Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 94
(#) lobbooo válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Ez egy vasmag, nem kettőből van, ezt onnan tudom, hogy én csupaszitottam le teljesen, és csak magát a vasmagot vittem el egy toroid tekercselő céghez. A kezembe volt a csupasz vasmag, tiszteletet parancsol a mérete! Hajtott ez már két darab ACTRK Nmos 400-at. Egy ilyen erősítőt le is mértem műterhelésen, csak egy monoblokk volt akkor még, 680W-ot vett fel róla, mikor 4ohm terhelésen 404W-ot adott. Ebből kettőt is kiszolgált üzemszerűen.
(#) szsrobert válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Koszonom. Stephen Hawking?
(#) lobbooo hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok! Alakul a táp, a trafó kapott 2db 6 négyzetmiliméteres tekercset, a táppanel 2db 50A-es diódahidat, 60 000µF kondit, 2.5m 1.4mm átmérőjű rézdrótot és rengeteg cint. A két diodahid és a 11m 6 négyzetmiliméteres huzal kivételével minden alkatrész a saját tartalékomból van. Nagyon szépen bírta a fix 35A-es terhelést, 15V az egyenirányított feszültség terheletlenül, és 13.4V-ra esett vissza a teszt alatt.
(#) lobbooo hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Na, azt kell mondjam nem bantam meg a sok bele fektetett energiát. Egy Pioneer mvh-x560bt hajtja a rendszert és bődületes energia van benne. 1 060 000µF gondoskodik a nagy tartalékkokról, két 50A-es dióda hiddal. Összesen az erősítő felújításra és más egyéb dologra 15 000Ft-ot költöttem, a tobbi maradék.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2020
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 15, 2020 /
 
Sziasztok. Segítséget kérnék max teljesítmény meghatározásában.
Van egy trafóm ilyen szekunder adatokkal:
15,9-0-15,9V (2A)
7,5V (0,75A)
12-0-12V (3,5A)

Át akarom tekercselni egy stereo TDA7294-es végfok ellátásához vajon elég lehet? (2x80W végfok)
(#) lobbooo válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Szia! Ha a szimmetrikus feszültséggeknél, 2-2A és 3.5-3.5A a terhelhetőség, akkor maximum 150W-os a trafó, ha nem akkor a fele. Egy TDA7294 képes a 80W leadott teljesítmény mellett 140W-ot is felvenni, ezért ha ki szeretnéd használni rendesen, mind a 80W-ot és nagyobb hangerő mellett is szeretnéd hogy megmaradjon a dinamika, akkor a két oldalnak 300W-os trafót teszel minimum 2x10 000µF-al és egy 10A-es greatz-el.
(#) szikorapéter válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 15, 2020 / 1
 
Akkor keresek egy 300W -os 2x24V-os trafót.
Köszi a választ.
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
A transzformátortól elvárt teljesítmény többféle módon is megközelíthető erősítőben való felhasználáskor. Természetesen létezik a tisztán szinuszhullámmal vizsgált és minden csatornán egyszerre feltételezett igény, de ehhez képest a valós zene akár jelentősen is eltérhet. Továbbá a transzformátor rövid ideig durván túlterhelhető.
Ebben a készülékben 4 db TDA7294-es erősítő van, 1-1 a két oldali frontnak, és a maradék 2 hídba kapcsolva a SUB-nak. Mindehhez 250W-os a transzformátor, ami alulméretezettnek számít, de a gyakorlatban mégis remekül bevált. (A teljesítményeket is megmértem.) Ezek alapján, nem biztos, hogy érdemes minden esetben a szélsőséges maximumokra törekedni.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Szia, Alkotó!
Lehet OFF itt de gyorsan kérdezek,ha válasz is lesz átugrunk az adott témába:
Volna itt egy vadi új top láda páros , elméletileg 300W RMS-re tervezve 8ohm eredővel.
Gondolkoztam rajta hogy TDA-val tudnám meghajtani, vagy esetleg ha lenne egy jobb kapcsolásod amivel el tudok menni 200W RMS-ig 8ohm-on az tökéletes lenne, túlhajszolni nem akarom ezért alul méretezem.
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
8R-on 200 W, az éppen az SR200 nagyságrendje. pl. Itt látod mi is ez valójában.
Ehhez tudok NYÁK-ot adni, ha szükséges.
Fontos! Ez a kapcsolás messze összetettebb mint a TDA7294, felületszerelt alkatrészek is vannak benne, és a hűtést is illik jól megoldani.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Az nem gond,még az SMD-vel is elboldogulok, a TDA csak azért lett volna megoldás félen szögön mert van már kész előre gyártott panelem belőle.
(#) webinas hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Vettem egy toroid trafót a készülő tápomba, de az a gond vele, hogy nem tudok 2,3A többet kiszedni belőle szekunderenként, holott elvileg 3,9A kellene tudnia.
Mi baja lehet? Felejtős?
(#) kaqkk válasza webinas hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Idézet:
„nem tudok 2,3A többet kiszedni belőle szekunderenként, holott elvileg 3,9A kellene tudnia.”
Hogyan mérted a "kiszedett" áramot ?
(#) webinas válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Betettem a tápba, kimenetet terheltem 4 db 12V 50W sorbakötött halogén ízzóval.
De ugyanezt próbáltam tápon kívül Digi kézi műszerrel mérve.
(#) webinas válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
(#) kaqkk válasza webinas hozzászólására (») Máj 27, 2020 / 1
 
Ezek szerint a 4 izzó melegellenállása kb13 ohm próbáld meg 3 db izzóval akkor nagyobb áramot kell tudnod mérni , vagy az izzókomplexumot duplázd meg (még négy izzó párhuzamosan kötve a mostani néggyel) 3 izzóval elvileg 3,5 A körül kell járnia az áramnak .
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) webinas válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
A 8 ízzó bejött! De miért?
Gondoltam így is megterheli 4 amperrel a trafót!
(#) kaqkk válasza webinas hozzászólására (») Máj 27, 2020 / 1
 
Talán az Ohm törvény lehet a titok nyitja ??
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2020
(#) webinas válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) tts15 hozzászólása Jún 9, 2020 /
 
Keresnék kisméretű toroid tekercselésében jártas Mestert akinek van 0.04mm-es átmérőtől huzala is a munkához.( magméret átmérő 30/18 mm x 7 mm)
(#) Zenner hozzászólása Júl 9, 2020 /
 
Üdvözletem.

Van egy torroid trafóm, amire az van írva, hogy 150VA a teljesítmény.
Tekercselve 94mm az átmérője és 45mm magas.
Wattban mit tudhat? Nekem az többet mond, mint a 150VA.
(#) mcc válasza Zenner hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
150W-ot.
(#) pucuka válasza Zenner hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Egészen pontosan:
U×I×cosφ (VA×cosφ)
Azért, mert egy trafó komplex impedancia, a feszültség, és az áram váltakozó áram esetén vektor mennyiségek. A VA a teljesítmény a feszültség, és áram vektor szorzatának abszolút értékét jelöli. Ahhoz hogy a valós teljesítményt megkapd, a vektor állásszögét jelölő cosφ -vel szorozni kell.
A baj az, hogy ez a cosφ nem ismert, függ a trafó méretétől, és a terheléstől is. Általában kiméretű trafónál 0,75, nagyméretű trafónál 0,95 között szokott lenni, tehát nem tévedsz túl nagyot, ha a VA -ben megadott értéket W -ban megadottnak tekinted.
Esetedben 150 VA = 150 × 0,8 = 120 W. (ha a cosφ -t 0,8 -nak veszed)
A trafónál ez a terhelhetőségi érték amúgy sem agy abszolút hatát, némileg túlterhelhető, legfeljebb jobban melegszik. Ez azonban nem jelenti azt, hogy akármennyire túlterhelheted, de az a 10 - 20 %, ami ebből az átszámítás hibájából származik, nem számít túl sokat.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2020
(#) Zenner válasza pucuka hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Köszönöm a magyarázatot!
Igazából 3db ecc83 és egy 6V6 lenne rábízva. Bár, jobb volna 4db ecc83 a céljaimhoz, de az már lehet sok lenne.
(#) pucuka válasza Zenner hozzászólására (») Júl 9, 2020 /
 
Számold ki a fűtő, és anódáram teljesítményeket, add össze, és nem árt némi tartalék is.
(#) Zenner válasza pucuka hozzászólására (») Júl 10, 2020 /
 
Azzal már nem lesz gond.
Köszönöm a segítséget!
(#) Flatlander hozzászólása Júl 26, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,van két darab beag toroidom Th 175M és Th175B tipusjelzéssel.Mi a kettő között a különbség? Ha jól tudom különböző teljesítményűben gyárottoták ezeket,lehet tudni melyik az erősebb? Mérve 2x41.5V az M és 2x43V a B.Előre is köszönöm a segítséget!
(#) erbe válasza Flatlander hozzászólására (») Júl 26, 2020 /
 
Mérd meg őket azonos terheléssel. Amelyik nagyobb feszültségeséssel reagál, az a gyengébb. A feszültségesés százalékából következtetni lehet a kivehető teljesítményre. A típusszám alapján akár 2 A-rel is kipróbálhatod.
(#) blasz hozzászólása Aug 28, 2020 /
 
Sziasztok,a minap hallottam az erősitőm toroidja 2000w hogy szinte egyforma időközönként felmorajlott,vagy búgott,terhelés nem volt rajta.Aztán elmúlt.Én arra gondoltam kicsit meglökték a hálozati feszt ezért lehetett.Vagy rosszabb esetben a lágyinditó miatt?Hestoros 2kw lágyinditó van elé kötve.Azóta sem csinálja.
(#) ferci válasza blasz hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Szia!
Egy lehetőség a sok közül: menetzárlat néha.. láttunk már pár toroid tekercselést, ahol a menetek össze-vissza, egymáson is fekszenek...
Aztán megégnek és nincs kontakt..
Következő: »»   88 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem