Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videókártya probléma
 
Témaindító: bozsokiandras, idő: Jún 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 21
(#) sibiza hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem, hozzám került egy geforce gt 430-as vga, aminek sikerült kideríteni a problémáját csak sikerült lefújni róla javítás közben egy olyan ellenállást amit nem kellett volna és nem találom sehol és a kérésem annyi lenne hogy akinek EZ a tipusú vgaja van akkor tudna e küldeni egy képet a hátuljáról mert sajnos azt elfelejtettem készíteni a javítás előtt és nem tudom mi volt a helyén.
(#) antiktelefon válasza sibiza hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
A google elég jó képet talál. Mivel nincs rajta felirat, így nagyobb felbontású nem is szükséges.
kép
(#) SPORE hozzászólása Ápr 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Asus EAH5770 videokártya. Előéletéről sajnos semmit sem tudok.
A probléma az vele, hogy egyszerűen semmit sem csinál, csak forrósodik a VGA chip. A ventilátora nem kap áramot sem. Van rajta egy led, az sem világít (bár nem tudom, hogy kellene-e neki). Sem az operációs rendszer, sem pedig a BIOS nem érzékeli. Olyan, mintha benne sem lenne a gépben. Csak melegszik.
Ami gyanúsat látok rajta az az, hogy néhány SMD kondit már valaki kicserélt/forrasztott. Egy kondenzátor helyén pedig csak forrasztásnyomokat látok, de ott 0V-ot mértem.
Merre nézelődjek?
(#) Doky586 válasza SPORE hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Nézz utána merre található elektronikus veszélyes-hulladék gyűjtő telep a közeledben..
(#) SPORE válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Köszi...
(#) Robikk hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
Sziasztok
Egy kis segítségre volna szükségem.
Volna egy Shappire 7950 3Gb oc videokártyám, sajna megadta magát.
A hibajelenség a következő: Nem indul el a gép ha bent van a kártya, a ventilátorok indításnál megmozdulnak, de nem pörög fel!
A kártyán található led fel villan és ennyi.
Bevittem a szervizbe ott megalapítottak ugyan ezt, majd annyit közöltek velem hogy valami kiment a be tápoldalon, viszont ezzel zárták is részükről a témát, mondtam nekik hogy mérjék ki, de ők nem akarnak vele kínlódni.
szervice manualt keresek hozzá.
Előre is köszönöm.
(#) Robikk hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
Annyit még hozzá tennék hogy a saját hibámból adódó a jelenség.
A gép indítása után dugtam rá a led világítást és egyből leállt a gép.
(#) Near hozzászólása Júl 21, 2018 /
 
Sziasztok! HD4870 es kártyám nem szeretne képet adni. Van egy GTX1060 am ugyan de a streamer gépbe jó lenne felélesztenem. Az UEFI látja, Windows látja, de aida alatt windows videó nincs és kétpet se ad, illetve monitor csatlakoztatssnál a gép se ismeri fel a monitort. Olyan mintha a gpu elindulna de a de a kimeneten már semmi. Mi lehet a gond vele? Dupla dvi os kártya.
(#) SPORE válasza Near hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Szia!
Ha Windows 10-ed van, próbáld meg ezzel a módszerrel: Bővebben: Link
Nekem is van ilyen kártyám, bár az ad képet driver nélkül is, csak rossz felbontással. A linkelt módszer megoldotta. Bootolás közben, UEFI-ben sincs kép? Másik, régebbi gépben próbáltad már?
(#) mahinátor hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Üdv!

Van egy GTX460-os videokártyám, amely nem akar működni és szeretném megpróbálni életre kelteni.

Elkezdtem vizsgálódni és több dolog is gyanús rajta.

Az első gyanús eleme az RT8108B jelölésű, 8 lábú, PWM vezérlő, amelynél több lábon hiányoznak a szükséges felszültség értékek. Egy képet készítettem is róla, amelyen berajzolgattam az aktuális mérési eredményeket.

Azt szeretném megtudni, hogy a hiányzó értékekért mennyire okolható ez az IC (vagy is hogy egymagában felelős-e a kialakult hibáért vagy sem) vagy tovább kell-e keresgélni az NCP5395T, (4 fázist vezérlő) IC irányában vagy esetleg másfelé?

Előre is köszönöm, ha tud segíteni valaki az ügy előremozdításában.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2019
(#) Bassmester hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy Sapphire R9-270X kártyám, ami sajnos meghibásodott. A jelenséget fotón mellékeltem.
Mi lehet a baj? Javítható, vagy kuka?
(#) mahinátor válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 12, 2019 / 1
 
Szia!

Elvileg javítható. GPU reballozás esetén kb. 50%, hogy jó lesz.

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2019
(#) Bassmester válasza mahinátor hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Köszi, utánanézek. Esetleg tudsz valakit ajánlani aki jó ebben? Kb milyen költsége van a műveletnek?
(#) BI-AMP hozzászólása Jan 12, 2020 /
 
Sziasztok! Olyan problémám van, hogy nem ad képet a gépem. A videokártyám egy Gigabyte Rx560. Az egész úgy kezdődött kb 3 hónapja, hogy böngészés közben elment a kép. Az újra indítás nem segített, próbaként kihúztam az vga kábelt a kártyából és át dugtam az alaplapiba és azon volt kép. Utána próbaként eltávolítottam az Radeon szoftvert meg a hozzá tartozó mappákat és újraindítottam a gépet és az alaplapiról elment a kép. Egyből fogtam át dugtam a videokártyába a monitor kábelt és már volt rajta kép és a drivereket is automatikusan felrakta win10. Így kb működőt 3 hétig és ismét elment a kép, de fent leírtak ismét segítettek rajta. Eltelt kb újabb 3 hét és ismét meg történt de már a fent leírtak nem segítettek rajta. Az integrált grafikus meghajtót használtam kb 1 hétig úgy, hogy benne volt a kártya is és egy reggel indításkor beindult a kártya.
Ma pedig ismét megtörtént ez a dolog, akár mit csináltam nem akart működni. Sét kaptam a kártyát és a VRM nél az smd alkatrészeknél minimális zsíros piszkot találtam. Egy kicsi ecsettel és denaturált szeszel alaposan megtakarítottam majd megszárítottam. Aztán jött a próba de képet most sem ad és amikkor bent van az integrált videó sem működik. A kártya annyi életjelet ad, hogy felpörög a venti és le áll, majd ismét felpörög.
Valaki találkozott már ilyen hibával? Szerintetek mi lehet a probléma?
(#) név foglalt hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Sziasztok!

Kérdésemmel fordulok hozzátok.

Megellene állapítani hogy a kék keretes R-l jelölt smd biztosíték vagy nem biztosíték, vagy mi az!
Én azt tudtam ősze hozni a kevéske angol tudásommal hogy biztosíték.

A piros keretes felvezető valamik meg jöttek kínábol.
Később velük kapcsolatba is lesz kérdésem.

De egyelőre csak az előzővel foglalkozunk.
Később csinálok képet a kártyáról de már késő van ehhez.

Köszönöm előre is!
Üdv Tomi

UI:
Egy videó a kártyáról.
https://www.youtube.com/watch?v=U_J8uEcGCiM

r9 390.png
    
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Máj 20, 2020 /
 
Üdv!
A minap vettem egy Asus Rog Strix RX 580 TOP videókártyát. Hibásként volt hirdetve, nem forog a ventije. Megnéztem, a 12v-ot adja, a PWM jelet is, viszont a szkópom, amivel nézem alig 100 milivoltot ír rá ki. Kép mellékelve. Hogyan lehetne ezt feltornázni? Azt hiszem ezeknek 12v kell. Ha rosszul tudom, valaki legyen szíves javítson ki.
Előre is köszönöm!
(#) david10 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Szia.
A mosfetet kellene megnézd amelyik meghajta a ventillátort, lehet hogy azzal van a gond.
(#) krauszkrisztian14 válasza david10 hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Köszönöm a tippet.
Melyik lehet az? Nem igazán találom...
Előre is köszönöm.
(#) david10 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
A ventillátor +/- lábait kell visszakövetni hogy hova mennek.
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Máj 21, 2020 / 1
 
Végig méregettem mindent, de semmi. Rátettem a 12v-ot a ventikre, az se ment (sorolva voltak). Egyesével adogattam rájuk a 12v-ot, de csak egy ment. Leszedtem a kártyáról, egy meg volt sülve közülük. Azt az egyet bekötve hagyva rádugtam a kártyára a külső ház ventik helyére, forgott. Gondoltam visszakötöm az eredeti helyére, mert az is csak adja neki a 12v-ot. Visszadugtam, és rendesen szabályozza a ventiket. Csak a két rossz miatt nem ment, és adták el a piaci ár töredékéért
Már csak ventit kell találnom rá, bár ez az egy is 75 fok alatt tartja kihajtva...
Köszönöm a segítséget!
(#) Medril05 hozzászólása Feb 14, 2021 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következőben. Régóta nem foglalkoztam javítással, de most hobbi szinten újra elkezdeném.
Lenne egy Sapphire RX 5700 XT videokártyám ami a következő hibát produkálja:
Számítógép indításakor a monitoron kép nincs, de a billentyűzeten a Num Lock világít. Tehát szerintem a számítógép normál módon elindul, de kép nem jelenik meg, se HDMI se Display porton.
Tudnátok abban segíteni merre induljak el a hibakeresésben?

Köszönöm a segítséget.

Üdv,
Medril,
(#) antiktelefon válasza Medril05 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Rakd integrált gpura és nézd meg linux alatt lspci -v kilistázza-e. De ebből nehéz lesz megmondani. Méregesd végig az összes tápfeszt, de ha megjelenik az eszközöknél, akkor levert alkatrész, ram és mag hiba a legvalószínűbb.
(#) Stev65 válasza Medril05 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Már bekapcsoláskor sincs kép bios szinten sem?
(#) Medril05 válasza Stev65 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Egyáltalán nincsen kép, már indításnál bios szinten sem. Tehát biztos valami hardveres hiba lehet.
(#) Stev65 válasza Medril05 hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Akkor dugj az alaplapra egy buzzert hogy halld hogy milyen hibát sípol ki a bios, azaz ha a vga úgy került hozzád javításra akkor passz. Valakinél úgy megjött a kép hogy le-fel csatlakoztatta a vga kábelt menet közben, de az elvileg driver hiba nem hardver.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) antiktelefon válasza Medril05 hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Ha megnézed, amit mondtam, előre lehet lépni.
(#) Lalond hozzászólása Márc 27, 2021 /
 
Sziasztok.

Adott egy Gigabyte RTX 2070 videokártya. A windows 43-as hibakóddal letiltja. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a baja?
Csatolok egy képet ahol a tekercsek melle odaírtam, hogy hol hány voltot mertem. Van egy tekercs ahol semmit nem mertem. Gondolom ez nem normális. A tekercs melletti alkatrészt is csatoltam.

Koszonom a segitseget.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2021
(#) SzervízMacska hozzászólása Máj 7, 2023 /
 
Sziasztok! Úgy néz ki, a videókártyámmal van egy “kis” probléma. De mielőtt részletezném, először felsorolom a gép összetevőit, hátha fontos. Corsair Ax760i táp, Gigabyte B660 ds3h ddr4 alaplap, i5 12400f proci gyári hűtővel, Kingston fury ddr4 memória szett (2x16 GB), Samsung 980pro pcie 4.0 nvme m.2 ssd meghajtó aktív hűtőblokkal felszerelve, valamint további tárhelyként Intel 500 GB ssd és Toshiba 2TB hdd. Az alap komponensek a win11 kompatibilitás, másfelől a forrásmegtakarítás (sz@rrágás) szempontjai alapján lettek összeválogatva, illetve ami itthon volt hozzá. Így került képbe az Asus strix gtx970 dc2oc 4gd5 grafikus kártya is, amivel jelenleg bajom van. Ez a kártya újkorától nálam van, eddigi életét a gyári csomagban ill. a régi konfigban töltötte, kb. 1 hónapot üzemelt összesen. Alap hibája, amit garanciában NEM javítottak, hogy csapágyas a hűtőventije. De mindegy, működik a kártya, csak kicsit zajos - gondoltam. Így is volt, amíg a múlt héten monitort nem cseréltem. Az új monitor: Asus pa279cv. Azért vettem ilyen (számomra) drága monitort, mivel videószerkesztésre kell a gép, hogy a hdr felvételeimet színhelyesen lássam. Nem is cifrázom, egy hétig hdmi kábelen csodásan működött a szerkezet. Viszont pár napja bekapcsolva maradhatott a gép, és onnantól ahogy mondják, se kép… A gépházon lévő nyomógomb hatására a megszokott módon felpörögtek a ventik, villogtak a webkamera ledjei, a monitor készenlétről bekapcsolt állapotra váltott, majd kis idő elteltével közölte, hogy a hdmi-n nincs jel - és újra kikapcsolt. Neki álltam szűkíteni a hibát. Első körben hdmi bedugása a régi monitorba: működik, van kép. Na, mondom selejtes a monitor. És itt vége is lehetne a történetnek, de azért tovább néztem, mivel hosszas és külföldi a garancia. Ezért a biztonság kedvéért a biost és a monitort is reseteltem, a win11-et újratelepítettem. Apple tv 4k és a macbook is működik az új monitorral, mindkét hdmi bemeneten, de a pc továbbra sem. Magyarul, az eredmény az, hogy az asus videókártya hdmi kimenetét érte valami, ami miatt a 4k 10 bites jelet nem adja ki. Displayport kimeneten működik, de ott nincs hdr opció, gondolom a régebbi diaplayport verzió miatt. Kérdéseim: ez így a leírás alapján behatárolható, javítható hiba-e, illetve a kártya csapágyas ventillátorai cserélhetőek-e (lehetőleg valami megbízható, golyóscsapágyas tipusra)? B tervként, ha nagyon drága, tehát gazdaságtalan a javítás, van-e elérhető áron jelenleg olyan kártya a piacon, amelyik kompatibilis a fenti konfiggal és esetleg minimális előrelépés lenne a videószerkesztés vonatkozásában? Windowsra még nincs szerkesztő programom, egyelőre a Davinci Resolve a kiszemelt, annak a demo verzióját nézegetem első körben. Úgy láttam, hogy ez a geforce és az amd kártyákat is támogatja…

Minden segítő hozzászólást előre is köszönök: Macsek
(#) antiktelefon válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Hú, sok irreleváns infot leírtál, de nagyon röviden: ha elugrasz vele, futtatok diagot, kimérhetem meg megnézem van-e venti hozzá (Bp déli, tudom te is Bpn vagy. Jellemzően azért a HDMI port 2 kapcsoló fetet kivéve közvetlenül a GPU magba megy, szóval ha ott van hiba, az nem javítható.
Mivel wint is újraraktad, szoftveres gond nem igazán lehet. Illetve ehhez igazán illene jobb videokártya is, mert már lényeges újabb Nvenc jött ki. Ebben is tudok segíteni
A 970 amúgy sem igazi 4GB-os kártya, nem kis botrány volt belőle és ehhez a konfighoz amúgy is aránytalanul gyenge. Illetve ez még pcie gen3 kártya, már gen4 azért illene, ha már támogatja a többi hardver is és elérhető consumer termékeknél is a gen5 már.
(#) SzervízMacska válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Szia! Megmondom őszintén: pont rád gondoltam, csak így ismeretlenül nem akartalak letámadni privátban. Most kivegyem? Viccelek (bár épp ráérek). Akkor ha szabad kérnék egy elérhetőséget és amikor neked is alkalmas, meglátogatnálak.
Következő: »»   19 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem