Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   376 / 431
(#) madazg77 hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok!

Keresek számítógépbe való, alaplapi gigabites (RJ-45)ethernet+2USB csatalakozót. Nem találok sehol gigabitest. Tudna valaki segíteni, hogy hol lehet beszerezni, ha beszerezhető egyáltalán. (ebay, ali... stb, nem hozott eredményt)

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) Tasznka válasza madazg77 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Itt válogathatsz .
(#) madazg77 válasza Tasznka hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Köszönöm, de sajnos egyik sem jó...
(#) Bakman válasza madazg77 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
A Cat5e kategória már gigabites. A leírt kívánságaidnak megfelelnek azok a csatlakozók, amelyeket Tasznka linkelt.
(#) Kovidivi válasza jimmi12 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Vaterán van pár db.
(#) ha6qt hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
Sziasztok,

Van ötletetek hol kaphatnék bármilyen fémből készült, 1.5mm átmérőjű csődarabot?
Mindössze 2-3 cm hosszú kellene.

Ez áll legközelebb ahhoz, amit szeretnék, de sajnos nem tudom kivárni a szállítási időt.
Bővebben: Link

A legszuperebb az volna, ha valami budapesti barkácsboltban kaphatnék ilyen kis csődarabot holnap, amit eredetileg perselynek, távtartónak, stb. szántak.

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2020
(#) Bakman válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Hobby- és/vagy modellezőboltokban keresgélj, azok környékén szoktt ilyesmi lenni.
(#) Kovidivi válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Mindenféle modellező boltot keress fel, pl. művészellátót is. Vannak helyek, ahol tényleg minden megtalálható, hogy az ember egy makettet fel tudjon építeni, legkülönfélébb papíroktól kezdve, műfákon át, réz/alu/stb csövek, minden.
(#) pucuka válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Esetleg némi bűvészkedéssel egy M2 csavarról lereszeled a menetet (fúrógépben), és belefúrsz egy 1 -es fúróval. A néhányadik próbálkozásnál elérheted, hogy a fúró nem jön ki az oldalán.
Én már csináltam ilyet, igaz M4 es csavarból, mert gyorsan kellett egy távtartó. Jó móka, de nem lehetetlen. Esztergám nem volt.
(#) nedudgi válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Golyóstollbetét jó oda?
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Nem.

Direkt kerestem egy "classic réz" darabot felkelés után, pontosan 3.2mm az átmérője.
Bár volt a "mini" azaz a "négyszinű" tollba való, az kisebb, de olyanom nincsen (ki lettek dobálva már régen, de mekkora "királyság" volt annó ilyet birtokolni). De szerintem az is vastagabb...

Mellesleg az az 1.5mm nagyon vékony ám.

Kiváncsi lennék a "cső" valamennyire preciz definiciójára, például:
- Külső átmérő (tól/ig)
- Belső átmérő (tól/ig)
- Anyagminőség ("fém" nem elég!)
- Felhasználás célja

Lehet a feladat ismeretében akár egyszerűen le is gyártható, mondjuk alufólia és fogpiszkáló segitségével, vagy fogpiszkáló és rézhuzal beónozva és társai.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2020
(#) ferci válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Szia!

Leírhatnád a konkrét célt, feladatot is, mire kell az a cső.
A bármilyen fém kategóriába a vörösréz is belefér és nagyon vékony lemez kitermelhető sok flyback trafóról.
Azt pedig feldarabolva, méretre elvágva műszerész satuban már meg lehet hajlítani, formálni cső alakra és a kérdés az, hogy hosszában meg kell-e forrasztani, vagy a "felhasított" állapot is elég.
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 9, 2020 / 1
 
Az ICO Kaméleon betét külső átmérője 2 mm (szemüveg nélkül).
A kazán/hűtő/gáztűzhely hő, vagy nyomásmérőjének csöve is hasonló méretű.
A kérdésed jogos, külső, vagy belső átmérőről van szó?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2020
(#) mikrodigit válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 9, 2020 / 1
 
Injekciós tű nem lenne jó? Többféle méretben van, pl. patikákban.
(#) Gafly válasza mikrodigit hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Igazad van, jó ötlet.
Sajnos legalább két baj van vele, hogy:
- Szerintem patikában receptre adják (nehogy drogozzonak vele)
- Meg nagyon nincs már 2..3 centi hosszú a mostanság használhatos egyszer használos tűknek a tűje.
Ettől még lehet valahol/valakinek elfekvőben, különösen hogy nem kell (vagy a fene tudja mire kell?) steril darab.

Közben rájöttem hogy a fogpiszkálóval butaságot mondtam, mert a fellelt legvékonyabb darab is messze nagyon vastag (1.9mm).
Talán a cérnametélt még jó lenne magnak a 0.9mm vastagságával, de az meg görbe.

Engem érdekel a felhasználás célja és a specifikáció. Addig meg elengedem mostantól a témát.
(#) jethro válasza Gafly hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Szia.Simán adnak a patikában tűt és fecskendőt is,pár forintért.
(#) xxxyyy válasza Gafly hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Én pár hónapja még tudtam vásárolni recept nélkül injekciós tűt gyógyszertárban. Nem csak 2-3 cm hosszú létezik.
Régebben pedig extra vastagat is, egy próbát mindenképpen megér.
(#) ha6qt hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
Sziasztok!

Nagyon köszönöm a sok hasznos hozzászólást. Természetesen nem titok, mihez kell.

Kaptam egy felső kategóriás fejhallgatót, aminek letörött a jobb oldali hallgatója. Sajnos cserealkatrészt nem árul hozzá a gyártó, E-bay és Aliexpress sem nyert.

A letört hallgatót és a fejpántot egy műanyag cső köti össze, amelynek a belső átmérője kb. 1,6mm. Ebben a műanyag csőben fut át e vezeték is.

A lenti képen látható módon tört el az összekötés, így azt gondoltam, a legegyszerűbb egy 1,5mm külső átmérőjű üreges csövet beletolni, és egy hangyányi (vagy még kevesebb) ragasztóval beleragasztani a megmaradt lyukakba.

Hamarosan megyek hobbiboltba, és gyógyszertárba (megnézni a tűt).
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2020
(#) Teaway válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Találsz a neten színkódos tűtáblázatot külső-belső méretekkel. Csak a a kódja kell a patikusnak és már adja is.
(#) ha6qt válasza Teaway hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Igen, meg is találtam a táblázatot. Sok patikában jártam ma délután, de a legnagyobb tű, amit tudtam venni, csak 1,2mm külső átmérőjű volt. Vettem belőle, belepróbáltam, így legalább látom, hogy a tűs ötlet és irány nagyon jó lesz.

Hétfőn keresek olyan patikát, ahol árulnak 1,5mm-eset is.

A hobbiboltokban nem találtam ilyen csövet, de nem is baj, a tű jó megoldás lesz.

Köszönöm mindegyikőtöknek az ötleteket!
(#) Hp41C válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Az állatorvosok sokkal vastagabb tűket is használnak. Próbálkozz náluk is.
Érvéghüvelyek között is akadhat megfelelő méret, de a többségük nem elég hosszú.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2020
(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Az a 2...3cm/1.5mm embernek durva.
Meg ahogy nézem, akár fel is lehet fúrni 2mm-re a lyukat, tehát a nedudgi javaslata is járható lehet.
Szerintem kérdés megoldva (bár a fém az miért volt feltétel)?
(#) Travolta válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Esetleg kis rádióból kitermelt teleszkóp antenna is jó lehet.
(#) ha6qt válasza Travolta hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Nagyon jó ötlet a teleszkópos antenna is! Köszönöm! Most már végigviszem a tűs vonalat, majd írok az eredményről.

Gafly:
Nem lehet felfúrni. Ha megnézed újra az általam csatolt képet, a középső részen egy préselt téglatestet látsz, amiben eleve egy forgó műanyagcső van. Három okból sem fúrható fel:
- Benne fut a vezeték, ami a préselés miatt nem távolítható el. A fúró, reszelő megsértené a vezetéket,
- A préselt téglatestben lévő csőnek (kvázi az egy forgó tengely) el kell fordulnia, fúrás közben elfordulna, felcsavarhatná a vezetéket, kitörhetne a préselt téglatestből, és egyéb horror,
- Jelentős anyagvastagságot veszítene a tengely.
+1: Nem szeretnék hibázni, csak a biztos megoldásra megyek, mert esztétikus formában szeretném megmenteni ezt a fülest.

A fém azért feltétel, mert csőbe szeretnék illeszteni egy másik csövet, aminek a belsejében vezetéknek is kell hely. Tehát a beillesztendő pöcöknek vékony falúnak kell lennie.
Nem vagyok biztos benne, hogy egy ilyen vékony műanyag cső kibírná a fejpánt általi feszítést. Másrészt fémet könnyebben találok, mint bármi mást.
Lásd: Injekciós tű 15 Ft / db. Próbáltam egyet elhajlítani, nagyon nehéz volt, gondolom edzett fémből van, hogy ne törjön bele az ugráló betegbe.
(#) kissendre73 hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
(elnézést, hogy ide írok nem az apróhirdetésbe, de itt talán látja olyan is, aki ugyan nem hirdet, de van neki otthon) Régi JVC CD 1770-es magnómhoz keresek motort. Adatai CW, 12Vdc, trimerrel szabályozható fordulatszámú és 6db menetes furat van rajta a rögzítéshez. Ami miatt nem jók a kapható motorok, az a tengely átmérő. Az újabbakon 2mm, ami nekem kellene viszont 2,5mm és kb 2cm hosszú. Tippeket előre is köszönöm. Fotót találtam a neten, ami leginkább hasonlít rá.
(#) xxxyyy válasza kissendre73 hozzászólására (») Máj 10, 2020 / 1
 
Ha nem kapnál itt ajánlatot akkor érdemes az apróhirdetésben is próbálkozni. A Magnós topik -ban meg ha jól emlékszem korábban már adtak valakinek hasznos tanácsot ilyen 100éves motor javításában. (A motorod 4 nappal fiatalabb nálam...)
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2020
(#) erbe válasza ha6qt hozzászólására (») Máj 10, 2020 / 1
 
Nézd meg a PAX golyóstoll betétet. A nyaka elég vékony fém. Nincs kéznél, hogy mérjek neked.
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Máj 11, 2020 / 1
 
Az emlékeim szerint nem elég hosszú, meg szerintem vastag is lehet.

De áldás legyen az állatorvosokon (akik mellesleg a hobbistáknak nagy barátja), meg Hp41C fórumtársnak, aki felhivta figyelmet ezekre.
(#) mikrodigit válasza erbe hozzászólására (») Máj 11, 2020 / 1
 
A PAX betét vékony része 2,4 mm átmérőjű és csak 14 mm hosszú.
(#) janigel hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Ebben kérném a segítséget, hol lehet pontosan ilyet szerezni.
Leginkább az 1. kép érdekelne (típus : ZSXT080)
A Distrelec nem nyerő, mert ott megszűnt.

1.jpg

2.jpg
   
Következő: »»   376 / 431
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem