Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   631 / 838
(#) kapu48 válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Az alaplap kezelőben telepítve van az ESP8266?

ESP8266.jpg
    
(#) Lamprologus válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
CH_PD felhúzva tápra?
GPIO0 csak az indulásnál legyen földön ( bár lehet nem számít, de ez is lehet hibaforrás)
Alaplap: "Generic ESP8266 module"
Port beállítás megfelelő? Port:"COMx" ?
Programozó szerintem mindegy melyik van kiválasztva.
Látja-e a soros illesztőt? Melyik porton? Drivere fel van telepítve?

Terminál ablakban, ha "zagyvaságot" látsz akkor nem jó a kommunikációs sebesség beállítása.
Induláskor elindul valamilyen sebességgel (talán 74880-al), majd átvált(hat) más sebességre ...
(#) Peter65 válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Szia!
Lehet, hogy fel kellene tenned a kérdést egy forrasztós témában.
Hazánkban a Solomon, vagy azzal kompatibilis pákával találsz több projektet, ez elérhető, és egyszerű analóg áramkörrel is megvalósítható. A cikkek között találhatsz hármat is. Ezek általában 24V váltó feszültséget igényelnek, ami miatt neked most nem lesz jó.
A külföldi oldalak egyik kedvelt típusa a Hakko páka, ehhez vannak Ardoniós projektek is. Bővebben: Link Ezek jellemzően 24Vdc-s megtáplálást igényelnek. Ez összerakható lyukas panelre, de a dobozolás problémáját neked kell megoldani.
(#) tirisztortetróda válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Igen, azt megcsinaltam, es ki is tudtam a lapoknal valasztani a generic esp-t.
(#) tirisztortetróda válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Multimeterrel nem mertem meg, de a ch-Pd lab foliaval ossze van kotve a VCC-vel ugy lattam magan az esp modulon. Ha nem igy van az valoban lehet hiba, aki programozott ilyen modult es tudja esetleg megerositheti.
A reset es gpio0 -ra tobb infot is talaltam, minden verziot kiprobaltam, allitolag a biztos az ha gnd-n van folyamatosan, mar bekapcsolaskor.
Alaplap tipus ki van valasztva, az sikerult.
A COM portot is sikerul jol kivalasztani, mert, bekapcs utan latok uzenetet.
A vezerlopultban megnezve latszik a soros illeszto, es rendben telepitve is van.
Indulaskor nem tudom mit kuld ki, es azt sem minek hatasara valthat at, a kommunikacio vegen egy ready uzenet jon. De ha kuldok neki pl egy AT es entert, arra azt irja hogy error.
(#) tirisztortetróda válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Ha a CH_PD lab nem lenne tapra huzva akkor nem is indulna el egyaltalan a modul nem? Tehat nem latnek a terminalba uzenetet szerintem.
(#) Johnycorp válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 / 1
 
Szia,

Bocsánat, hogy csak így a közepébe belevágok.
Csatolom az általam használt bekötést. Lásd az "esp-01_ftdi232-usb" fájlt.
- Az USB/RS232 átalakítón a jumper 3,3V-on értelemszerűen
- Az USB átalakító drivere telepítve (ha kell) port beállítva az Arduino-ban
- GPIO 0 és 2 lábakon nem lehet egyéb áramkör rákötve a programozás alatt!
- Elindulás után K1 (GPIO0 - PRG) lenyomva tartása mellett a K2 (Reset) lenyomása egy másodpercre, majd elengedése után 1 másodperc múlva a K1 is felengedhető (nem kell ennyi idő, csak így szemléletesebb és biztosabb). Ekkor készen áll a programozásra.

Innentől kezdve az Arduino IDE-ben:
- ahogy írtad az ESP8266 json beállítva, hardver támogatás hozzáadva
- generic ESP8266 jó ide
- további minta beállításokért nézd meg a csatolt "ESP8266_config" fájlt.

Üdv.
(#) Lamprologus válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Idézet:
„Indulaskor nem tudom mit kuld ki, es azt sem minek hatasara valthat at, a kommunikacio vegen egy ready uzenet jon. De ha kuldok neki pl egy AT es entert, arra azt irja hogy error.”

A benne lévő program állítja át a kommunikáció sebességét! A terminálban állítsd át a sebességet, hogy olvashatóan lásd az elején lévő szöveget ... majd ezzel a sebességgel tudod megnézni, hogy átvált-e programozási módba.
(#) D_Zsolt válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Köszönöm Peter, gyűjtöm már az információkat! Igaz nem írtam, de természetesen arduino vezéreltre gondoltam, ezért tettem fel itt a kérdést. A kissrác elvan egy szettel amit adtam neki, (UNO, 2x16LCD, I2C Oled kijelző meg pár apróság) és tervben volt, hogy ha megszűnik a tilalom, jön és építünk Erre 15. helyett mától lehet „szabadon” utazgatni és már jönni akar, így az idő hiánya miatt gondoltam a kérdést itt feltenni. Azért jobb ha tuti bevált a kapcsolás és nem nekünk kell kiválogatni a sok projekt közül, ami jó! Nekem az ebay a legközelebbi beszerzési forrás, nem Magyarországon élünk. A projekt megvan, lyukas panelre lesz építve egy kimúlt Fahrenheit forrasztóállomás dobozába. Hirtelen tápnak egy laptop töltő lesz, mert abból van pár itthon.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2020
(#) tirisztortetróda válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Köszönöm az infokat Neked is.
(#) tirisztortetróda válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Rendben, megcsinalom!
(#) tirisztortetróda hozzászólása Jún 5, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek a gyors segitseget, amint ki tudtam probalni az itt kapott infokat visszajelzek Nektek!

Megegyszer nagyon köszi!
(#) Directors hozzászólása Jún 5, 2020 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre. Végül is nem is olyan kicsi.
Sajnos nem vagyok még soha nem programoztam,csak a megírt programot töltöttem fel. Van egy K150-es programozóm.
Egy időzítőt kellene róla üzemeltetni ha ez lehetséges.

Úgy szeretném hogy 3 nyomógomb lenne.
"Egyes nyomógomb" megnyomására elindulna egy 30 s időzítő ami egy relét meghúz amíg az időzítő le nem jár.
"Kettes nyomógomb" megnyomására elindulna egy 120 s időzítő ami egy relét meghúz amíg az időzítő le nem jár.
"Hármas nyomógomb" megnyomására elindulna egy 180 időzítő ami egy relét meghúz amíg az időzítő le nem jár.
Mind a három nyomógomb ugyan azt az egy relét húzná meg.
Minden nyomógomb mellé tennék egy ledet is ami addig villogna 2 másodpercenként amíg az adott időzítő le nem jár.
Ha egy időzítőt elindítok akkor a többit már ne lehessen elindítani.
Viszont ha elindítom az időzítőt mondjuk az "egyes nyomógomb"-al , akkor ha megnyomom még egyszer az "egyes nyomógomb"-ot akkor álljon meg a visszaszámlálás. Ilyenkor folyamatosan világítson a led. Ha újra megnyomom akkor folytassa onnan ahol abba hagyta. Ha pedig hosszan nyomom a gombot akkor kezdje az elejéről a visszaszámlálást.

Ez kivitelezhető lenne ? Nagyon nehéz ezt a programot megírni ?
Vagy valaki tudna nekem ebben segíteni ?
(#) tirisztortetróda válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Elkeszitettem a kapcsolast, es az alltalad leirt modszerrel ugy tunik programozasi modba is allt a modul:

Ez a bekapcsolási rész:

ets Jan 8 2013,rst cause:2, boot mode3,0)

load 0x40100000, len 2408, room 16
tail 8
chksum 0xe5
load 0x3ffe8000, len 776, room 0
tail 8
chksum 0x84
load 0x3ffe8310, len 632, room 0
tail 8
chksum 0xd8
csum 0xd8

2nd boot version : 1.6
SPI Speed : 40MHz
SPI Mode : QIO
SPI Flash Size & Map: 8Mbit(512KB+512KB)
jump to run user1 @ 1000

rf cal sector: 249
rf[112] : 00
rf[113] : 00
rf[114] : 01

SDK ver: 2.0.0(5a875ba) compiled @ Aug 9 2016 15:12:27
phy ver: 1055, pp ver: 10.2

)⸮NO⸮
ets

Ez meg a gombok lenyomasat koveto:

Jan 8 2013,rst cause:2, boot mode1,6)

Ezeket az uzeneteket 74880 baud-os sebesseggel jeleniti meg. Programozni viszont szerintem 115200 al probalja. Hogy tudom a programozaskori sebesseget atallitani?

Egyebkent bekapcsolas utan a fejleceket ha kikuldte 115200-as sebessegre all at. Viszont ezt nem tudom, hogy prgramozasi modba valtasnal is igy tortenik-e.
(#) kapu48 válasza Directors hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Rossz helyen kérdeztél!
a K150-es PIC programozó, van neki külön oldal.
pl.: Bővebben: Link
(#) Directors válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Ohh, bocsánat. Akkor átugrok oda. Köszi!
(#) tirisztortetróda válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Ezt az opciot hianyolom.
(#) pipi válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Nekem nem jelenik meg az esptool a programozók között, de mindegy is mi van ott, itt egy friss kép égetés közben.
Nem Generic esp board van nálad kiválasztva, ha ilyen kevés menüpontod van.

Névtelen.png
    
(#) pipi válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Esp generic board-nál állítható a baudrate, lásd az előző képet
(#) tirisztortetróda válasza pipi hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Rendben, nem ismerem annyira ezt a kornyezetet, én a programmer nel keresgeltem volna A 115200 baud az helyes beallitas? Johnycorp-nak mondjuk igy mukodott. Nem lehet hogy ez a kinai illeszto szivat? Bar kinomban leteszteltem oket, 2 db-ot is, es nem mtapasztaltam hibat, de egyikkel sem megy a programozas.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2020
(#) pipi válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Megy az 921-el is. Lehet usb/soros illesztő is, Az arduino serial monitorán látsz valamit?
Én használtam ch340 chipes, és cp2102-es átalakítókat, gond nélkül 8266 és esp32-vel is. A hamis és drága ftdi modulokat kerültem.
A reset method-al játszottál?

Névtelen.png
    
(#) tirisztortetróda válasza pipi hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Igen, kiprobaltam mindegyiket de nem nyert. Ha 115200-on van a soros monitor, akkor az "AT"-ra valaszol, hogy "OK"

AT


OK
AT+GMR

AT version:1.3.0.0(Jul 14 2016 18:54:01)
SDK version:2.0.0(5a875ba)
v1.0.0.3
Mar 13 2018 09:35:47
OK
Igy kommunikal, de ha programozni akarom nem valaszol a kuldott csomagokra, nem is villog az uart illeszton az RX led, es az ESP-n sem a kek.

Pedig szerintem sikerul programozasi modba tenni, mert ha lenyomom a GPIO0-t, kozbe a resetet, majd a resetet elengedem es a GPIO0-t is, mar ki is kuldi az alabbi sort:

ets Jan 8 2013,rst cause:2, boot mode1,6)

Vagy valami beállítási probléma lesz, vagy a modul rosz, mar nem tudok mire gondolni.
(#) tirisztortetróda válasza pipi hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
A boot modenal esetleg meg tudnad nezni, hogy nalad mit ir ki a sor vegen, ami nekem az "1,6"
(#) Lamprologus válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Az esp rx lábán meg kéne nézni hogy eler-e oda a jel ( logikai analizátorral vagy egy LED-el).
Amikor csatlakozni akar a programozó szoftver akkor elkezd valami sormintát rajzolni ( pontok, kötőjel, vagy alahuzas... ) Ezt 5-10 karakter után abbahagyja ha sikerül a kapcsolatot létrehozni. Ez Nálad hogy áll?
(#) tirisztortetróda válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
A sorminta megvan, nagyjabol 5x 6x nyomja le, aztan abbahagyja, es kiirja a hibauzenetet. Az AT parancsra valaszol,ezert szerintem a kuldott adat fogadasa mukodik. A chip meretenek konfiguralasa, vagy orajelek konfiguralasa nem okozhat gondot? A chip memoria meretenel nekem az elso van kivalasztva. A resetet ck-n hagytam. A programozashoz 115200-as sebessegen van, a bekapcsolaskori uzeneteket ennel lasabban kuldi. Elkepzelheto szerintetek, hogy amit vettem ESP modul nem programozhato, hanem csak az AT parancsokkal vezerelheto?
(#) Lamprologus válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Túl hosszú a sorminta, tehát nem tud kapcsolódni... Nekem akkor csinál ilyent amikor nem állítom boot módba. Ha at parancsra válaszol akkor tényleg jónak kell lenni a vételnek is. Én azon kívül hogy kivalasztom a esp generic modult, csak a soros portot állítom be... Esetleg próbáld meg beállítani esp generic helyett nodemcu modult... Hátha...
Jártam úgy hogy az esp nem tudtam boot módba állítani, ezért nem tudtam programozni, akkor a flasht programoztam újra, működő modulbol kiforrasztottam egyet, kiolvastam a tartalmát és azt írtam bele a "hibás" flashba.
(#) tirisztortetróda válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Köszi a tippet, kiprobalok mindent. Rendeltem most a HE-store-bol egy FTDI atalakitot es meg egy ESP modult, megprobalom azzal, hatha ennek valami hibaja van.
(#) tirisztortetróda válasza Lamprologus hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
A boot mode-ra mit ir ki Neked szamszerüleg? Azt meg tudnad nezni nekem?
(#) Directors hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.

Hogy tudnám azt megírni a programba hogy 3 különálló kapcsolóból ha az egyiket megnyomom akkor az adott kapcsoló saját időzítője ha elindul, ekkor bármelyik másik kapcsolót hiába nyomogatnám, nem indulna el az ő időzítőjük amíg le nem jár az elsőként megnyomott kapcsoló időzítője.

Ha jól gondolom akkor logikai függvény VAGY (OR)-ra lenne szükségem.
(#) GPeti1977 válasza Directors hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Egy bool változó, true ha megy false ha lejárt, és ezt és -sel összekapcsolni a többi gomb lenyomásakor.
Következő: »»   631 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem