Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3469 / 3940
(#) Firefighter1 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Bocsánat, nem irigységből vagy titkolózásból nem osztottam meg az egészet hanem naivan azt gondoltam hogy a táblázatban lesz a lényegi rész!
(#) proli007 válasza Bmw5 hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Hello! Úgy látom nem kaptál választ a kérdésedre. De ennek oka talán a tisztázatlan dolgok okozzák. Honnan tudnák, milyen mélynyomóról beszélsz, mit jelent ott a "magas jelszintű kimenet"? Ha Te arra gondoltál, hogy egy mélynyomó erősítő kimenetére kötnél széles sávú hangszórót, akkor vélhetően az nem lesz jó, mert vélhetően a mélynyomó erősítő előtt bementi szűrő van, ami csak a mély hangokat engedi a végfokra és így a hangszóróra is. De mondom én anélkül, hogy ismerném ezeket a dolgokat. Viszont a logika ezt diktálja. AUX kimenete meg szerintem nincs egy ilyen dolognak, ha a jelszintet úgy értelmezhetnéd. De ha lenne,hangszórót arra meg nem lehet kötni.
Szóval ha a típust nem adod meg, és nem érthető a kérdés (legalább is számomra) akkor választ nem igen várhatsz..
(#) Roland9002 hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Ha egy 12V 6A akumulátort töltök , egy 12V 1A töltővel.
Meddig jut el a töltés?
Feltölti ?
Vagy ameddig leadja azt a 1A ?
Vagy 1A-rel tolja bele , és hosszab idő neki feltölteni ?

Kezdő vagyok , azért itt kérdezem

Köszönöm!
(#) kaqkk válasza Roland9002 hozzászólására (») Jún 7, 2020 / 2
 
A töltőáram savas akkunál a kapacitás tíz százaléka 6Ah -ás akksinál 0,6 A és 10 óra a töltési idő
(#) Roland9002 hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
kaqkk
Köszönöm , jól indult a reggel .
Neked is ezt kívánom
(#) Tomi111 válasza Roland9002 hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Szia! Milyen akku? Savas? A töltőt fényképezd le légyszi, mert ha csak egy sima 12V 1A-es táp, akkor nem tölt bele semmit. Ugyanis a töltéshez 13,8-14,4V kell, persze ólomakkunál. Ha valóban töltő és nem egy tápegység, akkor jó is lehet.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2020
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
@szs: Biztosan volt már sokszor tárgyalva, hogy miért nem kell moderátori engedély új topic nyitásához, de akkor sem értek egyet az "alanyi joggal".
@kaqkk: Én úgy tanultam, hogy inkább 14 az a 10 óra, mert vannak veszteségek.
(#) aramis hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok! Egyes villanymotoroknál a tekercsben található egy kis fém lapocska, mint később kiderült ez védelem de milyen és hogy működik.?
(#) ColT hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Hello,

Van egy ilyen gondom, hogy ismerős véletlenül csinált egy Micom update-t a Samsung UE32ES5700 TV-jén. Ez valószínűleg a Weltrend Wt61p805 standby proci eeprom tartalmát vágta haza (merthogy felírta a semmit a procira). Na most az a bajom, hogy nem tudom neki újraírni az eeprom-ot. Egy sima i2c buszos programozás lenne, csak nincs program, ami ismerné a procit.
Van egy Postal2 nevű orosz tákolmány, amihez leginkább LPT port kéne (nincs). Van mondjuk USB-re egy Postal AVR nevű eszköz, ami majdnem egy Arduino (csak 14,7MHz-en), de nem tudom felírni rá a hex-et. (Arduino as ISP nálam nem működik, sosem működött, a bitbang íróm meg LPT portos, volt ezer éve.)
A kérdés az lenne, hogy valaki írt-e már fel ilyen Weltrend procit? Ha igen, mivel? :S
Vagy valaki vállal-e ilyen cuccba flash felírást?

Minden segítséget köszi (TV-s topicban már kérdeztem, de ott igen kicsi az aktivitás.)
(#) proli007 válasza aramis hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Hello! Az vagy egy bimetall, ami hőfokra megbont vagy hőérzékelő, amihez áramkör is tartozik.
(#) Marko Ramiusz válasza aramis hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Jó szerencsét! Látatlanban valószínű, hogy egy hőmérsékletfüggő ellenállás. Hány vezetéke van?
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2020
(#) aramis válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Kettő sorba kötve.
(#) Marko Ramiusz válasza aramis hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Kiegészítő eszközökkel figyelmeztetést adhat, alacsonyabb hőfokon, majd magasabban lekapcsolnak. Ezek csak mérik a hőmérsékletet a tekercselés két különböző részén.
(#) Kolti0 hozzászólása Jún 8, 2020 /
 
Sziasztok. Akkus fúrógépen. A képen látható (talán chip) elfüstölt.

A kettő nyíllal megjelölt helyen ha összezárom akkor működik. Remélhetőleg úgy ahogy kell és más gondja nincs.

Tudom nem ez lenne a javítás módja, de megkérdezném, ha forrasztok oda egy kis darab vezetéket, magyarul összezárom milyen következményei lehetnek?

Ahogy nézem hiába van rajta az egy db. csavar nem leszedhető az alaplap aljáról a műanyag, tehát a szakszerű javítása lehet, hogy kizárt is lenne. Köszönöm.

chip.jpg
    
(#) Bakman válasza Kolti0 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Mi van rá írva? Ha jól látom, IRL az első három karakter.
(#) Tasznka válasza Kolti0 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Szia!
Általában a dupla fet-es Li-ion akksi-vezérlőknél, az 1ik fettel kapcsolják az akksit a motorhoz,és lekapcsolja a vezérlés,ha már merül az akksi (elvileg ezt kötötted át,ha így marad,csak kinyírod az akksit ).A másik általában a töltést állítja, szabályozza,ha ez száll el,akkor pukk lehet a vége.
(#) Kolti0 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Így van. IRLR 8726. Kicsit húzom a kapcsolót világít a kis furóél megvilágító lámpa ahogy kell. Jobban húzom motor se indul és a világítás is kialszik.
(#) Kolti0 válasza Tasznka hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Hálózati töltést itt nem állíthat, mert ugye ahhoz le kell húzni az akkut. Miért három lábú? Én kettő lábát próbáltam összezárni. Az akkun van töltöttség jelző. Lehet bevállalom a beavatkozást...
(#) pipi válasza Kolti0 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
A harmadik láb a középső, ami le van csípve, de ez egyezik a chip hátlapjával amivel le van forrasztva
(#) Kolti0 válasza pipi hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
A lecsípést hogyan érted?
Elég-e vajon ha a kettő nyíllal jelölt lábat "összekötöm" ?
(#) Lacaboy hozzászólása Jún 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy aramkorom ami 5-15v kozott ad geszultseget kulonbozo bemeneti feltetelek alapjan.
Egy omron 5v-os reed relet szeretnek behuzatni ha eleri az 5v-ot az elektronika viszont nem szeretnem ha 5vnal tobbet kapna.
Hogyan tudnek neki feszultsegkorlatot kesziteni a legegyeszerubb modon?
(#) pipi válasza Kolti0 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Bővebben: Link
a rövid láb a hűtőfül, ami le van forrasztva
A kérdés mit csinál az a fet... ha átkötöd azt a két lábat, az olyan mintha folyamatosan nyitó vezérlést kapna... Ha meg zárlatos is pl a gate valamelyik másik lábhoz, akkor az összekötéssel a vezérlőjelet is zárlatba viszed, ki tudja mi történik.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) szs válasza Lacaboy hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Nos, ha a vesszőt használnád, értenénk, melyik mondatrész hová tartozik.
Idézet:
„az elektronika viszont nem szeretnem ha 5vnal tobbet kapna. 
Hogyan tudnek neki feszultsegkorlatot kesziteni a legegyeszerubb modon?”

Talán ez a kérdésed lényege?
Hàt köss elé egy 5V-os feszültségstabilizátort.
mondjuk ezt
Az adapja szerint
(#) Kolti0 válasza pipi hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Mit kellene tennem? Esetleg teljesen le lehetne-e butítani?
Akku pozitív sarkának érintkezőjét a kapcsoló pozitív bevezetésére, negatív csarkának érintkezőjét a kapcsoló negatív bevezetésére.
Persze akkor még marad a föld jelű kivezetés aminek nem tudom, hogy mi a szerepe eredetileg.
(#) Kovidivi válasza Kolti0 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Ne butítsd, hanem szerezz egy bele való BMS-t. BMS nélkül túltöltheted és mélykisülésbe viheted a celláidat. Első esetben pukkanás/füst/tűz lehetséges, utóbbi esetben pedig károsodnak a celláid, ha nem figyeled a cellák feszültségét. Balanszolás sem lesz a cellák között!
(#) Kolti0 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Azt vajon hol? Egyszerűen cserélhetőt.
(#) Kovidivi válasza Kolti0 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Pl. BMS Ebay-en, van direkt olyan méretű is, ami li-ion cellához passzol. De nem tudom, hogy pontosan milyen akksid van. Esetleg kérdezősködj a lipo/lithium-ion témában. Vagy az akksis fúró átalakítása témába nézz át.
Egyszerűen cserélhető nem biztos hogy lesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) ColT válasza Kolti0 hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Esetleg cseréld ki a FET-et
(#) aramis hozzászólása Jún 9, 2020 /
 
Azt szeretném kérdezni hogy egy menet zárlatot forgoresz ok kiiktatni a menetzzteseg arlatos részt működne a motor vajon mennyi veszteseg és melegedés lenne
(#) Gafly válasza aramis hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Nagy.
Következő: »»   3469 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem