Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Automata kutya etető
 
Témaindító: mj620, idő: Jún 26, 2020
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mj620 hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Szeretnék készíteni a kutyámnak egy 3 -4 rekeszes etetőt, arra az esetre ,ha nyaralunk!
Arról lenne szó ,hogy minden nap kinyílna egy rekesz fedele. A mechanikai részét megoldom , viszont a vezérlést nemtudom hogy hogy legyen! 12v os időzítő kapcsoló kellene ,de olyan aminek 3 kapcsolt szála van legalább! Létezik ilyen?
(#) superuser hozzászólása Jún 26, 2020 /
 
Forgókanalas mechanikával szoktak etetőket csinálni.
Egyébként vm. számláló áramkörrel biztos meg lehet oldani. Én nem ismerem ezeket, mert egy mikrovezérlő párszáz forint és minden ilyen logikai feladatot meg lehet velük valósítani.

Egy WiFi-s webkamerát tegyél azért mellé, ha nem akarod, hogy egy előre nem látott hiba miatt koplaljon a kutyád.
(#) kaqkk válasza mj620 hozzászólására (») Jún 27, 2020 / 1
 
(#) zsoltee0001 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Szerintem az idei nyaralásra gondolt

De egyébként ez, hogy lehet? Az esp8266-nak nem 2 gpio kimenete van?
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2020
(#) kaqkk válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Nabumm megy augusztusban ....
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 27, 2020 /
 
Tettek mellé egy nuvoton mikroprocit, és gondolom soroson mondja az esp a nuvotonnak, melyik relé kapcsoljon.
Egyébként a TX-RX páros is használható mezei gpio-ként, (csak ugye a TX-et induláskor megrángatja)
(#) kokozo válasza mj620 hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Szia!
Ezt azért pontosíthatnád.. 12V ok, de 3 vagy több kimenet meddig? reggeltől másnap reggelig és akkor vált, vagy csak egy impulzus? Mert ugye nagyon nem mindegy. Lehetne pl 4017-es ic és egy fotoellenállás, ami reggel kapcsolna 1 relét másnap reggel meg a következőt. Persze szűrni kellene pl villám esetére csak x idő után váltson de ez már lényegtelen apróság lenne. 4017 meg akár 10 reléig is bővíthető lenne..
(#) proba válasza kokozo hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Bővebben: Link
Ő is valami hasonlót akart, mindegy minek nevezzük.
(#) kokozo válasza proba hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Aha.. értem.. lövöldözik ott mindenki a a verébre ágyúval Mikrokontroller kinairelémodul stb.. Röpködnek a 10000-ek holott szerintem tized árból meg lehet csinálni.. Relé minek? Fet olcsóbb Kontroller minek ha van rá cél ic és még programozni se kell. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja én csak nem értem hogy minek kell mindent túlbonyolítani
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
A kínai relé éppen 2500Ft mit hozol ki ennyiből ? Ha itthon megveszed a fetet cél ic-t nyákot mennyi lesz a vége ?
(#) proba válasza kokozo hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Egy motor, állásonként egy mikrokapcsoló, némi mechanika, és valami időkapcsoló, a Proli által végrehajtott módosítással, az én olvasatomban azért nem olyan borzasztó. Alternatívának tartom a a CD4017-tel vezérelt egyedi relékkel nyitogatott cellákkal szemben. Csupán az a kérdés számomra, a kérdező melyik mechanikát tudja egyszerűbben kivitelezni.
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Egy IRFZ44 a drága helyeken se kerül 200Ft-ba, 8 ellenállás 20Ft, nyák meg homemade módszerrel se kerül 500Ft-ba. Csatlakozókkal együtt kerül kb 1000-be. 4017 meg 100 Ft.. Tehát az egész kijön a kínai relé árából, amihez még kellenek dolgok azért, és nem kell még 1 hónapot is várni rá.. DE én nem akarom senki bízniszét rontani, ezért mindenki úgy csinálja ahogy akarja..
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Idézet:
„DE én nem akarom senki bízniszét rontani,”
Mit???
Tegyél fel egy kapcsolást az talán nagyobb segítség lesz mint a link a kínai reléről ...
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2020
(#) kokozo válasza proba hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Ha elolvastad volna amit írtam, akkor pontosítást kértem nem konkrét megoldást adtam. Az meg hogy kinek mi az egyszerűbb, és jobb az ember függő. Szerintem ha van több verzió könnyebben lehet válogatni attól függően kinek mi az egyszerűbb. Mellesleg ha itt kérdezett valaki miért kellene tudnia, hogy egy teljesen más témájú topicban ezt tárgyalta már valaki?
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Hát egy Ebay-es linket tettél fel nem? Az mögött meg bárkinek lehet érdekeltsége, mellesleg 3000 Ft.. Én még hiányoltam az arduino pártiakat is, mert ugye azzal is meg lehet oldani
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Pontosabban 2200 de szerinted jutalékot kapok ha vásárol ? Azért linkeltem mert egyszerű könnyen kezelhető és szerintem ennyiért kár nekiállni bármi mást megtervezni megépíteni . Ez vezérelt ...
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2020
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
2200 +Shipping:$2.95 (approx. 934.14 HUF) Ha már pontosak akarunk lenni.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Lehet hogy talál ingyenes szállítással is de hagyjuk az értelmetlen vitát , majd dönt a kérdező Én piccel is megcsináltam volna de nem érdemes nekiállni a programírásnak ha 2200+xx Ft ért van kész megoldás
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2020
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Jó hogy itt "torokra megyünk " a témaindító meg azóta nem volt itt amióta feldobta a labdát ...
(#) kendre256 hozzászólása Júl 1, 2020 /
 
Nekünk már jó néhányszor működött (akár egy hétig is):
Kell hozzá:
- Festékes doboz (kb. 30 literes )
- bele illő, oválisra vágott bármilyen lemez (nekem rétegelt lemez akadt a kezembe)
- egy darab gumicső, felhasítva (élvédőnek)
- lemezolló
Teletöltöttem száraz kajával, a tetejére tettem egy beton lapot nehezéknek és takarásnak. Alul valamennyi "kifolyik", ha megeszi, a ferde lap miatt "utántöltődik". Pont annyi kaját kapott, amennyire éhes volt, és egy hét alatt még nem hízik el. Ezzel, meg egy hétre elegendő vízzel töltött edénnyel jól elvolt a kutya az udvarban. (Azért örült, mikor meglátott bennünket )
(#) Doky586 válasza mj620 hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Mondjuk veszel pl 4db vasrácsos ketrecet, mindegyikre mágneszáras ajtónyitót és időzítőórát. Ha mondjuk elmész 5 hétre nyaralni Hawai-ra akkor minden ketrecbe beteszel 1-1 25kg kutyatáp zsákot. Ez 1 heti élelmiszer a kutya(ák) számára. Ossza be. Hetente egy ketrec ajtaját az időzítőórák lenyitják (ledől az ajtó, hogy a kutya be tudjon jutni).
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem