Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   101 / 114
(#) FerencziJ válasza foldingpeti hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Szia!

Ha jól látom a tápfet S-ával vannak sorba kötve, és egymással párhuzamosan. Darabonként nem nagyobbak 1R-nál.
(#) FerencziJ hozzászólása Jún 20, 2020 /
 
Sziasztok!

Került hozzám egy táphibás Paketa PK-CUT100 inverteres plazmavágó, a tápfet zárlatos lett és vitte magával a EEL25-ös (106:18:20:12) nagyfrekis trafót. Elképzelhetőnek tartom, hogy idehaza nem tudom beszerezni, tekergetéssel nincs kedvem foglalkozni. A kérdésem az, hogyan szoktátok az ehez hasonló eseteket megoldani, lineális táppal pótoljátok esetleg?

Köszönöm: fj
(#) granpa válasza FerencziJ hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Ne haragudj, de 156 menetet feltekerni 5'; ha már szétszedted. (nem profiknak) Nincs abban trafóban semmi különleges, ott van a minta a kezedben.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) Phile80 válasza mityike hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Cseréld ki a ventilátort nagyobb fordulatúra, vannak komolyabbak is attól, ami benne van.
(#) pzso1 hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Üdv. mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni,Lorch ISI 5 CL kapcsolási rajz kellene. Feszültség figyelést is szeretnék beépíteni. További sikeres munkát kívánok!
(#) misi93 hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy Expert professional XWDI160 típusú MMA inverterem.
Úgy kaptam, hogy hibás.
A kapcsolóját cserélnem kell mert szétégett, illetve a hálózati feszültséget egyenirányító diódahíd halt meg (egyik dióda zárlatos) az egyenírányító típusa: S35VB100W 35A 1KV max ellenfeszültség; 500A impulzus áram.
Na most nekem ilyenem nincs helyette van: KBPC3506 35A 600V ellenfeszültség; 400A impulzus áram.
Szerintetek megfelel ez a diódahíd, vagy inkább vegyek bele egy azonos típust?
Elvileg 160A tud a gép.
Segítséget köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) peter1001 hozzászólása Jún 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Hobby hegesztő vásárlásban vagyok. Két típus között vakarózok. Az egyik Alfaweld Mig-Mma131, a másik Panelectrode Mig/Mma 160D.
Tudtok esetleg valamit a tipusokról? Szervízháttér, tipushibák, alkatrészek?
(#) Chipmunk1960 válasza misi93 hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Szia, Elég a 600V -os, a két fázis között is csak 560V lenne, elméletileg ezért 3 fázisra is épp elmenne.
(#) Chipmunk1960 válasza peter1001 hozzászólására (») Jún 28, 2020 / 1
 
Szia, Én olyat vennék, /most is az van, csak még régebbi trafós, / ami gázt is tud. Azon kívül, hogy a szél nem fújja el a gázt hegesztés közben nem tudok több pozitívumot előkaparni a porbeleshez.
(#) peter1001 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
A szél sem utolsó, szinte csak az udvaron dolgozok. A vékony anyagokhoz gondoltam a porbeles részt, a masszív anyagokhoz az elektródás része. A mobilitás az első, előtetőket kell majd rendbetennem, meg az autón kell küszöböt cserélni. Porbelessel még nem dolgoztam, csak nagy Co-kkal, azt mondják hogy az inverteresek már egész használhatóak. Az elektromos rész érdekelne, mennyire megbízható ez a két kínai típus, ha javítani kell van e hozzájuk cucc.
(#) mpisti válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Emellett a porbeles lényegesen drágább mint a fogyóhuzal. Amig 0,8-as 5 kg-os sima Co huzalt 5-7 ezer Ft közötti áron lehet venni a porbeles fél kilós kb. 3-4 ezer Ft. Ebből a töltet kb. 80 % , a többiből lesz varrat. Normál Co huzalnál az összesből varrat lesz(a fém párolgási veszteséget és az összegubancolódott métereket most hanyagoljuk el)és emellett sokkal szebb varrat készíthető vele.
(#) peter1001 válasza mpisti hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Ha iparszerűen dolgoznék itthon, nem lenne kérdés, 100%-ig igazad van. De hogy aránylag ritkán kell, de olyankor nagyon.
Két év alatt nem használtam el 2kg elektródát! A palackosat tartani kell valahol, kerülgetni, a kert végébe, létrára stb cipelni. Két gerincsérvvel az ilyesmit meggondolja az ember.
Ráadásul amikor apámnál a pincéből kellett felcipelni a házi trafót, azt két hét fekvés , egy hónap táppénz, egy köteg inekció, 40e Ft a csontkovácsnak, kb 20e a gyógyszertárnak, és az iszonyatos fájdalom.
Lehet hogy olcsóbban jött volna ki a porbeles?
(#) Chipmunk1960 válasza mpisti hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Én is csak alkalmanként hegesztek itthon, de ha szépen kell, elmegyek a kasznis haveromhoz, neki van gáza, mert azt porbelessel nem lehet. Egy kis eldobható palack, meg alig megy el pár métert....Itt a palack a nagyobb tétel, mert a 9 Kg-os 200€ körül mozog, majd a csere 50€ körül. Próbáltam már a kocsmárostól is kunyizni, de azt mondta, szigorúan sorszámon vannak regisztrálva....
(#) Chipmunk1960 válasza peter1001 hozzászólására (») Jún 29, 2020 / 1
 
Otthon 1,5 -es FOX pálcát használtam, azzal még kipufogót is tudtam hegeszteni, trafóval. Még az öntöttvasra is jobb volt , mint a direkt rá való. Hát igen, nem fiatalodunk, aki kitalálta, hogy 65-66 év legyen a nyögdíjkorhatár, az nem csinált ilyeneket. Ha elmegy az eszem, s dolgozok véletlen egy fél napot, utána 2 nap pihi. Már léteik 1-2 Kg-os vállra akasztható inverter is 120-A környékén. Ez amit írtál 6,5 Kg. A kínaiak szinte mind egyformák, az enyém egy régebbi 200A -es, néha hegesztek 10-es lemezt is, miután kicseréltem mind a 12 FET-et, egész megbízható darab lett, a 6-os lemezre még lyukat fújok vele.
(#) misi93 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Köszönöm. Akkor nem cserélem ki.
(#) inver-terem hozzászólása Júl 12, 2020 /
 
Sziasztok! Felhasználója vagyok, illetve voltam máig egy kis HPS165-ös hegesztő inverternek. Ma egy 1.6-os rozsdamentes pálcát végig hegesztettem és utána semmi.Megsértődött.Megbontottam ( csak szemrevételezésre) nem látok égésnyomokat semmi látható elváltozást. . A próbálkozások során azt tapasztaltam, hogy üresjáratban két dolog melegszik a hűtés ellenére, a három nagy hűtőborda közül a középső és a transzformátor-nem nyaggattam tovább.
Van-e a társaságban hozzáértő szakember, vagy aki ismer ilyet.
(#) dara válasza inver-terem hozzászólására (») Júl 12, 2020 /
 
Csak tippelek hogy azon a bordán az egyenirányítók vannak.Mérés máris kiderül.
(#) inver-terem hozzászólása Júl 15, 2020 /
 
Köszönöm dara!
Vállalkozna a javításra? szarkatamas.budaörs@gmail.com
(#) szabados hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Sziasztok!! Hozzám került egy iweld leader 1600 hegesztő. Valaki javított már ilyen típusú gépet esetleg kapcsolási rajzzal kitudnátok segíteni?
Előre is nagyon szépen köszönöm!
Üdv: Szabados
(#) Lela hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Üdv!

Két éve vásároltam egy Iweld Gorilla Pocket Force 200 MMA gépet. A gépet csak alkalomszerűen használtam kb 30-50db pálca ment le rajta összesen.
Minap az első ívfelvételkor kikapcsolt és azóta nem kapcsol be, csak a venti megy benne.
Ismerősömnek van egy most vásárolt ezért elkértem gondoltam kiderítem mi mehetett benne tönkre, de megszívtam mert az új bár ugyan olyan néven fut de köszönő viszonyban sincs a régivel.
Teljesen megváltoztatták a belsejét. Ügy sejtem gond lehetett a régi konstrukcióval, másként miért ölnének bele pénzt, ha egyszer valami bevált. Gondolom kapcsolási rajzot beszerezni esélytelen.
Biztosítékot sem láttam benne, pedig csak kellene lennie valahol ha máshol nem a nyákon, ekkora bagatell dolgot csak nem követnének el.
(#) Phile80 válasza Lela hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
IGBT zárlat szokott lenni. Más hibával még nem találkoztam ebben a gépben.
Idézet:
„ekkora bagatell dolgot csak nem követnének el.”

Dehogynem. Amit csak el lehet követni azt elkövetik a kínaiak. Láttam már olyat, hogy megtervezték a gépet és a polaritás jelzést felcserélték a burkolaton, ami egy fröccsöntött műanyag volt és legyártottak belőle szerintem minimum milliós nagyságrendet. A költségek csökkentése miatt szoktak változtatni. Ezek 50-60 dolláros gépek, ha fél dollárral olcsóbban jön ki a gyártás, bármit megváltoztatnak, mert brutális mennyiséget gyártanak belőle.
(#) Lela válasza Lela hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Valószínű a segéd táp döglött meg.--> Csak sípol, a nagy panelra amin a teljesítmény fokozat van a relé nem is kapcsolja rá a villanyt. Kettő db kisebb panel van ráforrasztva a nagyra, az alsó a kis panel a trafóból kiindulva egy impulzus táp, de IC-t nem találok azon, csak kettő db háromlábú vmit). A hűtőventi ami szintén erre a kis panelra van dugva 24Vos csak 4V-ot kap.--> Épp hogy forog
Felette van még egy panel (amin van egy ST gyártmányú S63525AP Datasheet alapján egy LCD kijelző meghajtó IC (13 és 12 lábán nem egészen 2 Voltot mérek) Illetve egy 3140 es Műveleti erősítő, ami a 4es 7es lábán szintén csak 1.95 voltot kap)) arról szalagkábellel csatlakozik a kijelző panel amin a vezérlő IC (proc) is helyet kapott. A kijelző semmit sem mutat. --> Valszínű nem kap tápot.

Találtam még kettő db IC-t (4688 CGQ2) a nagy panelon a kis panelok közvetlen közelében, de azokról semmilyen Infóm nincs, mert nagyon kínai oldalakat dobott a Google.
Csatoltam pár db képet:
(#) dara válasza Lela hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Az nem s6 hanem sg3525 ic ami a nényszögjelet állítja elő.
(#) Lela válasza dara hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Igen köszönöm, valóban a négyszögjel a procinak. Ettől függetlenül kevés a 2V.
Szóval ha IGBT zárlatos akkor sem tudna beindulni a táp?
(#) staci123 válasza Lela hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Szevasztok,
nagy fába vágtad a fejszét...
Ha IGBT hiba lenne hallotad volna a pukkanást
vagy leverte volna a kismegszakítót...
A hiba a segédtápban van, lehetségs hogy
az optocsatoló LEDval soros Zéner elpusztult...
Mérj a két végén feszt, ha kevesebb 14Voltnál
cseréd ki...
(#) Lela válasza staci123 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Pontosan így gondolom én is!
A piros az Optocsatoló és a kék a Zener ha jól gondolom, erre érted.
(#) Phile80 válasza Lela hozzászólására (») Júl 26, 2020 1 /
 
Hát mivel azt írtad, hogy megy a ventilátor, akkor feltételezhető volt, hogy a segédtáp nem hibás.
(#) Lela válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Igen sajna első körben nem vettem figyelembe, csak hogy picit pörög a venti, de furcsa is volt, mintha zajosabb szokott lenni. Amint írtam 4V-ot kap.
(#) staci123 válasza Lela hozzászólására (») Júl 27, 2020 / 1
 
Hát ez baj!
Ha nem tudod mi az optpcsatoló és a Zéner, tullépted
a "hatáskörödet" és itt feladhatnád és a tanácsadód is
is aki nem tudja hány volt kell...
bezzeg a feszmérést elmulasztottad akkor hogyan segíthetünk? Az irkálástól nem javul meg agép...
(#) Phile80 válasza staci123 hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Nem mindig pukkanással megy tönkre egy IGBT. Sok kínai inverterben is már PTC "biztosíték" van és nem csapja le a megszakítót zárlat esetén.
Következő: »»   101 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem