Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   775 / 839
(#) R_Albert hozzászólása Jún 16, 2020 /
 
Sziasztok!

Vállal lalaki panelmaratást, készítést? A mellékelt tápot szeretném megépíteni. Ezért az egy panelért nem ruháznék be vegyszerekre.
(#) neogeo2 válasza R_Albert hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Ilyen panelt Alkotó fórumtársunktól vásárolhatsz. Profi minőségű panelt kapsz. Ebben a topcban megtalálod.
(#) Egri Frédi válasza R_Albert hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Ez egy kétoldalas panel, aminek ez csak az egyik oldala. A kétoldalasat is el lehet "házilag" készíteni, de az elég nagy gyakorlatot igényel és az összes átvezetést kézzel kell maratás után megoldani. ( Furatfémezni nem egyszerű otthon és drága vegyszereket igényel. )
Szerintem is jobban jársz, ha veszel egy kész, profi NYÁK -ot. Amennyiért megkapod, annyiért nem hiszem, hogy bárki vállalná.
Vedd fel a kapcsolatot Alkotó -val ...
(#) R_Albert hozzászólása Jún 16, 2020 / 1
 
Köszönöm a hozzászolásokat, a kapcsolatot felvettem
(#) Alkotó válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Az a panel még egyoldalas volt. A mostaniak már kétoldalasak.
(#) Monster02 hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Helló! Valaki esetleg meg tudná nekem írni hogy az SMPS 2-höz milyen típusú hűtőborda való, mert a szerző oldalán én legalább is nem találom. Lehet hogy én voltam figyelmetlen. Az M21 típusú műszerdoboz az adott.
(#) Kovidivi válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Specifikálhatnád kicsit jobban is, melyik tápról van szó. Attila86 tápjáról? 50V 10A? Mert ott maximum 50W-nyi hő keletkezik.
(#) Gladiator124 válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 22, 2020 / 1
 
Az Attila féle dobozterv alapján 96x111mm területet foglal el a borda, k.b. 400cm2 a külső hasznos függőleges felület.
A tesztelés során kipróbáltam csak az 5mm-es alulemezzel is. Úgy 2 perc alatt melegedett fel 12V/10A kimenő mellett kézzel tapintva nagyon melegre. Nekem 72mm magas hasonló bordán dolgozik. A 8 órás tesztelés alatt nem tudtam 55 fok fölé vinni az alulemez hőmérsékletét.
2 dupla példányt építettem, az egyikben a panel vízszintes. Az alulemez és a borda között még van egy 20m vastag 200x69mm-es alutömb is. Rohadt sok hőt el tud nyelni. A másikban a panelek függőlegesek és egy 50x50x5mm-es alu profil viszi át a hőt. Erre kicsit kisebb borda jutott, így gyorsabban melegszik, de hosszú távon itt is megáll 55 fokon. (A szobát nem mértem, de úgy 23 fok lehetett januárban).

Ha lehet egykérésem...
Esetleg valaki tud a pices panelmérő köré szigetelő keretet honnan tudnék venni, vagy van egy ötlete hogyan lehet készíteni, minden megoldás érdekel. Köszönöm előre is.
(#) Egri Frédi válasza Gladiator124 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Idézet:
„… nem tudtam 55 fok fölé vinni az alulemez hőmérsékletét …”

55°C "normál" üzemi hőmérséklet egy elektromos berendezésnél …

Idézet:
„... Rohadt sok hőt el tud nyelni.”

De leadni már nem olyan könnyen tudja, mert nincs hova …

Egy ventilátorral jobban jártál volna, de a "zsúfoltságot" elnézve nem tudom, hogyan lehetne megoldani.
(#) Monster02 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Igen arról a tápról van szó. A hűtőborda típusa érdekelne és egy link hogy honnan lehetne ezt beszerezni.
(#) Kovidivi válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 23, 2020 /
 
Olyat veszel, amilyet akarsz. Miért kellene egy típushoz ragaszkodni? Esetleg a bontott cuccok között keresel 2db egyformát.
(#) emmzolee hozzászólása Júl 24, 2020 1 /
 
Hello.
Egy kérdést szeretnék fötenni.
Van egy kapcsolás amit megépítettem UA723 ic-vel. Alulra beteszem.
Nagyjából jól működik, de rámértem a kimenetre szkóppal terhelés alatt és van egy szinusz ráülve a DC-re. Terhelstól függően 270-350KHz, kb. 40mV csúcstól csúcsig. kicsit változik.
A kimeneti feszültség is 3A terhelésre esik 400mV-ot.

Ezeket az értékeket lehet javítani?
Hogyan? A kapcsolási rajz alapján esetleg ha tudnátok mondani mit változtassak az jó lenne.
Kössz előre is.

Ja, a lényeg a Q1 tranyó helyett BD912 van bent és a Q2 helyett meg NJW21194G
Egy 200w-os 21V-os toroidról táplálom. A kimeneten maximum 18V 3A-re lenne szükség. Ezért nem lesz nagyobb a trafó Így is van tartalékban max terhelés alatt is 6.5V a szabályozott és a szabályozatlan táp között.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) rascal válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Nem dolgozik a közelben valami kapcsolóüzemű tápegység, esetleg egy energiatakarékos izzó? Az bezavarhat. Én már jártam így, eltartott egy darabig amíg gyanút fogtam.
(#) emmzolee válasza rascal hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Ok. A terheléstől függ a frekvencia.
A kimeneti fesz instabilitásáért mi a felelős?
(#) Hp41C válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 25, 2020 / 1
 
C1 - C2 - C3 .mal párhuzamosan, C6 -tal párhuzamosan és az LM723 12. és 7. lába köté kötnék 100nF kerámia kondenzátort a lehető legrövidebb veztékekkel.
(#) emmzolee válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Kössz a tippet.
(#) tufatofu hozzászólása Júl 28, 2020 /
 
Sziasztok! Egy szabályozható tirisztoros féligvezérelt tápegységre lenne szükségem. A főáramkör készen van, de egy normális szekunderköri szabályzó rajzot nem találtam sehol. Nekem a feszültség szabályzása volna a lényeg csak kb 30-10V-ig. Aki tudna ötletet kérem segítsen.
(#) jucsaba válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Valamelyik rt épitési leírást közölt tápegységről ,nyáklemez megjelent .
uaa145 vezérelte , erre keress.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2020
(#) ferci válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Szia!
Nem ártana, ha feltennéd a főáramkör kapcsolási rajzát. Azt is leírnád, mit kívánsz szabályozni, mi a terhelés.
Az a "csak 30-10 V-ig" konkrétabban mit jelent, mennyi a nyers feszültség, stb..
Lehet, hogy találsz itt is megoldást a "csak képek keresése" között.
(#) tufatofu válasza ferci hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
A főáramkör egy féligvezérelt sima greatz(2dióda 2 tirisztor). A feszültség sem kritikus, csupán szeretnék már megtekinte egy működő szabályzó rajzot, mert az interneten mindenütt a fóáramkörről van szó, legalábbis én ezzel szembesültem.
(#) ferci válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Akkor tekintsd meg pl. az UAA145 adatlapját, ott találsz példa kapcsolásokat is - éppen csak a gyújtótrafók méretezése nincs kivesézve ( az meg nem gond ).
(#) Imi65 válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Ebből meríthetsz ötleteket.

Hibás link javítva.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) tufatofu válasza ferci hozzászólására (») Júl 28, 2020 /
 
Köszi a linket és az ötleteket mindenkinek! Sajnos a pénztárcám sovány 20-30 ezres IC-khez
(#) ferci válasza tufatofu hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Aggódásra semmi ok, van "tranzisztoros" megoldás is. De ez már nem a topik témája.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2020
(#) Joe_001 válasza Gladiator124 hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Szia!
Melyiket keresed? a 2x16 digiteshez a ret.hun vettem.
(postáznak is.)
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2020
(#) Gladiator124 válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 30, 2020 /
 
Szia!

A 2x16 karakteres LCD-hez keresek keretet. Jelenleg csak nagyobbat és kisebbet látok a listában.
Ha jól mértem 26*71mm a kijelző. A cél, hogy a kijelző fém kerete ne érintkezhessen az előlappal.
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Sziasztok,keresnék akár 723-asra épülő rajzot, mindegy milyet, lényeg hogy modul rendszerű tápot szeretnék építeni és szimpla egy oldalas nyákra tudom csak kivitelezni, ezért egyszerűbbnek kell lenni a rajznak. Valakinek valami jól bevált?
Áram limites jobb lenne, de mondom a 723-hoz nem ragaszkodok de van itthon egy marék.
Írjátok milyenek lennének aztán majd elválik milyen lesz. Kapcsoló üzeműt annyira nem szeretnék, készítettem de annyira nem vált be sajnos arra amire én használom.
Lényeges lenne a modulok kicsi mérete, sorolhatósága, olyan 3-5A re lenne szükség csatornánként és 30-50V közötti modulfeszültség lenne a maximum.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Szerintem az adatlapján találhatsz megfelelő kapcsolást.

uA723.pdf
    
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
A "modul" és a "kicsi méret" nagyon problémás kritériumok egy olyan áramkörre, ahol több mint 150W hőt el kell vezetni.
Egy labortápegység (vagy akár csak szabályozható tápegység) építésekor a referencia (723) elenyésző költség. Ezért nem érdemes erre alapozni az egészet csak azért mert van otthon belőle.
Egyébként az LPSU3A50V-os kapcsolás éppen tudná az elvárt paramétereket, de ha modulban gondolkozol, akkor az nem lesz kicsi modul. 150W-hő nagyobb hőmennyiséget nem lehet félvállról venni, annak kezelése komoly kihívás.
A kicsi méret inkább kapcsolóüzemmel érhető el, aminek szintén megvannak a maga sajátosságai.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) Alkotó válasza pucuka hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Segítenél melyik ábrát érzed alkalmasnak, 50V/3A állítható paraméterek eléréséhez?
Következő: »»   775 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem