helyére. Akkor jól fog működni vagy van valami buktató az egészben? A töltő +akku 6000Ft. Egy új csavarozó ami már li ionos az meg 45000.. Nem lenne mindegy.
(#) Kovidivi válasza pokoli001 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Van buktató. Kell egy BMS, ami tud balanszálni, az új akksiknak is nagy áramot kell tudnia (ha csak a hirdetésben szerepel ez a tulajdonság, az még nem jelenti, hogy a valóságban is tudja), megtörténhet, hogy a BMS és az akksik nem férnek bele a régi akksik helyére, a töltőt is át.kell alakítanod. Ha mindezt megcsinálod, nem lesz kompatibilis egyik cuccod sem a gyári dolgokkal. Kb. ennyi.
(#) pinter63 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Üdv, van egy Pa12 akkupackom, azt cseréltem újakra, vissza forrasztottam és a töltő négy öt perc után töltöttet jelez. Mi lehet a baj?
(#) Ódenka hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
2x-es Makita tulajdonos vagyok, 12V-os Ni-Cd akkukkal szerelt kéziszerszámokkal.

Nekem megfelel(ne) a hagyományos akkukra való cserélése.
Hol szerezhetek be hozzájuk megfelelő cellákat?
Hegesztés megoldva...
6-8 év után jó lenne újítani, az egyik pakk még éppen jó, a másik már kilehelte az erejét.
(#) Kovidivi válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
NiMh cellákat szerezz be, sub-C méretűt (ez az általános méret, de nézd meg, neked mekkora van a gépedben). Töltheted a régi töltőddel. Vásárolhatsz modellautóknál használatos akkupakkokat, 6 vagy 7db cella van benne, és kifejezetten nagy áramú kisütésre készülnek az akksik: https://www.conrad.hu/search/products?query=nimh+6+cella , van belőle 7-8 cellás pakk is. A conrad energie az nagyon jó, a cellák évekig használhatóak, mélykisülésből visszahozhatóak, rengeteg energiát tárolnak. Ne vegyél használt akkupakkot, mert azok általában tönkre vannak menve. Sokan árulnak ilyen akksit, azt írják: tölthető, tartja a feszültséget, "műkődik". Csak az a kérdés, hogy mennyi ideig és hogyan! Ezért válassz megbízható helyet! NiMh cella azért is kényes, mert 3-9 hónap tárolás után (cella kapacitásától és minőségétől függően) újra fel kellene őket tölteni, amit a kereskedő nem fog megtenni (nem fogja a csomagolást felnyitni). Szóval csak óvatosan a beragadt árukészletekkel. Ezért is linkeltem a conradból, a 6 cellás conrad energie szerintem közkedvelt, tehát forog a raktárkészlet.
Arra vigyázz esetleg, hogy a sub-c-ből is két méret van, pár mm eltéréssel, nem is mindig jelölik, de vissza tudod számolni a cellák méretét, ha tudod az akksipakk méreteit (csak 2-3 réteg zsugorfólia van a cellákon).
(#) Kovidivi válasza pinter63 hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
NiCd akksit NiCd/NiMh-re cseréltél? Honnan vásároltad a cellákat? Le voltak egyáltalán merülve? Használható a behajtó? Kép? Csak ennyi infó hiányzik
(#) teddysnow hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
Én épp pár hete cseréltem 12 Voltos NiCd Makita akksikat Li-Ion -ra. 3 darab akku, töltés elosztó kb 6000 Ft volt. Kalapáccsal körbe kocogtattam az akku házat és nekem simán elengedett. Kis faragás után kényelmesen elfért benne minden. Gyári töltőjéhez nem nyúltam és tölti. Annyi szépséghibával, hogy hibás akku jelzéssel áll le a töltés. Kb 120 darab 7-9 centis facsavarokat hajtottam be 1-es fokozatban és még utána is "leracsnizott" 16-os "racsnin", nem tudom mi az.
Elégedett vagyok az átalakítással.
(#) Ódenka válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Köszönöm az ajánlást!
A lipókat kihagynám, bár van. A töltőt eleve nem alakítanám át, a túltöltés meg nem kívánt tűzijátékkal járhat. Régen nem egy modellező társam komplett műhelye, repülői égtek el egy lipós töltésnél - nyilván nem csak az akkuk voltak hibásak benne...
A Ni-Cd-nél a hibás cella átviszi az energiát a többitől (csak van emlékező effektus egyébként) ezzel szemben a Mh megszakadhat, ott vége a tevékenységnek...
A kalapácsolásról annyit, nem működik nálam, hacsak nem verném cafatokra a blokkot.
Kis vágókoronggal levágtam a peremet, de még így is kapaszkodik egymásba a két burkolat fél.
Majd mos szétfeszegetem.
(#) Ódenka válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Egy darabig ütlegeltem ám, de féltem, hogy az embertelen bánásmód miatt feljelentenek, így a perem körbefűrészelés maradt.
Nem egyszerű a feladat, de végül is szétjött a cucc...
Már csak a neheze van vissza.
(#) Kovidivi válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Én nem Lipo-t ajánlottam, hanem NiMh-t. NiCd-t már nem is lehet venni, szerintem, helyette van a jobb technológiájú NiMh (nincs az általad is említett memória effektus). Nekem van rengeteg NiMh akksipakkom (használtam kapom, akár ingyen, ajándékba), sosem találkoztam még szakadt cellával akkupakkban. Sőt, NiCd Akkupakkom pedig egy sincs, mert nem kaptam, valószínűleg a modellépítők körében egyáltalán nem terjedt el. Még a pince mélyén 5 évi pihent akksit is lehetett tölteni (tehát nem szakadt egy cella sem), az már más kérdés, hogy a tárolt energia a 0-hoz közelített.
De ha meg is szakadna egy cell (amit kétlek), szétkapod az akksit, és kicseréled.
(#) Ódenka válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Bár a modellezéshez 98%-ban Ni-Mh-t használok, de ezt olvastuk régen és ezért előnyösebbnek tűnt az emlékezős Ni-Cd, mert nem mindegy a modellrepcsinek, hogy megszakad fedélzeti táp, vagy egy cellával kevesebbel gazdálkodhat.
Az eredeti Makita az jelenleg Cd-s, de egy huszárvágással most rendeltem
egy ilyen komplett pakkot, 3000mAó és Mh-s.
1 év jótállással kecsegtetnek... Egy ca. tizesért ideszalad fele a futár.
Majd látom...
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem