Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   627 / 844
(#) Kovidivi válasza Nanok hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Ugyanazok, csak a Nano kisebb. Programozás ugyanúgy megy. Uno inkább fejlesztésre, kezdőként egy bread boarddal, Nano pedig később, mikor nyákra lesz beépítve.
(#) Nanok válasza vargham hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Ezt sosem értettem. Akkor mit keres a kijelző, a 2db analóg bemeneten?
(#) GPeti1977 válasza Nanok hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Mert az lehet digitális is, az I2C is olyan lábon van ami analóg bemenetet is lehet
(#) Kera_Will válasza Nanok hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
A uC ek világában természetes a portok több funkciósága GPIOnak nevezik nem veletlenül.
A belső portok funkcióit beállító regisztereken múlik hogy miként fognak viselkedni.
Persze mindezt az arduino IDE fejlesztő és program.nyelv ezeket elrejti ami kényelmesebbé teszi a használatàt.
De ha mélyebben nézed több apróság derül ki .
(#) tbarath válasza Nanok hozzászólására (») Máj 17, 2020 / 1
 
Analóg bemenet (Analog to Digital Converter, ADC) van az atmega328-as uC-n, és mindkettőn ez a uC van. Analóg kimenet (Digital to Analog Converter, DAC) egyiken sincs, mert nincs az AtMega328-on. PWM kimenet van rajtuk, ezt nevezi az Arduino framework analóg kimenetnek, de ez nem analóg, hanem PWM. Persze egy (vagy egymás után több) szűrővel (RC taggal) tudsz ebből analóg jelet kihozni, de ez azért nagyon más kávéház, mint egy "rendes" DAC.
(#) vargham válasza Nanok hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Bővebben: ATmega328p adatlap
A 63. oldaltól kezdve le van írva, hogy melyik port melyik GPIO-ja milyen alternatív funkciókkal rendelkezik. Például az általad említettek lehetnek digitális bemenetek, digitális kimenetek, analóg bemenetek, illetve az I2C busz pinjei. Mindez csak a konfigurációs regiszterek értékétől függ, amiket te állítasz be a szoftveredből.
(#) Lacaboy hozzászólása Máj 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Ma kezdtem el foglalkozni az arduino világával. Sikerült is a ledvillogtató programot feltölteni és szépen működik. Az a kérdésem,hogy hogyan tudom letörölni a programot?
(#) Kovidivi válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Minden programfeltöltés előtt automatikus törlés történik.
Ha azt akarod, hogy ne csináljon semmit az AVR, akkor fogj egy üres programot, üres loop-pal, és azt töltsd fel.
(#) Lacaboy válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Köszönöm. Másik kérdésem, hogy kell valamit csinálni vele mielőtt kihúzom az usb-ből? leválasztani ?
(#) Kovidivi válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Semmit nem kell csinálnod.
(#) Nanok hozzászólása Máj 19, 2020 /
 
Van Atmega168P és Atmega328-asban Nano. Csak a memória mérete a különbség?
(#) Kovidivi válasza Nanok hozzászólására (») Máj 19, 2020 / 1
 
Igen.
(#) Lacaboy hozzászólása Máj 21, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Arduino nano val szeretnék összehozni egy 16*2 I2C kijelzőt.
Bármit csinálok nem ír ki semmit.
Szinte az összes magyar és külföldi oldal utasításait megcsináltam és semmi.
A címét lekérdeztem 0x27, de semmit nem ír ki.
Kérem valaki segítsen. Köszi
(#) Massawa válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 21, 2020 /
 
Nem sokat irtál még kodot sem. Honnan tudjuk mit csináltál: a 2 felhuzo ellenállás ott van?

Itt van egy video: I2c lcd
(#) KoblogPerGyok válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Szia!

Mert Kínai gondolom. Az nem baj, megy az rendesen!

  1. //YWROBOT
  2. //Compatible with the Arduino IDE 1.0
  3. //Library version:1.1
  4. #include <Wire.h>
  5. #include <LiquidCrystal_I2C.h>
  6.  
  7. LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,16,2);  // set the LCD address to 0x20 for a 16 chars and 2 line display nekem 27- a címe
  8.  
  9. void setup()
  10. {
  11.   lcd.init();                      // initialize the lcd
  12.  
  13.   // Print a message to the LCD.
  14.   lcd.backlight();
  15.   lcd.print("Hello, world!");
  16. }
  17.  
  18. void loop()
  19. {
  20. }


Ehhez azonban a fenti I2C lib kell. Talán ez a lib, de nem 100%:

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) mateatek válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Kontrasztod van? Ha az I2C címe hibás is, a felső sornak teliben meg kell jelenni. Tehát, valamit mindenképpen ki kell írnia.
(#) Lacaboy válasza mateatek hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Csak a hattervilagitas vilagit.
Ha feltoltom a programot villan egyet a hattervilagitas aztan semmi tobb.
(#) Massawa válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Biztos vagy benne, hogy stimmel a cim?
Az már jo jel, ha a háttérvilagitás világit ( ha azt is a programbol kapcsolod, ha nem akkor más gond van.
I2C szkennerrel olvasd be. Ezeken a feldughato I2C interfaceken többféle chip van ( PCF stb), és azok között is több cimtartomány van. A multkor én is szivtam 7 darabbal, kiolvastam az A0,1,2 cimeket és az adatlap szerint más cim jött ki, mint amit beolvastam, igy át kellett irni a programban a cimeket.... de minden gond nélkül minden müködik.
Még nem irtad, hogy ott vannak-e az ellenállások? Az interfaceken nincsenek ( legalábbis nekm 4 fajta van, egyiken sincs).
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) pipi válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Mint mateatek írta, míg nincsenek fekete tele kockáid bekapcs után, addig nem fogsz látni semmit a kijelzőn, még ha jó a programod sem. A kontraszt feszültséged nincs jól belőve. A tele kockák a kijelző inicializálása után tűnnek el.
(#) dokidoki válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Emlékeim szerint 4 féle i2c panel van, más más bekötéssel. Ez a kódrészlet segíthet eligazodni:
  1. #include <Wire.h>
  2. #include <LiquidCrystal_I2C.h>
  3.  
  4. //#define BACKLIGHT_PIN     13
  5.  
  6. //LiquidCrystal_I2C lcd(0x27);  // set the LCD address to 0x38 // ez igy kevés.
  7. // set the LCD address to 0x27 for a 20 chars 4 line display vagy amilyen van ...
  8. // 0x27 (4E) - PCF8574
  9. // 0x3F (7E) - PCF8574A
  10. // Set the pins on the I2C chip used for LCD connections:
  11. //                    addr, en,rw,rs,d4,d5,d6,d7,bl,blpol
  12. //LiquidCrystal_I2C lcd(0x20, 4, 5, 6, 0, 1, 2, 3, 7, NEGATIVE);  // GY-IICLCD (kek)
  13. //LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0, 7, POSITIVE);  // Set the LCD I2C address (green pcb)
  14. LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 2, 1, 0, 4, 5, 6, 7, 3, POSITIVE);  // Set the LCD I2C address (black pcb)
  15. //LiquidCrystal_I2C lcd(0x3F, 2, 1, 0, 4, 5, 6, 7, 3, POSITIVE);  // Set the LCD I2C address (black pcb)
Mint látod a fekete és a zöld pcb ugyanolyan címen de eltérő bekötéssel. Cím után a bekötési sorrend fontos ez esetben.
(#) KoblogPerGyok válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Nekem nem. Nálam csak úgy megy, mint a fenti hozzászólásomban. Kínai előre forrasztott, és a saját I2C libbel megy. Gondolom ott az I2C libben be vannak állítva a paraméterek. Nálam csak így indul el. A Libet meg nem bántottam, mert felesleges.

Viszont ekkor a Kínai lib kell.

Ha a Kínai libbel kell dolgoznia, akkor abban már nem is biztos, hogy jó, ha felcímezi rendesen. Átírták a libet. De most megnézem.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) KoblogPerGyok válasza dokidoki hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
A Kínai I2C.h-ban nálam ez van:

  1. class LiquidCrystal_I2C : public Print {
  2. public:
  3.   LiquidCrystal_I2C(uint8_t lcd_Addr,uint8_t lcd_cols,uint8_t lcd_rows);
  4.   void begin(uint8_t cols, uint8_t rows, uint8_t charsize = LCD_5x8DOTS );
  5.   void clear();
  6.   void home();


Kicsit átírták, szerintem nagyon is jól. Átlátható és sok-sok kis függvényre szedték szét. Blink(), Setcursor() stb.

Bár már régen nem használtam, lehet nem is Kínai...
(#) Lacaboy hozzászólása Máj 22, 2020 /
 
Köszönöm a sok segítséget,de totálisan összezavarodtam. Nagyon amatőr vagyok ezen a területen.
Most ülök előtte. Feltöltöttem KoblogPerGyok programját. A kijelző a programtól kapcsolja a háttérvilágítást. De felirat továbbra sincs. A címkereső program csak a 0x27-et írja ha lefuttatom.
Merre induljak? :/
(#) KoblogPerGyok válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
feltennél egy képet az összeállításról? Meg leírnád, hogy mit hova kötöttél?
(#) Lacaboy válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
GND-GND
VCC-5V
SDA-A4
SCL-A5
(#) usane válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Hol vannak a felhúzó ellenállások?
Tudtommal az atmegában 20k felhúzó van, az nem biztos, hogy kielégíti az I2C követelményeit. 2k2 az általánosságban igényelt.
(#) Lacaboy válasza usane hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
https://hobbielektronikabolt.blogspot.com/2017/08/2-projekt-1602-lc...DRMpTI
Ez alapján indultam el. Itt nem ír felhúzó ellenállásról.
Ez lehet a baja?
(#) KoblogPerGyok válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 22, 2020 / 2
 
Kis csavaarhúzóval az LCD I2C modulján van egy kis állítható ellenállás. Az lehet a kontraszt. Volt nálam olyan, hogy az miatt nem látszódott semmi.

A csatolt képemen a kék négyszögben keresztélű csavarhúzóval állítható poti. Óvatosan, nem sokat csavargatva! Ha fényesedik az dott irányba, akkor a MÁSIK irányba tekerd inkább. Ki tud égni.

Nálam ezek így mennek, minden gond nélkül. Feltennéd az arduino libraries könyvtárból az I2C libet?

Kontraszt.jpg
    
(#) Lacaboy válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Nagyon köszi!! Ez volt a baj. Csak nem mertem nagyon eltekerni!
Viszont az a baj,hogy csak az első karaktert irja ki :/
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2020
(#) KoblogPerGyok válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Illetve letöltötted a Kínai libet amit linkeltem?

Nálam csak ezekkel indultak el ezek az LCD-k. Amúgy úgy KELLENE mennie, mint amit elsőre linkeltél, sok sok paramétert megadva. Nekem azzal nem sikerült elindítanom, de ahogy mondom úgy igen. Én Kínából rendeltem, ráforrasztott I2C panellel. Nálam ez vált be nem tudom miért. Te is onnan rendelted?
Következő: »»   627 / 844
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem