Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Codefon kaputelefon
 
Témaindító: ovaozse, idő: Márc 24, 2013
Lapozás: OK   21 / 29
(#) dehogyisnem válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Szevasz!
Tetszik a lendületed!

Vektoros még a gyártónak sincs, mert fröccsöntött a cucc.
De ha te vágsz "blézerrel", mérethelyeset és olcsóbban mint a gyári..és még a 45 fokot is megcsinálod úgy, hogy az fel van polírozva....10 darabot megveszek tőled! Komolyan...
De komolyan. Ne küzdj vele. Ha a codefon kidob az egy darabos megrendeléseddel, árulják máshol is....
(#) Lucifer válasza dehogyisnem hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Közben megtaláltam a webshopjukat és mindkét elem kapható.
(#) kiszebra válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Kérlek, linkeld be ide, hogy másnak is segítség legyen!
(#) Lucifer válasza kiszebra hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Igazából a b@lfasz vagyok táblámat kell lengetnem, mert ott van az oldalukon a link:
http://webaruhaz.codefon.hu/alkatreszek
(#) tomiba hozzászólása Okt 8, 2020 1 /
 
Üdvözlet!
A társasházunkban régebbi szürke Codefone központ üzemel, valószínű mkt modullal, mert mindenkinek tesla kaputelefonja van a házban. Pár hete szétverte a villám és az mkt modult kicserélték benne. Azóta a következő hibajelenséget tapasztaljuk: Ha csengetnek vagy kóddal nyitják a kaput először kiírja hogy "off". Ha még egyszer megpróbálják akkor már cseng vagy nyílik a kapu. kb. 15 perc múlva ismét előjön a probléma.
Mi lehet a probléma? (SzERINtem amit beraktak új mkt-t az nem jó)
Előre is köszönöm a választ.

A chat-szleng nem menő!
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) dehogyisnem válasza tomiba hozzászólására (») Okt 8, 2020 /
 
Üdv!
Akeebaby-t keressed első körben.
Az mkt panel jó ha gyárilag nem hibás...
Csak vicceltem... lesz ott 1-2 hibás készülék is.
Egymást blokkolják random módon.
Tibor
(#) Tyll válasza tomiba hozzászólására (») Okt 11, 2020 /
 
Kötés hiba! (szerintem)
Minden kötést eligazítani újrakötni!
Központ programban 5 pont visszaállítani 0 ra hogy a lakók legalább a kódot tudják használni.
(#) dehogyisnem válasza Tyll hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Szia Tyll!
Írta hogy villám....
Meghogy társasházunkban....kicserélték.
Tehát Tomiba nem szerelő.
Csak tanácsot kért. Amúgy amit írtál az rendben is van.
Akeebaby jelentkezz, szükség van a tapasztalatodra!
Beszéltem:
Dezső
(#) Tyll válasza dehogyisnem hozzászólására (») Okt 12, 2020 /
 
Szia dehogyisnem!

Elolvastam mit írt!
Tudom hogy nem szerelő!
Kérdezte: "Mi lehet a probléma?"
Erre válaszoltam!
Tomiba által leírt hibába belefutottam tavaly nyáron!
Villámcsapás után előttem lévö szerelő cserélt egy központot és egy mkt-s panelt.
Ezután lakók panaszkodtak hogy felcsengetésnél néha OFF-ot ír ki, második harmadik próbálkozásra tudnak csak felcsengetni.
Próbaképpen cseréltem egy mkt-s panelt (hátha), pár nap után ismét OFF és töbszöri prábálkozásra lehet csak felcsengetni.
Ezután minden emeleten kötéseket újrakötöttem, azóta rendszer hibamentesen üzemel.

A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2020
(#) Marksza123 hozzászólása Okt 13, 2020 /
 
Sziasztok!
CodeFon kaputelefonhoz proxyt szeretnék programozni de nincs meg a mesterkod
Valakinek valami tipp?
Előre is köszi
(#) mormogipapa válasza Marksza123 hozzászólására (») Okt 18, 2020 /
 
Szia. A panelon ott van a régi kód ha megváltoztatták akkor le kell tápolni a központot van egy kétlábú reset rajta azt összezárni, vissza adni a tápot 2-3 másodperc múlva leveni a reszetről az össze zárást és vissza áll gyárira
(#) kopy25 hozzászólása Nov 15, 2020 /
 
Sziasztok. Codefone kaputelefon "lo" hibát ir,mióta bejárati ajtó lett cserélve... Mi lehet a gond? köszönöm.
(#) mormogipapa válasza kopy25 hozzászólására (») Nov 16, 2020 / 1
 
Alacson tápfeszültség megkell nézni a kábelt, ki kell mérni hány voltot kap a központ
(#) kopy25 hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Tápot kellett cserélni! Tudsz mondani egy pontos értéket,hogy mekkora táp kell neki? Előre is köszönöm.
(#) kopy25 hozzászólása Nov 17, 2020 /
 
Villanyszerelő egy 2 amperes 12 voltos led világitás tápegységét szerelte be az eredeti rossz tápegység helyett. Akkor az lenne kevés elvileg neki?
(#) Zsolt 73 válasza kopy25 hozzászólására (») Nov 17, 2020 / 1
 
Szia !

12 V 50 Hz kell a központnak, DC nem jó neki !
(#) proli007 válasza kopy25 hozzászólására (») Nov 17, 2020 / 1
 
(#) mormogipapa válasza kopy25 hozzászólására (») Nov 18, 2020 / 1
 
230 v/13,5ac 30va táp kell hozzá biztonságtechnikai boltba kapsz
(#) kopy25 hozzászólása Nov 18, 2020 /
 
Akkor ez a vf-tr 30B tipusu trafó lesz a jó nekem? Ezekkel a paraméterekkel:

Primer oldal: 230VAC/160mA, üvegbiztosítékkal védett
Szekunder oldal: 16VAC/30VA

Nagyon köszönöm a segitséget.
(#) dehogyisnem válasza kopy25 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
16 váltó már kicsit sok. 13.8/30VA az ideális. Egyenfeszültséggel is elmegy, de
15v dc alatt a hang kommunikáció megszűnik. Ha szünetmentesiteni kellene akkor az akku feszültséget dcdc konverterrel meg kell emelni, úgy 15.5v körülire. Az elektromos zár miatt legalább 2A feletti terhelhetőséggel is számolni kell. Plusz ilyenkor már az elektromos zárat is méretezni kell, meg már védődióda sem árt..
(#) mormogipapa válasza kopy25 hozzászólására (») Nov 18, 2020 /
 
Elmegy vele de 16 voltnál már jobban melegszik a stabkocka
(#) Cholbi hozzászólása Nov 19, 2020 /
 
Sziasztok!
Nekünk is Codefon kaputelefon van. Amikor kóddal jön (megy) be valaki, akkor a lakásban lévő egység csippan egyet, és a tacsi-szerű kutyusom megőrül, hiszen a hangot összekötötte azzal az élménnyel, hogy valaki végre hazaér hozzá.
Na, ezt a hangot ki lehet iktatni esetleg? Talán ezt egy külön kis csipogó produkálja?
Köszönöm a segítséget!
(#) Tomi111 válasza Cholbi hozzászólására (») Nov 19, 2020 /
 
Nincs külön csipogó, egy hangszóró jelez mindent. Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy nem létező lakásszámra is beállítottam a kódunkat, így ha azzal megyek nem csipog. Pl. a 4-es a lakásunk, de beállítottam a 44-esre is. Ha a 4-essel megyek csipog, a 44-essel nem. Persze ehhez a központot kell programozni, ismerni kell a 6 számjegyű kódját.
(#) kopy25 válasza mormogipapa hozzászólására (») Nov 20, 2020 /
 
Szia. Mai nap táp kicserélte,úgy néz ki életre kelt.viszont a kód beütése után off felirat jelenik meg. Ez mitől lehet? Előre is köszönöm
(#) mormogipapa válasza kopy25 hozzászólására (») Nov 21, 2020 /
 
Másnál is gond van vele? A gyári kódod van? Senkinek nem működik a kód akkor vagy a központ vagy az eeprom ment tönkre. Fölcsöngetés működik?
(#) kopy25 hozzászólása Nov 22, 2020 /
 
Csengetés sem megy,és egyik lakó kódja sem. Egyedül a 99kulcs kód megy,amit úgy tudom valami mester kód..
(#) Zsolt 73 válasza kopy25 hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
A központ vonalkimenete be van kötve ( polaritás helyesen ) ? A lakáskészülékeknél mérhető vonali feszültség ?
(#) kopy25 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Nov 22, 2020 /
 
Be van kötve,elméletileg helyesen is,bár egy próbát megér,hogy megforditom a polaritást. Viszont a lakásban nem próbáltam feszültséget mérni,azt megnézem mindenképpen...
(#) kopy25 hozzászólása Nov 24, 2020 / 1
 
Uraim, köszönöm a segítséget,most már 100%ban működik a Codefon.

A vonalkimet egyik kábelek szakadt volt,ezért hozta az off hibát trafó csere után.

Nélkületek nehéz dolgom lett volna.
(#) Athlon77 hozzászólása Nov 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék én is. Lakásfelújítás van/volt. Kb 1 éve kikötöttem a PC-255-es lakáskészüléket. Ajtónyitás a kóddal ettől függetlenül müködött. Még akkor vettem egy ugyan ilyen készüléket. Régin már besárgult a műanyag ház. Most jött még csak el az idő, hogy felszereljem. Igazából a régi készülékkel és az újjal is majdnem ugyan az a gondom. Ha lent beütöm a kódot, fent csörög addig, amíg fel nem veszik. Ezt követően szétkapcsol. Halkan, de hallható a lakáskészüléken, a helyére rakott állapotban is, ha beüti valaki a lenti kódot. De igazából gyengén azt is hallani, ha valaki más üti be a sajátját. Érdekes. A fenti ajtónyitás gombal sem tudok ajtót nyitni lent, mert mire benyomnám, mint feljebb írtam már szétkapcsol. Szóval innét kellene nyeri. Valaki esetleg tudna tanácsot adni? Rámértem a feszültségre. 8,8 V-ot mérek.
Köszönöm
Következő: »»   21 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem