Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 voltos fűtőszál
 
Témaindító: finenet, idő: Okt 11, 2007
Lapozás: OK   10 / 11
(#) Sanyii hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Hali ! Van, illetve veszek afféle 1000/2000 W-os fűtő ventillátort. viszont nekem 250/500 W-os kellene. Lehet valamiféle ellenállással, vagy máshogy megoldani hogy kisebb teljesítményű legyen ?
Köszi
(#) pjg válasza Sanyii hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Vékonyabb cekasszal újraszerelni. Nem éri meg. Mit akarsz fűteni?
(#) granpa válasza Sanyii hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Alacsonyabb (~1/4) feszültségről működtetni, vagy ha párhuzamosak a fűtőszálak, sorosítani őket.
(#) Gafly válasza Sanyii hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Dióda (de csak a fűtő ellenállással sorban) és hűvösebb részen beszerelve?
De ha tényleg 12V/2kW-os, akkor NE!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) kaqkk válasza Sanyii hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Van illetve vegyél 500w ost ...
(#) jdani hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Szevasztok. Egy tojáskeltető melegítőjével van gondom, sokáig melegszik fel, és el se éri a beállított hőt, szóval nem bírja kifűteni a dobozt. Szétszedtem a fűtőtestet, de ilyet még nem láttam, nem tudom a működését. Két fém lap közé szorított valamilyen anyag van. Az egyik el is van törve, és mindkettő oxidált. Ha lecsiszolom az anyagot, és a lapot is, jobb lesz a hatás?
A letört darabot tegyem vissza, vagy csak a nagyobb részt?
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Az egy PTC fűtőelem. Lehet vele játszani, annó megcsináltam én is de tartós és/vagy stabil működést nem lehet várni tőle.

Feszültségtől függően pár megfelelő ellenállás jó lehet helyette, ha a szabályzó ki- és be tudja kapcsolni a kellő hőmérsékleten.
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Ja, pon erre gondoltam, betenni pár 10Wos ellenállást. Az kb ekkora méretű is. De milyen értékűt?
Nagyító alatt megnézve az nem is oxidáció, hanem már az elégett felület..
80W van írva a dobozára..
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Mekkora feszültséget kap a fűtőbetét?
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Egyenesen a hálózatit.
De találtam egy ilyet:
Bővebben: Link
Bírjon ki ez is csak anynit amenynit a másik, és jó lesz. 2hónapot meg megvárok mire ideér
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Mondjuk addig kisérletezgetnék ellenállásokkal. Milyen érték?
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Én két db. 1 kΩ/100 W-os ellenállás párhuzamos kapcsolásával próbálnám meg első lépésben. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2020
(#) jdani válasza Bakman hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
10Wosak vanank itthon csak .. :/
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Most nézem, tökmindegy, mert abból is a legnagyobb 100R.
(#) Peter65 válasza jdani hozzászólására (») Aug 1, 2020 /
 
Ha 10db-t sorba kötsz, akkor kb. 50W-os fűtésed lesz. Ha van 20db-od, akkor kettő ilyen sorral lesz kb. 100W-od.
(#) djadji hozzászólása Feb 13, 2021 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy nagyon-nagyon kis hőt fejleszteni egy elzárt, szigetelet helyiségben. Arra gondoltam, hogy az ablakba teszek egy 5V-os napelemet, és annak az áramát alakítom valahogy hővé. Találtam egy ILYET de ez nem is infra (pedig azt kerestem). Akkor viszont akár egy NYÁK-ból is ki lehetne marni egy vékony, melegedő szálat. Ugye? Itt viszont eszembe jutott, hogy lehet jobban járnék ha egy fekete színű valamit kitennék az ablakba, ami ha süt a nap melegszik, és bent adja le a hőt.
Röviden: Van értelme ilyen kis árammal bármilyen módon meleget előállítani? Vagy itt csak bonyolítaná az elektronika és jobban járok egy sötét felülettel? Bár télen a nap nem sokat melegítene egy fekete lemezen se...
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2021
(#) uniman válasza djadji hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Ez a "szigetelet" mit jelent: ...telt, vagy ...letlen ?
Mi a cél? Egy 5V-os napelemecske, ami mondjuk 0,5 ampert ad le a napsütésben, az "bakkfity"...
/Lehet, ha kinyitnád az ablakot, a napsugár ennél sokkan jobban "fűtene".../
Az ablak üvegezése is lényeges: 3 rétegű thermoüveg, vagy mezei 3 mm-es ablaküveg ?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2021
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Ha akkor is kell meleg amikor nem süt a nap, akkor a napelem felejtős. Kis termosztát és egy kis fűtőtest. Akár hűtőbordára szerelhető ellenállás is megteszi. Csak az a kérdés, mennyi energia áll rendelkezésre.

Igaz, az egészet napelemmel vagy fekete tárggyal ki lehet egészíteni.
(#) proba válasza djadji hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Azonos felületen a sötét tárgy szerintem jobb hőtermelő. ( napelem 20-25%, a napkollektor 40-50%)
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Jut eszembe, ha a napelemet, ami ugye sötét, is az üveg mögé teszed, akkor lesz egy kettős hasznosítású valami. sötét is, áramot is ad... A hasznossága viszont tényleg kérdéses, télen volt hogy a több négyzetméter felület adott egy nap 300W-ot. Na ezzel a fénnyel egy kis tábla nem tudom mit kezd. Egyszer láttam olyan melegházat, ahol feketére festett hordókban víz volt kitéve az üveg mögé. Nappal a nap valamilyen szinten felmelegítette a vizet, este tartotta a hőfokot.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) djadji válasza proba hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Adott egy faház. Eddig az volt a módi, hogy télen éjszaka, ha hideg volt, akkor a hajnali órákban bekapcsolt egy izzó, 10 percre. Ez elég volt ahhoz hogy bent ne menjen -1, -2 fok alá a hőmérséklet. Hogy na fagyjon szét a zöldség. De ehez 220v kell. Gondoltam ezt ki lehetne váltani, ha a nappali világosban gyűjteném be azt a minimális hőt, ami éjszaka kell. Itt gondoltam napelemre, kormos lemezre, stb. ... ez a feket hordós víz tetszik. De mi van ha esetleg mégis megfagy? Akkor viszont huzza lefelé a hőmérsékletet, jó sokáig. Bár ha egy hordó víz meg tud fagyni, akkor ott már ugyis mindegy...
(#) szs válasza djadji hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
Aztán nagypapád nem mutatta be a vermet?
De gondolj akkor arra, hogy a hidroforom addig nem fagy be, amíg az "akna" be van fedve. Nem hőszigeteléssel, csak egy "teliraklap" van rátéve a verem szájára. Ma sem fagyott be, pedig -11 volt.
Tehát: el kell vermelni azt a zöldséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) gyuszo válasza djadji hozzászólására (») Feb 14, 2021 / 1
 
Erre fűtés nélkül a legjobb mai megoldás a Walipini, azaz a földbe süllyesztett üvegház.
Bővebben: Link

Egy korábbi próbálkozás volta az Akvapónia :Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2021
(#) szs válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 14, 2021 / 1
 

Soha nem gondoltam volna, hogy az üvegházat (és a fóliasátrat) hangzatos idegen neveken kell bemutatni a nagyérdeműnek.
(#) proba válasza szs hozzászólására (») Feb 14, 2021 /
 
A jó kivitelezéshez nemi szerencse is kell. A sógorom épített egyet, az rendesen bepenészesedett, Talán a legegyszerűbb módja lenne az előzőleg emlegetett házba egy kisebb mélyedést csinálni, abban elföldelni a zöldségeket.
Amit felénk még csináltak, ha nem sok minden volt, a vízóra akna is működött. ( csak ott is figyelni kellett a talajvízre.)
Az üvegház tárolónak nem igazán jó, mert a nappali melegben túl jól érzik magukat a növények.
(#) nedudgi válasza proba hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Az üvegházat szellőztetni szokták nyáron, ha túl meleg van. Ha túlzottan felmelegszik télen, akkor is lehet operálni a szellőzéssel.
(#) nedudgi válasza proba hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Ha a napelem felmelegszik, a leadott teljesítménye csökken.
(#) djadji hozzászólása Feb 15, 2021 /
 
Se verem se hőnyerő kút nem megoldás. Beton az alja, rádásul olyan homok amibe még latrinát se lehet ásni nemhogy vermet. Szóval nekem valamiféle hőnyerés kell, csak a nap marad.
(#) gyuszo válasza djadji hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Miért nem jó erre a passzív üvegház, amit írtam és küldtem róla videót ?
A napenergia tárolását megoldja a feketére festett vizes hordó.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
(#) proba válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 15, 2021 /
 
Viszont akkor is többet termel, mint egy kormos üveg.
Következő: »»   10 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem