Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   630 / 839
(#) KoblogPerGyok válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Mint látom ez egy HTML oldal. A HTML oldalt megszerkeszted, elmented SD kártyára, és css-el töltöd fel valahogy az adataidat. Ekkor az alap html-t kiolvasod és küldöd a felhasználó felé, előtte meg a css-t legenerálod az esp-vel. Elküldöd a css-t, majd utána a html-t. A Html load-ban megoldod a feltöltést az adatokkal.

A lényeg, hogy kell egy SPI-n csatlakozó sd kártya, amire loggolhatsz, alap html- oldalakt menthetsz stb. Az ESP meg kiolvassa onnan akár soronként, küldi a hálózaton. Az adatokat meg utána küldöd.

Szét kell bontani a feladatokat.
(#) Lamprologus válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Úgy, hogy tudtam már mit kell keresni google a barátom lett és megtalálta a megoldást!
Bővebben: Link
2.5 fejezetben leírt példa tökéletes megoldásnak tűnik számomra.
(#) Lacaboy hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem akartam írni de egyszerűen nem találok megoldást..
Hibaáramot szeretnék mérni elektromos hálózaton.
Milyen megoldással tudnék mérni 10-30mA között áramerősséget?
Olyat szeretnék,hogy 10mA nél kiiratok valamit az LCD-re, azután 20mA nél is egy kiirás majd 30mA nál is egy kiirás. A kiirás és az LCD-kommunikáció világos. Csak az árammérésre kellene megoldás.
Sehol nem találok árammérő modult, illetve kérdéses,hogy ekkora áramot érdemes e megoldani azzal.
Köszi a segítséget előre is.
(#) Johnycorp válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Szia,

Milyen hálózat is ez? AC vagy DC?
Mekkora az itt folyó áram minimum és maximum?

Hall elemes szenzorok között lehet nézelődni például.
Persze arra oda kell figyelni, hogy hiába akarsz te 30mA-t mérni, de mi van akkor, ha az áramkörben mégis megindulhat egy nagyobb áram (zárlat például).
Lehet azon a vonalon is gondolkodni, ami az RCD-kben (FI relé) van. Ott ugyebár pont ilyen kis értékű áram-különbséget mérnek és a küszöbszintnél kapcsol le. Abban áramváltó van tipikusan.
(#) Lacaboy válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
AC 230V hálózat. Valami megoldásra lenne szükségem. A FI relén már túl vagyok.
(#) Bakman válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Indulj ki innen: Bővebben: Link. Ha az árammérőn átfűzöd a fázis(oka)t és a nullát, a különbség fogja adni a hibaáramot, már ha ilyenre vagy kíváncsi. Egy gond lehet, olyan áramváltót szerezz, amelyikbe befűzhetőek a vezetékek.

A lényegi rész itt van: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) proba válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Egy transzformátor, rendes vasmaggal, 2-3 menet primer sok menet szekunder ( kísérlet tárgya) A kimenetén konstans terheléssel feszültségmérés. Ez szerintem kellően mindennek ellenállóvá tehető, és alkalmas mérésre is ( talán áramváltó címszóval még kapható is.) .
(#) GPeti1977 válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Van ilyen LEM márkájú szenzor napelemes inverterbe való, nekem is van ha kell.
(#) Lac364 válasza szeg76 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Igen erről.Köszi a választ . kipróbálom ha lesz egy kis időm.
(#) Peter65 válasza Lacaboy hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 2
 
Szia!
Hibaáramot áramváltóval szokás mérni, de egy átlagos vasmaggal nem fog sikerülni, vagy legalábbis nagyon pontatlan lesz. A problémát az okozza, hogy az áramváltó működéséhez (mint minden transzformátor működéséhez) mágnesező áramra van szükség. 10mA-es gerjesztés csak több jellemző figyelembevételével hoz létre értékelhető áramot a szekunder körben. Az elvárások ellentmondóak, a gyakorlatban reális optimumot kell megkeresni.
- speciális, könnyen telítődő, "szögletes" B-H karakterisztikájú vasmag kell hozzá (Pl.: 3R1 anyag)
- minél kisebb átmérőjű toroid, hogy minél rövidebb legyen az erővonalak hossza
- minél többször átfűzni a hibaáramot létrehozó vezetékeket, hogy minél nagyobb legyen a gerjesztés
- minél kisebb impedanciával lezárni a szekundert, hogy minél kisebb tartományban legyen a vas kihasználva a minél kisebb mágnesező áram érdekében
- minél vastagabb drótból a szekundert, hogy annak az ellenállása ne emelje a lezáró impedanciát
(#) Pulyka válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Nalam is, tobbszor volt mar ilyen, hogy az i2c modulon lévő potit kellett feltekerni.
(#) D_Zsolt hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Sziasztok! „Gyors” segítségre van szükségem!
Kis barátom érkezik a jövő hétre hozzám (12 éves) és szeretne egy forrasztót építgetni velem (kb 2 éve adtam neki egy pár arduino-s holmit és már egy ideje tervben volt, hogy forrasztania sem ártana )
Szóval kellene egy projekt amiből készen kapható külső tápegységről üzemeltethető bármilyen szabályozható forrasztót össze tudnánk ütni! Fontos, hogy a táprészhez még véletlenül se kelljen nyúlnia, így inkább rendelnék valami 24V-os tápegységet készen a többit pedig együtt raknánk össze. Hirtelen átfutottam a google-el a lehetőségeket, de a lehetőségek rengetegébe botlottam és ebből kellene kiválasztani egyet amit esténként egy hét alatt meg tudunk építeni! Csinált már valamelyikőtök ilyesmit? Tudnátok egy linkkel segíteni? Német e-bayes beszerzés jöhet szóba az idő hiánya miatt.
(mehet lyukas panelre, lehet készen kapható kit is akár. Jelenleg semmim nincs nyákkészítéshez, nem készültem erre most, de nem szeretném cserben hagyni, elvégre én mérgeztem meg az arduinoval)
(#) tirisztortetróda hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Arduino IDE alatt szeretnek felprogramozni egy ESP8266-01 modult. A programozo menuben nem tudom kivalasztani az ESP tools-ot, nem jelenik meg. Hogy lehet megoldani ezt a problémát?

Előre is köszönöm a segítséget, üdv

István

A szöveges hibaüzenet, ami feltöltési kiserletkor keletkezik:

Connecting........_____....._____....._____....._____....._____....._____.....____Traceback (most recent call last):
File "C:\Users\istva\AppData\Local\Arduino15\packages\esp8266\hardware\esp8266\2.7.1/tools/upload.py", line 65, in <module>
esptool.main(cmdline)
File "C:/Users/istva/AppData/Local/Arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.7.1/tools/esptool\esptool.py", line 2890, in main
esp.connect(args.before)
File "C:/Users/istva/AppData/Local/Arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.7.1/tools/esptool\esptool.py", line 483, in connect
raise FatalError('Failed to connect to %s: %s' % (self.CHIP_NAME, last_error))
esptool.FatalError: Failed to connect to ESP8266: Timed out waiting for packet header
_
a kiválasztott soros port _
nem létezik vagy az alaplap nincs csatlakoztatva
(#) asch válasza D_Zsolt hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Nekem ilyenem van: https://hsbp.org/forrasztopakakit A készletből kb 1-2 óra alatt kezdőként össze lehet rakni a hőszabályzót. Sok éve csináltam, a Hackerspace-ben forrasztottam meg az ottani pákával, azóta is működik. (Bár nem sokat használom.) A hozzávaló pákát és 24V sok amperes tápkockát a hestore-ban vettem hozzá. A mostani leírás nem túl pozitív hangvételű, és régi is, de egy kérdést megér, hátha van nekik még egy készletük, ez egy jó kezdő projekt lehet.
(#) Johnycorp válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia.

Programoztál már ilyen eszközt?
Hogyan van összekötve és előkészítve a programozásra?
USB/soros átalakítót kapcsoltál hozzá?
(#) tirisztortetróda válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia! Meg nem volt szerencsem ilyen wifi modulhoz.egy usb uart atalakito van rajta egy kinai CH ic-s. Az esp modulhoz van egy "gyári " 5V-os illesztő, igy a tapja is 5 voltrol megy, es az uart-ot is lehet neki nyomni 5v-on. Ket nyomogombot kotottem be. Egyet a reset labra, ugy hogy egy kulsu felhuzo ellenalast raktam a reset labra a 3.3V-ra. Ezt a leiras tartalmazta, amit utanepitenek, es a GPIO0-ra meg egy gombot. A tap bekapcsolasakor nyomom mindkettot, majd a resetet elengedem, a masikat nyomva tartom vagy nem mar kiprobaltam ezt is azt is.
(#) tirisztortetróda válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Ami meg erdekes, hogy elvileg a kek lednek villognia kellene ha adatokat fogad az eszköz
de ez nem tortenik meg. Az uart illesztot hasznalom mashol is az biztos jo, es a visszajelzok is mukodnek rajta. Az ESP kikuldi a fejlecet bekapcsolaskor, azt latom a terminalba.
(#) D_Zsolt válasza asch hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Köszönöm, jól is néz ki egy kezdőnek csak nekem a HEStore messze van, a német ebay 2 nap alatt házhoz hoz bármit. Alapvetően nem lenne rossz
(#) pipi válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Gpio0-on is van felhúzó? Ellenőrizd. Más fejlécet kell láss, ha resetkor a gpio0 alacsony, vagy magas. Azt rosszul tdod, hogy az ESP soros portja 5V-os, az összes lába csak 3V3 jelszintű.
Keringenek írások hogy elviselik az 5V-ot, de az adatlap 3V3-at specifikál.
(#) tirisztortetróda válasza pipi hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Van egy ESP adapter PCB-m, amit rendeltem az ESP panelhez. Ezen meg van oldva a szintillesztes, es az 5V - 3.3V tap. Igy tudom 5V-rol hasznalni, es 5V-os jelszintekkel. Nem tettem felhuzo ellenallast, a GPIO0-ra. Programozashoz ha jol neztem csak azt kell GND-re zarni, es ugy tapot adni neki, aztan mehet a programozas. Azt tudjatok, hogy az arduino IDE-ben a programmer menuben, jo ha AVR ISP van kivalasztva? Nem kellene ott megjelenjen egy ESP TOOL?
(#) tirisztortetróda válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Ezt szeretnem utanepiteni:

https://www.instructables.com/id/ESP8266-Wifi-Switch/

A modul felprogramozasahoz ezeket az infokat hasznaltam, amik a fenti cikk egyik linkje:

http://www.whatimade.today/esp8266-easiest-way-to-program-so-far/
(#) pipi válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Nálam ez van. A programozó szerintem tök mindegy.

Névtelen.png
    
(#) pipi válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
A file-preferences-ben show verbose... pipáld ki mindkettőt, több infót kapsz a hibáról
(#) tirisztortetróda válasza pipi hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
És nálad vannak külső felhuzo ellenallasok?
(#) pipi válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Kivül nincs, a panelon van, és wemos mini-t használok, több lába van...
De egyszerű, rámérsz az esp lábára, ha 3V-on van, akkor ok.
A CH_PD lábat is ellenőrizd (bár eddig nem jut el ha lóg)
(#) pipi válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Ezeket ellenőrizd le direktben az esp01 lábain
Bővebben: Link
Ha bekötöd, az usb soros RTS és DTR-t, akkor nem kell játszani a reset+gpio0 nyomkodással.
(ez is 3V3 jelszint), bár ilyenkor valamelyik egyszerű esp modulnál nem minden letöltés indult el,
időnként nem találta meg. A "jobb" panelokon az rts-dtr-en tranyók rángatják az esp-et
Ha be van kötve az rts-dtr, akkor lehet játszani a tools-reset method-al, de ez a menü nem minden esp modul választásánál jelenik meg. (akkor legyen tools-board- generic esp8266)
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2020
(#) tirisztortetróda válasza pipi hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
köszi a ki fogom probalni!
(#) icserny válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Ha fekete a panel (nem kék), akkor lehetséges, hogy nem a RESET láb van kivezetve. Ekkor csak a programozó láb lehúzása melletti újracsatlakozás viszi programozó (mármint bootloader) módba a modult.
(#) tirisztortetróda válasza icserny hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Igen, fekete a panel.
Ugy adok ra tapot, hogy a GPIO0 lab GND-re van kotve egy vezetekkel, es ezt rajta is hagyom.
Ezutan csatlakoztatom az USB uart atalakitot az USB portra, majd inditom az ide-t
Ha ez megvan, ellenorzom a portot, kivalasztom, majd forditok, es feltoltok, ekkor jonnek a hibauzenetek a sikertelen csatlakozasrol, vagy nem helyes com-port-rol.
Azt szeretnem elsore meghatarozni, hogy az arduino ide-ben nincs e gond, mert a programozo menubenl nem tudok semmi ESP specifikus programozot kivalasztani.
Az arduino isp van kivalasztva, ez igy helyes? A board infobol tudja, hogy kell programoznia? Most a generic esp8266 van ott beallitva. Gyanus mondjuk, hogy az IDE felol rendben van a dolog.
Ami hardveresen nem vilagos: Ha a reset igazabol nincs kivezetve szukseges-e oda a felhuzo ellenallas?
A GPIO0-ra ha foldre van a programozashoz kotve a programozas sikeret nem befolyasolja, hogy rajta van-e a felhuzo. Nyilvan ha azt mondjatok tegyek be oda 2 db 10K-t akkor felteszem es kiprobalom.
(#) tirisztortetróda válasza pipi hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Meg egy kerdes felmerult bennem, hogy ez a panel amikor megveszem olyan allapotban van, hogy egybol tudja fogadni az arduino ide felol a programozast, nem kell elotte valamilyen mas kodot feltolteni ra? A terminalban egy- ket sor szemet utan kiirja hogy "ready" aztan ennyi.
Következő: »»   630 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem