Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma beszerelése, fűtés-hűtés házilag
Lapozás: OK   80 / 104
(#) StMiklos válasza dlevy hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Szevasz!

Igen.. 1/2"-20UNF = SAE 5/16
Árulunk kupakot, ami az R410/R32 gépekre jó, azt úgy kapjuk 5/16, a drágább csatlakozót, csapot meg 1/2"-20 jelzéssel kapjuk.
Az első Castel, a második REFCO. (De a REFCO is használja az 5/16-ot)
Gondolatod a csatlakozásra nem rossz, meg lehet csinálni.
De ha erre a kupakra ráforrasztasz egy 1/4-es forraszvéget, kis furat alulra, örökre felteheted ésd sima szerviz dugóval zárod...
Tulajdonképpen van egy átalakítód.
Igen, az az amit Ebayről linkeltél.
Valamiért aránytalanul drágák a 410 menetű holmik.
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) dlevy válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
1/4 mért csak tömlővel akarnak eladni ? azért meg most így 2 db klíma vákumozásához nem vennék meg. 7 ezer ft. Nem értem pontosan mire gondolsz. Eleve a szerviz dúgót akarom kifúrni...(ami a szerviz csonkon van)
Vagy valamit félre értettem ?
Azonban a szelep benyomást hogy oldjam meg ?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) StMiklos válasza dlevy hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Szevasz!

Hát igen, a tömlőbenyomást nem kalkuláltam bele.
https://www.google.com/search?q=schrader+szelep+t%C3%B6lt%C5%91szel...MRRyyM:
De ha töltőszelepet forrasztasz rá, az már 1/4-es (bár lehet olyan csatlakozód sincs), és akkor felejthető a 5/16 csatlakozó.
Azt viszont csak úgy lehetne feltenni, hogy az R410/R32 csatlakozóból kikerül tűszelep.
Nem tudom nyernél-e vele valamit, legfeljebb azt, hogy ezek után minden "normál" csatlakozó lenne, de azt hiszem ez Nálad nem olyan nagy nyereség...
Üdv: StMiklos
Ua: a hűtősök sok speciális szerszámot, cxsatlakozót használnak, mint látod.
(#) habazutty válasza dlevy hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Szia!

Ennek azért bele kellene férnie a költségvetésbe. Bővebben: Link
Ez ráadásul egy csap. Kevesebb hűtőközeg veszteséggel használhatod a későbbiekben.
Az igazság az, hogy én nem nagyon szeretem a termékeiket. A Refco sokkal jobb, de kb. 10 ezer forint darabja, mi azokat használjuk meg van egy pár Mastercool, de már az sem olyan jó.

Szerk. : úgy látom van náluk a másik fajta is Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) dlevy hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Sziasztok. na most azt nem tudom (tűszelep nélkül szervizcsonk) hogy egyáltalán lehet vákumozni ?
Ha a vákumozást, szivárgást (tömörséget) szeretném ellenőrizni, gondolom nem árt egy (manométer)
Ebben az esetben lehet érdemes volna ezen elgondolkoznom. Lehet megérné ? ezzel már naggyából ha jól sejtem minden téren helyben volnék ? csatlakozó, átalakitó, tömlő. óra.

https://www.vrec-co.hu/Csaptelep-VALUE-VMG-2-R410A-B-68mm

Ha ezt megvenném, vákumozó gépen kívül szükségem lehet még valamire ? (peremező, görgős csővágó van)
Persze azért alszom rá vagy ketőt, de kíváncsi vagyok a véleményekre.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) StMiklos válasza habazutty hozzászólására (») Máj 30, 2020 / 1
 
Szevasz!

Igen, ez jó lehet, ha nekem nem volna 1 (2-3), akkor vennék ilyet.
R410 szívó-nyomó 35/55 bar végkitérés, a standard 10/30, ahol a műszer 410-nél felcsavarodhat.
A több, az nem R410-es, más gázokra való, ott lényegesen jobb a leolvashatósága.
Ne akadj fel, hogy nincs rajta R32, a használt tartományban pontosan ugyanaz, mint a 410.
A némi különbség nem nagyobb, mint a leolvasási hiba.

Üdv: StMiklos
(#) dlevy válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szia !

Ha jól értem ez az (óracsoport) a vákumot is mutatni fogja ?
-A szervizcsonkon lévő sapkának van tőmitési funkciója ?
- Jól sejtem te sem javaslod a klímához adott gyári csőszettel (6,10) felszerelni a klímát ?
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) StMiklos válasza dlevy hozzászólására (») Jún 1, 2020 / 1
 
Szevasz!

Igen, van 0/-1 tartománya is, de az vákum mérésre alkalmatlan, bár azirányba mozog a mutató.
Nagykönyv: erre még az a vákummérő sem felel meg, amely csak vákumot mér, skála átmérője 70mm, és 1000-0 mbar a skálája. Ott egy osztás 10 mbar (0,01bar), az kb. 5 mutató(vég) szélesség. Nem korrekt, de azért némi engedménnyel használható, már azért látok valamit.
Van 15cm átmérőjű, 150(ott mozdul meg)-0mbar skálájú, ott 1 osztás 1mbar.. (((ára:180e), ez már jó..
És vannak a digitálisok, ott az alsó méréshatár 0,01mbar(!), de nem láttam még semilyen vákumszivattyúval 0,03mbar-nál alacsonyabb értéket, de hátránya, ha meghibásodik (szennyeződik az érzéklelő) nem biztos, hogy észreveszed, a mechanikusnál hamar(abb) rájössz, hogy valami nem stimmel.
Szóval az R410/R32 csaptelep óráinak vákum irányba mozduló mutatója (azt hiszem bárki egyetért velem) nem jó semmire..

Hogy ki milyen csöveket ad, azt nem tudhatom, de legyen 6*1 és 10*1 méretű.
A hollandi se legyen kínai.. Az igaziak süllyesztékben vert préstestekből vannak forgácsolva, jó a szövetszerkezetük..
Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) kaqkk válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 1, 2020 / 1
 
Idézet:
„Szóval az R410/R32 csaptelep óráinak vákum irányba mozduló mutatója (azt hiszem bárki egyetért velem) nem jó semmire..”
Mérésre tényleg nem (saccográf) , de tulajdonképpen klímaszerelésnél a változást kell látni arra meg jó (levákuumoltam- elzárom a szelepet a csaptelepen és figyelem hogy emelkedik e a mutató , ha igen akkor gond van ....) A vákuum pontos millibar értéke szerintem itt nem oszt-nem szoroz amit tud a szivattyú annyi lesz a végvákuum értéke .
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) StMiklos válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szevasz!

Igy kezdtem: "Nagykönyv:"
Hogy kettős vákummal csinálom, első után már a bekerülő hűtőközeg megy 1-2 barral bele, vagy csak egyszerűen kiszuszantom, az már a zárójeles történet..
Idő, előzmények ismerete stb. De ez már nem mai történet...
Nekem könnyű, bármi, bármikor a rendelkezésemre áll....
Etalonnak van (hozzáférhetően) olyan digitális nyomásmérő, amelynek a pontossága 0,05% a teljes (50bar) tartományban. (Ára 7 számjegyű)
De az ember pontosan tudja, mit tehet meg adott szituációban és mit nem, valamint mi a kockázata.

Jó munkát, üdv:StMiklos
(#) dlevy hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Sziasztok !

Újjab "dolgok" MInap érdeklődtem hogy rézcső permező és rézcső peremező közt a 10 ezer f alatti kategóriában van e külnbség ? Ami úgye nem fusizni. és napi 20 peremezésre lenne csak a 2 db klimát kellene "kiszolgálnia" max +1db a haveromét. De az jövő zenéje. Nos az a vélemény hangzott el tök mindegy ebben a kategóriában. Ennek tudatában vetem egy nagyon alsó kategóriást. Kérdésem az lenne a képek alapján, hogy amit ezzel peremezek képes lesz e normálisan tőmíteni ?
Illetve hogy a 3,4 képen látható elfogadható kategóriába tartozik e ? Vagy próbáljak másik kütyüt beszerezni ha van rá módom?
Az eggyik képen azt próbálom érzékeltetni hogy a képzelet beli tengely még csak köszönő viszonyban sincs a befogóba helyezett rézcső tengelyével. Sem derékszöget,sem párhuzamot nem találtam a készüléken Ehhez képest tudtam ezt produkálni amit fotóztam.
Minden véleményt szívesen vennék. Előre is köszönöm.
- A hollnandert nyomaték kulcs hiányában mekkora erővel lehet meghúzni ? Sem derékszöget,sem párhuzamot nem találtam a készüléken Tudom hülye kérdés, de hátha van rá valakinek valami jól bevált gyakorlata .
Minden véleményt szívesen vennék. Előre is köszönöm.
(#) dlevy hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Minden hozzászólónak köszönöm
az eddigi tanácsot, infót, úgy látom megrekedtünk
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szevasz !

Már egy peremezővel " megjártam " nem feltétlenűl azért mert műszaki analfabétának tartanám magam. De amit vettem azzal nehéz, szinte lehetetlen normális szép peremezést készíteni.

Néztem egy másik készüléket.
Véleményed szerint lehet ezzel normálisan peremezni ?
https://www.vrec-co.hu/Csoperemezo-CT-525-4-16mm-lamellas
(#) StMiklos válasza dlevy hozzászólására (») Jún 4, 2020 / 1
 
Szevasz!

Jó néhány ilyen (kínai, CPS, REFCO stb.) peremezőt láttam, mindegyikkel lehet megfelelő peremet csinálni.
Mondjuk a képen, bár nehezen megítélhető mintha nem volna helyén a híd+orsó része.
Más: ezekeknél úgy kell kezdeni az "összerakást", hogy némi mozgatással hagyni kell, hogy elhelyezkedjen a felső rész és utána lehet peremezni..
Más kérdés, hogy ezt a fajtát nem szeretem, azt sem amit utána linkeltél, egyiket ezért, másikat amazért, de mindkettőből van nekem is, egy 40 éves Belzert használok, amire még az is rá van öntve, hogy olajozd a kónuszt...

Bár én nem látom, és azt sem hiszem, hogy nem jól csinálod, de annak jónak kéne lennie...

Üdv: StMiklos
(#) dlevy válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szevasz !

Köszi az infót. Írtad...mintha nem volna helyén a híd+orsó része....Igen ép kicsit csalókás,
Eggyik probléma hogy egyszerűen kifordul belölle. a két (karom) éppen csak hogy belekapaszkodik. hiába forditom rá rendesen.
A másik szerinted (1 kép) a kónuszt simára lehet csiszolni? Látszik rajta a forgácsolás nyoma.Ami szintén látszik az elkészült peremben. (2 kép ) Ennnél jobbat nem tudok vele készíteni, Ez így elvileg le fog jól tömíteni ? (egy lehelettel tudom lehetne nagyobb)
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Az általad linkelt peremezőt használja nálunk minden szerelő (én is) ha szépen kisorjázod a csövet és nem húzod agyon a satut(nem roppantod be vele a csövet) és olajozott kónusszal dolgozol szép peremet lehet vele csinálni , amit ezelőtt tettél fel "köszönő viszonyban sincs a ..." az még szebb peremet tud mégpedig éppen azért mert kóvályog a kónusz és nem gyűri hanem nyomja a peremet .
(#) cimopata hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Sziasztok.

Lenne 3 klímám itthon felrakásra és hát 3db hoz nem szeretnék szerelőt hívni inkáb felrakom magam.
Kérdésem, hogy az alábbi kis vákumszivattyú és nyomásmérő megfelelő választás e a munka elvégzéséhez?

Illetve a peremező?

Bővebben: Link

Az 1/3 HP-s ra gondoltam

Bővebben: Link

Illetve még annyi hogy milyen olajat javasoltok a szivattyúhoz?

Köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza cimopata hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Mindkettő szerszám jól használható , a vákuumszivattyúban gyárilag van az olaj nem kell utántölteni (főleg ha csak 3* akarod használni )
(#) StMiklos válasza dlevy hozzászólására (») Jún 4, 2020 / 1
 
Szevasz!

Egy picit esetleg simítani, csiszolni a kúpon, bár ettől még tömítene, nem félnék tőle.
Viszont, " némi mozgatással hagyni kell, hogy elhelyezkedjen a felső rész", miközben mozdítod az orsót lefelé, teljesen aláfordítani az alsó " karmot", na most alulról, ujjaid között a cső, vasmarokkal összefogod és kezdheted a kúp kialakítást.
Viszont nagyon fontos, hogy befogás előtt a cső tökéletesen ki legyen sorjázva, ott semmi nem maradhat, ez nálam kulcskérdés.
Olajat a kúpra említettem, de az orsót se hagyd ki, bár azt nem kell minden alkalommal.
Aztán kap olajat (nagyon finoman is elég) a sr. kúp, a vr. kúp,még a hátoldala is, hadd csússzon és a menet is.
Meg adva a meghúzási nyomaték, sose használtam, bár még nyomatékkulcsom is van, bár az autó miatt vettem egyet...
Hogy szoktam? Nagyjából össze van húzva, két kulcs úgy forgatva, hogy egy tenyerembe mind a kettő és tulajdonképpen akkor húzom meg, egyszer kulcshelyzetet kell váltani, mert egy fogás kevés.
Amikor egyszer, először, colos csővet kaptam, vékony fallal, meglepődtem, totál más volt minden szempontból, szokott módon húzva mintha szakadna a csavar olyan volt az érzésem, na akkor abbahagytam.
Ezzel együtt, bár 8 éve volt, ma is tartja a gázt, de soha többet.

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia.

A gond csak az hogy én nem a linkelt peremezőt használom. Épp azért kérdeztem , amiért...

-A csövet sorjáztam
-a kupot kentem
-hagytam hogy "magától" rááljon a kup. stb stb...
-
......az még szebb peremet tud .... ? pontosan melyikre gondoltál ? a piros ? aminek a tengelye ha meghúzom még csak nem is találkozik a cső tengeléyvel ?? hát igen meg kell vele izzadni.
Úggy férre tolja fejet mint amikor ferdén taláják el a szeg fejét. (biztos érted hasonlatot.)
-Tudomásom szerint az exetrikussal lehet szépet csinálni ami mondjuk 50 ezer ft.
Gondolom em rughat labdába vele egy 4-5 ezer ft kütyü.
A linklet permezőben van perem süjjezsték kialakitás ? (ami ugye egy rotenberger kinia koppintása 4-ed áron ) ha jól tudom.
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
A fej kialakításából gondoltam hogy az excentrikus kivitel ezért írtam amit ... A lamellás satu amire azt írtam hogy használom ,abban nincs kialakítva perm süllyesztés de nem is kell . Ki kell tapasztalni pár próbával hogy mennyire kell a satuból kiengedni a csővéget és mennyit kell tekerni a kúpon befelé ,ha már szorul akkor nem szabad semmiképp erőltetni mert csak levágja elgyengíti a perem nyakát.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
(#) dlevy válasza StMiklos hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szevasz.

Köszi hogy így részletesen leírtad.
MIndent úgy csináltam ahogy mondtad, de szerintem ez a peremező nagyon "kinai"
Azt tudnod kell hogy anno szereltünk. viz-gázt fűtést.
Néha néha klimát is előszereltünk, (egy klimásnak bedolgoztunk, becsöveztük. és peremeztük is) de szerintem az rotenberger permező volt. Szóval találkoztam én már permezővel, nem újdonság annyira. Az a baj hogy ez nem olyan mint a viz. hogy majd elzárom, és új tömitést rakok bele. itt sújos ezresek úsznak el ha nem jó. Hát majd gyakorlom .
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Kicsit elbeszéltünk egymás mellett.

-az exetrikus az 50 ez ft más a befogása is. (nekem nincs ilyenem) Annak kimondottan eltérő szögen áll a tengelye a csö tengeléyhez képest. szinte belülről kanlazza körbe-körbe. Ezzel kb nem is lehet elrontani.

-az enyém a piros 4-5 ezer ft kategória. (klaszikus) Az szemből nyomja bele préseli.Itt kimondottan fontos hogy egy tengelyen legyen.

üdv .
(#) tibibalogh520 válasza dlevy hozzászólására (») Jún 4, 2020 / 1
 
Szia!
Ezt a peremezőt megpróbálhatod kicsit feljavítani.
Nekem is van egy valahol. Elmondom, hogy én mit csináltam vele, és elég jó lett.
Ahogy említetted, a kúpot finoman felcsiszolni.
A nem egytengelyűséget meg úgy orvosoltam, hogy a piros "U" alakú kengyelnek, az értelem szerű oldalán lévő körmöt lejjebb köszörültem. Tehát megtartod a kezedben, hogy egytengelyűnek lásd, és figyeled, hogy melyik feltámaszkodó felületből kell le venni.
Úgy emlékszem, hogy egy kis sarok köszörűre tett kopott vágókorong hozzá fért.
Közben azért nézegesd, nehogy sokat levegyél, mert akkor köszörülheted a másik körmöt is.
(#) dlevy válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia.

Igen jó ötlet.
Ezeken én is gondolkoztam, csak úgy voltam vele ha a munkámmal kész vagyok
gondoltam tovább adok rajta. És ezért nem akartam köszörülgetni.
De lehet kénytelen leszek. De ha már szóba jött hogy fértél hozzá a befogó (patkó) aljához köszörűvel ? Jah most olvastam. akkor az jó pici korong lehetett. Hogy mikor lesz
nekem ithon 5 cm korongom
-Most mértem meg bő 1mm a különbség. Nem gondoltam hogy ekkora. Durva.
(#) tibibalogh520 válasza dlevy hozzászólására (») Jún 4, 2020 / 1
 
Egy használt vágókorongot koptass el! A beton jól koptatja. Vagy valami hulladék vasat szecskázz fel.
De ne a mostanság divatos 1mm-es koronggal csináld, mert annak nem illik a lapjával dolgozni, hanem a régebbi vastagabb vágókoronggal. Igaz, annak sem illik dolgozni a lapjával, de ennyit kibír bőven.
Vagy ha van valami minőségi lapos reszelőd, akkor azzal is megoldhatod.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
(#) merlingerin hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Túl vagyok már pár klímán a családban, ismerősöknél is, most viszont sikerült nagyon jó áron hozzájutnom R32 hűtőközeges Fisher géphez, de R32-höz nincs semmim.

Jól veszem ki, hogy az R410A óra, és csatlakozások, csövek, stb stimmelnek méretben? Mivel inverteres, és 2m csőszakasz van, csak nitrogén, és vákuum a cél, mérni nincs mit, meg értelme sincs. Külön vákkum órám van.

Használhatom az R410A szervizcsapot? Stimmelnek a csatlakozások?

Mi a lényege az R32-nek? Mi a különbség? Gondolom a CO2 egyenérték jobb, de szerelés szempontból van valami?

Köszönöm!
(#) kaqkk válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szerelés szempontjából semmi különbség nincs , a 410 csatlakozó jó hozzá (sőt még az óra is szinte teljesen megegyezik a nyomásuk)
(#) merlingerin válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia! Ok, köszönöm! Akkor van mindenem...

Kicsit agybaj, hogy fél évente van már új hűtőközeg...

De ha a nyomás viszonyok azonosak, a közegek is csereszabatosak? Úgy értem, lefejtés után.. vagy más az olaj, stb?
(#) kaqkk válasza merlingerin hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Most fejből nem tudom megmondani hogy csereszabatosak e , ennyire még nem merültem bele a dologba ..
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
Következő: »»   80 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem