Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   76 / 131
(#) gabilow válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Szia!
Nekem is ugyan ilyen van csak az 433MHz,de az mindegy. Enyémben sincs IC. Szerintem ez fix kódolású és a vevőt kell megtanítani ennek a kódjára. Azt, hogy hogyan, a vevő leírásban benne van.
(#) mraulajos válasza gabilow hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Az oké, hogy fix kódolású, de a kódot a visszáb lévő kép alapján bekell állítani. Szerintem.
(#) gabilow válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Ja, nem is néztem a hátulját. Akkor pedig úgy kellene. Próbáltad már és nem megy?
(#) mraulajos válasza gabilow hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Ahogy a képen megjelöltem, kis rövid fehér vonallal. A mellette lévő az a régi, működő. Annak alapján kötöttem össze, de nincs siker.
(#) gabilow válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Lehet, hogy 180 fokkal meg kell fordítani? A régin nincs meg a felirat-az L és a H-ra gondolok.
Egy próbát megér.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
(#) mraulajos válasza gabilow hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Ki próbáltam az összes olyan formátumú kötést, ami a működő adón van. Nem tanulja fel.
Rakok még képet. Nem egyformák az IC-k.
(#) pipi válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Keresd meg az adó ic kimenetét, ami a rádiót vezérli.
Szkópold meg mindkét távirányítónál, és látod a különbséget...
Amúgy simán lehet hogy tök különböző távirányítókat szerel a gyártó ugyanabba a dobozba...
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
(#) 444Tibi válasza pipi hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Én is ezekre gondoltam de enkóderes a cucc.
És mint írja, újratanítás után jó is egy darabig majd elveszíti a feltanult végállásokat.
És mindez egy áramszünet után. Ötletem sincs.
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2020
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Rosszul tudtam...!!! Valamit kiderítettem az EV1527 chippel kapcsolatban...One-Time-Programmable (OTP):
"...általában "Learning code" chipnek nevezik, amely megtévesztő, mivel az EV1527 rendelkezik egy rögzített kóddal, amelyet a gyártás során állítottak be (sorozatszám), és nem módosítható. Az EV1527 „Learning code” távirányítókat olyan vevőkészülékekkel kell használni, amelyek megtudják tanulni a kódokat. Más mód nincs..."
Tehát ezért nincs infó a kód beállításról...ezt már gyártáskor fixen "belevésik".

Ha nem sajnálod, kiszeded az EV csippet és beteszed a 2260-ast ...az áramkör többi részeit összehasonlítod a 2260-as adatlapjával...
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2020
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Hali!
Akkor ez felejtős számomra. Feladom.
Köszönöm!
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Idézet:
„Ha nem sajnálod, kiszeded az EV csippet és beteszed a 2260-ast ...az áramkör többi részeit összehasonlítod a 2260-as adatlapjával...”

Ezen már agyaltam. Nincs más választásom.
Innen vettem.
Ebbe ez írja:
Idézet:
„Megjegyzés: Ez a távirányító üres kód, a kódot saját maga kell beállítania. Ha nem tudod
hogyan kell beállítani a kódot, kérjük, ne vásárolja meg”

Persze, - én nem kételkedem a Te állításodba.
(#) zsoltee0001 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Kösszi! Rendes tőled, hogy erre emlékszel! Sikerült kilogikázni, de azért jó, ha legközelebb megint lesz ilyen
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
A neten több "fals" infó is fellelhető erről az IC-ről: Bővebben: Link
Én itt olvastam, amit leírtam...
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Nagyon köszönöm a segítő szándékot, és a sok információt.
Lezártnak tekintem a témát.
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Nekem úgy tűnik, hogy az a "Q60"-as panel erősen eltér az általad fotózottól...
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Nem baj, nincs jelentősége, már, az a külső vevős fajta.
(#) zaza99 hozzászólása Júl 18, 2020 /
 
Sziasztok!
Proteco Q60a vezérlést hoztak nekem állítólag villám vágott a közelben le és azóta nem megy. Kipróbáltam az asztalon, tettem rá egy 24V-os trafót 3-9; 4-9; 2-8 pont összekötve, 24v izzó bekötve. Távirányítóval vezérelve a Működik a kijelző, nyitást/zárást írja villogtatja az izzót kattognak a relék de a motor kimenetekre kötött 230V 60W izzó csak egy nagyon rövid időre kezd izzani. Biztosítékok jók.
Mit nézzek rajta?
(#) levaitamas válasza pipi hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Szia!
Nyitási végállás van szerelve, olyan módon, hogy elmozdulni nem tud. Számomra az nem érthető, hogy miért állítódnak el az idők.
(#) zsoltee0001 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Figyeli a vezérlés alapból a motorok áramfölvételét és rögtön kiszúrja ha nem megy, P7-et tedd inaktív állapotra átmenetileg és akkor tudod próbálni egy motorral is.
Egyébként mázlista!
(#) pipi válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
Nekem ez sötét, azt írod " Ami viszont érdekes, hogy a nyitási végállás kb. annyira tolódik túl, amennyi hiányozna a záráshoz."
Milyen végállás az, amin túl lehet menni?
(#) levaitamas válasza pipi hozzászólására (») Júl 18, 2020 /
 
A beállított idő alapján, nem kellene elmennie a végállásig, előtte kellene megállnia. Ez egy darabig így is működik, aztán egyszer csak túlhúzza ezen a ponton és a fizikai végállásban áll meg.
(#) pipi válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 18, 2020 / 1
 
Programozd a fizikai végállásig
(#) zaza99 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
A P7-et no-ra tettem, de így sincs a kimeneten áram. Melyik bekötéssel kellene neki világítani?
(#) uniman válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
4 villanykörte kéne a teljes próbához... A "V1" OK lehetne, de lehet kell pár mp-t várni, amíg világítani fog az egyik izzó. (vagy hibás a panel?)
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2020

motorok.jpg
    
(#) zaza99 válasza uniman hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Lehet hibás mert úgy került hozzám, hogy nem működik. A relék kattognak vagy azok kontaktja rossz vagy a triakok vezérlésére. Szerinted mit nézzek rajta?
(#) zsoltee0001 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Az előtt azt írtad, egy pillanatra megjelenik az áram, ebből jött nekem logikusan, hogy a motortesztet ki kell kapcsolni, ha volt infra védelem, akkor a fototesztet is ki kell (P8);
1db égővel is kéne tudni tesztelni!
Milyen hibát dob?
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2020
(#) zaza99 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Nincs hibakód, 3-9; 4-9; 2-8 pont összekötve. Szépen végigmegy a nyitás utána átvált zárásra és kiírja: -- . P8-at is no-ra tettem.
(#) zsoltee0001 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Ja értem, szóval a vezérlés úgy csinál mindent mint normál esetbe, de a kimeneten csak egy pillanatra jelenik meg az áram? Mind a két motornál ezt csinálja?
(#) zaza99 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Igen mind a két motornál.
(#) zsoltee0001 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 19, 2020 /
 
Próba képpen összekötném az egyik triac T1-T2 lábát és így indítanám el, ezzel rögtön ki lehetne szűrni a relé hibát ill erősáramú fóliaszakadást.
Következő: »»   76 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem