Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1234 / 1267
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 30, 2020 /
 
Adott egy 5 colos fekete-fehér képcsöves kistévé. Hang van, hallom, hogy a nagyfesz sípol, de valamitől "letiltott" és hiába tekergetek rajta/benne bármit, nem akar kép lenni! Mit kellene megnéznem benne?
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 30, 2020 /
 
Mintha valami valahol kissé kontaktos lenne. Hátul piszkálgattam, erre váratlanul visszatért a kép! Ez így eléggé lutri, addig nem szerelhetem össze, míg képes a kép váratlanul eltűnni.
(#) jdani hozzászólása Szept 1, 2020 /
 
Üdv. Egy egyszerű kérdés. Javítottam egy LCD LEDes tvt, és a tápjában találkoztam egy NTCvel, sorba kötve a hálózati bemeneten. MI a célja?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Szept 1, 2020 / 1
 
Szia!
A bekapcsolási áramlökés csökkentése a cél. Hidegen nagyobb az ellenállása, mint melegen és a melegítését a rajta átfolyó áram végzi.
(#) Pulyka válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Sziasztok.
Nekem is hasonló problemam akadt.(egy 2009-es hozzaszolasra valaszolva)
Kadarist hozzaszolasaban lentebb olvastam, hogy a tekerős porvasmag lehet a bibi. Ez valoban megrongalodott, de allitottam a magneses tekercsen is, es nem lett jobb.(a kis, hatlapnal allithato tekercs sorba van kotve egy nagyobbal.)
Az a kerdesem, hogy a képen látható sárga nagy kondit hogy lehet fellelni a mai napnak megfelelő szabvany értékek között? (..bar ez lehet, hogy elmenne a kezdő kerdesek topikban. ) Veszek elektrolit kondi csomagot, ha ezt meg tudom.)

Természetesen beszamolok a tovabbi fejlemenyekröl is.

(UI: egy mai, modern BNC-s, 12V-os dóm kamera a bemenő jel, lehet, hogy nem tudja feldolgozni a jelet? .. bár nem értem, hogy miért ennyire csikos, és duplikazodik a kép, ill. regebben ez működött)
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2020
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Megrongálódott: ket kis darab van benne gyarilag is szerintem, az egyik kis darabbol letört az allitas miatt, es beleszorult a menetbe. Ezt kiszabaditottam, es visszaforrasztottam a tekercset.
(#) kadarist válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Szia! 100uF, 160V. Esetleg nem NTSC-re (60 Hz képfrekvencia, alacsonyabb sorfrekvencia) van állítva az a kamera? Próbáld ki normális jelforrásról is.
(#) Pulyka válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Szia. Köszönöm.
Holnap megnézem a cam.ot, illetve adok neki egy kis tv jatek videó jelet, es majd kiderül.
..kondit is keresek, vannak új tartalekok, csak szoba festés miatt szét van pakolva a lakás.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Ezt nem tudtam, kösz.
Villámcsapásból kifolyólag nem működik több TV. Az egyikkel bajlódok most, nem egyértelmű a gond. Puffer elkón feszültség megvan, de a TVre már nem megy semmilyen feszültség. Próbáltam TV, és táp tipus szerint keresni, nem találtam semmilyen rajzot.
Amit először észrevettem, hogy a lilával jelölt FET zárlatos. Cseréltem, de semmi kimeneti feszültség. Az őt kapcsoló IC 3S111. Erről is alig van valami infó.
Nemigen értem, honnan kap az IC feszültséget..
A zölddel keretezett, maga a trafó lábai. Az első és a negyedik lába a puffer kondi mínusza, az utolsó lába a puffer kondi +ja. A trafó második lábáról kellene kapnia a feszültséget az ICnek, és a trafó harmadik lába egy diódán keresztül megy az optokapu emitter lábába, puffer kondikba, és egyéb elektronikába.
Tehát a vezérlő IC amit kiforrasztottam, csak 0,3Vot kap.
Hogy máködik, honnan kapja a feszültséget, ha magát a trafót nem is kapcsolja a FET, amit az IC kapcsolna?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Bekapcsoláskor még nem kaphat tápfeszültséget a trafóról, ilyenkor a 4-es lábra kötött egyenirányított hálózati feszültségből táplálkozik az IC. Amikor felcsengett a trafó, akkor már a trafóról kap tápot a 7-es (VCC) lábra. Cseréld ki ezt az IC-t és ellenőrizd a FET source-ében lévő árammérő ellenállást is, mert szinte biztosan megszakadt. Ilyenkor még meg szokott szakadni az 5-ös lábra (DRV) kötött dióda-ellenállás kombináció is. Tehát alaposan át kell vizsgálni ezt a részt egy ilyen zárlatos helyzet után. IC-t kapsz Kínából. Rajzok.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2020
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Siker.
Kicsereltem a 100µF-os, nagy sarga kondit, nem lett jobb.
Megneztem a kamera kapcsolót(Kadarist kolega jelezte, hogy a kepfreki ha valtozik, az is okozhat problémát), es mint a legtöbb emberke, a hasznalati utasítást en sem tekintettem meg először.
A cam. Joystick-szeru kapcsolojat kellett atkapcsolni, azt hiszem CVBS-be.
Lehetne rajta meg finomhangolni, de a celnak tokeletesen megfelel.
Cam. valaszto kapcsolo, cam tipusa a kepeken, ha masnak lenne ilyen rendellenessége.
(UI: gyarilag is BNC csatlakozó van a készülék hatuljan, igy arra gondoltam, jonak kell lenni-e a kameraval.

Köszönöm Kadarist, es mindenkinek, aki probalkozott rajonni.
UI.2.: a porvasmagos hangoló tekerccsel nem volt baj szerintem, nem valtozott erdemben a képminőség, es a csikosodas, kep duplikacio sem jott vissza, egyértelműen a jel forras volt a hiba.

Udv.Tomi
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Szept 8, 2020 /
 
Ezt megoldottam.
Másik egy vestel táp, amivel most szórakozok.
Ugyanúgy villám után a TV nem kapcsol be. Az U1 FAN6300 GND és VCC zárlatos lett. Cseréltem, a végeredmény az, hogy a kimenet 12V bekapcsoláskor ad egy löketet, madj kisülneka kondik, és ennyi volt. Egy kis idő után ujra ha bekapcsolom, újra megindul a táp, és le is kapcsol, de nem próbálkozik újra hogy feszültséget adjon. Mi tilthat le?
(#) jdani hozzászólása Szept 8, 2020 /
 
Mostanra ott tartok mint a kolléga. Bővebben: Link
Ugyanazokat átnéztem, cseréltema Tl431et. Azóta a táp bekapcsol, lekapcsol, és ujra próbálna bekapcsolni. (nem kell áramtalanítani, és várni vele, hogy újra be akarjon kapcsolni)
(#) Nanok hozzászólása Szept 12, 2020 /
 
Sziasztok!

Van két TV-nk, az egyikhez van digibox, a másik már digitális. Egy antennánk van, milyen módon lehetne elosztani kétfelé? Mik erre a szabályok?
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Szept 13, 2020 / 1
 
Szia! Kell egy egyszerű antennajel elosztó vagy más néven splitter. Ha az antenna nem igényel tápfeszültséget, akkor bármelyik kereskedelmi típus megfelelő lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2020
(#) Nanok válasza kadarist hozzászólására (») Szept 13, 2020 /
 
Nem igényel tápot, viszont a digibox tud kiadni feszültséget.
Van egy olyan elosztóm, amiben belül csak simán párhuzamosan össze van kötve minden. Illetve van egy olyan, ami csillapítós. Ezt bontottam valahonnét, de ugyanígy. Azt hiszem kábel TV elosztásra használták. Erről mit érdemes tudni? Melyik a jobb nekem?
(#) kadarist válasza Nanok hozzászólására (») Szept 14, 2020 / 1
 
Gondolom, hogy a csillapítás ebben az esetben haszontalan, ezért a másikat használd.
(#) wbt hozzászólása Szept 15, 2020 /
 
Sziasztok!
Samsung 4 éves okosTV nem reagál a távirányítójára, de az előlapi LED villog, tehát veszi a jelet. Gombokkal minden tökéletesen működik. Valami alap ötlet, tapasztalat vagy gyújtsák fel inkább?
(#) GARFIELD13 válasza wbt hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Szia!
Azért a gyufásdoboz előtt egy másik, mondjuk kölcsönkért távirányítóval, vagy Samsung telefonra letöltött távirányító alkalmazással érdemes lehet megpróbálni, mert itt a legegyszerűbbnek látszó hiba a távirányító hiba a leírás alapján SZVSZ.
Üdv.
(#) wbt válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 15, 2020 /
 
Még eszembe jutott, hogy megkérdezem a Hölgyet, hogy fetrengett-e a távirányítón. Nem lehet ez gyerekzár funkció? Ugyan ez a távirány a másik TV-t kezeli...
(#) Imi68 hozzászólása Szept 20, 2020 /
 
Sziasztok! Panasonic TX-29PM1P Televízióhoz keresek sorkimenő transzformátort. Ez a típus van benne TLF157A-09E 0300 4926A. Egy papíron még az van rajta 13022001B.Lehetséges szerezni ilyet vagy valami helyettesítőt? Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2020
(#) angyalpc hozzászólása Szept 21, 2020 /
 
Sziasztok
Egy nagyon régi CRT TV Samsung CK-542Z TV-n AV bemenetről üzemeltetve elment a szín egyik pillanatról a másikra. Csak fekete-fehér "szürke" kép van colorbar esetén is, több forrással is próbálkoztam, mind hiába, kivétel egy AV lejátszó ott volt szín, de kissé fakón.
Egyenlőre még nem mértem semmit.

Valaki tapasztalt már hasonlót, ott mi volt a megoldás?
Nekem úgy tűnik hogy a color burst demoduláció nem működik, de ez csak egy tipp.
Viszont youtubon is találtam hasonló példát:
https://www.youtube.com/watch?v=_8f7VU558d0
16:48-nál mutatja is hogy melyik

Elképzelhető, hogy itt is pont ez a gond?
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2020

pal.JPG
    
(#) kadarist válasza angyalpc hozzászólására (») Szept 21, 2020 /
 
Szia!
Van ott egy trimmerkondenzátor, tekerj rajta.
(#) Kda hozzászólása Szept 21, 2020 /
 
Sziasztok,
Még kezdő vagyok, és lenne egy LED tv hiba, amit szeretnék megoldani. Ha bekapcsolom, akkor a piros szín kb 10cm-el eltolva jelenik meg a képernyőn. Az lenne a kérdésem, hogy ez javítható hiba-e, vagy esetleg egy alkatrész csere elég lehet?
Orion pif40-dled
(#) kadarist válasza Kda hozzászólására (») Szept 22, 2020 /
 
Szia! A hibáról is mutass képet!
(#) jdani hozzászólása Szept 24, 2020 /
 
Üdv. Általában egy LCDre hány volt feszültség megy? (az lcdn van a tcon is)
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
5 vagy 3,3 volt.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Azzal meg se nyekkent. Az lcd nyákján van egy 16V/100A SMD biztosíték.
12Vtal táplálva, van kép.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2020
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
12V-os is van, de az 5 vagy 3,3 V a gyakoribb.
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Szept 24, 2020 /
 
Először pont így próbáltam hogy 3.3V, de nincs kép, aztán 5V, de nincs kép. Mivel tcon nincs a tvbe, az az elektronika magán az LCDn van, ezért gondoltam, hogy nagyobb feszültségről működhet.
Közbe megneztem az LCD nyákját, azon találtam azt a biztosítékot, ami mellé 16V volt írva.
Így próbáltam meg a 12Vot, és lett kép.
Következő: »»   1234 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem