Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS házilag
 
Témaindító: pakibec, idő: Júl 24, 2006
Lapozás: OK   15 / 15
(#) gyerek67 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Nekem is ugyan ez volt a tapasztalatom az ezeréves Blue Panther-rel.
Barcelona felé repülve mutatott mindent!
Kár, hogy akkor nem kapcsoltam be rajta a nyomrögzítést, most ide tudnám csatolni az adatokat...
A sebesség túllépése miatt már a futópályán (az utastársak csendes röhögése közepette), velem is balhézott...
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) nedudgi válasza szalamandra hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Nekem elég forrás az a pár tízezer tracklog, amit analizálgattam.
(#) szalamandra válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Akkor már csak arra lennék kívàncsi, hogy számodra mi lenne az a hiteles forrás, aminek a kezedben levő bizonyítékok ellenére hinnél.

Elhiszem amit mondtok, bár nem igazàn hallok ilyen eszközökről, hogy a harcos népek ilyeneket forrasztgatnának.

Amúgy a legelső bejegyzés ez volt a témàban:
"Ezen az alapon építhetne önvezető rakétát is. Csak nem gondolod, hogy ezt a GPS szolgáltatók támogatják.(bármelyik)"
Aztàn érdekes mód mégsem erre reagálsz, hanem ràm, aki negyedikkènt beszúrt egy linket...
(#) nedudgi válasza szalamandra hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Én a "leáll", "nem szolgáltat jelet" kifejezésekre reagáltam.
Az, hogy a Wikipédián leírtak valamit, az nem hiteles forrás. A kezemben járt bizonyítékok pedig nem mutatták semmi jelét annak, hogy a vevő leállt volna, vagy esetleg nem adott jelet.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) bbalazs_ hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
Srácok, peace. Eredetileg Feri leírása még igaz is lehet,
az ő forrása 1900km/h-t és/vagy 18km magasságot ír, így a jelenlegi polgári gépek mindegyikén még működik. Vadászgépen és Concorde-on nem, na bumm
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) jefflynn válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
A GPS vevők adatlapjain fel van tüntetve ez a korlátozás. Általában 18000m, 500m/s és 4G a limit, de láttam már 50000m, 1000knots limitet is, illetve van olyan GPS vevő aminek van balloon módja, tehát léggömb esetén, alacsony sebességgel a magasság max. 80000m lehet. Hadd kérdezzem meg, minden rosszindulat nélkül, pusztán szakmai érdeklődésből, milyen eszköz track logjait vizsgáltad, ami ezen limiteken kívül üzemelt?
(#) nedudgi válasza jefflynn hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Az angol nyelvű adatlapokon a limit kifejezés nem azt jelenti, hogy korlátozzák, hanem a processzor és az algoritmus teljesítményének korlátjáról ven szó.
Nem tudom, milyen vevők vettek részt az adott tracklogok készítésében. Személyes adatok nélküli, földi, vizi, és repülős nyomvonalakat kaptam. Tíz-tizenöt év után ne várd el, hogy emlékezzem a részletekre, de nem fordult elő olyasmi, ami a vevő leállását, vagy az adatszolgáltatás megszűnését jelezte volna.
(#) Feri007 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Ha ráguglizol, hogy "cocom limits gps" rengeteg találatot kapsz. És, igen, vannak olyan vevők is amiben nincs korlátozás, ill. valakik kiügyeskedték belőle.
Let me google that for you
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) nedudgi válasza Feri007 hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Magyarország már a múlt évezredben lekerült a COCOM listáról.
Ugyanígy az évezredforduló környékén a zavarást megszüntették.
A többi hoax.
Részerről a téma lezárva, a topikot kiveszem az értesítések közül.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
Következő: »»   15 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem