Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   47 / 50
(#) Bakman válasza david10 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 / 1
 
2016 ösze óta az autóban van (rezgés, hideg, meleg), semmi baja: Bővebben: Link. -5 °C alatt már kicsit elmásznak a színei de működik mindene.
(#) david10 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Szia.
Meggyőztél
Európán belül hol lehet hozzaférhetőbb áron venni 7 inches kijelzőt?
Ahogyan nézem, az eBay-en dupláját kéri az egyik német eladó annál mint amennyit az iTead két érte.
(#) Bakman válasza david10 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 / 1
 
Tudtommal csak egy hazai forgalmazó van: HEStore.
(#) david10 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Egész jó árban van a HEstore-ban, remélem a Romániába való szállitást eltudom velük intézni.
Ha megvalósításra kerül a projekt, akkor mindenképp a HEstore-ból rendelem meg.
(#) freeridre hozzászólása Ápr 24, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy Nextion NX1060P101-011C-I intelligens kijelzőm.

Csináltam rá egy saját passlockot, működik, tök jó. Egy a baj, hogy amikor hozzáérek az egyik gombhoz (bármelyik lehet), akkor lassan reagál a kijelző és nem értem, hogy miért. Van jó pár nextion kijelzőm, eddig egyikkel sem volt gondom.
valakinek van valami ötlete?
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Dani
(#) D Wye válasza freeridre hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Nekem is van egy Intelligens verzióm és még semmivel sem sikerült elérnem lassulást. Pedig erősen próbálkozom.
Két dolgot nézz meg: Emulátorban hogyan működik a programod és töltsd fel újra a készülékre.
Előfordulhat hiba a feltöltés közben, amit nem vesz észre (így már jártam), vagy ha emulátorban is lassabb, akkor a programodban lesz a hiba (például gombnyomáskor egy időzítő programja fut le és rossz értékeket adtál meg neki).
(#) zoz11 hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
Üdv
Nekem egy olyan gondom lenne, hogy arduinoval hoznám össze a kijelzőt, ott akadtam el, hogy az arduiono számol egy értéket, és elküldi a kijelzőre, nulláig nincs gond. Nulla alatt meg 65xxx jelenik meg. De el kellene mennem -500ig is, azt hogyan tudom megoldani?

n1.setValue(pres2); Így küldöm a kijelzőre, a press2 az -500és +500 közötti szám lenne.
(#) D Wye válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 / 1
 
Idézet:
„n1.setValue(pres2); Így küldöm a kijelzőre, a press2 az -500és +500 közötti szám lenne.”


Ha szó szerint így küldöd át UART-on, akkor nem is értem, miért működne.
Arduino-hoz ugyan nem értek, de a Nextion numeriks beállítása így van: n1.val=(ide meg az értéked)
(#) Bakman válasza D Wye hozzászólására (») Ápr 29, 2020 / 1
 
Valamilyen Arduino könyvtár lehet.
(#) zoz11 válasza D Wye hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Működik úgy is hibátlanul, de csak pozitív irányba. Amit te írtál (n1.val=...) azzal meg negatív irányba is működik.
Köszönöm!
(#) D Wye válasza zoz11 hozzászólására (») Ápr 29, 2020 /
 
Akkor örülök, hogy segíthettem
(#) zoz11 hozzászólása Máj 4, 2020 /
 
Üdv
Megint nextion arduino párossal lenne gondom. Most már működik a pozitív negatív szám küldés, viszont kellene 2tizedes jegy pontossággal hőfokértéket küldenem. Ezt hogy tudom megoldani? Vagy hogyan induljak el vele?
(#) Bakman válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Előállítod a hőmérsékletet, majd elküldöd szövegként. Pl.:
  1. t0.txt="43.12"
(#) D Wye válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Hogy takarékoskodjuk a bitekkel: a számodat szorozd meg 100-al, küldd el úgy numerikus értékként és a Nextionnal bontsd vissza
(#) Lamprologus válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Újabb verziókban van már: xfloat ...
(#) usane válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Ha lebegőpontos az értéked akkor át kell alakítanod string-é, vagy karaktertömbbé, én a 2.-at használtam (dtostrf). Ha viszont pl. valami DS szenzorod van abból két egész számot is kivehetsz (külön-külön az egész és a tizedes részt) és úgy fűzöd össze. (itoa és strcat).
(#) Kovabe hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok

Már rég foglalkoztam HMI-vel és most meg is akadtam egy alap dolognál.
Azt hogy tudom elérni, hogy egy szám értéke pl kerek 100 legyen ha megnyomom a gombot?
Most így próbálom de semmi " n0.val=n0.val =100"
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Elég ennyi:

n0.val=100
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Valami nem jó, ha ezt beírom a gombhoz felengedésre vagy bárhova akkor Invalid command-ot jelez.
Az a furcsa, hogy próbáltam szöveget is be írni egy szöveg mezőbe de az sem fogadja el.
  1. if(bt0.val==1)
  2. {
  3.   bt0.txt="I"
  4.   n0.val = 100
  5.   get 1
  6. }
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2020
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
n0.val = 100 helyett n0.val=100 kell, szóközök nélkül. Nekem így működik:
  1. if(bt0.val==1)
  2. {
  3.   bt0.txt="I"
  4.   n0.val=100
  5.   get 1
  6. }
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2020
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Köszönöm, így már nekem is. Azért a fene megeszi a fejlesztőket. Ha jelez, hogy hiba van, akkor annyit írhatna, hogy mi a hiba. Főleg ha ennyireegyszerű.
(#) wbt válasza david10 hozzászólására (») Jún 24, 2020 / 1
 
Eddig nekem mind megy, alap hibásodás a tipikus (más kijelzőnél is meglévő) rázkódás/túlmelegítés (Nap) lehet. Elég stabil. (legújabb firmware-t nem ismerem, mennyire stabil).
J.
(#) zoox hozzászólása Dec 10, 2020 /
 
Sziasztok.
Valaki járt már igy "invalid devicenull"
Kb 1 éve nem foglalkoztam vele és most ujból elővettem és frissitette a kijelző fw-jét és azóta csak fehér kép a kijelzőn és a IDE ezt irja ki ha ráakarok tölteni akármit is.
(#) Bakman válasza zoox hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Akkor is ezt írja, ha SD kártya segítségével akarod feltölteni a tft fájlt?
(#) zoox válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Ezt az IDE irja . A hmi az csak féhéren világít . SD vel sincs máshogy csak fehér a kijelző. Van 1 másik ugyanolyan hmi azt tudtam frissiteni nem dobott hibát az IDE.
(#) Bakman válasza zoox hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Igen, elírtam. Úgy értettem, hogy SD kártyával fel tudod-e tölteni a programot. Mindegy is, mert a témának szép irodalma van: Bővebben: Link.

Megoldásért lásd melléklet, a hazsnálati utasítás is benne van.

LegacyFix.zip
    
(#) zoox válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2020 /
 
Köszi.
Sikerült eltörnöm a kijelzőt igy hááát ....
(#) Kovabe hozzászólása Jan 19, 2021 /
 
Sziasztok

most nincs a közelemben, így megkérdezem, hátha valaki tudja, hogy a 2,4" kijelzőnek mik a pontos paraméterei? látható méret, csavarok pozíciója, teljes méret.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 19, 2021 /
 
Hálás köszönet.
Gyanítom hogy neked megvolt, nagyon gyors voltál.
Következő: »»   47 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem