Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC monitor javítása
 
Témaindító: pedrock, idő: Máj 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   70 / 72
(#) pipi válasza mrcdcscc hozzászólására (») Aug 26, 2019 /
 
Valószínű háttérvili driver/fénycső probléma
Bővebben: Link
(#) IzLuCSi válasza pipi hozzászólására (») Szept 3, 2019 /
 
A pirossal bekarikázott kondin kb 280V körüli értéket mértem. A pirossal bekarikázott trafó bekarikázott oldalán mértem pár voltot de elég keveset a túl oldalán pedig már semmit. A feketével bekarikázott csatlakozón pedig sehol nem mértem semmit.

A trafón kb mekkora feszültséget kéne mérni?

Mint mondtam nincs tapasztalatom ezekkel. Ezért még nem egészen látom és tudom hogy hol és hogyan állít elő megint váltakozó áramot?
Csak mert a trafóhoz az kéne a jelölt kondi előtt azonban egy egyenirányító van.
(#) kokozo hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok!
Samsung SM. 2494HM használat közben átment full fehér kijelzőbe. Bemenet választást kikapcsolást érzékel (olyankor fekete). Merre felé kezdjek el hibát keresni? A Tápból minden fesz elvileg jól jön ki. (Legalább is ami rá van írva annyi).
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) DannyTorrence hozzászólása Feb 10, 2020 /
 
Üdv

Van egy Philips BM7502/00G (Computer monitor 80) zöld monokróm monitorom amit ki kellene próbálni, de nem tudom, mivel lehetne. Van 2 RCA (kompozit?) bemenete, egy video és egy audio. Gondolom Commodore rendszerekhez csinálták anno, olyanom pedig nincs. Meg lehetne hajtani egy sima VHS lejátszó SCART vagy kompozit video kimenetével? Azt hiszem PAL rendszerű a monitor.

DSC_0353.JPG
    
(#) DannyTorrence válasza DannyTorrence hozzászólására (») Feb 20, 2020 /
 
Kipróbáltam 2 VHS lejátszóval SCART-RCA átalakítóval, de csak ilyen képet sikerült kihozni belőle:
https://www.youtube.com/watch?v=L8PAhvoHUMw&feature=youtu.be
Hibás lenne a monitor?
(#) DannyTorrence válasza DannyTorrence hozzászólására (») Feb 21, 2020 / 1
 
Végül az összes elkó és a H. hold potméter cseréje megoldotta a gondot.

DSC_0239.JPG
    
(#) granpa hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Kaptam egy ~17"-os Fujitsu-Siemens, lapos monitort, amin bekapcsoláskor jók a színek, de a kép már kék, amúgy működik. Mit lehet vele kezdeni, mi baja?
(#) Prome hozzászólása Márc 2, 2020 /
 
Ha LG 2242PK Monitort ledesitek, hova kell bekötni a led tápfeszét, hogy szabályozhato legyen a fényerőszabáyzoval?
(#) antiktelefon válasza Prome hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Mivel nem adtál meg semmi infót, helyetted kellett keresnem:
Ki kellett keresni a monitor tápjának a típusára, a típusa alapján visszakeresni, hogy milyen hasonló monitorban van ilyen táp. Ezután elektrotanyán rajzot le lehetett szedni.
Bővebben: Link
25. oldalon ott van, amit keresel. Semmit nem írtál a lededről, így nem tudni, milyen típusú, ha a szokásos ebayes led kit, akkor test testre, input az inverter 22V-jára, enable U301 3-as lábán van, ha ic adatlapot kikeresed, láthatod, hogy bdim lábon 0-3.3V a fényerő jel, a dim/adj-ot meg oda kötöd. Vagy J703 csatlakozón is megtalálod a jeleket a 24. oldalon, sőt valószínűleg a nyákra rá is van írva.
A ledeket rendesen hűteni kell, ha csak beszórod a helyére, nem fog sokat bírni, kétoldalú hővezetős szalaggal, vagy ha nincs más, pillanatragasztóval fel kell ragasztani.
Eredeti invertert nem árt eltávolítani.
(#) Moderátor hozzászólása Sorkapocs hozzászólására (») Szept 4, 2020
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyre teszünk fel!
(#) k_i_j hozzászólása Szept 9, 2020 /
 
Nem találtam TV javítást, ezért megpróbálom itt.

Van egy öreg LG Flatron tévénk. Ez még katódsugárcsöves.
Nagyon piros a képe.
Merre kéne keresni a hibát, ha rászánom magam, hogy szétszedjem?
(#) Cinema válasza k_i_j hozzászólására (») Szept 9, 2020 / 1
 
"TV hiba, mi a megoldás" oldalon sokféle segítséget kaphatsz.
-
Valóban, a hátulját le kell venni és megnézni bekapcsolás után, hogy a képcső végén(nyakán) ránézve, mindhárom színágyú fűtése működik-e rendben? Ha igen, akkor ott a képcső nyakánál lévő panelen kell utánállítani, vagy esetleg a forrasztásokat kijavítani és jó lehet. Ha nem, akkor mérni kell az egyes szín-katódokra menő feszültségeket, minden színnél kb. azonos, ha hangyás-képre, azaz, adómentes helyre hangolunk, vagy AV-módba kapcsolunk. Ha a feszültségek nagyon eltérnek, akkor valamelyik szín-végtranzisztor, meghajtó-tranzisztor, vagy egyéb alkatrész lehet beteg, cserélni kell. Ha nem lehet megfelelően beállítani, akkor sajnos a képcső már elérte élete végét, javítani a továbbiakban nem érdemes.

Üdv!
(#) Leraz válasza k_i_j hozzászólására (») Szept 9, 2020 / 1
 
(#) k_i_j válasza Cinema hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Köszönöm szépen a gyors segítséget.
(#) k_i_j válasza Leraz hozzászólására (») Szept 9, 2020 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Mekk_Elek hozzászólása Szept 22, 2020 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy LG Flatron L1953TR monitor szétszedésében javítás céljából, tehát sérülésmentesen. A hátulján középen van 4 db csavar, azok eltávolítása után nem történt igazából semmi, gondolom körben össze van pattintva. Hogyan és hol kezdjek neki a megbontásnak?

Köszönöm előre is a segítséget.
(#) deandras válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Szia!

Középen össze van pattintva.
Próbálj meg valami vékony műanyag lapot betolni a résbe (régi bankkártya, stb...).
Vagy ha van esetleg vékony acél lapkád, vagy pl. spakli, azzal is szétszedhető.
(#) Mekk_Elek válasza deandras hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Szia!

Köszönöm a választ. Úgy nézem, hogy a monitor hátulja egy darabból van. Mire gondoltál, hogy középen össze van pattintva?
(#) deandras válasza Mekk_Elek hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Szia,

A kijelző körüli káva, és a monitor hátsó burkolata van külön.
Úgy szoktam szétszedni, hogy a monitort a kijelzővel lefelé egy törölközővel letakart asztalra teszem, és elkezdem a keret széle és a hátulja között szétpattintani a rögzítőfüleket.

Bővebben: Valahogy így
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2020
(#) Mekk_Elek válasza deandras hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Köszönöm! Így már menni fog.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 28, 2021 /
 
LITE-ON CM-1450 VGA monitoron forrástól függetlenül fut a kép, ha "VGA toldó" kábellel kötöm be, közvetlenül bedugni pedig macerás. Hogyan lehetne rávenni az együttműködésre a monitort?
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2021
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Másik vga toldóval, szerintem a tiédben szakadt/nincs bekötve valami
Ha veszel ilyet https://www.hqelektronika.hu/hu/rs232-mini-toldo-hd15-hd15p-alj-alj...f15hdf akkor normál vga kábellel tudsz hosszabbítani
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Az előző, szintén képcsöves monitorral működött a "VGA toldó". Amúgy már az is betesz a monitornak, ha egy "Y" VGA osztó kábel van rajta. De vajon miért?
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
régebben esetleg működhetett kisebb/elterjedtebb felbontás esetén.
A vga csatiban van i2c bus-os azonosítás, ami megmondhatja a gépnek, a monitor milyen frekit/felbontást tud, ha ez rossz a hosszú kábel miatt, vagy nincs bekötve, akkor ki tudja mire áll be a videokimenet, és a monitor meg nem tudja azt a frekit/felbontást
Y: a kártya lehet nem bírja meghajtani a 2 monitort...
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Eleve a monitor gajdul be, ugyanis "toldó" kábel esetén nem ment le készenlétbe, mikor nem volt jel, hanem kényszeredetten hófehéren világított a képernyő. Ilyenkor mi van?
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Szerintem kár ezen rugózni, kipróbáltad másik kábellel? És/vagy kimérted a kábelt?
Kábelek küzött is nagy különbség lehet, láttam olyan switchez adott "monitor" kábelt ami sima sokeres árnyékolt kábel volt, na olyan is volt a kép ami átment rajta.
A jó kábelben az R-G-B jelvezetékek egyesével külön kölön vannak árnyékolva, majd így együtt az összes ér egyben árnyékolva.
Tudomásiul kell venni azt is hogy a kártyák analóg meghajtása véges, jelveszteségek lépnek fel hosszabb kábel/több monitor(?) egy kimeneten, az analóg monitorbemenetek is különbözhetnek érzékenységben...
Esetleg eszközkezelőben távolítsd el a monitort, indítsd újra a géped, utána nézd meg megint az eszközkezelőben, látja-e név szerint, be tudja-e azonosítani.
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Azóta csak közvetlenül alaplapra dugva használom a monitort, úgy driver beadása után név szerint felismerte a gép (Win98) és gyönyörű a kép. Tehát egyértelműen valamiért a VGA toldó kábelektől zavarodik be a monitor, pedig elvileg nem kellene neki.
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 8, 2021 /
 
Ha van "normális" több vga kábeled, amivel jól működik a moncsi, akkor próbálj ki egy ilyet két kábel közé
https://www.hestore.hu/prod_10041279.html
https://www.hqelektronika.hu/hu/rs232-mini-toldo-hd15-hd15p-alj-alj...f15hdf
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Korábban már akartam az egyik fajtából venni, de a helyi számítógépes üzletben nem volt olyan, így egy "Y" kábel két szárát használtam közdarabként, azután jött ez a monitor, ami már nem hajlandó együtt működni vele. Furcsa...
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Nem furcsa, valami nincs bekötve benne... Nem mérted ki?
Következő: »»   70 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem