Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kazettás magnó (deck) javítása
 
Témaindító: damien, idő: Júl 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   151 / 181
(#) Massawa válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 1 /
 
A tolerancia a füledtöl függ. Egy oktáv a freki duplája, pl 300-600 Hz. A különbség 1/12-e egy hang (c-d), ennek egy tört része meg hamis. Általában 1-2 Hz-en belüli az elfigadhato hiba az alap frekvencia sávban 300-500 Hz.
(#) Tomi94 válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 21, 2020 / 1
 
Én inkább a 3000 Hz-et javasolnám, az a hivatalos sebességteszt frekvencia, ill. ott már látványosabb az eltérés. 1%-ot (ez 2970..3030 Hz közé esik így) már meg lehet hallani ismert műsoron. Jó állapotú motornál kb. fél-háromnegyed %-ot változhat attól, hogy bemelegszik a motor. Vagyis ha induláskor beállítod 3000 Hz-re (pár Hz-et fog ingadozni, nem 0 a nyávogás!), akkor úgy 3020-ig mehet fel egy 90-es kazetta végigjátszása után. Akkor még tuti jó a motor.
(#) Tomi94 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Hamis hangzást nem fog okozni, mert ugye minden hang arányosan tolódik el. Csak magasabb-mélyebb lesz a teljes műsor, de disszonáns hál'Istennek nem.
(#) gépromboló válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
A 3000 Hz nyávogásmérésnél is használható, ha már úgyis referenciaként használható stúdiógépet használ felvételkor. És letöltötte a wfgui-t is, ami talán az egyetlen nyávogásmérő progi PC-re.
(#) Massawa válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Természetesen a hamisat az eredetihez viszonyitva gondoltam.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Júl 21, 2020 /
 
Bocs elírtam : A különbség 1/12-e egy félhang (c-cisz),
(#) tepege hozzászólása Júl 24, 2020 /
 
Üdv Hitachi trk w55 felvevős fele elhallgatott 1 hét használat után csak a jobbos hangszóró szól, új fejeket, görgőket kapott a lejátszós rész rendben van- vki ötlettel?
(#) tepege hozzászólása Júl 24, 2020 /
 
... Illetve szól csak nagyon halkan és lett egy olyan alapzaj mint amikor rádión rosszul fogod az állomást serceg és sistereg.
(#) Massawa válasza tepege hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Ehhez müszer kell, meg kell nézni meddig jut el a fejfelé a bemeneti jel. Lehet, hogy felevevö kapcsolo kontakthibás.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2020
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Az mitől lehet, hogy lejátszás közben váratlanul elfogy a mechanika ereje?
A kuplungot fixáltam szétugrás ellen, az egyben van, szíjak is jók. Tekerés megy, de ha kattanásig lenyomom a play gombopt akkor elfogy az ereje! Egy teszt kazettával kicsit megdolgoztattam az autostopot, most ugyan megy, de nem lehet tudni hogy mikor fog ismét váratlanul legyengülni.
Mindenféle tippet szívesen fogadok!
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2020
(#) tepege válasza Massawa hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Kösz, megoldva: a felvevő kapcsoló kontaktos volt de az alapzaj ami a szalagot elinditva hallatszik az megmaradt.A számok közt üres részeknél hallani-tápfesz kondi?
(#) Massawa válasza tepege hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
A tápfesz kondi az brummot adna. A zaj valami mástol jön. Lehet hogy valamelyik további kontaktus, vagy az elöfokozat zajos.
(#) Tomi94 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Kezdésnek jó volna tudni, hogy milyen gépről beszélünk. De így első körben vagy szíjnyúlás, vagy a motor kapcsolójának kontakthibája.
(#) tepege hozzászólása Júl 29, 2020 /
 
Üdv-ha lejátszás közben leáll a felszedő orsó a szalagot meg begyűri az miért is van? Új szíjak, görgők, kuplungot még nem babráltam de csak egy kazival csinálja s még mindig Hitachi
(#) pucuka válasza tepege hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Ha gyenge a kuplung, akkor egy "szorulósabb" kazettánál ez van. A kuplung beállítása elég kényes dolog.
(#) tepege válasza pucuka hozzászólására (») Júl 29, 2020 /
 
Kösz megvan a bűnös a képen látható, a kazetta belsejében elszabadult és pont oda esett ahol megfogta a szalagot.. ezt nem hiszem el még jó, hogy nem bombáztam szét a magnót de, hogy mitől tört le az marad az örök rejtély...
(#) tepege hozzászólása Aug 1, 2020 /
 
Üdv-Hitachi 3D7 skálahúrozásához kellene segitség szétesve került hozzám és a neten sem találok róla fotót-rajzot,ha lenne valakinek s.manual ill.kép nagy segitség lenne mert szerintem le is tört egy feszitő görgő-köszöntem.
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Aug 2, 2020 /
 
A pontos típusa (ami a hátulján lévő címkéről olvasható) több támpontot tudna adni, de így is találtam valami megközelítőt, a TRK-3-D-8-ast. Ezen az oldalon találtam: katt ide
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2020

trk3d8.jpg
    
(#) tepege hozzászólása Aug 3, 2020 /
 
Trk-7620e 3D7 a típus-kösz a rajzot
(#) gépromboló válasza tepege hozzászólására (») Aug 4, 2020 /
 
Nincs mit.
(#) kuzin hozzászólása Aug 11, 2020 /
 
Hello,
lenne egy általános kérdésem. Van egy régi elektronikám és a benne csavarok már nem tartanak szinte semmit. A csavarok kb. 2mm átmérőjűek.
Mivel érdemes "visszapotolni" a hiányzó anyagot?
(#) kuzin válasza kuzin hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
műanyagról van szó
(#) kuzin válasza kuzin hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Következő ötletekre gondoltam:
-pillanatragasztót fogpiszkálóval felvinni a lyuk belsejáre.. várni hogy megszáradjon -> nem vagyok nagy hive a pill. ragasztónak..
-epoxy ragasztóval feltölteni, majd óvatosan kifúrni -> mennyire furható/megmunkálható az epoxy?
-nagyobb csavar nem jön szóba, mert nincs, meg nem is akarom szétrepeszteni

egyéb ötlet/javaslat?
(#) veroka válasza kuzin hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Én epoxyval oldottam meg egy ilyen esetet egy TV dobozában. Araldite ragasztót kentem a lyukba, majd jól beolajozva hajtottam bele a csavart.
Elvileg ha a teljes kötés előtt kiszeded a csavart, akkor oldható marad, én viszont nem piszkáltam azóta sem.

Ha mégis inkább menetet fúrnál, akkor inkább kétkomponensű önthető műgyantát javasolnék Bővebben: Link
(#) tunerman válasza kuzin hozzászólására (») Aug 11, 2020 /
 
Amennyiben már nem akarod naponta ötször kiszedni a helyéről a panelt, akkor van egy régi trükk. Puha gyufaszálat beledugsz a kitágult lyukba, és a foszforos végét a tetejénél letöröd. A csavart nagyon finoman becsavarva a következő 100 évben ez tartani fogja a panelt
TJ.
(#) mapi65 hozzászólása Aug 19, 2020 / 1
 
Helló, van egy új szerzeményem, már szijhiba volt DE később nem akart működni, az az mechanikai funkciók "beragadtak" és gyrorsan villogó lejátszás led lett. Tehát kiállt hibára. Nem szórakozni akarok de tippeket várok a hiba okára. Egyébként rájöttem a hibára és megjavítottam. ha valaki közelít a megoldásra, megírom a javítás módját. A képen a "beteg" látható.

IMG_4908.JPG
    
(#) Tomi94 válasza mapi65 hozzászólására (») Aug 19, 2020 /
 
Fejszánt mozgató szervomotor beégése szokott a bajuk lenni. Szétbontva és akkus csavarozóba befogva felpolírozható a kommutátor és utána megint sokáig nincs vele gond.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2020
(#) CHZ válasza mapi65 hozzászólására (») Aug 20, 2020 /
 
Mechanika helyzetét érzékelő kontakthibája is lehet.
(#) Sós József_2 válasza Totottkaposzta24 hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Csakhogy végre enged hozzászólni!
Most akarom kiépíteni a mechanikát egy SM 250deckből. Szívesen neked adom, mert nekem csak útban lesz később.
Persze csak ha még aktuális a dolog, mert látom nem éppen mai a bejegyzésed.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2020
(#) GARFIELD13 válasza Sós József_2 hozzászólására (») Aug 24, 2020 /
 
Pü ment.
Következő: »»   151 / 181
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem