Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   62 / 94
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
nyilván ez már olyan költséggel járna ami nem érné meg., (fölleg hogy ehhez klimás kellene. ) plusz olyan alkatrések hogy végképp nem érné meg. A korában emlitett verziohoz kb megvan ithon minden , már csak barkácsolni kellene hozzá.
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Én ennyire nem értek hozzá. Egy kérdésem lehet ha ezt írtad...5 fokos elpárologtatóra még ráteszel egy vizes "edényt" a vizet tudod 10-15 fokra hűteni ... akkor ebből a befújt levegőm mért lesz 20-25 fokos ? mért fog emelkedni közben 10 fokot ?
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Mert mindenhol van egy minimum 10 fokos hőlépcső , a 2 fokos gáz nem tudja 10-12 fok alá hűteni az áramló levegőt vagy vizet ami ugye kívülről (a hűtendő helyiségből )állandóan kapja a 25-30 fokos levegőt (a hőt el kell szállítani -ha nincs különbség nincs hőszállítás) ....
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Köszi az infót, nem gondoltam hogy ennyit romlik.
(#) dlevy válasza dlevy hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Még azt megtudnád mondani hogy egy 20m2 szobához szabad venni 3,5 KW klímát. Van e valami hátránya vagy előnye? nappal nyitva lenne a szoba ajtó hogy a meleg, vagy hideg ki tudjon áramolni más helységbe is. (Inverterest )
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 11, 2020 / 1
 
Szabad , sőt ha másik szobát is hűteni akarsz akkor kell , de azt tudni kell hogy nem lesz egyforma a hőmérséklet mindenhol ahol a beltéri van ott megközelíti a beállított hőmérsékletet de ahogy távolodsz a lakásban úgy lesz egyre melegebb .
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Kis infót még kérnék, Egy on-off klima nagyon hangos amikor beindul ? valóban lényegesen többet fogyaszt, mint az inverteres ? A másik kérdés az hogy ha a benti egység ventilátor sebességét lejebb veszem, akkor akkor a kültéri továbbra is 100% fut, de akkor ezzel így nem fog csökkeni a hatsáfoka. Mivel a beltérivel meg gondolom kis ventilátor sebeséggel nem fújom le azt a hideget ami rendelkezésre áll. Remélem érthetően tettem fel a kérdést ?
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 12, 2020 / 1
 
Ha lehet mindenképpen inverterest válassz (ha új klímát veszel már nem nagyon kapsz on-of rendszerűt) jobb a hatásfoka és nem "rángatja" a hálózatot indulásnál . Ha a beltéri venti sebességét lejjebb veszed az inverteres klíma kültérije is visszaszabályoz de ez a szabályzás leginkább a valós és a beállított hőmérséklet különbségéből adódik ..
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Van egy eladó Lg s12e UA03 kb féléves 140 ért megkapnám, Azt mondta a tulaj hogy 12 méter van a kültéri és beltéri között, és állitólag nincs rátöltve gáz. Én úgy tudtam az új klimák 5-max 7 méter távolságra szerlehető az alap gáz töltéssel. van valahol erről valami valós infó ?
R32 0,7kg töltet van benne 3,5KW ez valóban elég 12m re ?

https://www.klimapont.hu/lg-s12ernsj-s12erua3-standard-inverteres-m...w-3535
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2020
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 12, 2020 / 1
 
Nem tudom hol lehet utánanézni , minden gyártó minden típusra közli , de a 10-12 méter még nem olyan túl problémás az inverteres gépeknél . De ha te rövidebb csövezéssel fogod használni nem lesz semmi probléma (ha vissza szívatod a gázt leszereléskor)
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Azt értem hogy nem vészes a 10-12 méter de akkor ez esetben csökken a hatsáfok, ha jól sejtem ( legalábbis az 5-7 méterre szerelés hez képest) vagy csak induláskor később kezd el hűteni, fűteni ? Utána meg már elzötyög ?
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Nem ! Az inverteres gép kikorrigálja , ha nagyobb tömegáram kell nagyobb fordulatot tol a kompresszornak .Annyi lesz hogy mindig nagyobb teljesítménnyel megy a gép mint ami kellene optimális esetben .
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
...Annyi lesz hogy mindig nagyobb teljesítménnyel megy a gép mint ami kellene optimális esetben . . Akkor ezt úgy kell érteni hogy csökken a hatásfok, tehát többet zabál, nem ?
Egy klimást kérdeztem, azt mondta ez a gáz 7m ig elég utána elvileg rá kell tölteni. Korábban is valahol olvastam valamelyik klimánál. hogy pl 5m + 20g/m bár azt tudom hogy az milyen hűtő közeg volt.
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
...Annyi lesz hogy mindig nagyobb teljesítménnyel megy a gép mint ami kellene optimális esetben . . Akkor ezt úgy kell érteni hogy csökken a hatásfok, tehát többet zabál, nem ?
Egy klimást kérdeztem, azt mondta ez a gáz 7m ig elég utána elvileg rá kell tölteni. Korábban is valahol olvastam valamelyik klimánál. hogy pl 5m + 20g/m bár azt tudom hogy az milyen hűtő közeg volt. Most akkor hol az igazság ?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2020
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 14, 2020 / 1
 
A gáztöltet csőhossz klímánként gyártónként változik . A 7m ha jól emlékszem az LG klímáknál volt . A többet zabál idézőjeles mert nem fogod észrevenni ....
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Nah végülis vettem klimát LG Standard S12ER bő féléves 1 hónapot ment újszerű állapotban van. 140 ben megált. kb 6 méterre lesz majd szerelve. Szerintem nem rossz vásár. Nyílván így már gari nem lesz rá. Vásásrlás előtt ki lett próbálva. Így remélem nem lesz vele gond.
Lenne egy pár kérdésem, Vettem 2 db 3m gree rézcsö szettet kb féláron a bolti árhoz képest.Igaz így összekell toldani, de uyge mondtad hogy azzal nem lesz gond ha jól van megcsinálva. Szereinted megbizható az ilyen szerelő szetteken a hollander, mert itt korábban valaki azt írta hogy neki 1-2 év után megrepedt gyári csomagba adott csőszett hollandija. Sajna erkély nincs csak egy kis kilépő olyan 95X35 cm. Sokan oda szerelték. (társasház) Szerinted a képek alapján hatásfok szempontjából elég az A verzió, vagy érdemes kicsit kintebb rakni B verzió. De javasolhatsz C verziót (csatolt képek) Csak akkor raknám kintebb az erkély Dróthálós üveg függöleges sikjából ha nagyon fontos.(ami ugye ki lesz ütve ) Fontos a klímát alját 20cm re megemelni. Vákumozásal még gondban leszek, ez még megoldásra vár. Igaz hogy hűtögép kompreszoral le lehet vákumozni ? Vagy te a gázzal való levegő kitolását a rendszerből variáció kívül mit javasolnál ?Előre is köszi a segítséget.
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 15, 2020 / 1
 
A rézcső szettel én úgy szoktam bánni hogy levágom róla a szigetelést és leadom kilóra .... Vegyél rendes 1mm es falú rézcsövet és ha rendes helyen veszed ráperemezik neked a hollandert is . A rézcsőszettnek két baja van 1: vékony a cső fala nagyon nehéz vele bánni (hajlításnál megtörik ) főleg ha nincs csőhajlítód és gyakorlatod. 2: ahogy olvastad elreped a hollander ... A vákumolás megoldható hűtőkompresszorral is de akkor már inkább kérj kölcsön , vagy kölcsönözz vákumszivattyút + klímás csaptelepet tömlőkkel . Legvégső esetben a kilevegőztetés is egy megoldás de azt nem szoktuk javasolni . A kültérit mindenképpen tedd kívülre mert ha nincs mögötte elég "szívótér" megöli a kopresszort .
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2020
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
A csőszettel az a helyzet hogy már megvettem (2*3m) 6m 6 ezer ft volt. akkor most ezt dobjam ki ? Az A, B verzióra nincs javaslatod ? Hol lehet vákumszivattyút kölcsönözni ? gép kőlcsönzöknek van ilyen? nem tudtam.
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 15, 2020 / 1
 
Gépkölcsönzőben nem találsz szivattyút csaptelepet , keress klímás-hűtős üzletet a környékeden (vagy szervizt) és ott próbálj kérni-kölcsönözni. Az elhelyezésre a B verziót javasoltam .
Idézet:
„A kültérit mindenképpen tedd kívülre mert ha nincs mögötte elég "szívótér" megöli a kopresszort .”
A csőröl meg annyi hogy inkább elhasználnám valami dísztárgynak és bebuknám a 6000 et , minthogy egy két év múlva kelljen lecserélni egy gáztöltéssel összekötve ...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2020
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Ok ez értem, de akkor ha valaki vesz klímát. A klimás ezzel a csőszettel szereli fel. akkor az garnciális hiba lesz ha megreped a hollnader és a gyártok beválaják ezt a rizikót, hogy szar csötvet, hollandert adnak hozzá ?
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 15, 2020 / 2
 
Aki a gyári csőszettel rakja fel az megérdemli , a garanciát a felszerelő cég vállalja ,és ezért raknak fel a klímások rendes csövet . A gyár kompresszorra elektronikára fődarabokra vállalja a garanciát , nem gázszökésre
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2020
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Így már értem, Tehát ha jól értem a cső és a hollander gyenge minősége miatt, kifárad az anyag ? És amit boltban veszek az biztos hogy jobb ? Tehát ott véletlen sem vágnak hozzám szar mínőséget ?
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 15, 2020 / 2
 
6*1 és 10*1 es csövet kell kérni 2-2 hozzá való hollanderrel ilyen egyszerű
A "gyári cső 0,8 as és a hollander is valami gagyi öntött sárgaréz (szerintem túl magas az ón tartalma) vagy a gyártástechnológiája van nagyon lebutítva azért reped szét ...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2020
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
pl itt nem írja hogy 10*1 akkor ez most jó vagy nem ? (nincs oda írva hogy 1mm falvastagság)
https://new.fittingbolt.hu/t-klimarezcsovek.html

tudsz javasolni valami oldalt elfogadható árakkal ?
(#) kaqkk válasza dlevy hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Mint írtam a 10*1 -6*1 az jó (a*1 jelenti az 1 mm es falvastagságot) . Sajnos vebshop-ot nem tudok ajánlani keresni kell ... De mostmár elküldöm skypon a számlaszámomat , mert ennyi dő alatt már fel is szereltem volna vagy 3 klímát ...
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2020
(#) dlevy válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
10*1 ezt én is értettem, Köszi az infót.
(#) Tibcsi977 hozzászólása Jún 1, 2020 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Van egy Tekno Point SPV-12H inverteres klímánk. A hibajelenség, hogy kikapcsolt és bekapcsolt állapotban is néhány percig villog rajta az összes LED majd néhány percig abbahagyja, aztán kezdődik újra ez a folyamat. Ha bekapcsolva csinálja akkor a LED-ek villogása közben leáll a klíma és visszatér alaphelyzetbe, de amint abba hagyja a villogást már indul is a klíma. Hideget/meleget ekkor fújja. Azt megcsináltam, hogy kiszedtem a vezérlő panelt ( CE-KFR35GW/BPN2Y.D.1.1 ) szemmel nem látok rajta semmi rendellenest. Kondi nincs felpúposodva. Ennél többet én nem tudok vele kezdeni. Tudtok valakit vagy valamit ajánlani? Köszönöm a segítséget.
(#) dlevy válasza Tibcsi977 hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia.

Nem vagyok szakértő. de ha minden kötél szakad akkor ez a Klímavezérlő panel univerzális LT-U03C talán megoldás lesz. https://www.vrec-co.hu/Klimavezerlo-panel-univerzalis-LT-U03C
Persze elötte kérdezz rá mindenképp.
(#) kaqkk hozzászólása Jún 24, 2020 /
 
Tegnap futottam össze evvel "gyönyörűséggel" Egy kétkompresszoros klíma teljes vezérlését oldotta meg a kolléga a "régi módon" még az üzemi kondenzátorok is a padlásba kerültek (a kültéri csak kosaras autóról elérhető) Szerencsére nem kell javítani , új gépet szerelünk fel helyette
(#) levaitamas hozzászólása Jún 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Autó klímáról szeretnék kérdezni. Az utastérben bekapcsolt klíma mellett, jól hallható sziszegő hang hallatszik. Tudom, látatlanban nehéz bármit is mondani, de utalhat ez hűtőközeg hiányra vagy másfelé kell keresgélni? Az elpárologtatóhoz kapcsolt vékony cső forró, a vastag viszonylag hűvös, de nem olyan hideg, mint régebben volt.
A rendellenes hangot és a hűtés drasztikus romlását kivéve, mást nem tapasztalok.
Következő: »»   62 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem