Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   164 / 191
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Ilyet valoszinü nem kapsz, mert a Wellernél is ugy rakják össze a kábelt - behuznak megfelelö mennyiségü huzalt a szilikon csöbe. Gyárilag nem kifizetödö a gyártás mert tul sok a meddö tér a kábelben.
(#) helektro válasza Massawa hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
Köszi, de van eredeti weller kábelem, viszont sajnos csak 5 eres. Nem húzgáltak ők semmit, láthatóan rá van öntve a külső köpeny a belső szálakra. Alin is találtam kábelt, de sajnos az is csak 5 eres.
Azért gondoltam, hogy esetleg van több eresbe is.
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Júl 1, 2020 /
 
De azok a kábelek messze nem olyan hajlékonyak mint a behuzott kábel. Nekem mind a 3 pákámon olyan van. ( ezek már csak valamilyen olcso klonok.). Ráadásul 5 percbe sem kerül egy ilyen kábel elkészitése.
(#) helektro válasza Massawa hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Ok, értem. Azt akkor meg tudod mondani, hogy külső köppenynek "csövet" hol lehet beszerezni?
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Jobb alkatrész bolt tart még szilikoncsövet, az enyém 6 mm átméröjü.
(#) sector99 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Esetleg konkrét linket kérhetnénk ?
(#) szalamandra válasza sector99 hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
(#) helektro válasza Massawa hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Szilikoncső 200 fokot bír, jobb esetben max. 250-et. Az ide kevés lesz. A Weller gyári kábel 500 fokig hőálló.
(#) Massawa válasza sector99 hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Tegnap meg tegnapelött volt egy sereg hazai meg külföldi lapban, meg hirügynökségi jelentésben.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2020
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Abszolut semmi baj nincs vele és ha meg is melegszik nem olvad meg mint a hasonlo müanyag csö. Már több éve ilyen a kábel. Hozzá képest a profi szilikonszigetelésü mérözsinor már több helyen át van égve. Valoszinü az is az ok, hogy a mérözsinor közvetlenül érintkezik a réz vezetékkel, mig a forrasztopákánál belül is többnyire levegö illetve a belsö ér szigetelése ér hozza. Talán nem vezeti a höt.
Éppen ma miattatok néztem körül, amit manapság szilikoncsönek árulnak az nem szilikon hanem átlátszo poliamid, vastagabb falu és az valoban megolvad ( olyan mint az akvárium csövek vagy az infuzios készlet csöve. Ami nekem van az meg olyan nagyon vékonyfalu ( 0,65mm) és olyan puha mint valami lufi. Nem tudom hova tüntek el ezek a csövek. Kb olyan méretü mint a mai zsugorcsö, lehet, hogy az is használhato az biztos, hogy kibirja a páká höjét.
Valamikor kilométerszámra voltak.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2020
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Ez nem tudom hogy került ide. Kérem törölni.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2020
(#) helektro válasza Massawa hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Akkor sajnos valóban nem egy dologról beszélünk. Ha kell, én innen szoktam szilikon termékeket venni: szilikon. Ez egy gyártó boltja. Közelben sincs náluk olyan termék, amit írsz. A hőálló csövek náluk 200C-t bírnak, 1-2 termékük tud 250C-t. És minden ilyen csövük vastagfalú, ami minden, csak nem hajlékony.
Ezek szerint csak neked van ilyened, boltban nem kapható.
(#) synergy válasza szalamandra hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Ezért a fergeteges poénért már megérte regisztrálnod ide. Köszönjük, hogy köztünk vagy.
(#) synergy válasza Massawa hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Szia,
nekem sok weller pákám van. Eddig még nem néztem a kábel felépítését, de felkeltetted az érdeklődésem. Tehát az eredeti wellerek behúzott kábellel készülnek? Az öntött kábelesek a klónok?
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Én ezt találtam, de ez nem az a csö amit én vettem valamikor. Az enyém ugyanolyan méretü mint a mai zsugorcsövek, csak attol sokkal puhább, és abszolut höallo. Sajnos nekem már csak 4 mm-s zöld van.
(#) Massawa válasza synergy hozzászólására (») Júl 2, 2020 /
 
Nekem immár 3 weller pákám van , a legöregebb 40+ éves és a második mintegy 10-15 éves. Mind a kettöben behuzott erek vannak. A 3. a legöregebb ( azt hiszem LR21- vagy mi a neve) uj verzioja (a régi rönkre ment) mintegy 6 éves, azon nem már ráöntött a csati, és valamivel keményebb a kábel. (Szét még nem szedtem.)
(#) helektro válasza synergy hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Nekem 4 eredeti Weller pákám van (1db LR21, 2db WSP80 és egy WP120) + 1 tartalék kábel. Egyik sem "behúzott", mindegyik egybe öntött. Én is csodálkozom, hogy a Weller ilyen "barkács" megoldást használna (nekem barkács), aztán lehet én vagyok lemaradva.
(#) sector99 válasza szalamandra hozzászólására (») Júl 3, 2020 / 1
 
Köszi ! Egy(pár) jó hideg sört küldök - virtuálisan...
(#) szalamandra válasza sector99 hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Kerestem, de 6 eresben elfogadhatatlan átmérőben találtam csak, 5 eresben van. Személy szerint a csőbe húzásban nem hiszek, az ilyen kábeleknél a belső erek szigetelése is hajlékonyabb.
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Attol hajlékonyabb kábelt még senkinek sem sikerült kitalálnia, mint amikor egy hajlékony csöbe behuzol lazán ereket. Valamikor a telefonkábelek meg a vasalozsinorok is ilyenek voltak, ott egy harisnyaszerüségbe, huzták be az ereket. ( ma is van ilyen technologia).
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2020
(#) synergy válasza helektro hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Majd megnézem én is, csak most nem vagyok a pákáim közelében. Az LR21-esem termelő üzemi darab (biztosan eredeti), a wsp80-asom is gyárból mentett raktári, a csipesz pákám Amerikából van. A TCP-im újak, de kérdésesek. Ebayről rendeltem. Bár azok is eredetinek tűnnek, csak már mexikóiak. Szóval megnézem milyen kábellel szereltek, és majd jelzek.
Igazából egy gyártói állásfoglalás lenne jó erről.
(#) helektro válasza Massawa hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Én ezt nem kétlem és akár még jó megoldás is lenne, mert olyan kábelt lehetne készíteni, amilyen kell, ha elérhető lenne (értsd. meg lehetne venni) olyan hőálló cső, amibe a kanócokat be lehetne húzni.
(#) Massawa válasza helektro hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Közben lassan kiderül honnan származik a csö amit én használok. Már vékonyat tudtam is szerezni (∅2 mm). Ha sikerül vastagabbat szerzni majd szolok ( remélem még gyártják).
Addig ha tudsz még klasszikus ( nem müszálas) hosszu cipöfüzöt szerezni abba is elvileg elfér 6 ér és az nagyon puha. (Katonai bakancsokban voltak 130-150 cm hosszuak).,
(#) Epu2 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Pláne, ha be is púderozza. Belül.
(#) Massawa válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Be van és már van kapcsolat is. Esetleg valaki jelentkezhet a HE boltbol jelentkezne valaki, mert csak 200 m-s csomagolásban tudnak szállitani.
(#) szalamandra válasza Massawa hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Létezik "Közös beszerzés, alacsonyabb ár" topik is.
De részleteket még mindig nem tudunk.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2020
(#) Massawa válasza szalamandra hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
A tipusa T 068 amit nektek kikerestem az a 6x0,6 mm-s azaz a falvastagsága 0,6mm átméröje 6 mm, és gumiszerü. A forrasztopáka hömérséklelét gond nélkül elviseli és nagyon könnyü. Oldoszerben felduzzad, azaz könnyen ráhuzhato egy 6 mm-s rudra/huzalra amint elpárolog az oldoszer visszazsugorodik az eredeti méretre és továbbra is nagyon rugalmas marad. De van minden méretben. Majd hétfön meglátjuk mire jutunk a barátommal, hogy hogyan és milyen mennyiségben lehet hozzájutni.( egyelöre csak 200 m-s csomagolasban van - ott a képe).
Én nem szeretnék résztvenni semmilyen kereskedelmi ügyletben, ezért lenne jo egy kereskedöt találni aki foglalkozna vele.
10mm-s átmérötöl a falvastagság 1 mm és sokféle szinben illetve szintelen kaphato.
( eddig csak a gyártoval beszéltem)
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Lehet tudni a gyártó nevét? Sehogy nem találok ilyen csövet.
(#) szalamandra válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Bővebben: Link Bővebben: Link
Bővebben: Link

Tulajdonsàgaikat nem néztem, nem tudom.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Külföldi
Következő: »»   164 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem