Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szobatermosztát bekötése
Lapozás: OK   96 / 125
(#) Gafly válasza Hutty hozzászólására (») Aug 13, 2020 /
 
Igazad lehet, talán tényleg egy zöld/sárga tőben lecsipve.
Meg kellene nézni a cső másik végét...
(#) weiland hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Sziasztok szakik, volna egy kis problémám, amiben szeretném a segítségeteket kérni.

A napokban kicseréltem a régi, tekerős szobatermosztátot egy modernebb, Computherm Q7-re.
Viszont nem akar úgy működni, ahogy a kiskönyvben meg van írva.

Az előző termosztát két vezetékkel volt bekötve, évekig frankón működött. Ezért is gondoltam, hogy simán be tudok kötni egy másikat, ami már pontosabban mér és kapcsol.
Nehezítő körülmény, hogy a kazánból (Biasi 2007-ben lefelszerelve) érkező mindkét kábel fekete...

Ezért az egyik kábelt megjelöltem egy fehér szigszalag csíkkal és elkezdtem a kísérletezést - természetesen áramtalanított kazánnal. Csatolok egy képet, hogy lássátok, mi a szitu (szürke= üres, fehér=fehérrel jelölt vezeték, fekete=fekete).

A leírásban az 1-es és a 2-es helyre kell kötni a kazánból érkező vezetékeket. A mellékelt ábrán láthatjátok, hogy ebben az esetben egyből belobban a kazán és elkezd fűteni. Ha a 3-as konfigurációt megnézitek, nos ott kapcsol, de fordítva, át kellett állítani fűtésről hűtésre, hogy működjön.

Szerintetek mit rontottam el?

sorkapocs.jpg
    
(#) Bakman válasza weiland hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Ha jól emlékszem, a temrosztát kb. két-három percenként vezérli a relét, ha szükséges. Lehet, hogy az első bekötéskor még behúzott állapotban volt a relé csak nem volt türelmed kivárni, amíg kikapcsol.

Valószínűleg hibás a tesztelésed, mert két-két "egyből fűt", "fordítva működik" és "nem csinál semmit" lehetőséget kellett volna kapnod. Jelen helyzetben nem számít a vezetékek "polaritása", mivel nincs ilyen.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2020
(#) proli007 válasza weiland hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Hello! Ha a kazánból két vezeték érkezett eddig, akkor azt kel bekötni az 1-2 pontra. Teljesen mindegy melyik vezetéket hova kötöd, mert az 1-2-3 egy váltókontaktus három pontja.
A 2-es a közös pont. Az 1-2-es normál esetben nyitott, fűtéskor zár. A 2-3 pont pedig fűtéskor nyit.
De amit tapasztaltál, abban valahogy ellentmondást látok. Bér az ábrából nem tudom melyik a két vezeték Fekete-szürke-fehér, mert azt írtad egyiket megjelölted fehérrel.
(#) weiland válasza Bakman hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Ejha, ilyen gyors reagálást! Köszi srácok! Átteszem az 1-es és 2-esbe és várok két percet.
(#) weiland válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2020 /
 
Köszi neked is a választ!
Lehet, hogy nem volt teljesen egyértelmű az ábrám, a szürke az üres szlotot jelentette, amibe nem tettem vezetéket, a másik kettő pedig a fehérrel jelölt fekete, és a nem jelölt fekete volt.

Ahogy írjátok is, mindenképp az 1-es és a 2-es ahová drótozni kell, nincs mese!
(#) moele válasza weiland hozzászólására (») Aug 16, 2020 / 1
 
Szia !
A termosztát kimeneti reléje három potenciálmentes csatlakozási ponttal 1 (NO); 2 (COM); 3 (NC) rendelkezik, melyek a hátlap belső oldalán, egy belső burkolat alatt találhatók. A szabályozni
kívánt készülék két csatlakozóvezetékét fűtés szabályozása
esetén a sorozatkapocs 1 (NO) és 2 (COM), a relé nyugalmi
állapotban nyitott kapcsaira, hűtés szabályozása esetén pedig a
hűtőkészülék két csatlakozóvezetékét a 2 (COM) és 3 (NC), a relé
nyugalmi állapotban zárt kapcsaira kell csatlakoztatni.
(#) VIM válasza weiland hozzászólására (») Aug 16, 2020 / 1
 
Szia! Hagyd a bekötést az 1-2 pontokon. Az elem az lehetőleg "tartós" elem legyen (mondjuk a nyuszis az megfelelő), mert különben bizonytalanul fog működni de a tápfeszültséget jelző ikon azt nem jelzi. Figyeld meg a szobai hőmérséklet értéket (nagy számok a kijelzőn) és a beállított hőmérsékletet a napok jelzése alatt jobb oldalt. Ha éppen azonnal indulna a kazán, mert aktuális, akkor a plusz/mínusz gombokat nyomogatva (inkább a mínuszt, hogy lefelé vidd az értéket fél fokonként) alá kell menni az éppen kijelzett szobai hőmérsékletnek és a kazánnak ki kell kapcsolnia. A kézi beavatkozást mutatni fogja egy "kacsóval", hogy eltérés van a programtól de a következő programváltozásig ezen az értéken fog maradni.
(#) weiland hozzászólása Aug 16, 2020 /
 
Köszi srácok a hasznos kommenteket, hálás vagyok!

Végül az 1-es és a 2-es helyre tettem a vezetékeket, presze azonnal fűteni kezdett a készülék, gondoltam, kivárom azt a bizonyos 2 percet!
Nem akarta abbahagyni...
Átcseréltem őket - ugyan úgy az 1-2-re.

Ugyan úgy égette a gázt. Gondoltam kipróbálom, az üzemmódok közötti váltást, áttettem a gyári HEAT-ről a COOL-ra, majd vissza, onnantól jól működik!

Ördöngős masina ez egy ilyen laikusnak, mint én, de hála nektek, már jó!
0,2 tized fokonként be és kikapcsolja a kazánt, úgy olvastam, ez a gyári érték, azt úgy is hagyom.

SZÓVAL: EZER KÖSZÖNET!
(#) mtibee hozzászólása Aug 18, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy FÉG C24-H gázkazánom, ami sokáig egy analóg CEWAL RQ01-es termosztáttal volt vezérelve. Előző héten úgy döntöttem, hogy ideje haladni a korral, beszerzek egy wifis termosztátot, egy BHT-002-GBLW nevű modellre esett a választásom. Rendesen bekötöttem, annak rendje és módja szerint, sikerült társítanom a telefonnal, amikor állítom a hőmérsékletet, hallom, amikor kattan, mégis vagy folyamatosan megy a cirkó, vagy fordított bekötésnél folyamatosan nem, nem vált üzemállapotot. Elvileg 16A-es mint a régi, igaz, az volt ráírva, hogy padlófűtéshez tervezték... Lehet, hogy a GC modellt kellett volna vennem? Segítsetek, legyetek szívesek!

Köszönettel:
M. Tibor
(#) proli007 válasza mtibee hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Hello! Igen a GC típust kellet volna venni.
Ha a kazántól a régi termosztátig 3 vezeték ment, akkor megoldható..
Kazán Termosztát
7--------3
8--------1
9--------4

Ha csak két vezeték megy a kazántól, akkor.
4-es hálózat fázisa
3-an hálózat nullája
1-2-re egy 230V-os relét kell kötni,
A relé zárókontaktusát pedig a kazán 8-9 pontjára.
Ha a termosztát így külön van a hálózatról táplálva és relé van hozzá, akkor hogy melyik a nulla és a fázis, az igazából nem számít.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2020
(#) mtibee válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Szia!

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ! Írok az eladónak, hátha becseréli, aztán bekötögetem, ahogy írtad. Köszönöm, még egyszer!

Üdv.:
Tibor
(#) proli007 válasza mtibee hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Amit írtam, az a jelenlegi termosztátodra vonatkozott.
Ha kicseréled, akkor az 1-2-őt kell a kazán 8-9-be bekötni, a 3-4-re pedig hálózati feszültséget adni..
(#) mtibee válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Akkor jól kötöttem be, csak nem jó termosztátot...
(#) Menotti100 hozzászólása Aug 27, 2020 /
 
Sziasztok
Egy kis(nagy) segítség kellene.
Vettem egy csoda Fég energiatakarékos konvektort.
Ennek szeretném wifisre megcsinálni a termosztátját.

A kép alapján az RT helyéről kikötöm a régi termosztát hőmérőt?....és tovább nem tudom
Az E (csökkentett terhelés kapcsolása)
W2 (legnagyobb terhelés kapcsolásához) mit kötök?Jól gondolom,hogy a jobb oldalról az RH csatlakozóról fog kapni 3V-ot valahogy?Mi dönti el,hogy melyik mágnesszelep müködjön?Illetve milyen jellegü termosztát kell ehez?
Innen jó valamelyik verzió?

Válaszokat előre is köszönöm.
Teljes dokumentum:Dok.
Termék
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2020
(#) takacsga hozzászólása Aug 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Jelenleg a gázkazánomhoz egy SIEMENS RDE 10.1-es szobatermosztátom van a fűtés szabályozására installálva, amelyet szeretnék lecserélni egy wlan-os verzióra, hogy távolról is lehessen vezéreli a fűtést. Milyen típusú termosztátot ajánlanátok? Hálózati feszültség már előkészítve
Köszi a tippeket!
Üdv, Gábor
(#) takacsga hozzászólása Szept 1, 2020 /
 
Kedves Fórumtársak!
A hétvégén "elpukkant" a kazánnál (Chaffoteaux Elexia Komfort) a képen látható alkatrészcsoport...
A kérdésem, hogy lehet-e javítani véleményetek szerint?
Köszi, üdv
Gábor

IMG_0250.JPG
    
(#) VIM válasza takacsga hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Szia! Ezzel a használt darabbal még mindig jobban jársz, mint ha az elfüstölt alkatrészek után nyomozva, majd azokat beszerezve és beültetve még mindig hibás panelt tartasz a kezedben. Ez most villám látogatás eredménye vagy termosztát bekötési próbálkozás volt?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2020
(#) takacsga válasza VIM hozzászólására (») Szept 1, 2020 /
 
Szia, ez az elmúlt napok viharával van összeköttetésben...
Van esetleg kapcsolási rajz, ahonnan az elporladt alkatrészekre rá lehetne találni? Gondolom a tisztítás, beforrasztás, stb már menne ezek után.... KÖSZI előre!
(#) VIM válasza takacsga hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Szia! Egy kazánnak sem adják ki a gyártók a kapcsolási rajzát, ne is keresd. A gyors megoldás a csere panel, a hibással pedig ráérsz kísérletezni. A villám az nem csak annyi kárt okozhatott ami szemmel látható.
(#) takacsga válasza VIM hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Köszi, én is így gondolnám, hogy majd későbbre jó lesz.
Sajna az egész netet böngészve nem találtam eddig cserepanelt...
Ha valaki tudna esetleg egyet, hálás lennék!
(#) VIM válasza takacsga hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Lehet hozzá kapni de elég szép összeget kérnek érte de ha van lakás biztosításod és van benne elemi kárrendezésre is kitétel akkor jó eséllyel ki fogja fizetni a biztosító. Bővebben: Link Ezt a képet már hiába nagyítom nem ad látható értékeket az SMD alkatrészeken.
(#) takacsga válasza VIM hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Hálás köszönet! Van biztosításom, úgyhogy akkor indul a mandula....
(#) anrigoa válasza hmarci hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Üdv

Érdeklődnék hogy sikerult-e használatba helyezni a termoszt? Nálunk is hasonló probléma volt, villanyszerelő állítása szerint nem látja a kontaktot. Örülnék egy kis segítségnek. Kazán: Riello Residence Condens 25 KIS.


Előre is köszi
Anri
Elore is köszi
(#) Mope hozzászólása Szept 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy rossz topicba kerek segitseget, de nem talaltam meg a legmegfelelobbet.

Adott egy haz ahol 9 padlofutes kor van kialakitva. Azokat a szobakat ahol onallo padlofutes kor van DF-230as szelepmotorral vezerlem Q8RF vevovel es szoba termosszal.  (idaig gond nelkul eljutottam
Az lenne a kerdesem, hogy pl a nappali-konyhaba ahol ket kor van, es mivel nem szivesen raknek ket termosztatot egy helyisegbe, ezert lehet e ket DF230at egy vezerlo kimenetre kotni? Vagy kellene vmi fele idorele? (Ennyire mar nem ertek hozza)
(#) Bakman válasza Mope hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Idézet:
„lehet e ket DF230at egy vezerlo kimenetre kotni?”
Lehet.
(#) Mope válasza Bakman hozzászólására (») Szept 19, 2020 /
 
Koszonom,
Feltem, hogy a vezerlo "leeg"..
(#) Kerni hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok!
Duval Semia cikóm van. Idáig Computherm Q7 programozható termosztáttal használtuk. Persze soha nem volt előre programozva, mert K bonyolult volt, és a nejem nem szerette, plusz a kijelző is szarul volt látható. Most vettem egy Delta S2301 digitális termosztátot. Bekötöttem pont úgy ahogy az előző volt. 1-es és 2-es pontra, de nem indul a kazán. Megpróbáltam fordítva, de úgy sem. Kettő egyforma fekete kábelről van szó. Láttam a falba visszagyürve egy harmadik kék kábelt is, de ezidáig nem volt soha bekötve. Mi lehet a hiba? Lehet , hogy a kazán hiba van? Köszönettel
(#) proli007 válasza Kerni hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Hello A 2-3-ra kell kötni a két vezetéket, (mindegy melyiket feketét hova).
- Elsőként megnézni, hogy ha a két vezetéket összekötöd (pld. egy sorkapocsba feszültségmentes állapotba) akkor elindul-e a kazánod.
- Ha nem indul el, akkor a kazánnál van valami. Ha elindul a termosztátnál.
- Ez után megnézni, hogy a termosztáton "világít-e" a fűtés jel, ha a szobahőfokánál magasabb hőfok van beállítva. És kikapcsol-e a jelzés, ha alacsonyabbra van állítva. (Általában várni kell a beállítások után, mert a működtetés késleltetve van, hogy ne bizergálja a kazánt ha össze-vissza állítgatod.)
- Kezelési utasítás elolvasása.. Ezt!
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) moele válasza Kerni hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Itt a bekötése.
Következő: »»   96 / 125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem