Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   883 / 1116
(#) Epu2 válasza vladcepes hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Létezhet, ha a telepítőbe nincs integrálva a 3.0 meghajtója.
(#) Gombszem válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Idézet:
„Ha jól rémlik, a W7 pro, egy beállítás után tud kezelni több RAM-ot”


Ez nagyon érdekes, egy csoda lenne. Próbálj meg visszaemlékezni.
(#) Epu2 válasza Gombszem hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
A csoda az lenne, ha emlékeznék. Annak ellenére, hogy tagadják a "szakik" van megoldás. Talán azon a tájon ahol a processzor magok száma beállítható. Biztos, hogy létező, mert használtam 6 GB memóriát Win7 32 Bittel.
Itt ott írják, hogy a 4 GB szándékos korlátozás és csak a pro változatban engedik a feloldást.
Egy kis segítség
"Windows operációs rendszerek és x86-os processzorok esetében előálló 4 GB-os korlát. Ez főleg régi PC-ken jelentkezik. Közkeletű tévedés, hogy ezt a Windows e verzióinak 32 bites volta okozza, a hardver ugyanis már hosszú idő óta képes az úgynevezett PAE (Physical Address Extension) segítségével akár 64 GB memóriát is az OS rendelkezésére bocsátani, a Microsoft azonban ezt az otthoni felhasználóknak szánt verziókban csak korlátozottan engedélyezi. Ez pedig végeredményben azzal jár, hogy a 32 bites Windows-változatok legfeljebb 4 GB RAM-ot látnak, ennél többet feleslegesen építesz be a számítógépbe. Ilyen helyzetekben tehát elkerülhetetlen az áttérés a 64 bites világba (természetesen amennyiben a hardver ezt lehetővé teszi), ami sajnos legalább egy teljes rendszer-újratelepítést is jelent."
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
(#) deebo válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Idézet:
„Itt ott írják, hogy a 4 GB szándékos korlátozás és csak a pro változatban engedik a feloldást.

Ez kerek perec baromság, már ne haragudj. A 4GB a 32 bit korlátozása, persze van lehetőség a fizikai cím kiterjesztésére, amit a windows 7 már magától bekapcsol (Az SP3-as XP is,ha jól emlékszem), ha sok a memória, és akkor valamivel több lesz használható, de 6GB biztos nem.
(#) bbb válasza deebo hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Bővebben: Link

Az oprendszernek elérhető lesz a több memória, a folyamatok számára azonban még mindig megmarad a 4giga korlátozás (hiszen 32biten nem tud többet megcímezni). A linkelt leírásban azonban egy betűt nem írnak home/pro korlátozásról, csak hardverkorlátozásról.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
(#) Skori válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Kicsit utánaolvastam a témának. Ahoz, hogy ez működjön néhány rendszerfájlt le kell cserélni, és a boot.ini fájlba be kell tenni a /PAE kapcsolót.
Az alábbi oldalról letöltöttem a lecserélendő rendszerfájlokat, és bemásoltram egy virtuális gépen az XP mappáiba, ill. módosítottam a boot.ini-t:Bővebben: Link
Először úgy nézett ki menni fog, de azután sajnos az XP-m összeomlott. Viszont rengeteg fórum találat van a témában, screeshot-okkal, amelyen vígan működik az XP jóval 4Gb feletti RAM-al. (8-10Gb biztosan megy, de elvileg akár 64Gb is)
Egyelőre nincs több energiám erre, de ha találsz jobb leírást + pacth-et akkor szívesen kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
(#) Epu2 válasza Skori hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Nincs telepített Xp-m se w7-em.
(#) nagym6 hozzászólása Máj 13, 2020 /
 
Üdv. Segítséget kérnék. Laptopomban 2 grafika van, egyik Intel HD4000, másik NVIDIA NVS 5200M. Hogy válthatok a kettő között? Most az Intel megy. Dell Latitude E6530 a típusa. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
(#) Spaten válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 13, 2020 / 1
 
Az Nvidia beállításainál választhatsz, hogy melyiket, milyen programmal használod. Ha megnyitod az Nvidia beállításait, felismered mit kell tenned.
(#) nagym6 válasza Spaten hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Nem találom az Nvidiát, nem is tudom hogyan kell elérni, Win10. Csak az Intel jön be gépházban. Számítógépben gyenge vagyok.
(#) Spaten válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Most nincs előttem WIN10 gép, de az asztalon jobbklikk, és már látod is.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) Spaten válasza Spaten hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Talán a grafikus tulajdonságok alatt?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) nagym6 válasza Spaten hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Ez jön be jobbketty-re, csatolt képen. Valami hiba van a monitor beállításnál -csatolt képen látszik is, ezért akarnák váltani Nvidiára, Intelnél nincsenek állítási lehetőségek, csak fényerő és felbontás. Ez fényerő változtatásra nem javul.

0Kijelző.jpg
    
(#) Spaten válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 13, 2020 / 1
 
A Grafikus lehetőségek alatt mit látsz?
Az eszközkezelőben látszik az Nvidia?
(#) nagym6 válasza Spaten hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Megtaláltam az Intel bővebb beállításait, talán segít, színeket lehet külön állítani. De Nvídia sehol, grafikus lehetőségek alatt sem, váltási lehetőség sem. Mindegy, lehet elég lesz az Intel beállítások variálása. Köszönöm.

Eszközkezelőben ott az Nvidia is, és az Intel.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
(#) Spaten válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Közben bekapcsolok egy win10 gépet, megnézem nálam hogyan jelentkezik az Nvidia.
(#) nagym6 válasza Spaten hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Ennyit ne fáradj vele.
(#) Spaten válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 13, 2020 / 1
 
Nálam, WIN10, az astalon jobbketty,

Grafikus tulajdonságok
Grafikus beállítások
és:
Nvidia beállítások.


Biztos jól van telepítve az Nvidia kártyád?
(#) Spaten válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
(Közben elindítottam)
(#) nagym6 válasza Spaten hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Na itt lehet a baj, az Nvidia telepítésnél. Holnap utánanézek. Köszönöm segítségedet.

Közben sikerült az Intel videón beállítani normálisra a képet, nem tudom mitől ment el, sosem nyúltam ide.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
(#) Spaten válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Szívesen. Sok sikert! (WIN10 kikapcs)
(#) MakSamu hozzászólása Máj 13, 2020 /
 
Sziasztok.
Egy Asus P5LD2 VM/S alaplap biosát szeretném frissíteni, hogy 2 magos processzort lehessen beletenni. A hivatalos oldalon csak a bios rom ic lemezképét találtam, a biosban nincs olyan lehetőség, hogy ezt a képet megnyissam. Rud valaki egy olyan programot, amivel kicsomagolható, és telepíthető a fájl?https://www.asus.com/hu/Motherboards/P5LD2VM/
(#) xitibi válasza MakSamu hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Hello.
A kérdésedből arra merek következtetni hogy még nem csináltál ilyent, azt nem baj ha tudod hogy egy hibás bios frissítésnél tönkre is mehet az alaplapod.
Töltsd le az ez flash programot is és futtasd...
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
(#) MakSamu válasza xitibi hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Rosszul következtetsz, mert már frissítettem biost, de asus alaplapon még nem. Ilyen műveletet csak szünetmentes táp használatával lehet végezni, akkor kisebb a hibalehetőség. Korábban csak asrock, gigabyte alaplappal foglalkoztam, aminek van flash programja, de ennél az alaplapnál nem találni csak egy .rom kiterjesztésű fájlt a gyártó weboldalán. Ezen AMI bios fut, a gyári.
(#) antiktelefon válasza MakSamu hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Bővebben: Link
61. oldaltól több opciót is vázol. Én nem bohóckodok mindenféle bbotolható pendriveval meg több lépcsőben updatelhető biossal, hanem eeprom programozóval felírom a chipre, olcsó, és jól jön néha (kivéve ha inte ME-s a BIOS, vagy notebook, ott ha bootolható, akkor a szoftverest használom)
Ha nincs, akkor a 67. oldalon lévő a legegyszerűbb módszer. A többihez support CD kell, meg régebbi win, ehhez "csak" floppy és floppymeghajtó kell
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
(#) Doky586 válasza MakSamu hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
15 éves a lap, 13 éves az utolsó bios. Kicsit megkéstél a frissítéssel, de jobb későn mint soha..

ui: azért manapság keveseknek van olyan írója ami ebbe bele tudja írni kiszedetten a bios fw-t.

p5ld-2.jpg
    
(#) Ragathol válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
A jó őreg willem programozó megbirkozik vele.
(#) Skori válasza deebo hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Kíváncsivá tett ez a memória kiterjesztés. elsőre nem sikerült, de még egy kis guglizás és... lásd a csatolt képen (32bites Windows XP, 8Gb RAM-al, virtualbox-on). Később esetleg élesben is kipróbálom.
(#) Epu2 válasza Skori hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Üdv! Áruld már el, konkrétan hol és hogyan állítottad be.
A sikerben biztos voltam, csak a két memória sejtemből már kiesett.
(#) Skori válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Boot.ini-be kell egy /PAE kapcsoló, és le kell cserélni a kernel és a hal.dll-t, olyan verzióra ami támogatja a memória kiterjesztést.
Következő: »»   883 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem