Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   888 / 1116
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 31, 2020 / 1
 
Passz...A konstrukciójukból ítélve, csoda hogy egyáltalán működnek. Azonkívül ez a drágább - pláne hogy használhatatlan. Dehát - 3000 pénzért csak ilyet lehet kapni.

(ha megvettem volna a harmadik vacakot, árban pontosan ott lettem volna mintha egyből a a jót választom - és még mindig nem lett volna egy használható adapterem. - Tudod, ezt hívják tanulópénznek...)
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
(#) Kari55 hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Sziasztok.

Segítsetek kérlek, mert már idegbajt kapok.
Az Alcohol 120% programban nem tudok létrehozni virtuális meghajtót, és a program indulásakor az alábbi üzenetet (melléklet) írja ki.

A laptopon egyébként ugyanez a verzió ugyanaz a Win10 simán megy.

Hogy tudnám elővarázsolni a virtuális meghajtót?

Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) Doky586 válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Úgy hogy uninstallálod az alkoholt..

A win10 már rég beépítve tud iso-t írni (kép) (virtuális meghajtóhoz egyel feljebbi CD kinézetű "Csatlakoztatás" sorra kattintasz)
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) Kari55 válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Ez oké, de van olyan program aminek lemezhez kötött a működése.
Azzal hogyan boldogul?
(#) Doky586 válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Crackeléssel NEM foglalkozom.
(#) villanyipi válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Használj virtual clone drive-ot free és működik tökéletesen a a win10-el még azokat a kép file-okat is beolvassa amit a windows 10 meg sem lát
(#) Szasza9668 válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Én is hasonlóval szenvedtem. A bírka nagyon bevált.
(#) adapter válasza Kari55 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Hááát én akkor jártam így : "..Alcohol...betöltése sikertelen volt! " és "...eszközmeghajtó felülete nem elérhető" amikor elfelejtettem kinyitni a sört!

Bocsánat mindenkitől!


Értelmesen is: Ahogy írták Virtuál CloneDrive mindenre is jó....
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) Kari55 válasza villanyipi hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Köszönöm ez jó megoldás.
(#) Udvari Zsombor válasza adapter hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
A "DAEMON Tools Lite" programot használom virtuális CD meghajtóhoz (lemezkép fájlok CD-szerű használata), igen sok éve használom már és eddig teljesen probléma mentesen működik. Van olyan régebbi játékom, melynek lemezéről lemezképet csináltam a tartósság és a gyorsabb működés érdekében, tökéletesen felismerte a virtuálisan csatlakoztatott lemezképet mintha a saját CD-je lett volna.
(#) Epu2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Addig amíg itt fel nem vívták a figyelmem a W10 sajátjára a Magicdisc-et használtam. Kicsi, sallangmentes.
(#) Skori hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Régebbi PC-re (AMD kétmagos proc., 2Gb RAM) keresek olyan Linux rendszert, ami az alábbiakat tudja:
- Alapból tartalmazzon L2TP + IPsec VPN klienst - ez a legfontosabb feltétel
(és az sem lenne baj ha a PPTP VPN-t is tudja).
- Használható grafikus felület + internet böngésző (pl. firefox)
- Jól kezelje a leggyakoribb hang és videokártyákat.
Tud valaki olyan linux verziót ami ezeket alapból tudja, külön szoftver telepítése nélkül is?
(#) nagym6 hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Üdv. Egy pld.: 1920 vízszintes felbontású monitoron a net a képméret csak egy részén középen jelenik meg, a többi a két szélén üres marad? Ez tabletnél (android) ugyanígy van?
Köszönöm.
(#) veroka válasza Skori hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Xubuntu 18.04 nativban tudja a PPTP IPSEC tunelt, de nem tudom, L2TP van-e benne. Próbáld ki: felmásolod egy pendrive-ra és bebootolsz róla egy live rendszert (telepítés nélkül is fut).

Bővebben: Link
(#) bbb válasza veroka hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Van benne. Először még a 10-essel próbáltam ilyet és abban is benne volt már.
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Kipróbáltam az xubuntut, sajnos sem az xubunt18.04-ben, sem a 18.10-ben, sem a legújabb 20.04-ben nincs L2TP VPN kliens. Csak PPTP van mindegyikben.

Tehát a kérdés továbbra is adott: melyik linux verzióban van alapból L2TP + IPSEC VPN kliens (esetleg a PPTP mellett)?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
(#) Skori válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 3, 2020 / 1
 
PC-n a CTRL gomb nyomva tartása mellett az egérgörgővel nagyítható az oldal - próbáld ki, mindegyik böngésző tudja. Feltételezem, hogy tableten is van rá hasonló megoldás.
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Három sor hozzáadni:
Bővebben: Link
  1. $ sudo add-apt-repository ppa:nm-l2tp/network-manager-l2tp
  2. $ sudo apt-get update
  3. $ sudo apt-get install network-manager-l2tp  network-manager-l2tp-gnome
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Köszönöm, ezt próbáltam. Feltelepül, látszólag működik, de gyakorlatilag nem.
Természetesen mindent beállítottam, felhasználónevet, jelszót, és ipsec kulcsot is.
(Ugyanezen a PPTP jól működik)
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020

vpn-hiba.png
    
(#) nagym6 válasza Skori hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Igen, köszönöm. szuperül működik így.
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Érdekes, a régebbi működött... Úgy látszik ubuntuék megint alkottak (időről időre szoktak ilyet csinálni)
Egyik barátom használ ubuntut napi szinten (a unity félét, nem az xdm változatot), s hasonlókat tapasztalt VPN ügyileg. Az egyik verzióban ment, csak szenvedett a mobilnettel. Másik verzióban ment a mobilnet simán, de a VPN szétkapcsolt állandóan. Megint másik verzióban végre stabil volt mindkettő, de ott meg más nem ment, csak hosszú kínszenvedés árán.
Ez bizony ámítástechnika, valamivel mindig lehet bajlódni. Megpróbálkozhatsz más disztribúciókkal is (én a debiant szeretem használni), de mindegyikkel úgy látom csak a baj lesz, míg egyszer be nem lövöd ezt a VPN-t.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 4, 2020 1 /
 
Nekem Windows 8.1 van, az tudtommal még nem tud ilyet. Meg ahogyan a modern mondás tartja: "Általában bármi jobb lehet annál, mint ami a Windowsba be van építve."
A "DAEMON Tools Lite" programot pedig már azelőtt ismertem, hogy erre a fórumra regisztrálva lettem volna, ami már elég régen volt...
(#) Gombszem válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 7, 2020 / 1
 
Idézet:
„át akartam méretezni a rendszer partíciót,(Easeus partícó masterrel)”

Az volt a baj, hogy vannak mozdíthatatlan (rögzített) fájlok, amik nem biztos, hogy közvetlenül a többi mellet vannak a merevlemezen, hanem szerte széjjel. Ez az Easeus program meg fogta, és a méret csökkentésnél átrakta máshova. Azaz ott van a merevlemezen, de még sincs.
A Win fájlkezelőben felajánlott "zsugorítás" funkciót kellett volna használni. Az pontosan felméri a helyzetet, és csak annyit ajánl fel, ami sérülés nélkül is végrehajtható. Ez a méret csökkenés lehet, hogy sokkal kevesebb, mint a számítható. Ha ez kevés, marad az újra telepítés, ahogy írták.
(#) Gombszem hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Lett egy furcsa hiba a SAMSUNG T19C300EW-EN LED TV-men (ez monitor is). A nagy nehezen beállított csatornarendet néha elmentettem egy USB pendrájvra. Most vissza akartam állítani, mert kerestem egy új tv csatornát, de nem volt. De tv kiírta, hogy nincs csatlakoztatva külső eszköz. Pedig volt, és hibátlan. Próbáltam másikkal, avval is így jártam. Azaz meghalt az USB csatlakozás. Egyébként a tévén minden más funkció hibátlan. Ha rámérek az USB csatlakozóra, a feszültségek (az a adatpontokon is) ugyanazok, mint egy másik gép USB portján. Azaz csatlakozási hiba, fólia szakadás nincs. Hidegen Ohmozva is ugyanazokat mérem, mint egy jó eszközön. Az USB csatlakozást másra soha sem használtam. A garancia persze fél éve lejárt.

Van valami ötletetek? Mert a Samsung szerviz 34 eFt-ért javítaná. Egy új tv sem kerül sokkal többe.
(#) nedudgi válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Igaz, merevlemezzel, de nekem is volt hasonló problémám, akkor a Win10 meghajtóoptimalizálása segített. Másik pendrájvval próbáltad már?
Szerintem a fájlkezelés összeakad a digitális jogvédelemmel a Samsung tévéken.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 8, 2020 /
 
Drágalátos Windows 8.1 megint magától kitette az asztalra az "Otthoni csoport" ikont! Mi a legegyszerűbb módja, hogy megszabaduljak tőle?
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Megtaláltam. Bővebben: Link
Idézet:
„Aszal-->jobb egérgomb-->személyre szabás-->Asztali ikonok módosítása: Ezek után pipáld be a hálózat ikont, alkalmazd a beállításokat, ekkor az ikonod átvált hálózat névre és máshova is fog mutatni, majd szedd ki a pipát a hálózat mellől és kész is vagy.”
Egyszerűbb, mint ahogy azt az ember gondolná... De hogy miért teszi ki magától?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) Gombszem hozzászólása Jún 12, 2020 / 3
 
Szeretnék ajánlani egy egyszerű, ingyenes programot. Aki több USB drájvot használ különféle bootolható programok futtatására (Win telepítők, javító, visszaállító programok), annak ezentúl elég egy USB drájv:

Ventoy v1.0.12 (W7, W8, W10, 32/64 bit)
https://www.ventoy.net/en/index.html

A telepítendő bootolható ISO fájlokat nem kell Rufus-al (vagy mással) kibontva felrakni, hanem elég rámásolni az USB Drive-ra. Több ISO fájlt is lehet, amíg vah hely. Legacy és UEFI bootot is támogat.
USB Drive-ot bootolhatóvá teszi. Az USB Drive-ot exFAT-ra formázza, ami előtte rajta volt, az elveszik.

Alig foglal helyet (kb 30 MB), így szinte az egész USB Drive terület használható. A program rejtett, nem látszik a Win alatt.

Ezen kívül bármilyen egyéb fájl, vagy mappa is felmásolható, ha van még hely (csak tárolásra), ezek nem látszanak a boot programban.

FONTOS: a felmásolt ISO fájlnév nem tartalmazhat szóközt, vagy nem ASCII karaktert! Ha ilyen, át kell nevezni.

A gép bootolásánál azt az USB opciót (Legacy vagy UEFI) kell választani, amilyen a futtatandó ISO fájl. Esetleg erre a fájlnévben (átnevezéssel) utalni lehet. A Ventoy ablakban kiválasztható a futtatandó ISO fájl. Ezután minden ugyanaz, mintha hagyományos ISO bootolás futna.
(#) Epu2 válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
Boot-oláskor felajánlja a választás lehetőségét?
(#) Doky586 válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
Nekem Legacy boothoz a Yumi multiboot vált be. A Yumi Uefi vel viszont az a problémám hogy a képernyőfelbontás bootkor mindig csak 640x480 lett ami elfogadhatatlan nekem. Ennél is ez van? Ja és a Sekure Boot képessége is elveszett az isoknak.

Ezért kidolgoztam a saját módszerem, amivel minden hátrányt kiküszöböltem és semmilyen progi nem kell hozzá. Majd egyszer talán leírom. Persze van hátránya is.
Következő: »»   888 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem